Aljak

fallen angel

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70
    • 21.6.2017  09:26
    Hra peněz (2016)

Námet určite zaujímavý, no čo sa dejovej línie týka, tak tie prvé dve tretiny filmy odohrávajúce sa v televíznom štúdiu sa postupne ocitali na hrane priemernosti. Záverečná tretina filmu, kde Lee a Kyle už v podstate spolupracovali, bola výborná a pútavá. Veľmi sa mi páčilo ako sa u Leeho po počiatočnej averzii postupne prebúdzala empatia a snažil sa Kyla podporiť, aj keď už pochopil, že ide len o psychologickú hru. George Clooney a Jack O'Connell, obaja super výkony! Len škoda, že tie prvé dve tretiny filmu pôsobili dosť jednotvárne, mohol to byť oveľa kvalitnejší thriller.

• 19.6.2017  17:35

Režisérske duo Josh Gordon & Will Speck už dokázali priniesť zopár (konkrétne dvojicu) obstojných komédií, ktoré pútali originalitou a sem-tam sa na tom dokonca aj dalo zasmiať. O to väčším prekvapením pre mňa bola táto bezduchá a ničím výnimočná zlátanina párty vo vianočnom balení. Originalita nikde, komické mi to taktiež neprišlo, zato trápnosti tam bolo toľko, že by stačila aj na 5 ďalších bezduchých amerických komédií. Na tomto sa smiať bohužiaľ nedalo. Jedinou prednosťou tak zostalo kvalitné herecké obsadenie, inak nič.

• 18.6.2017  18:26
    Inkaar (2013)

Dobrý námet, aj prostredie reklamnej agentúry, a do toho zaujímavá zápletka stojaca na hre na mačku a myš v podobe obvinenia zo sexuálneho obťažovania. To napätie medzi Rahulom a Mayou by sa dalo krájať v podstate počas celého filmu, o to zaujímavejšia je ich vzájomná konfrontácia v tejto kauze, kde sa protipóly pravdy a lži navzájom neustále dobiehajú. No a teraz po chvále, poďme k negatívam. Ja osobne si viem predstaviť túto konfrontáciu natočiť v oveľa zaujímavejšom a dramatickejšom formáte, ktorý by do toho pridal aj nejakú väčšiu mysterióznosť a napätie. Táto hra na mačku a myš mala určite o kus vyšší potenciál.

• 17.6.2017  17:05

Sympatické postavy (najmä tie dve dievčence), aj tá ústredná zápletka, na ktorú sa prakticky nabalil celý ďalší vývoj filmu, bola celkom obstojná. No čakal som v záverečných fázach, že to bude trochu viac zamotané a pravda sa napokon dostane na povrch nejakým dramatickejším spôsobom. Z tohto pohľadu teda trochu sklamanie. Ale inak fajn, taká malá naháňačka na mačku a myš - teda aspoň z pohľadu oboch otcov.

• 16.6.2017  16:14
    Colossal (2016)

Preboha, to sú Anne Hathaway a Jason Sudeikis na tom až tak zle, že sú odkázaní na role v takýchto ... ehm, chujovinách? Tak toto bola vážne katastrofa a po dlhej dobe dávam niečomu hodnotenie Odpad. Ale márne premýšľam, čo by som v tomto prípade vyzdvihol. Jednoducho, hrôza po všetkých stránkach - od námetu, cez dejovú líniu, až po prihlúplne postavy. Toto sa fakt nedalo. Škoda času...

• 16.6.2017  11:36
    Hacker (2016)

Peniaze ľudí nezmenia, len odhalia, akí v skutočností sú... Podľa mňa výborný thriller z hackerského prostredia, ktorý mal naozaj slušnú zápletku a musím uznať, že pre mňa osobne to bolo milé prekvapenie vzhľadom na dosť priemerné hodnotenia. Áno, občas niektoré veci pôsobili naozaj absurdne, ale takéto naivné prvky nájdeme takmer v každom thrilleri. Oceňujem, že to neskĺzlo do nejakej trápnej akčnej drámy a všetko sa to držalo v pôvodnom duchu zameranom zväčša na hackovanie a podvody. Bohužiaľ, ako to už býva, chamtivosť robí svoje a napokon aj tá bola rozhodujúcim činiteľom v neskorších fázach deju. Za mňa solídne 4*.

• 15.6.2017  21:03

Waw, Španieli veru nesklamali a vyprodukovali veru dosť zaujímavé sci-fi na tému oživovania zmrazených ľudí. Námet už sám o sebe pôsobí zaujímavo, no celý príbeh ešte viac zvýraznil filozofický rozmer, ktorý stavia stavia proti sebe dva protipóly - život a smrť. Bojíme sa smrti, ale aj života. Sme posadnutí telom, ale zabúdame na dušu... Takýchto podobných úvah veru preblyslo Marcovou hlavou po "prebudení" viacero - mnoho z nich malo dokonca aj patričnú logiku, hoci s jeho záverečným rozhodnutím som sa akosi nedokázal stotožniť. Aj som si tak v duchu hovoril, že takto to predsa nemôže skončiť - a veruže, nemohlo!

• 15.6.2017  15:46
    Život (2017)

Co je to tady za hnusnou máničku? ... No úprimne, je mi z toho na grc, že by sa takéto niečo mohlo naozaj stať. Čo sa však filmu týka, tak to bolo vcelku obstojné, miestami nadpriemerné, ale mňa osobne tá hororová atmosféra až tak nevzrušovala. Dejová línia zaujímavá, hoci dosť jednotvárna, teda až na ten záver. Poučenie: dajme mimozemšťanom pokoj, aby oni dali pokoj nám ;)

• 14.6.2017  20:06
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Tlieskam! Už dlho som nevidel niečo tak pozoruhodné, pútavé a zároveň zodpovedajúce realite. Tento seriál (a samozrejme tiež knižná predloha) by teoreticky mohla tínedžerom otvoriť oči, lebo myslím že v tomto celom sa snáď nájde takmer každý. Každá z 13 epizód poukazuje na určitú charakteristickú črtu tínedžerských pomerov a k ním viažúce sa sklamanie. Áno, niektoré dôvody boli možno prehnane senzitívne poňaté, ale ako celok je to ako butterfly effect, ktorý napokon vedie až k tragickej udalosti. Navyše, psychologicko-didaktický kontext, kazetový formát a čiastočne mysteriózne spracovanie zaobalené v realistických okolnostiach boli v tomto prípade len ďalšími prednosťami celého konceptu. Musím teda vyjadriť obrovské uznanie a už teraz sa teším na druhú sériu, keďže táto téma nám má rozhodne čo povedať...

• 14.6.2017  18:43

Neviem ako to relevantne ohodnotiť, tak dávam rovnaké hodnotenie ako aj seriálu samotnému. Tento skromný dokument je viacmenej len taká mini-príručka na ozrejmenie zákulisia seriálu, ale aj toho, čo všetko bolo jeho cieľom. Pre pozorného diváka to má len minimálny prínos, ale tak ako "dodatok" k 1.sérii celkom fajn. P.S. Až teraz si naplno uvedomujem, aký som rád, že Selena Gomez nehrala žiadnu hlavnú rolu (tak ako pôvodne mala), ale namiesto toho bola executive producer. Neviem či by som inak dokázal byť až tak nadšený z toho celého, keďže túto dievčinku fakt že nemusím.

• 9.6.2017  21:58

Už filmový predchodca v podobe Humpty Sharma Ki Dulhania ma akosi neoslovilo, no a inak to žiaľ nebolo ani pri Badrinath Ki Dulhania. V prvej polovici som si akosi vytvoril averziu voči všetkým hlavným postavám, ktorých správanie mi išlo dosť na nervy. Po zlomovom okamihu síce išla kvalita o niečo vyššie, ale už to bolo akosi poznačené tou slabšou dejovou líniou zo začiatku. Samotná zápletka a pointa však vôbec neboli na zahodenie, ale tie postavy a ich hlúpe správanie v niektorých momentoch vo mne vyvolávalo miestami až odpor. S touto zápletkou a námetom by sa podľa mňa dalo vytvoriť aj niečo lepšie. Ale aspoň soundtrack to zachránil!

• 6.6.2017  11:13
    Trapped (2017)

Vcelku vydarená survival dráma z indickej produkcie. Chudák Shaurya - najprv našiel zmysel života, a potom stačil jediný moment, aby sa všetko začalo rúcať. Aj keď Noorie bola pre neho určite po celý čas "uväznenia" tá najvyššia motivácia na vlastnú záchranu. Prvé pokusy o útek boli tak trochu naivné a triviálne, no postupne sa fantázia rozrastala a aj tie nápady už boli premyslenejšie. Malo to teda všetko, čo by správna survival dráma mala mať, akurát že tam bolo viacero nelogických momentov, ktoré trochu podkopávali celkový dojem. Záver bol napokon dosť zaujímavý... Inak, čo by ste na mieste Shaurya robili vy? Stojí to za zamyslenie...

• 2.6.2017  18:57

Ak mám pravdu povedať, čakal som, že to bude oveľa oveľa horšie, ale musím uznať, že som v podstate milo prekvapený. Každému je od začiatku jasné ako tento film skončí, ale tomu koncu predchádzalo množstvo životných osudov každej z 13 obetí. A tento film je venovaný jednej z nich - Rachel Scott. Najviac som sa obával toho, že to zas bude nehorázna kresťanská agitácia, ktorá bude dominovať celému deju. Ale našťastie tomu tak nebolo, hoci tá kresťanská stopa tu bola v podstate dosť výrazná, avšak skôr takým nevtieravým a znesiteľným spôsobom. Rachel bola väčšinu príbehu v pokušení a dilematickom rozpoložení, o tom či je lepšie byť samou sebou alebo len lacnou kópiou jej kamošiek. A to bolo na tom celom filme najlepšie. Scéna ako sa prechádza po hrane strechy a pochybuje, to bol rozhodne TOP okamih celého filmu. Čo sa týka pointy na konci, s tým sa až tak nestotožňujem. Hoci sa nám snažili nahovoriť, že Rachelina smrť bola v konečnom dôsledku prínosnejšia ako jej život... ja sa otvorene pýtam "Kde je Boh, aby zastavil takéto zverstvá páchané na nevinných ľuďoch?".

• 31.5.2017  20:51

Zdanlivo všedný film, ktorý by za normálnych okolností pôsobil zrejme obyčajne či priemerne. Ale Mike Mills podobne ako pri Beginners dokázal opäť zo všednosti vďaka kvalitnému formátu a prevedeniu vytvoriť atraktívny a zaujímavý film, dokonca aj s neklišovitou zápletkou. Mali sme tu celú škálu medziľudských vzťahov a prevedení Lásky - od rodičovskej, cez priateľskú, až po platonickú. Mňa osobne najviac fascinovala tzv. friendzone medzi Jamiem a Julie, čo bol podľa mňa bezchybne realistické stvárnenie princípu platonickej Lásky medzi chlapcom a dievčaťom. Trochu ma zamrzel ten ťažkopádny koniec, ale vždy lepšie ako hlúpe klišé.

• 31.5.2017  16:17
    Zlato (2016)

Príbeh a zápletka založená na skutočných udalostiach boli rozhodne zaujímavé, avšak to prevedenie a prenesenie na filmové plátno mi prišlo dosť nevýrazné. Matthew McConaughey ťahal tento film výrazne hore, a nebyť jeho, neviem či by tento počin vôbec dokázal atakovať priemernosť. Aj keď si stále myslím, že tento škandál, ktorý svojho času šokoval celú Kanadu, mal určite vyšší potenciál na vytvorenie pôsobivejšej a napínavejšej drámy...

• 28.5.2017  14:09
    Gifted (2017)

Marc Webb po tých dvoch spidermanoch konečne režíroval niečo realistickejšie - a hneď to bolo razom pútavejšie a zaujímavejšie (hoci nie až tak ako moja srdcovka 500 Days of Summmer, ktorú Marc režíroval už pred neuveriteľnými 8 rokmi). Príbeh to bol rozhodne zaujímavý, k tomu slušná zápletka, hoci som očakával že bude ešte o niečo viac vyhrotená. Ale vďaka charizmatickému Frankovi, svojskej Mary a panovačnej Evelyn to bola psychologická hra ako sa patrí. Ústredná dilema medzi dvomi protipólmi predstavy o Marynom detstve bola sama o sebe predpokladom pre dobrú drámu. Ja osobne som spokojný, hoci mi trochu prekážalo, že druhá polka filmu sa už dosť silno koncentrovala na ten súd a nie na Mary a jej vysporiadanie sa s vlastným nadaním.

• 27.5.2017  20:27
    Dangal (2016)

Na Dangal som sa dlho tešil, keďže v Indii pútal tento film obrovskú pozornosť - a musím napokon uznať, že oprávnene. Veľmi pekný film inšpirovaný skutočnými udalosťami ma veľmi bavil a tie 2 a pol hodiny ušli ako voda. Dokonca som si zopár krát aj poplakal od dojatia, ktoré zrejme minie v tomto príbehu málokoho. Napriek tomu, že aura tohto filmu je viacmenej dosť "disneyovská", tak ani tá bollywoodska stopa v tom našťastie nebola až tak zanedbateľná. Nepatrím medzi fanúšikom zápasenia, takže neviem posúdiť autenticitu samotnej techniky súbojov, no mne osobne sa to celkové stvárnenie veľmi pozdávalo - a to ako po dramatickej, tak aj športovej stránke. Hoci ako som zistil pri čítaní Geetinho životného príbehu, tak niektoré veci boli až nadmieru zdramatizované, okrem iného aj mnohé faktické neprenosti ohľadom jej účinkovania na Commonwealth Games 2010. Ale samozrejme, celková pointa zostáva tak či tak nemenná a rovnako pôsobivá!

• 27.5.2017  12:54

Akosi som mal celý čas pocit, že sledujem nejaké modernejšie alternatívne prevedenie Meet the Parents / Meet the Fockers / Little Fockers. A po tom ako som zbadal meno režiséra Johna Hamburga, už mi bolo všetko jasné. Akurát, že toto celé ani zďaleka nemalo na tradičné scény plné rivality v podaní Bena Stillera a Roberta De Nira. Celé mi to prišlo akési nevýrazné a zbytočne prekombinované mnohými nevkusnými scénami, ktoré až moc tlačili na pílu. Ale až taká katastrofa to zas nebola, a niektoré dialógy a scénky sa aspoň ako tak dajú označiť za úsmevné. Snaha bola, no niekedy je menej viac.

• 6.5.2017  22:26

Assayas u mňa neslávil úspech ani na druhý pokus. Nebavil ma jeho predchádzajúci film Sils Maria, a takisto ma nezaujal ani Personal Shopper. Ako psychologický thriller to síce pôsobilo ako tak obstojne, aj tá mysterióznosť v tom bola cítiť, ale celé mi to prišlo napokon ako úplný nezmysel, a pointa bola tiež rovnako odveci. Duchárske filmy si ma akosi nikdy nezískali. Vlastne ani neviem, čo by som na tomto filme vlastne vyzdvihol. Možno akurát tú tajomnú sms komunikáciu, ktorá vyplnila skoro polku filmu. Ale aj tak napokon nič extra!

• 6.5.2017  14:53

Severania proste tie drámy vedia točiť parádne (škoda, že sa to nedá povedať aj o ostatných žánroch). Už po prečítaní námetu som tušil, že toto ma bude určite baviť, a tak sa aj stalo. Tá nádej prudko kontrastujúca s beznádejou tu hrala naozaj ústrednú rolu. Smutné, že takéto niečo obdobné sa aj v skutočnosti stalo. Strach udržiavaný kvalitnou šikanou držal chlapcov poriadne na uzde. Nič proti disciplíne, ale toto bolo moc! Čo sa týka rozuzlenia zápletky, tak to mi prišlo trochu moc naivné. Čo akože čakal ten geniálny riaditeľ, keď dal chlapcovi "dovolenku" na výlet? A k čomu bolo dobré takéto absurdné riešenie? To ma trochu sklamalo. Aj keď veľké zmeny si asi občas fakt vyžadujú výstredné činy. Až na spomínané naivnosti a absurdnosti, veľmi dobré!

• 4.5.2017  18:35
    All We Had (2016)

Tak z Katie Holmes už je aj režisérka? Nebolo to zlé - náhodou tie postavy plné rôznych existenčných problémov sa mi celkom pozdávali, aj to prostredie reštaurácie v malomeste, ale samotný dej ma akosi nechytil, aj keď to malo predpoklad na celkom slušnú zápletku, ale to sa akosi naplnilo len čiastočne. Keď už som si povedal, že to speje k zaujímavej sociálnej dráme, tak sa to začalo až príliš zázračne obracať k dobrému, až napokon k tomu koncu... Snáď sa to podarí Katie nabudúce lepšie (ak ešte vôbec nejaké "nabudúce" bude).

• 4.5.2017  14:57

Charlie McDowell nám už pri The One I Love pomotal hlavy, a teraz sa o to pokúsil opäť. Cesta k pointe je však v tomto prípade až neúmerne dlhá a aj spracovanie v mnohých ohľadoch trochu pokrivkáva. Každopádne má však film pozoruhodný sci-fi rozmer a donúti človeka si to celé pospájať do nejakého zmysluplného celku . Aj keď mám pocit, že tým spôsobom ako to bolo podané, to bolo zároveň tak trochu mrhanie potenciálu, no aspoň sa tým zabránilo vykrádaniu Butterfly Effectu či iných filmov s časovou slučkou (hoci napokon tá pointa bola obdobná). Ale OK, oceňujem námet, aj čiastočnú snahu o originalitu, ale aj tak sa mi The One I Love páčilo o kus viac...

• 2.5.2017  21:03
    Milujem Slovensko (TV pořad) (2013)

Formát súťaže je síce obstojný a zaujímavý - ale to je zrejme jediné, čo by sa dalo na tejto show vyzdvihnúť (za to je tá 1*). Stále dokola to isté - team Dangl vs. team Banášová - súťažia o to, kto sa bude viac predvádzať a kto trepne väčšiu kravinu, čomu moc nepomáha ani smerácky posluhovač Nikodým. Niekedy až žasnem ako pri tej hre s podávaním si toho balíka preukazujú tie celebritky svoj prehľad, ktorý je väčšinou veľmi biedny. No a Tomečkove spevácke "kvality" sú posledným klincom do rakvy celej veľkolepej show.

• 2.5.2017  15:56

Táto psia reinkarnačná seansa bude mať u ľudí úspech z jednoduchého dôvodu - že väčšina zbožňuje psy. Ja síce k tejto majoritnej skupine ľudí nepatrím, ale musím uznať, že koncept a forma tohto filmu sa mi celkom páčili, hoci to pôsobilo až príliš fantasticky a rozprávkovo, najmä kvôli tej reinkarnácii. Ale dajme tomu, bola to celkom fajn oddychovka na tému psí život. Myšlienkové pochody tých psov ma celkom bavili, sem tam zaúradoval aj milý dôvtip, takže z tohto pohľadu uznávam kvalitu. Po obsahovej stránke to však až taká sláva nebola. Akurát tak na 3*.

• 1.5.2017  16:43
    Mirzya (2016)

Zmiešané pocity. Na jednej strane vcelku zaujímavá love-story o stretnutí detskej lásky v najnevhodnejšiu dobu, na strane druhej taký ťažkopádny vývoj deju, ktorý mal silný nábeh na typickú šablónu akú poznáme z amerických romantických filmov. Príbeh priam núti diváka sympatizovať s Munishom (resp. Adilom) po ťažkom životnom osude, no napokon predsa len nebol na tom až tak zle, keď sa osudovo stretol na kráľovskom dvore so svojou detskou láskou Suchitrou, ktorú mimochodom hrala dosť nevýrazná Saiyami Kher. Príbeh to bol síce dobrý, ale dramatizácia dosť priemerná. No a tá paralelná dejová vetva eposu o Mirzyovi tam veru nemusela vôbec byť, pretože bola úplne zbytočná...

• 1.5.2017  16:12
    On Paper (TV film) (2014)

Jeden z typických amerických romantických filmov v znamení "to sa dalo čakať" aneb tisíc krát omielaná šablóna. Ale musím uznať, že aspoň to knižno-spisovateľské prostredie a niektoré postavy pozdvihli tento film do kategórie Pozerateľné. Aj keď hlavná "hrdinka" mi pripadala ako predpojatá čúza čo si o sebe dosť namýšľa, hoci v záverečnej fáze filmu sa už ako tak normalizovala. Drewa Fullera mám rád najmä vďaka The Ultimate Gift, tak po dlhej dobe som niekde zazrel tohto sympaťáka - a opäť vo výrazne pozitívnej postave. Aj keď najviac ma bavila predsa len šarmantná Haley Strode (šéfka vydavateľstva). Hodnotenie niekde na úrovni 2/3 hviezd, ale predsa len to bolo o kus lepšie ako iné americké romantické TV filmy.

• 29.4.2017  22:30

Ehm, celé mi to prišlo dosť prvoplánové a vo svojej podstate dosť nevýrazné, hoci zápletka ako taká mala na to, aby mohol byť z toho relatívne zaujímavý film. Tieto novodobé romantické komédie sú často veľmi priemerné a len málokedy sa nájde v tomto žánri niečo pozoruhodné a nadpriemerné. Toto však nedosiahlo ani len úroveň priemeru, aj keď to malo podľa mňa určite vyšší potenciál (aspoň tá kostra scenáru), no to jednoduché a prosté podanie to akosi napokon celé potopili.

• 29.4.2017  20:29
    Kaabil (2017)

Koncept o slepom chlapcovi, o hľadaní vinníkov a vytrvalej odplate bol super, rovnako aj celá zápletka a koniec koncov aj ústredný motív o jedinej karme, ktorá reálne existuje = pomsta vykonaná vlastným pričinením. Bohužiaľ, celý dojem z filmu pokazili prehnane akčné scény a nereálne bitky, pri ktorých už by niekde v tretine súboja boli zrejme obaja aktéri v bezvedomí kdesi na zemi. Na takéto výstrednosti som mimoriadne alergický, a dokáže mi to to dosť znechutiť celkový filmový zážitok. Dalo by sa to spraviť veru aj reálnejšie... Nevadí, tak či tak to bola kvalita a musím uznať, že takéto drámy o manipulácii a pomste sú moja srdcovka (akurát bez tej akčnej zložky).

• 27.4.2017  08:33
    52 úterků (2013)

Silná téma, ktorá bola dlhé roky/desaťročia tabu, a zároveň vynikajúci formát akoby v 52 dejstvách v rámci jedného roku. Zaujímavé, ako to celé prebiehalo a ako sa u Jane/Jamesa fázy entuziazmu razom striedali na fázy sklamania, a naopak. Všemožné experimentovanie so sexualitou u dospievajúcej Billie v rámci tejto dejovej línie mi prišlo občas scestné, ale bol to zároveň aj zaujímavý kontrast voči jej matke podstupujúcej premenu na muža. Filmov s podobnou témou je pomerne dosť málo, takže originalita sa tomu rozhodne nedá uprieť, vďaka čomu sa film stáva výslovne zaujímavým a aj kvalitatívne dokáže dosiahnuť relatívne vysoko.

• 25.4.2017  20:13
    Trollové (2016)

Ak máte do 6 rokov, budete asi unesení. Inak to dosť zaostávalo za priemerom, keď to porovnám s inými súčasnými animákmi. Téma a celkovo aj koncept rovnaký ako u klasických Šmolkov - akurát tu miesto Šmolkov boli priblblí Trollovia a namiesto Garganela nejakí Bergeni. Zatiaľ čo so Šmolkami sa dalo aspoň ako tak sympatizovať, títo Trollovia mi prišli dosť otravní svojim excentrickým prejavom. Zápletka slabučká, dej detto, no celková atmosféra bola aspoň o kus lepšia, aj to len vďaka reprodukcii slávnych hitov. Takže v podstate, keď sa to tak zhrnie, tak dosť bieda.

<< předchozí 1 2 3 4 18 36 53 70