Gimp

okres Praha
chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

• 23.2.2010  21:04

Je to jako nějaká hororová adventura a Di Caprio je teda panák co furt někam běhá a vyšetřuje až se mu z cigaret kouří. A na konci už jsem z toho všeho byl tak vyschízovanej, že mi bylo upřímně u prdele jak to dopadne.

• 21.6.2010  10:32
    Rande (amatérský film) (2010)

Dost slabé.

• 22.7.2010  12:37
    Repo Men (2010)

Jako celek to nefunguje (jedinej náznak dějový kontinuity je to s kočkou, všimli jste si?) ale pár scén je prostě bomba (jo, jsou to ty co v nich hrajou písničky a zmíňuje to tady taky kdekdo). Stejnak na mě ale ten film zapůsobil strašně dobře. Tím, že herci hrajou výborně, ačkoliv příběh (nebo scénář) je nejlacinější trash a třeba taky že milenka hlavního hrdiny není zrovna nejhezčí

• 9.9.2010  11:34
    Robin Hood (2010)

"Mluv, pokud musíš!" Kecy, strašně moc keců. Tolik keců, že mi z nich bylo špatně. Nový Hood nemá charismatického záporáka jako ten s Kostnerem, co hůř, nemá charismatického ani toho Robina. Ten by sice sirotky v lese mohl naučit jak dělat luky z pevnějšího dřeva a jak se mejt aby neměli spalničky, ale neudělá to (ani v uncut verzi, no fakt), on o tom jen plká. Vyčnívá polofrigidní polonadržená fenka Mariana a z pod peřin penis Maxe von Sydowa. Chladný film, který by snad chtěl být realistický, ale místo toho je jen nudný. P.S. - zajímavá je změna na pozici sidekicka - tím je totiž místo maura Mariana! A nutno říct, že ačkoliv se značně emancipovala, není rovnocenným partnerem ale stále jen někdo, koho je třeba zachraňovat když si hraje na chlapa a moc jí to nejde.

• 5.8.2010  20:45
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Ten seriál je především úplná píčovina. Sherlock opravdu nutně potřebuje geniální intelekt, protože jeho sheldoncooperovská asociálnost mu zabraňuje vyšetřovat standardními postupy (tzn. místo toho, aby se zeptal podezřelych, jestli mají alibi se jim musí koukat na drobky na košili a podobný blbosti). Scénář je tak podpírán karbonovýma berlema jako je super hitech zabezpečení telefonu kyselinou a choře geniální criminal mastermind. Občas to je zábavné (e02s01), občas těžce odzívaná hodinka a půl (e02s02). Hlavně ať to nepokračuje v Lost duchu, už ten závěr druhý série je strašný scifi (sázím na domluvu s Molly a nějakou strašnou konstrukci).

• 6.11.2010  11:51

V sálu po mé pravici sedělo stádo asiatek.

• 23.6.2011  15:49

Je to geniální série o třídním konfliktu na pozadí vztahu, až budu mít dobrou náladu, vysvětlím vám to.

• 20.8.2011  13:18

Tlustej kluk, tady navíc černej. To je úplnej zabiják tohohle druhu filmů. A přesto tam vždycky ten spratek je (viz Santa je úchyl). Nechápu. Alkáč Ferrellovi jde (je to takový to minimalistický herectví, což je vedle super extrovertního idiota půlka výčtu jeho hereckých poloh), linka s Rebeccou Hall i jeho ženou jsou v pohodě - melancholický ale nikoliv přehnaně sentimentální. Asi vás to těžko zklame, pokud od filmu neočekáváte, že jeho hrdina dostane životem přes držku vážně až na dřeň - Leaving LV se vážně nekoná. Ale v tom je ta pravá zenová moudrost - něco poděláte, něco napravíte a život jde dál.

• 4.10.2010  23:06

Kdybych nebyl greedy, přihodil bych ještě hvězdu za ten starwarsovskej flashback na hajzlech.

• 2.6.2010  17:32

Mám s tím problém. Přijde mi totiž, že Greengrassova snaha o vysokou realističnost ve smyslu vysoké komplexnosti tentokrát filmu uškodila. Komplikovanost situace je redukována na banální dvojice - hodný agent (neoholený a umaštěný), zlý agent (ulízaný kravaťák), hodný voják (Damon), zlý voják (s pornoknírem), hodný Iráčan (bez nohy), zlý Iráčan (tlusťoch) + rádoby objektivní novinářská husa .. popravdě stereotypem zavánějící figury. Průser je i to, že Damonova postava není žádnej velkej borec a tak je tu jen jedna celkem chabá bitka jeden na jednoho - v tomhle Bourne vynikal. Zbytek je jako Modern Warfare s přidaným filmovým šumem.

• 3.9.2010  00:00
    Čtyři lvi (2010)

Nejnevtipnější na tom je, když se zamyslíte kolik z toho může odpovídat realitě. Ostatní je ale legrace (teda - vizuální gagy nejsou moc dobrý nebo je až moc vidět jak slouží vývoji "děje") - geniální skloubení humoru britské wtf školy ala Kancl a Velkovlak a prostředí mcdonaldizovaného islámu.

• 26.1.2010  21:56

hovno

• 11.5.2010  21:33
    Baaria (2009)

Film je to italský - uřvaný, prosycený oranžovou barvou, taky dlouhý a nekonfliktně plynoucí. Taková ta povinná trojka.

• 29.1.2010  23:30
    Bílá stuha (2009)

Chtěli jsme to a dostali jsme to. Moje oblíbená scéna - polibek na voze.

• 29.4.2010  17:16
    Cesta (2009)

prsvl: S knihou jdi do prdele.

• 18.4.2011  13:47
    Dívka (2009)

Představte si genderově zrcadleného Harryho Pottera na prázdninách, taková nějaká je Dívenka. A Hermiona je Kryštof Hádek...

• 12.6.2010  19:44

Bestiálně lidské

• 23.8.2009  01:26

Výraz nekompromisní je na místě, ačkoliv u Tarantina, narozdíl od současného hollywoodského trendu, znamená odklon od (pseudo)realističnosti až ke groteskní absurditě, nepodbízivé ale velice velice zábavné. I přes jisté kiksy v dramaturgii a nepřesvědčení užití některých tarantinovských trademarků (místy je to prostě příliš velká zhovadilost) jsem se neubránil nadšení.

• 8.3.2010  00:20
    Harry Brown (2009)

Michael "nemám s kým hrát šachy a tak budou umírat lidi" Caine sotva usuší slzu a již masakruje britskou gangsterskou špínu a řadí se po boku dalšího důchodce letošního jara, Mela Gibsona, který střílí do kolen zas pro svou dcerku. S Harrym sdílí vojenskou minulost a smysl pro ty správné konzervativní hodnoty. Harry má aspoň nějaký vývoj postavy, která se probírá z úzkýho snu nevšímavosti do svrabu reality. Nejvíc film kulhá v pouliční bitce, moc levný a nerealistický - ve skutečnosti by gangy rozehnali policajti do 3 minut slzákem (gangy neměly masky) nebo by to do nich prostě šili gumovýma projektorama nebo vodou z děla nějakýho transportéru. Ale to vem čert, hlavně že to dobře dopadlo.

• 30.7.2009  22:06

I can't remember how this got started. But I can tell you exactly how it will end. Every Potter is exactly the same.

• 23.3.2010  20:58

Žánrově to je rozkolísaný, ale to není výtka, spíš jsem koukal. Škoda že McGregor je taková micinka v domácnosti a všecken humor dělá teplej Ace Ventura. Na konci je sice péro, ale jen obláčkový, a stejnej dojem mám i z filmu.

• 20.3.2010  22:09
    Komici (2009)

Apatowovic holky jsou pořád sladký a nikdo nedokáže napsat a zrežírovat "vztahovou" scénu (Leslie Mann vs. Eric bana) tak jako on. Problém je, že tenhle film je o přátelství a to už mu podle mě tak dobře nejde.

• 9.6.2009  21:50

Děcka zabaví vizuální cukrbliky a podobné blbůstky, ale já žasnul nad nekomplikovaností příběhu a utrápenou vykonstruovaností bez vnitřní logiky. Kdybych nedělal předevčírem fotku hlemýždě, tak snad dám za dva.

• 18.1.2010  22:14

Tohle mě neusadilo. Bacha na spoilery. Ženský jsou ale rozhodně za a) naivky, za b) svině. Případně kombinace. Muži jsou pak a) naivní svině, za b) svině naivní, případně jedno z toho. Ty jsi jen epizoda! Ryan utíkající od pultíku, zasebevražděná černoška, kariéristka se svědomím. Bohulibý motivační dopis, pohled na nástěnku, rodinné hodnoty opravdového života. Tenhle film je klišé na klišé a mít ho v batohu neváhal bych ho zapálit i s otcem a synem Reitmanovými.

• 14.3.2010  14:29

Zapomenutelný zážitek.

• 8.12.2009  23:21
    Na odstřel (2009)

Na odstřel

• 2.3.2010  21:11
    Nine (2009)

Ta doslovnost mě umrtvovala.

• 6.10.2009  07:25
    Náhradníci (2009)

Náhradníci jsou letošní Doomsday a reprezentují bolest současného akčního Hollywoodu - snahu bavit děti a poučovat odrostlejší zároveň. Právě to, že obě tyto součásti jsou natočeny slušně, vede k té nejnepředstavitelnější blábolovité syntéze, která se nedá brát vážně.

• 1.4.2010  22:50
    Pepperminta (2009)

Chuj, Báro! Já nemám nic proti kritice maloburžoazie ani pití menstruační krve z poháru. Jen kdyby se mi tak netočila hlava.

• 30.8.2009  13:30

My name is on your boobies. Sterilní přiteplená retrokomedie s androgynním panákem v hlavní roli. Rock'n'roll baby! Emma Thompson je ale furt šťabajzna.