Gimp

Twitter: g1mp

1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21
    • 29.4.2010  17:16
    Cesta (2009)

prsvl: S knihou jdi do prdele.

• 21.4.2010  16:17
    Kick-Ass (2010)

Kick-ass postrádá tečku, která by Vás odrovnala. Proto jinak o dost pitomější (scénáristicky, vtipem, nadhledem i režisérskými inovacemi) starší bratr Wanted, na který se zde v závěru ve scéně s bazukou odkazuje, v souboji vítězí. Ještě minimálně jednou na Zadkobijce ale zajdu, vědom si toho, že jsem se o super zážitek připravil částečně i tím civěním na trailery pořád dokola (podruhé doceňuji) /// Prostě film o lásce :)

• 1.4.2010  22:50
    Pepperminta (2009)

Chuj, Báro! Já nemám nic proti kritice maloburžoazie ani pití menstruační krve z poháru. Jen kdyby se mi tak netočila hlava.

• 31.3.2010  21:53

"...co je to obyčejnej Čech, pro kterýho dělá Paroubek politiku? No to je přece vepřo, knedlo, zelo a v podstatě je třeba všechny zavřít, nakopat do prdele." A řemenem a vařečkou a hodně. // viděno na Febiu po tom, co jsme vlezli do špatnýho sálu. Řehtal jsem se jako blbeček celej film aby se pak ukázalo že většina hrdinů byla se mnou v sále... Ups

• 23.3.2010  20:58

Žánrově to je rozkolísaný, ale to není výtka, spíš jsem koukal. Škoda že McGregor je taková micinka v domácnosti a všecken humor dělá teplej Ace Ventura. Na konci je sice péro, ale jen obláčkový, a stejnej dojem mám i z filmu.

• 20.3.2010  22:09
    Komici (2009)

Apatowovic holky jsou pořád sladký a nikdo nedokáže napsat a zrežírovat "vztahovou" scénu (Leslie Mann vs. Eric bana) tak jako on. Problém je, že tenhle film je o přátelství a to už mu podle mě tak dobře nejde.

• 14.3.2010  14:29

Zapomenutelný zážitek.

• 8.3.2010  00:20
    Harry Brown (2009)

Michael "nemám s kým hrát šachy a tak budou umírat lidi" Caine sotva usuší slzu a již masakruje britskou gangsterskou špínu a řadí se po boku dalšího důchodce letošního jara, Mela Gibsona, který střílí do kolen zas pro svou dcerku. S Harrym sdílí vojenskou minulost a smysl pro ty správné konzervativní hodnoty. Harry má aspoň nějaký vývoj postavy, která se probírá z úzkýho snu nevšímavosti do svrabu reality. Nejvíc film kulhá v pouliční bitce, moc levný a nerealistický - ve skutečnosti by gangy rozehnali policajti do 3 minut slzákem (gangy neměly masky) nebo by to do nich prostě šili gumovýma projektorama nebo vodou z děla nějakýho transportéru. Ale to vem čert, hlavně že to dobře dopadlo.

• 7.3.2010  08:33

A na trojku jdu do kina.

• 2.3.2010  21:11
    Nine (2009)

Ta doslovnost mě umrtvovala.

• 23.2.2010  21:04

Je to jako nějaká hororová adventura a Di Caprio je teda panák co furt někam běhá a vyšetřuje až se mu z cigaret kouří. A na konci už jsem z toho všeho byl tak vyschízovanej, že mi bylo upřímně u prdele jak to dopadne.

• 22.2.2010  14:30

Tento film se vám bude líbit, pokud máte (/rádi): postupující pleš, radioaktivní mlíko v lednici, studenou válku a myslíte si, že politici a jejich kamarádíčci ve velkém byznysu by měli mít o něco vyšší mravní integritu. Skromnějším stačí rodinné hodnoty.

• 29.1.2010  23:30
    Bílá stuha (2009)

Chtěli jsme to a dostali jsme to. Moje oblíbená scéna - polibek na voze.

• 26.1.2010  21:56

hovno

• 23.1.2010  20:20
    Pouta (2009)

- 2/3 EV. Nicméně nejlepšími "porepublikovými" (sic!) filmy zůstávají Pevnost a Jméno kódu: Rubín

• 18.1.2010  22:14

Tohle mě neusadilo. Bacha na spoilery. Ženský jsou ale rozhodně za a) naivky, za b) svině. Případně kombinace. Muži jsou pak a) naivní svině, za b) svině naivní, případně jedno z toho. Ty jsi jen epizoda! Ryan utíkající od pultíku, zasebevražděná černoška, kariéristka se svědomím. Bohulibý motivační dopis, pohled na nástěnku, rodinné hodnoty opravdového života. Tenhle film je klišé na klišé a mít ho v batohu neváhal bych ho zapálit i s otcem a synem Reitmanovými.

• 4.1.2010  10:59
    Stmívání (2008)

Poctivá káva (2*/5*)

• 20.12.2009  19:00

Dobře si pamatuju, jak jeden můj spolužák na konci plakal. A to už jsme byli prosím studenty gymnázia. Ale mně to tak extrovní asi nepřišlo.

• 13.12.2009  10:04

Co na tom, že nejvíc se mi líbí ten název.

• 9.12.2009  21:48

A co svědomí? Jsem právník, ne teolog.

• 8.12.2009  23:21
    Na odstřel (2009)

Na odstřel

• 18.11.2009  08:00

Paranormal Activity není horor nýbrž vztahové drama. Je hloupě stereotypní - muž je fanda do techniky a je racionalita sama (dokonce i o démonech čte manuály), zatímco žena je emotivní hysterka věřící na vymítání a podobné "nesmysly". Takže "horor" zajímavý leda pro lesbické studentky feministické teorii s drobnou úchylkou v lacanovské verzi psychoanalýzy a ... Františka Nováka.

• 13.11.2009  17:41

Doslovnost scénáře činí konec předvídatelným. Dvojitá či trojitá pointa je akorát tak k vzteku a k čemu potřebuje dcera amerického velvyslance peníze je mi záhadou.

• 7.11.2009  19:54
    Zvětšenina (1966)

Klasikám, které nepochopím, obvykle dávám o jednu hvězdičku nižší ohodnocení. Ale zamlouvalo se mi jaký vřelý vztah měl hlavní hrdina ke svým modelkám.

• 31.10.2009  09:43

Ten konec byl fakt bomb(er)ovej!

• 15.10.2009  23:07
    Vlčí bouda (1986)

Čím víc o tom filmu přemýšlím, tím větší chuť poslat ho do odpadu mám.

• 6.10.2009  07:25
    Náhradníci (2009)

Náhradníci jsou letošní Doomsday a reprezentují bolest současného akčního Hollywoodu - snahu bavit děti a poučovat odrostlejší zároveň. Právě to, že obě tyto součásti jsou natočeny slušně, vede k té nejnepředstavitelnější blábolovité syntéze, která se nedá brát vážně.

• 27.9.2009  21:59

Fajnová kritika showbyznysu a populární kultury v mnoha rovinách - televizní svět seriálů je povrchní laciný kýč, postavy se občas chovají jako idioti ze soap opery a výrazové prostředky samotného filmu jsou krásnou ukázku práce s kýčem - scéna zamilování se, náhoda s přepnutím ovladače, závěr. Film kazí roztříštěnost když se věnuje nejprve vztahu Buscemiho a Pitta a pak najednou Pitta a Lohman.

• 26.9.2009  13:51
    Babylon A.D. (2008)