Gimp

chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

• 14.10.2013  17:15
    Pot a krev (2013)

Film o blbcích a primitivech, kteří kradli, aby si mohli dovolit životní styl, na který jim chybí IQ. Z toho jak smýšlím o Michaelu Bayovi si myslím, že on je nejlepší možný řežisér pro film takového typu.

• 26.9.2013  20:06
    Brubaker (1980)

Asi takhle. Viděl jsem Frajera Luka. Byl jsem dojatej, nadšenej a tak všechno. Viděl jsem pak Brubakera. Jedná se vlastně o takovej pokus zobrazit rebela na druhé straně barikády. Ovšem ta podobnost a chtění režiséra jakoby přiblížit se svýmu nejlepšímu filmu, ta mě sakra irituje. 7/10

• 26.9.2013  10:48
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Fantomas kontra NSA.

• 13.9.2013  15:47
    Trans (2013)

Antibobr. Nevim, dál.

• 29.8.2013  19:55
    Elysium (2013)

Na tu debatu o scénáři v hospodě jsem raději zapomněl..

• 18.7.2013  09:21

Na čsfd projekcích je něco opojnýho. Sál narvanej, někdo se začně smát, dalších dvacet taky a člověku koutky letí nahoru dřív než se naděje. A Emmerichovi tohle prostředí dle mýho svědčí, protože kvalita těch fórků je tak tak a někdy ani to ne. Ale užil jsem si to jak Den nezávislosti back in 96. (btw má to neexplicitně takovou tu bondovskou logiku, hlavní záporák má nádor na mozku, který by nejspíš mohl změnit jeho chování ...).

• 10.7.2013  23:39

Já bych všechny ty blockbustery a 3D zakázala.

• 28.6.2013  18:18

Když akční demence, tak bez nadhledu.

• 19.6.2013  23:20
    Muž z oceli (2013)

Ty po mně intergalaktickou družicí, já po tobě dvěma. Scena s Costnerem je super, fakt super.

• 4.5.2013  11:06
    Nevědomí (2013)

Cože, celou dobu byli na planetě opic?

• 28.4.2013  23:40

O trochu víc střihově vymazlených scén (sejmutí Iana je jednoznačný nevtipný vrchol filmu) a byl jsem v nebi.

• 5.4.2013  11:21
    Jak prosté (TV seriál) (2012)

Mám-li si vybrat vybrat mezi nerdem a rebelem, beru rebela.

• 18.3.2013  18:21

V synopsi knihy Elementární částice jsem se dočetl, že se jedná o pokus o "totální" román. I tenhle film se podle mě snaží o nějaký (leckdy naivně, ale o to svůdněji, romantizující) komplexní popis společnosti. Goslingova "dělnická" (lower class) část, Cooperova ambiciózní, american dream a dialektický uroboros závěr, který mi přišel nakonec takový fajn optimistický. Hrozně mě to bavilo a tentoho Iñárritua si doplním.

• 1.2.2013  10:08
    Zabít tiše (2012)

Jsem Brad Pitt, řeším problémy. Moderní gangster je vyjednavač, diplomat, byrokrat a (pro Jakuba) píárista. A je to pecka.

• 26.12.2012  23:58
    Dredd (2012)

Respektuje předlohu. Kdo z vás to má?

• 3.10.2012  07:42

Multikulti 96 hodin.

• 19.9.2012  16:53
    The Words (2012)

Tři šestákový story v jednom a všichni se málem zalknou postmoderní slastí.

• 14.9.2012  14:40

Tohle je Přelet nad kukaččím hnízdem, kde celej posranej svět je blázinec.

• 9.8.2012  07:54
    Ruby Sparks (2012)

Kuba se me pred dvema tydny ptal, kdo reziroval Little Miss Sunshine a ja odpovedel: nikdo. Dnes bych mohl rict: ty dva, co rezirovali Ruby Sparks. Trailer se myslim snazi k LMS odkazovat, ale Ruby je jiny druh filmu. Je to, priznejme se bez muceni, takova hipserska vztahovka, ale jeste nez se vam protoci oci, musim rict, ze to je skvele napsana vztahovka (se) zrzkou modrokou. Obcas az hrozive presna (metapohadka a o moznosti uskutecneni toho, o co nam casto ve vztahu jde - totalni kontrolu).

• 9.8.2012  07:33
    Rebelka (2012)

A pak šťastně žily až do smrti.

• 2.8.2012  07:15
    Margaret (2011)

Doslova a do pismene bych Lise rozkopal xicht.

• 16.7.2012  03:37
    Divoši (2012)

Velice hloupy a o dost mene, ale prece jen docela zabavny Stone. Jeho dalsi dekada je vizualne navratem do zfetovanych devadesatek a pribehove neco mezi cervenou pornoknihovnou a prekombinovanou detektivkou. Kdybych nad Stonem uz davno nezlomil hul, citil bych se znechucen. Btw herecky je to o Del Torovi, vsichni ostatni jsou krovi

• 15.5.2012  19:47

Práce hory a lososy přenáší. Škoda že ryby jsou mi opravdu hrozně u zadku, protože romantická komedie, kde si hlavní dvojice nedá jedinou pusu a většinu filmu miluje někoho jiného ... no to je zajímavá podivnost.

• 14.5.2012  17:51
    Girls (TV seriál) (2012)

sick

• 29.4.2012  15:29

Tklivý smyčce, lekačky, zoomy, zpomalovačky, divoký rakurzy. Raimi je béčkař par excellence a béčko bez kýče je jako pivo bez pěny. Hýčkejte tu malou myšlenku, kterou tenhle film servíruje - je dobré si udělat čas lidi, i na ty mrtvé :)

• 22.4.2012  14:00

A --> B. Zív zív

• 17.4.2012  20:50

Některý filmy jsou natolik nevlezlý až z nich ve mně nezůstane vůbec nic. Chci se víc než jenom dívat.

• 30.3.2012  13:47

Suchaři!

• 30.3.2012  13:06
    Miss Bala (2011)

Královna krásy. Typická figurka na šachovnici, která se akorát řídí pevně danejma pravidlama. Nic zvláštního. Fascinující je, když se Laura pokusí pravidla porušit (útěky, mlčení ..) ačkoliv přitom polovědomě riskuje život. Tyhle porušení pravidel totiž nejsou nijak potrestaný, figurka je prostě vrácena zpět na šachovnici, bez trestu, bez velkýho vyhrožování a emocí. Její vůle (co je bytí bez vůle) je totálně potlačená. Jako polámaný kolečko ve stroji. Když nemáme náhradní, prostě ho opravíme, nenařežeme mu za to. Za zmínku stojí i ten totální pocit penetrace dobra zlem (tyhle policajti jsou naši, cesta je volná) a naopak (myslím, že ten a ten může být donašeč)... Tenhle pocit frustrace z neschopnosti rozlišit mezi oficiální reprezentací a mafií je nám přece dobře známej, ještě před čtyřma lety vedl Pavel Bém žebříčky popularity (a to to byl prosím člověk u vlády, nikoliv v opozici, což je kritická, vděčnější role, taky se toho míň dá posrat) a dnes je z něj největší gauner pod sluncem. Frustrace pramení z toho, že nejsme schopni se smířit s tím, že nedisponujeme schopností odlišit dobro a zlo a tak v posledku na nás zůstává špína viny.

• 29.3.2012  11:45

S vypnutým voiceoverem toho našeho nádeníka lásky, Channinga, se to dá.