Den zrady (2011)

Abychom zajistili vítěství svých ideálů, musíme je před tím zradit. Jednoduchá myšlenka, perfektní obsazení a režie (Clooney je strašně super ve střídání poloh, Hoffman úplně minimalistickej, za Goslinga pláče sklo od auta...), hodnocení stojí a padá na tom, zda vám to stačí a 3 jsou pro mě stejně obhajitelné jako 5... Michael Clayton mě ale nějak chytil víc, netuším proč.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Slabý jako čaj. A může za to ten americkej sektář... Jestli pak víte proč (i kdybyste to věděli, stejně vám to řeknu)? No protože jednak je to jako Michael Žantovský skůtr - zkurvenej trpaslík, a tak má ego až na půdě a neni lautr schopnej se přenést přes to, že už na to nemá. Proto má Renner tak málo místa, proto je za blbce a za kašpara. No a druhak - Cruise si myslí, že má smysl pro humor, ale má hovno (a jako producent se pochopitelně do všeho sral).

Přizdis*áči (2011)

Já jsem vždycky hrozně rád, že se mi líbí takovýhle laciný píčoviny, protože jinak bych se měl za hrozně nudnýho patrona a suchara. A to jsou hovada. Nutno vidět ve skupině.

Ultimum Refugium (2011)

Vavrečka netočí moc pro lenochy a blbce, takže nejsem docela cílová skupina. Relativně náročnej symbolizmus (pro mě určitě) vyžaduje hodně divákovy pozornosti, což jsem občas těžce nezvládal a ujel myšlenkama jinam. Trochu to zjemňuje tempo, kde se střídají vypjatější a klidnější scény (ačkoliv se nezdá, že by se Ondřej nechával unášet patosem, to vůbec). ///dopsat

Rosetta (1999)

Je fascinující, jak se nižší třídy sebereprodukují nebo rovnou, jako v tomhle případě, sebedestruují nedodržováním pravidel.

Rumový deník (2011)

Nikde se tu nepíše to nejdůležitější. Předlohu napsal Hunter S. Thompson, kterej měl na triku Strach a hnus v Las Vegas. Ano, ten Strach a hnus v Las Vegas, kterej se odehrával asi 10 let po tomhle a v jehož filmový verzi hrál taky Johny Depp. Jenže Depp je teď o 15 let starší a ne o 10 let mladší jak by měl. Takže skoro padesátiletej chlap hraje novinářskýho bažanta v Portoriku - wtf 1. WTF 2 s velkými písmeny je ale žánrová rozkolísanost tohohle filmu. V jedný chvíli pozorujete žhavou romantickou scénu, pak se tam najednou vyjeví vtipy jak z Četníků ze Saint Tropez - ale nefalšovaný, po chvíli CGI meskalinová halucinace. Tento film je klišovitý v jednotlivostech a chaotický jako celek což je přesně ta blbá kombinace k nekoukání.

50/50 (2011)

Trochu si zarebeluju se silnýma 3*. Na tomhle filmu není nic špatnýho. Gordon-Levitt umí dělat všechny ty psí oči (jak on byl jen rozbitej z rozchodu v 500 dní) ve vážných umíracích situacích a Rogen to vybalancuje sprostejma šprýmama, Anna Kendrick je netykavka a jakoby profesionálka, ve skutečnosti věčně se zakoktávající děcko. Ale sakra. To je právě ten problém těhle herců. Umí hrát, ale jen tu svoji polohu, jakoby jejich postavy prostupovaly do jinejch filmů a tak nesledujete příběh Adama, Kyla a terapeutky ale syntézu příběhů archetypálních charakterů Rogena, Gordon-Levitta a Kendrick. Comprende?

Warrior (2011)

Tyhle bouchací soc dramata jsou testosteronová verze Pretty woman - normální chlap u nich nemůže nepookřát a ačkoliv hromada klišé bije do očí, rozum srdíčku neporučí.