Aljak

fallen angel

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79
    • 17.11.2018  18:36
    Searching (2018)

Vynikajúce! Už samotný prológ snáď každého dostatočne upútal a pohotovo vtiahol do deju. Ja osobne som s napätím sledoval každý jeden moment tejto investigatívnej drámy, ktorej dominantná časť sa odohrávala priamo v originálnej scenérii internetu a moderných aplikácií (aj keď samozrejme, už tu boli aj predtým filmy s podobnou ideou formátu). Po scenáristickej stránke veľmi vydarené, aj keď sa sa tu vyskytlo aj trochu absurdna, ale občas treba napätie trochu natiahnuť. Som rád, že dej mal kopu turbulentných momentov a nebolo všetko až tak priamočiare ako by som spočiatku čakal. Inak, ten vývoj reakcií na internete počas hľadania Margot, to bola naozaj hodnoverná reflexia tejto dobry. Btw. Aj vy ste sa zamysleli nad tým, čo by našli vo vašom počítači, keby ste sa náhodou vytratili a hľadali by nejaké indície?

• 17.11.2018  17:20

Ďalšia kvalitná severská dráma, tentokrát z prostredia divokého a chladného Laponska. Musím uznať, že príbeh 14-ročnej dievčiny Elle-Marje ma veľmi upútal a jej etnický rozkol bol pútavým základom celého filmu. Neustále ponižovanie a pocit menejcennosti spraví svoje, obzvlášť, keď človek cíti, že by chcel mať vyššie životné méty ako chov sobov. Ale vydať sa na cestu nového života nie je vôbec také jednoduché... Lene Cecilia Sparrok zahrala hlavnú postavu znamenito a celý príbeh pôsobil dosť hodnoverne. Navyše, aj vizuál a výprava pôsobili skutočne kvalitne (tie laponské kroje boli krásne). Akurát mi bolo ľúto, že dialógy trochu pokrivkávali (ale to sa pri severských filmoch stáva dosť často).

• 16.11.2018  13:02
    PPPíter v Afrike (TV seriál) (2018)

To vážne? Toto sa ľuďom páči? Mne teda vôbec, a to dokonca patrím ešte medzi tú "mladšiu generáciu". Ale som skôr klasik a mám radšej normálne cestopisné dokumenty s kvalitným vizuálom a štandardným komentárom s objektívnymi informáciami a faktami. Tento Populhárov dynamicko-subjektívny štýl spracovania ma akosi vôbec neupútal. A tie časté infantilno-afektívne výstrelky, to je niečo, čo fakt nemusím. Jediné, čo oceňujem je citeľná autenticita spoznávania, ale to je akurát tak všetko. Hmm, asi som už starý...

• 16.11.2018  12:50

Dosť netypické na indickú produkciu. V tomto filme bolo cítiť pomerne silný americký feeling, ale v tomto prípade to bolo vcelku príjemné osvieženie. Obe hlavné postavy pôsobili pomerne sympaticky, napriek (alebo skôr vďaka?) svojej melanchólii. Hoci mal film na indické pomery kratšiu minutáž, tak som mal pocit, že tempo filmu bolo až neprimerane slabučké. Proste to nemalo ten požadovaný spád a neustále tajomno medzi Archanou a Alfaazom tomu tiež až tak veľmi nepomohlo. Každopádne, atmosféra filmu sa mi viacmenej pozdávala, len škoda toho tempa a až príliš veľkého tajomna, do ktorého to bolo celé zaobalené.

• 14.11.2018  20:33

Hmm, a tak som sa tešil... Podľa popisu to vyzeralo lákavo, ale v skutočnosti to bola dosť bieda. Začiatok bol síce zaujímavý, no ako náhle do deju vstupuje samotný Tucker, tak od tej chvíle sa dej ťahá už len v tej istej rovine. Postupné odkrývanie osobnosti tajomného rockera bolo mdlé a ak by človek čakal, že dej budú lámať nejaké zásadné záležitosti, ktoré zrazu vyplávajú na povrch, tak bude sklamaný - rovnako ako aj ja z celého tohto filmu. Jediné, čo bolo napokon ako tak potešujúce, bola samotná prítomnosť Rose Byrne. Nebyť jej, tak to nie je ani len na tie 2*.

• 14.11.2018  19:13

Jednoznačne silný námet, ktorý mal vynikajúci základ a potenciál zabojovať o nadpriemerné dojmy. Bohužiaľ, po prvotnom zlome v úplnom úvode, ktorý to všetko naštartoval, prišla akási strnulá fáza tiahnúca sa celým filmom. Dej v špeciálnej "polepšovni" bol na moje prekvapenie dosť nezáživný, očakával som väčšiu rebéliu. Aj keď zopár náznakov na zmenu smerovania príbehu sa tu vyskytlo, ale napokon sa to všetko udržalo na uzde. Takže som čakal nejaké zásadné vyvrcholenie aspoň v závere, a hoci sa udiala jedna závažná udalosť, tak napokon to išlo aj tak celé do stratena. Škoda, veľká škoda. Každopádne, námetovo ma film bavil, akurát som čakal viac.

• 14.11.2018  11:19
    Cunk on Christmas (TV film) (2016)

Skvelá satira o tom, akým spôsobom sa uctievali / uctievajú Vianoce. Samozrejme to treba brať s veľkou rezervou, keďže to nie je klasický faktografický dokument, ale kopa ironických hlášok stála naozaj za to (aj keď niektoré boli občas zbytočne trápne). Najväčšia škoda, že to bolo také krátke. Na takéto niečo by som sa dokázal pozerať aj dlhšie, aspoň by sa jednotlivé obdobia a špecifiká vianočných tradícií a osláv mohli rozobrať aj viac do hĺbky. Každopádne, tej irónie v rámci súčasného uctievania Vianoc by sa dalo nájsť oveľa viac.

• 14.11.2018  10:18

Smutné, keď rodičia silou mocou nedovolia, aby sa ich postihnuté dieťa malo v živote lepšie. Zatvárať oči pred problémom a hodiť dieťa bez pomoci priamo do rozbúrených vôd života, to je absolútna nezodpovednosť. Čo sa týka tohto filmu, tak pointa síce nad všetkým ostatným dominuje, ale inak po dejovej stránke to bolo dosť vlažné. V podstate to nebol ani tak krátky film, ale skôr dlhá reklama propagujúca dôležitosť akceptovania znakovej reči.

• 13.11.2018  21:50

Smutno-pekné. Pesnička síce priemerná, a text tiež (resp. v mnohých indických filmoch sú odosť zvučnejšie piesne s krajšími textami). Ale musím uznať, že vizuál veľmi pekný, a to posolstvo je naozaj na zamyslenie. Niekedy je lepšie zbytočne nevyčkávať, hoci asi každý sa v takýchto prípadoch bojí, či to až príliš neuponáhľa a nezničí si tak potencionálnu šancu na úspech... A tak sa naskytá otázka: Kedy je potom tá správna chvíľa?

• 13.11.2018  17:59
    Beze stop (2018)

Nezávislosť je fajn pocit, ale žiadny extrém nie je v konečnom dôsledku dobrý - takže ani tento. Námet vcelku fajn, hoci mám pocit, že táto téma rezonuje v kinematografii čoraz viac. Takže ani zďaleka sa nedá povedať, že by to bolo nejaké extra originálne. Po vizuálnej stránke to bolo vydarené, ale to bolo zrejme to najlepšie na celom filme. Po dejovej stránke to bol v podstate len taký neúnavný kolobeh v rovine zostať / ujsť. Kiežby aspoň dialógy boli o niečo výraznejšie, možno aspoň to by pomohlo ku skvalitneniu celkového dojmu. Nuž, mňa osobne tento film akosi zásadne nezaujal.

• 5.11.2018  20:47
    Genius (2018)

Tamilský film o tom, že niekedy je menej predsa len viac. Ako naložiť s geniálnym dieťaťom? Určite nie tak ako v tomto filme - lebo to môže skončiť presne rovnakým spôsobom. Určite aj mimoriadne inteligentné dieťa túži po peknom detstve a dospievaní so všetkým čo k tomu patrí. Najviac z celého filmu ma jednoznačne bavila tá retrospektívna časť z Dineshovej minulosti, ktorá dostatočne naznačila, prečo sa z neho stal taký podivín. Po prvej vcelku vydarenej časti príbehu prišla na radu Dineshova "renesancia", ktorú doprevádzala exotická žienka Priya Lal. Musím uznať, že táto časť príbehu ma až tak nenadchla, a najmä ten záver bol mimoriadne neprirodzený (akoby produkcii už dochádzali peniaze alebo deadline na dokončenie filmu a zrazu by to potrebovali náhle ukončiť). P.S. Bohužiaľ, dialógy posúdiť nemôžem, keďže som film videl v chennaiskom kine bez akýkoľvek titulkov.

• 5.11.2018  19:55

Indická nevesta na úteku? Ten presladený úvod tomu tak trochu nasvedčoval, ale po tom zásadnom zlome prišlo obdobie "5 years later" - a to už bola revenge-drama ako sa patrí! Cesty niekdajšej romantickej dvojice sa opäť pretnú, avšak už nie ako spriaznené duše, ale ako IAS Officer vs. PCS Officer. Satyendra dostal šancu, ktorej sa zmocnil s absolútnym odhodlaním. Občas mi síce bolo Aarti ľúto, ale oveľa viac mi bolo ľúto Satyendru na tej svadbe a po nej. Takže čo sa zápletky týka, tak z mojej strany veľká spokojnosť. Dialógy rovnako na veľmi dobrej úrovni, najmä keď Aarti neustále doliezala a snažila sa vyžehliť krivdu spred 5 rokov. Akurát ten záver bol taký... no ale aspoň to nebolo až také prvoplánové ako som čakal.

• 5.11.2018  17:44
    Ribbon (2017)

Námetovo celkom perspektívne, no dejovo v podstate dosť nevýrazné. Film o neplánovanom "prekvapení" v podobe príchodu spoločného potomka určite dával kopu priestoru na rôzne možnosti zápletky, avšak celé mi to prišlo také úplne obyčajné a všedné. Normálne mám pocit, že aj nejaký dokument o ľubovoľných rodičoch s podobným osudom (nechcené tehotenstvo) by bol zaujímavejší ako tento film. Zopár dobrých dialógov, ale to bolo tak akurát všetko... Veľmi slabučké.

• 5.11.2018  17:24

Paráda! Takéto filmy o šialených prejavoch jednostrannej Lásky priam zbožňujem. Malo to v sebe všetko, čo by takýto príbeh mal mať - posadnutosť, neodbytnosť, šialenstvo, manipuláciu, pomätenosť, a najmä neskrotnú postavu menom Ria, ktorú absolútne famózne zahrala Urmila Matondkar. Absolútne ma táto postava fascinovala, a zároveň mi jej bolo nesmierne ľúto. Každopádne, po dejovej stránke celkom fajn zvládnuté, aj keď miestami sa trochu zbytočne tlačilo na pilu (ale bez toho by to nešlo). Napätie gradovalo rovnakým tempom ako Riina pomätenosť, no a napokon to vyvrcholenie... Jediná škoda, že dialógy neboli aspoň na takej úrovni ako samotný dej.

• 5.11.2018  13:47
    Aitraaz (2004)

Americký originál Disclosure som nevidel, takže nedokážem porovnať, ale snáď nejde len o nejaký plytký plagiát (to India moc neuznáva). Aitraaz ma každopádne vcelku bavil, no nemôžem si pomôcť, ale akosi si stále nedokážem nájsť sympatie k Akshayovi, a rovnako to bolo aj v tomto filme. Po scenáristickej stránke celkom obstojné, hoci občas zbytočne vyhrotené a teatrálne, ale to k takejto súdnej zápletke zrejme patrí. Najviac samozrejme potešila moja obľúbenkyňa Kareena, ktorá opäť nesklamala a v úlohe Priye jej to celkom pasovalo. Začiatok filmu bol na môj vkus trochu plytký (a infantilný), ale potom sa to celkom stabilizovalo a miestami to prekročilo aj hranice priemeru (najmä smerom k záveru). Celkovo je to však tak akurát na 3*.

• 14.10.2018  21:54

Už dlho ma neiritovala nejaká postava ako tento Lucky. Ja viem, že zámer bol taký, aby pôsobil komicky, no mne išiel po celý čas poriadne na nervy. Samotný scenár však nebol vôbec márny, a nebyť tej prehnanej teatrálnosti postavy Luckyho, tak to mohol byť skutočne nadpriemerný film. Lavanya Tripathi v úlohe sympatickej Nandany bola aspoň adekvátnou útechou za to márnivé prevedenie s iritujúcim Luckym, ktorý mi pokazil celkový dojem z filmu. Dokonca aj ten inšpektor Ajay mi bol sympatickejší (a to už je čo povedať).

• 7.10.2018  20:04

Áno, áno, áno! Už dlho ma niečo z teenage žánru takto nezaujalo. Nemôžem si pomôcť, ale tá manipulácia a spleť lží, ktoré tvorili ústredný tok deju, to ma snáď nikdy neomrzí. Hoci tam nechýbal kus predvídateľnosti a závanu klišé, ale musím uznať, že tá štruktúra príbehu, samotné postavy a dialógy boli naozaj pútavé. Takto to dopadne, keď sa šedá myška zrazu dostane na vlnu popularity a zakúsi aké je to byť obdivovanou (hoci nedopatrením a falošne). A zrazu aj cnostný charakter dostáva zabrať! Každopádne, pekne tu bolo vystihnuté ako veľa znamená pre ľudí vzhľad. Aké by mala Sierra za normálnych okolností šancu o niekoho ako je Jamey? Minimálne... O slnečnice by len tak ľahko niekto nezakopol.

• 6.10.2018  13:05

Nebolo to zlé, ale zas ani nejaké úžasné. Základ príbehu v podstate celkom zaujímavý a plný potenciálu, ale čo sa týka deju a prevedenia, tak mi to prišlo celé akési mdlé a fádne. Ku koncu sa konečne začalo diať niečo zásadnejšie, ale v tom sa film končí a išlo to viacmenej do stratena (hoci bolo naznačené, ako by sa to asi ďalej vyvíjalo). Herecké obsadenie bolo naozaj lákavé, ale v celom tom tragikomickom pátose väčšiny postáv sa to aj tak rozplynulo. Neviem, akosi mi to prišlo celé nevyvážené, dialógy priemerné, dej ústrednej časti filmu slabučký, a koniec odstrihnutý. Pritom potenciál v tom bol určite vyšší. Takže 2*.

• 4.10.2018  19:30

A niektorí idioti budú aj tak ešte stále tvrdiť, že socializmus bol skvelý... (doprial by som takým ľuďom si to vyskúšať priamo v takomto totalitnom režime). Film Das schweigende Klassenzimmer nás zaviedol do roku 1956, kedy vypuklo v Maďarsku povstanie. Koho by to napadlo, že nevinná minúta ticha ako prejav solidarity rozpúta na strednej škole takéto peklo? Príbeh rozhodne zaujímavý, obzvlášť, keď vezmeme do úvahy, že vznikol na základe skutočných udalostí. Čo sa filmu týka, tak najmä úvod mi prišiel dosť vlažný a dlhšie trvalo, kým sa príbeh dostal do tempa a začal sa rozvíjať a zamotávať. Každopádne, zápletka napokon bola viac než len dobrá, takže chválim. Odporúčam pozrieť všetkým búrlivým obdivovateľom komunistického režimu (aj keď tým asi oči neotvorí už nič).

• 3.10.2018  17:31
    Little Italy (2018)

Ach jaj, klišé za klišé, a o otrepanej schéme romantických komédií ani nevravím. Ale tá pizzová tématika to rozhodne zachránila od toho, aby tento film skončil v jednom vreci s ostatnými žánrovými odrhovačkami. Asi každému bolo jasné, kam tento príbeh speje a ako to napokon celé skončí (že by na letisku?) - ale práve originálny námet s Little Italiou kdesi v Toronte mal naozaj dobrý feeling. Emma Roberts ma ako vždy bavila, ale aj ostatok osadenstva nijako obzvlášť nezaostal. Čo sa týka scenáru, tam som nečakal žiadne zázraky, ale dialógy dosť prekvapili a boli vcelku vydarené, čo pomohlo k lepšiemu dojmu z tohto filmu. Čo dodať na záver? Dal by som si pizzu (takú dobrú priamo z Itálie).

• 3.10.2018  16:58

Zaujímavý film, najmä pre svoje realistické podanie. Len škoda tej ťažkopádnosti, ktorá sa prejavovala vo veľmi neobratnom dejovom vývoji. Ale možno to bol aj zámer, keďže rovnako neobratne dochádza aj k vzájomnému spoznávaniu sa a zbližovaniu v mnohých dohodnutých manželstvách. Každopádne, čakal by som niečo živelnejšie a dramatickejšie, čo by tomu filmu dodalo tú správnu epickú esenciu. Inak, na to že sa príbeh odohráva v brahmanskej rodine, tak ma prekvapilo, že postavy pôsobili dosť prostým dojmom.

• 2.10.2018  21:19
    102 Not Out (2018)

Veľmi milé prekvapenie. Prvotne sa mi do pozerania tohto filmu moc ani nechcelo, ale napokon ma pozitívne recenzie presvedčili dať tomu šancu. A nakoniec musím uznať, že som spravil dobre. Amitabh a Rishi zahrali štandardne výborne! Príbeh o dvoch starcoch pôsobil spočiatku viacmenej komicky, potom prišli na radu tie nepochopiteľné úlohy, ktoré napokon vyústili do vzájomného konfliktu s hlbokým posolstvom. "Dúfam, že to pochopíš". Pri mnohých dialógoch medzi ústrednou dvojicou postáv som mal až zimomriavky, no najmä pri tej takmer finálnej scéne na letisku (tam už boli slzy na krajíčku). Dojemné...

• 2.10.2018  20:46

Hotová shakespearovská dráma, teda aspoň čo sa zápletky týkalo. Tá bola naozaj zápletkou v pravom zmysle slova, keďže vzájomné vzťahy postáv tu boli dokonalo zamotané a miestami to pripomínalo kvalitnú šachovú partiu medzi dvomi sokmi Seenom a Angadom. Takže čo sa scenáru a postáv týka, tak z toho pohľadu veľká spokojnosť. To sa však nedá povedať o akčných bitkárskych scénach (tých bolo našťastie len zopár) a prehnanej teatrálnosti, ktorá mi tu prekážala rovnako ako pri väčšine indických komédií (aj keď tu to ešte nebolo až tak za únosnou mierou). Každopádne, tá shakespearovská zápletka to dostatočne potiahla dopredu a napokon sa prikláňam k nadpriemernému hodnoteniu (4*). Btw. Neviem, čo sú všetci takí unesení z Ileany D'Cruz. Mňa osobne oveľa viac zaujala Nargis Fakhri (podmanivý pohľad).

• 21.9.2018  20:45
    Time Trap (2017)

Zaujímavé a v podstate aj veľmi originálne a nápadité. Takže v podstate skutočne veľmi milé prekvapenie, teda až na tie herecké výkony, ktoré boli naozaj veľmi priemerné. Koncept časovo izolovanej jaskyne, kde trvá jedno ročné obdobie jednu sekundu, bola fascinujúca. Aj keď to malo zopár logických trhlín, ale celkovo ma táto idea dosť nadchla. Možno sa s tým dalo ešte o kus viac pohrať, aby to malo ucelenejší kontext (tak ako napr. v Interstellar), ale na také niečo asi nebol dostatočný rozpočet a ani priestor. Obrovská škoda tých slabších hereckých výkonov, nevýrazných postáv, emočnej jednotvárnosti a až príliš prostých dialógov.

• 13.9.2018  20:14

Vcelku originálny a exotický film, ktorý v sebe ukrýval veľké tajomstvo z minulosti a jeho ďalekosiahle následky prežívajúce prakticky celý život. Základ príbehu je teda už od samého počiatku pozoruhodný, no očakával som nejaký výraznejší spád. Paradoxne, najzaujímavejšou časťou filmu boli pre mňa retrospektívne spomienky z mladostí oboch starčekov, ktorí medzi sebou nevedeli nájsť spoločnú reč. Ten dejový rámec zo súčasnosti mi prišiel dosť ťažkopádny a tie strohé dialógy tomu tiež akosi nepomohli. Ten magický realizmus v závere, ktorý mal byť azda vyvrcholením celého filmu, ma tiež akosi za srdce nechytil (a to som veľký obdivovateľ G. G. Márqueza). Čakal som nejakú lepšiu pointu...

• 13.9.2018  19:53
    Mister (2017)

Musím uznať, že po scenáristickej stránke bol tento príbeh naozaj zaujímavý a pútavý, čo bolo samozrejme najväčšou prednosťou tohto filmu. Bohužiaľ, to spracovanie bolo na môj vkus také... no povedzme, že teatrálne, čo mňa osobne fakt irituje. O akčných vsuvkách a predimenzovaných hyperbolických súbojoch radšej pomlčím (tie mi prekážali ešte oveľa viac ako tá spomínaná teatrálnosť). Temperament Telugu filmov sa nezaprie, aj keď toto bolo asi fakt už cez čiaru. Je to škoda, lebo takéto veci dokážu dosť znehodnotiť celkový zážitok, hoci samotný príbeh ako taký a aj jeho spád boli vcelku nadpriemerné!

• 12.9.2018  21:18

Po dejovej stránke v podstate nič extra výnimočné, ale aspoň ten štýl akým to bolo podané ma celkom bavil. Atmosféra filmu bola naozaj vydarená a napriek očakávanému klišé sa na to pozeralo celkom dobre. Hlavná postava ostýchavej outsiderky Lary Jean, ktorá nás celým príbehom sprevádzala, bola naozaj sympatickou dominantou tohto filmu. Akurát to splynutie šedej myšky a hviezdy školy bolo na môj vkus dosť veľké klišé. Inak to skončiť snáď ani nemohlo...

• 12.9.2018  17:54
    Jehelníček (2017)

Jeden z tých filmov, po ktorých som zostal bez slova sedieť ako obarený. A to som bol spočiatku ohľadom tohto filmu dosť skeptický, no napokon sa z toho vykľulo niečo naozaj vynikajúce! Sociálne drámy ma vždy bavili, a tie s tématikou šikany ešte o kus viac. Film síce svojim prevedením pôsobí miestami dosť surrealisticky, ale vo svojej podstate je až hrozivou reflexiou spoločnosti, kde sa inakosť trestá - v tom lepšom prípade pohŕdaním a ignoráciou, a v tom horšom šikanou a ponižovaním. Lily Newmark v úlohe submisívnej Iony bola vynikajúca. Nuž, cena za popularitu a obľúbenosť v kolektívne dokáže byť niekedy privysoká. Príbeh to bol veru fascinujúci a emočne vypätý, až mi bolo ľúto, že sa Iony a Lyn v podstate nikto nezastal :(

• 7.9.2018  22:38
    Cestou necestou (TV pořad) (2015)

Až prekvapivo pútavo natočená relácia o živote v zahraničí s kopou zaujímavostí zo zákulisia miestnych reálií, vďaka ktorým sa človek dozvie aj viac ako len z bežných cestopisných dokumentárnych relácií. Predsa len, ten kto tam žije to vie podať s väčším nadšením a prehľadom ako ten, kto tam zavíta len na pár dní a je to pre neho prakticky všetko nové a nepoznané. Už ani nepamätám, kedy som videl niečo tak pútavé a prínosné zo slovenskej produkcie ako práve Cestou necestou. Aj keď niektorí "sprievodcovia" mi prišli až prehnane excentrickí a výstrední, ale v globále viacmenej spokojnosť.

• 7.9.2018  22:22
    Bioscopewala (2017)

Pekné. Spočiatku ma to až tak nezaujalo, ale ako náhle sa do toho primiešali rôzne retrospektívne návraty do spomienok rôznych postáv, tak ten film razom nabral na atraktivite, a veľmi! Tie útržky z minulosti zo života Rehmata ma bavili prakticky najviac. Prostredníctvom nich si musel tohto skromného človeka obľúbiť snáď každý. Dejová línia zo súčasnosti ma až tak nenadchla, hoci záver bol naozaj emotívny a dojemný. Celkový dojem je tak kdesi na hranici 3 a 4 hviezd, ale prikláňam sa k lepšiemu hodnoteniu, predovšetkým za originálny námet s pôsobivou atmosférou plnou spomienok.

<< předchozí 1 2 3 4 21 40 60 79