Aljak

okres Prievidza
fallen angel

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73
    • 10.12.2017  20:14

Tak to už áno! Doteraz som o tejto bizarnej postave menom Barry Seal veru nepočul, a tak som nevedel do čoho vlastne idem. Napokon však musím uznať, že jeho životná cesta bola poriadne zaujímavá a vo filmovom prevedení to pôsobilo veľmi pútavo. A to aj vďaka kvalitne vyváženej kombinácii drámy, thrilleru, krimi a svojského dôvtipu.To všetko zakomponované do prostredia letectva, drog, peňazí a tajných politických šachov - a parádny film je na svete. O latino-amerických Contras som už čosi čítal, no o tom ako v tom celom miešal karty Barry (ale aj jemu podobní), som veru netušil. Naozaj pozoruhodné! Tou svojou flexibilitou mi Barry tak trochu pripomínal Franka Abagnala (sfilmované v podobe Catch Me If You Can). Tom Cruise zahral vynikajúco. Pre mňa zatiaľ jeden z TOP filmov roku 2017.

• 6.12.2017  19:28

Vo svojej podstate o niečo vyzretejšie ako typické teenage filmy, ale aj tak vyústenie zápletky neprekročilo svoj potenciál, bohužiaľ. Myslím, že príbeh bol rozohraný naozaj vynikajúco (až som mal pocit, že to má nábeh na 5*) - introvertný chalan, rozvíjajúce sa priateľstvo, palatonická láska, bezcharakterný otec,... Prvé dve tretiny boli teda fakt super, dokonca aj neokukaní herci tomu dodali kus originality. A potom zrazu zlom, kedy to nejako začalo celé klišovatieť a všetko sa zrazu až príliš jednoducho vyriešilo, akoby mávnutím čarovného prútiku. Už na konci chýbalo len také to "o 1 rok neskôr ", kde už by to bolo všetko alright.

• 5.12.2017  16:48

Dejový rámec tohto príbehu bol výborný, čo sa však akosi nedá povedať aj o jeho prevedení, kde to celé pôsobilo tak trochu nevýrazne. Pri daných možnostiach sa s tým dalo určite aj o čosi viac pohrať a zdramatizovať to. Čo sa týka postavy skromného a obetavého Aarava, tak ani neverím, že taký dobrák môže skutočne existovať. Ani len v rozprávkach, nieto ešte vo filme, ktorý sa snaží tváriť reálne. Takže toto mi prišlo fakt za hranicou reálnosti, bez ohľadu na to aký bol Hari násilnícky živel. Škoda toho, malo to väčší potenciál. Ale hudba bola na druhú stranu veľmi príjemná.

• 4.12.2017  10:56

Les Liaisons dangereuses od Pierra Choderlos de Laclosa považujem za jedno z najúžasnejších klasických diel s motívom manipulácie a zahrávania sa s citmi, samozrejme spoločne s famóznym Shakespearovým Othellom. Táto verzia s Glenn Close a Johnom Malkovichom bola vcelku vydarená. Ich herecké výkony boli presvedčivé a na danú dobu a možnosti to bolo naozaj kvalitné aj čo sa týka kostýmov, kulís a výpravy. Akurát niektoré scény boli trochu menej vydarené, ale inak som viacmenej spokojný. Tento príbeh ma jednoducho neprestáva baviť - hoci na samotnú originálnu knihu s listovou korešpondenciou je asi akékoľvek filmové spracovanie prikrátke (v podstate si to ani neviem dosť dobre predstaviť).

• 2.12.2017  22:27
    Come Dance with Me (TV film) (2012)

Ďalšia z nespočetného množstva obohraných vianočných klišé šablón. Zápletka, ktorá tu bola už mnoho krát, no aspoň tými okolnosťami na tanečnom parkete to trochu spestrili a nebola to napokon až taká katastrofa. Hoci od kvalitného a originálneho filmu to má veru poriadne ďaleko. Nebyť sympatickej ústrednej dvojice, tanečnej témy, príjemnej vianočnej atmosféry a zopár srdca hrejivých scén, tak by to dopadlo zrejme oveľa horšie. Takto aspoň tie 2*.

• 2.12.2017  21:44
    The Red Pill (2016)

Ejha, tak napokon veľmi milé prekvapenie. Spočiatku som mal pocit, že to bude len jedna obrovská mizogýnia rozmazaná na 2 hodiny - aj keď úvodná tretina tomu v podstate nasvedčovala. Ale musím uznať, že Cassie Jaye nám napokon predostrela celkom zaujímavé informácie a súvislosti ohľadom hnutí bojujúcich za práva mužov. Áno, viacero tých argumentov, ktorými sa hnutia ako A Voice for Men oháňajú, sú dosť tendenčné (miestami až extrémne), keďže niektoré veci sú naozaj dané fyzickými, sociálnymi a spoločenským dispozíciami, ale bolo tu daných aj viacero príkladov o tom, kedy sa dá skutočne hovoriť o spoločenskej diskriminácii mužov. Ženy bývajú v niektorých sférach skutočne výrazne zvýhodnené - najmä čo sa justičných procesov týka - a tam sú mužské práva akosi silno potlačené, ale aj v iných sociálnych sférach. Navyše, všetci tí muži bojujúci za svoje práva v tomto dokumente (či už Paul Elam, Harry Crouch alebo Warren Farrell), pôsobili veľmi serióznym dojmom. Čo sa žiaľ nedá povedať o väčšine radikálnych feministiek, ktoré boli pri stretoch s mužskými hnutiami neúctivé, vulgárne a ukričané. Ťažko potom hľadať vzájomné pochopenie či nebodaj kompromisy. Nuž, uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Jedno by si však mali uvedomiť všetci (muži aj ženy) - žiadna extrémna mizogýnia či mizandria, ani nijaký radikálny feminizmus alebo patriarchát, nemajú v tejto spoločnosti miesto. P.S. Veľmi by ma zaujímalo, ako by sa k tomuto dokumentu pristupovalo, keby ho produkoval muž... Na záver prajem mužom i ženám, aby sa dočkali v prvom rade individuálneho spravodlivého zaobchádzania v spoločnosti ;)

• 2.12.2017  20:37

Takéto filmy o plánovaní veľkých lúpeží ma celkom bavia, hoci sa často pousmejem nad tou bezchybnosťou každého detailu v celom tom dômyselnom pláne. Ale odhliadnuc od toho, celkom fajn film s dobrými postavami a v podstate aj s originálnou zápletkou, ktorá nestála na klasickej vykrádačke banky či nejakého šperku. Dejová línia sa síce rútila k prirodzenému vyvrcholeniu, no napokon nás Steven Soderbergh s Rebeccou Blunt trochu natiahli a ponapínali. Navyše, filmu pomohli aj viaceré dôvtipné hlášky a dialógy medzi postavami. Channing Tatum super! Takže z mojej strany spokojnosť, ocenená 4*.

• 29.11.2017  20:23

Na prvý pohľad možno komický námet, ale to pozadie a pointa celého filmu sú oveľa vážnejšie. Príbeh mal teda dosť originálny námet a v podstate to bol aj jeden z tých filmov na zamyslenie, obzvlášť v tom indickom ponímaní. Konflikt tradícia vs. pokrok býva v Indii dosť často na pretrase, a potom je celkom zaujímavé to sledovať ako sa s tým domáci vysporiadajú. Tento príbeh bol inšpirovaný skutočnými udalosťami, takže to nebola žiadna fikcia. Čo sa týka spracovania, tak v prvej polke sa to dosť točilo o tom istom, a nebavilo ma ani to naťahovanie Keshava s otcom, ale inak myšlienku a pointu to malo fajn. Takže tak na 3*. A nezabudnite: Ak chceš mať vlastnú ženu, musíš mať vlastnú toaletu! :D

• 27.11.2017  22:36

Lovestory, ktorá sa snaží svojim prevedením tváriť aká je moderná a poddajná dnešnej dobe, ale ten príbeh bol viacmenej dosť strojený - akoby vystrihnutý z Rosamunde alebo Inge, samozrejme to celé krížené s inovatívnym štýlom amerických romantických komédií. Príbeh ako taký možno pôsobí na prvý pohľad naivne, ale keď sa tak zamyslím, tak v tom bol kus pravdy. Presne na takých povýšeneckých hajzlíkov s nafúknutým egom väčšina žien letí, bez ohľadu na to, ako arogantne s nimi jednajú. Je to v podstate na zamyslenie... No a neviem či mám len ja taký dojem, ale zdá sa mi, že moderný film bez homosexuálnej postavy už akoby nemohol ani vyjsť na svetlo sveta. Ale tak, celkovo aj tá zápletka nebola v podstate nič extra. Akurát na tú Táňu sa naozaj dobre pozeralo...

• 25.11.2017  16:50

Musím uznať, že námet o sýrskom utečencovi hľadajúcom azyl vo Fínsku sa mi celkom pozdával. Akurát to podanie ma akosi neuchvátilo. Na jednu stranu sa mi páčila tá občasná satira a suchý severský humor, no ten chlad, ktorý z toho vyžaroval mi prišiel viac na škodu ako na úžitok. Ja mám radšej temperamentejšie prevedenie deju s vypätejšími emóciami postáv. Teda aspoň pri filmoch s takým sociálne výrazným námetom, aký bol aj v Toivon tuolla puolen. Ale inak to bolo celkom zaujímavé, aj keď niektoré situácie boli prinajmenšom neuveriteľné a nereálne.

• 23.11.2017  19:16

Angelina, tak toto ti naozaj vyšlo, hoci k niektorým aspektom filmu mám výhrady, ktoré tu už prakticky väčšinou aj odzneli. Ide najmä o Sareum Srey Moch, predstaviteľku hlavnej postavy dievčatka Loung Ung, ktorej mimika nevyznievala zrovna presvedčivo, vzhľadom k tým tragickým udalostiam. No a na môj vkus tam bolo aj príliš veľa takých lyrizujúcich prvkov, ktoré tak trochu brzdili tú epickú krivku pozoruhodnej dejovej línie. Avšak ani to nič nemení na tom, že ma tento film nesmierne bavil a konečne mainstream (vďaka Angeline) zakopol o námet jednej z najodsúdeniahodnejších udalostí minulého storočia - a síce krvilačný režim Červených Khmérov. Ono to možno pôsobí ako nejaká vyšinutá sekta alebo ako predchodca ISIS, avšak bohužiaľ, toto nebola fikcia! Udalosti, súvislosti a okolnosti tohto zverstva nadobudli v tomto filme vcelku reálny rozmer, takže po obsahovej stránke hodnotím film vysoko pozitívne. Rovnako aj zobrazený príbeh Loung Ung, ktorý bol v podstate ešte jedným z tých so šťastnejším koncom (žiaľ, mnohé rodiny sa vietnamského oslobodenia už nedožili). No škoda tých spomínaných nedostatkov, inak by to bolo za 5*.

• 20.11.2017  16:35
    Gabriel (2014)

Filmy o ľuďoch s psychickými problémami a duševnými poruchami mám rád, lebo už sami o sebe sú zaujímavé tou prezentáciou takto postihnutého človeka. Mnoho filmov s takýmto námetom a hlavným "hrdinom" dokáže vyčnievať spomedzi iných drám, avšak Gabriel ma až tak nezaujal. Rory Culkin zahral síce túto postavu vysoko solídne, ale zápletka a dejová línia ma v podstate ničím neohúrila. To najlepšie bolo samozrejme na konci, až mi ho bolo ľúto (ale aj jej).

• 20.11.2017  10:56

Popravde, čakal som, že to bude total odpad - takže som do toho išiel s tým, že niet čo stratiť. Napokon to zas nebolo až také márne, a ani zápletka a pointa nebola až tak bezduchá a idiotská. Dokonca to nebolo ani až tak nesmierne trápne ako som očakával, hoci niektoré scénky a hlášky boli naozaj mimoriadne trápne, ale na niektorých sa zas dalo aj trochu zasmiať, alebo prinajmenšom aspoň pousmiať. Takže, celkom to ušlo. Aj keď to malo ďaleko od nadpriemernej komédie, ale tak na ten priemer si to v podstate dokázalo siahnuť.

• 19.11.2017  18:15
    Nemilovaní (2017)

Hm, akosi som stále nedošiel tým Zvjagincevovým filmom na chuť. Doteraz som od neho videl tri filmy (Vozvraščenije, Jelena a Leviatan), ale ani jeden z nich ma akosi neuchvátil. A obdobne moje dojmy pokračovali aj pri Něljubov. Na jednej strane oceňujem ten chladný naturalizmus a sociálny rozmer filmu, ale čo sa týka epického podania deju a zápletky, to bolo pre mňa dosť nezáživné. Pritom námetovo to malo sľubné predpoklady na kvalitný film. Nuž, na viac ako 3* to nevidím - no napriek tomu mám z tohto filmu zrejme najlepší dojem spomedzi tých 4 spomínaných kusov, ktoré som z dielne Zvjaginceva videl.

• 18.11.2017  14:44
    The Layover (2017)

Filmy o vzájomnej rivalite dvoch kamošov v snahe zaujať nejakú ženu sú už dosť obohrané, tak William H. Macy siahol po tomto námete v opačnom garde. Či úspešne? Pri pohľade na hodnotenie filmu vidíme odpoveď. V mnohých ohľadoch mi to prišlo veru dosť lacné a miestami až neuveriteľne infantilné. A pointa? Nie, tú nečakajte - žiadna totiž nebola. Len neustále predbiehanie sa dvoch povrchných žien v tom, kto sa viac vytiahne (alebo zhodí?). Neveril som, že by to mohlo byť až tak zlé a bezduché. Ale až no zopár dobrých scénok to bola riadna bieda.

• 17.11.2017  19:58

Nebolo to úplne zlé, ale ani žiadna sláva. Nápad možno nebol až taký márny a nezaujímavý, ale tá zápletka bola veľmi slabučká. Až som mal pocit, že to bola miestami poriadna ideová vykrádačka iných vysoko úspešných animákov ako Wreck-It Ralph (záchrana pred vírusom, resp. neželaným efektom) či Inside Out (putovanie systémom so snahou záchrániť čo sa dá). Takže tak. Zopár dobrých hlášok a niekoľko trefných scén to aspoň ako tak zachránili od katastrofy. Ale aj tak, viac ako na 2* to nevidím.

• 17.11.2017  15:31
    Freelance (2015)

V podstate taká malá tragikomédia o workoholikovi, ktorý snáď napokon pochopil, že život nie je len o naháňaní sa za zákazkami a ignoráciou všetkého naokolo. Pointa vcelku vydarená, hoci epicky to bolo dosť nevýrazné. Ale na druhú stranu ten film dosť dopredu hnal vnútorný monológ ústredného "hrdinu" - občas ironický, inokedy patetický. A to ma na tom bavilo! Len fakt škoda, že tá dejová špirála bola tak trochu obmedzená na taký úzky profil. Tento film patril do kategórie "malo to na viac".

• 16.11.2017  23:41

Nie som zrovna fanúšikom detektívok, ale tu ma zlákala celá tá atmosféra okolo Orient Expressu a všetkého naokolo. Musím uznať, že natočené to bolo naozaj majstrovsky a po vizuálnej stránke to bola paráda. Predlohu som nečítal, takže som mal aspoň prekvapenie. Zápletka bola fajn, aj po dejovej stránke to bolo zaujímavé, hoci niektoré zvraty a dedukcie boli nanajvýš absurdné. A to je presne to, čo mi na detektívkach zvykne vadiť - celá tá vševediaca predstavivosť, ktorá hýbe celým dejom. Ale v poriadku, bez toho by to asi nešlo. Samozrejme, chválim aj herecké obsadenie a stvárnenie postáv, ktoré tomu dodalo patričnú úroveň. Ale aj tak nadovšetko v mojich dojmoch upútala tá spomínaná vizuálna stránka filmu!

• 15.11.2017  14:48
    Vraní vejce (2014)

Pekný príbeh priamo z ľudu, ktorý je zároveň dobrým zamyslením sa ohľadom diskriminácie chudobných. Problém triedenia do akýchsi kást nie je ani zďaleka problémom len v Indii či iných krajín s obrovskými spoločenskými rozdielmi. Tento druh diskriminácie a predsudkov na základe pôvodu, sociálnej triedy, spoločenského statusu, či oblečenia - to vidíme predsa všade okolo nás (áno, aj vo "vyspelej" Európe). A presne o tom bol tento film - z pohľadu nevinných detí, ktoré mali len jeden úplne obyčajný (pre nich však výnimočný) sen, ochutnať pizzu. V podstate zápletka, kde sa všetko točí len okolo túžby po pizzi, ale všetky tie okolnosti z toho spravili silný príbeh. Čo sa mi páčilo, bolo aj samotné podanie, často komické, miestami dokonca infantílne, ale pointa rozhodne stála za to. Na zamyslenie...

• 13.11.2017  22:20
    Udta Punjab (2016)

Už chápem prečo mal Udta Punjab doma v Indii taký kolosálny ohlas. V podstate ide o úplne výnimočný film na indické pomery, hoci pre americko-európsku produkciu asi nie sú drogy až tak mimoriadny námet. Ale tak či tak, to prostredie Pandžábu spravilo svoje a myslím, že aj pre európskeho diváka bude tento film rovnako atraktívny ako pre mňa. Bavil ma nielen námet z prostredia drôg a korupcie, ale aj zaujímavá schéma, ktorá medzi sebou skrížila osudy štyroch postáv. Mimochodom, všetky 4 postavy boli zahraté priam vynikajúco! Shahid Kapoor dal tú rolu drogovo závislého hudobníka Gabru na parádu (jeden z najlepších hereckých výkonov aké som v indických filmoch videl), obdobne aj Alia Bhatt a jej prevedenie roľníčky v nesprávnom čase na nesprávno mieste stálo za to (aspoň ukázala, že vie zahrať aj také "špinavšie" role, a nielen tie pre ňu typické zmyselné krásavice), Kareena Kapoor dala svoj profesionálny štandard (iné už ani nečakám), a svojim výborným výkonom zahviezdil aj Diljit Dosanjh v úlohe charizmatického policajta (a zároveň jediného spravodlivého). Takže z tohto pohľadu veľká kvalita. Príbeh mal prirodzený spád, zápletka s realistickým a didaktickým rozmerom bola skvelá, hoci niektoré zlomy v deji boli trochu prehnané, ale asi si to posun v deji prakticky vyžadoval. Každopádne, veľká paráda!

• 13.11.2017  16:48

Z japonskej tvorby mám rád jedine drámy (tie im idú na výbornú), iné žánre mi prídu na môj vkus príliš teatrálne (najmä ich komédie). Yu o Wakasu Hodo no Atsui Ai ma zaujalo v prvom rade popisom, ktorý sľuboval zrejme poriadny doják (a to mám ja rád). No a musím uznať, že veruže nesklamalo. Akurát mi bolo veľmi ľúto tej veľkodušnej a obetavej ženy menom Futaba, ktorá bola ochotná ostatným dať aj modré z neba - a keďže karma neexistuje - tak namiesto šťastia dostala rakovinu :( Už sa mi zdalo, že celý príbeh bude len o príprave svojho okolia na život bez nej, no napokon bola zápletka omnoho tajomnejšia a srdcervúcejšia. Takže to malo poriadnu dávku prekvapivých odhalení, ktoré vytvorili viacero zlomov v deji. Mal som chuť plakať, ale napokon som to udržal. Namiesto smútku vo mne zavládol obdiv k Futabe - kiežby si z nej ľudia brali príklad. Btw. Zaujímalo by ma, čo za sadistu zaradil tento film k žánru "komédia"?

• 12.11.2017  17:12

Marc Webb sa opäť predviedol v dobrom svetle! Akurát žasnem nad tými slabučkými hodnoteniami - fakt už neviem, čo by ľudia chceli (asi len chujoviny typu Avangers a spol.). Podľa mňa veľmi dobré, najmä po scenáristickej stránke. Zápletka vynikajúca, rovnako aj zaujímavé postavy a ich sieť vzájomných vzťahov. Mňa osobne napĺňali aj tie psychologicko-filozofické dialógy (najmä medzi Thomasom a W.F.), ktoré krásne vyvažovali tú epickú rovinu filmu. Páčilo sa mi ako bola po celý čas v pohybe tá sieť medziľudských vzťahov - s vyústením do prekvapujúcich okolností. Akurát ten ústredný zvrat v deji by som si vedel predstaviť poetickejšie podaný. Čo ma však teší, zaobišlo sa to bez klišé (hoci ani netuším ako by sa to v tomto prípade dalo ukončiť k všeobecnej spokojnosti všetkých postáv).

• 12.11.2017  14:23

Vzhľadom na to, že som nefajčiar, nikdy som sa nijako extra nezaujímal o trendy tabakového priemyslu (či už minulé alebo tie súčasné). Doteraz som ani len netušil, že je nejaký rozdiel medzi klasickými cigaretami a tými elektronickými - teda samozrejme okrem toho, že pri jedných je dym a pri druhých "para". Dokument bol síce zaujímavý, ale akosi som čakal, že tam bude väčšia prezentácia histórie a nejakého vývoja ohľadom názorov a trendov počas rôznych dôb. Napokon sa z toho vykľula akási jednostranná reklama na e-cigarety (či to sa len mne zdalo?). Je mi jasné, že kadejaké korporácie majú pod palcom celý tabakový biznis, ktorý si dobre strážia, a tak je čokoľvek nové vytláčané mimo biznisu (ale však tak je to koniec koncov v každom korporačnom biznise). Takže tak.. Ale ak je naozaj e-cigareta plnohodnotnou náhradou klasickej tabakovej cigarety, tak nech sa im darí... P.S. Doteraz nechápem, čo vlastne niekoho donúti začať fajčiť. Zostáva to pre mňa záhadou...

• 11.11.2017  20:05

Už od začiatku to bolo dobré, no potom to bolo lepšie, ešte lepšie a napokon vynikajúce! Vzhľadom na slabšie hodnotenia som nečakal nič extra, no napokon veľmi milo prekvapilo. Svojou ústrednou ideou mi to dosť pripomenulo americkú komédiu Click, avšak toto bolo poňaté v takom vážnejšom ponímaní a aj psychologicky mi to prišlo na takej sofistikovanejšej úrovni. Filmy o cestovaní časom boli pre mňa vždy vysoko atraktívne, obzvlášť keď to malo napokon aj kvalitnú pointu. Áno, tento príbeh bol čiastočne dosť predvídateľný, ale aj tak to malo svoju emočnú silu, ktorá mi v záverečných fázach vohnala slzy do očí (od dojatia). Takže z mojej strany veľká spokojnosť - okrem iného aj s charizmatickou ústrednou dvojicou a veľmi príjemným soundtrackom. Tak mojimi 5* aspoň trochu dvihnem to podcenené hodnotenie filmu :) P.S. Kiežby mal každý takú možnosť sa ocitnúť na pár zlomových dní v budúcnosti - zrejme by sme si začali vážiť všetko, čo berieme ako samozrejmosť...

• 10.11.2017  14:20
    Phillauri (2017)

Spočiatku dosť nevýrazné, ale potom sa to veru celkom sľubne rozbehlo! A napokon z toho nebol jeden príbeh, ale rovno dva - jeden v prítomnosti (ten bol dosť priemerný) a druhý v minulosti (ten ma bavil o dosť viac). Ani náhodou by ma na začiatku nenapadlo, že tento film napokon bude odkazom na krvavú udalosť spred 98 rokov, ktorá určite stála za pripomenutie. Takže námet chválim, no to prevedenie by som si vedel predstaviť aj inou formou ako to bolo prezentované tu, hoci toto prebratie ducha ženy bolo svojim spôsobom tiež nápadité a v podstate aj originálna vsuvka pre indický fantasy žáner. Nemôžem si ale pomôcť, no Suraj Sharma mi neprišiel ako zrovna ideálna voľba pre tento film - celú dobu bol akosi nevýrazný a tým dosť utrpela aj kvalita celého filmu. Ale posolstvo bolo pekné...

• 8.11.2017  23:06

Ukážkový naturalizmus! Priznám sa, že originál z 1972 som nevidel, takže nemôžem porovnávať. Ale toto tak či tak rozhodne predčilo očakávania. Malo to všetko, čo by som od filmu tohto žánru očakával - reálny historický podklad, charizmatické postavy seržanta i statočných žien, strastiplná zápletka, napínavý dej, trefné dialógy, emócie, no a samozrejme spomínaný dominantný naturalizmus. To všetko zaobalené do pôsobivých kulís ruských lesov, jazier a močiarov. Výborné herecké výkony! Tento film je dôkazom, že aj Rusi vedia natočiť úžasný film, ktorý sa človeku dostane pod kožu. V podstate niet nič, čo by som tomuto filmu vytkol - takže posielam 5*.

• 8.11.2017  19:06
    Aiyyaa (2012)

Ja z tej Rani Mukherji proste nemôžem - neuveriteľne charizmatická žena, pri ktorej takmer nedýcham :) Uznávam, že moje hodnotenie bude asi poriadne skreslené touto mojou platonickou láskou, ale nemôžem si pomôcť. Film sám o sebe bol v podstate dosť priemerný, ale tá tajomnosť ohľadom Suryu dokázala zápletku udržať až do úplného konca. Čo sa týka postavy Meenakshi, tak jej prístup k ušľachtilému Madhavovi, bol veru dosť neférový a pokrytecký. Ale ako sa vraví: Milujeme tých, ktorí nás odmietajú a odmietame tých, ktorí nás milujú. A presne o tom bol tento film! Ale inak celkom vydarené (najmä vďaka Rani) - okrem toho potešili aj pekné pesničky, pestré kostýmy a koniec koncov aj uletená Meenakshina kolegyňa Maina (Anita Date).

• 6.11.2017  19:46
    Alpy (2011)

Yorgos Lanthimos má veru fantázie na rozdávanie. Jeho filmy zvyknú vyvolávať kontroverziu kvôli svojej absurdite - či už morálnej, etickej, sociálnej alebo sexuálnej. Alpy jasne zapadali do tohto Lanthimosovho prúdu. Námetovo vynikajúce (dokonca hodné aj 5*), ale to spracovanie a nevýraznosť to dokonalo celé potopili. Už ani nepamätám, kedy som videl naposledy takto trúfalo zahodiť potenciál excelentného námetu. Škoda, toto mohol byť skutočne parádny film, keby to bolo najmä výraznejšie a dômyselnejšie. Žiaľ, toto sklamalo...

• 6.11.2017  10:54

Takéto retrofilmy z obdobia socializmu a okupácie v Československu mám rád, obzvlášť keď majú svojský komediálno-dramatický nádych ako tomu bolo aj v tomto prípade. Film navyše mohol budovať svoju kvalitu na rozmanitom detskom svete, ktorý sa vyznačuje osobitou kombináciou naivity, nevinnosti a nebojácnosti. Takže na tomto sa dal postaviť naozaj sľubný filmový zážitok. A tak sa aj stalo! Malo to v sebe viacero kontrastov, ktoré sa navzájom dopĺňali. Sofistikovaný humor (občas dokonca až príjemne sarkastický) pekne kontrastoval s ťaživou atmosférou doby, ktorá vytvorila podklad pre celý príbeh. Takže to ako celok hodnotím veľmi pozitívne, hoci som čakal aj nejakú silnejšiu zápletku, ktorá by ten film potiahla ešte na vyššiu úroveň. Pretože takto to bolo viacmenej do veľkej miery len vykreslenie reálií danej doby prostredníctvom detských očí. P.S. Film som našťastie videl v origináli (a absolútne nechápem na čo je dobré to dabovanie do češtiny, ktoré musí poriadne ubrať z celkového dojmu).

• 5.11.2017  20:28
    Maudie (2016)

Pekné, emotívne, dojemné... Ale na mňa to akosi až tak nefungovalo (a to som obrovská citlivka). Film mal kopu silných momentov, no zároveň aj dosť stagnácie deju. Akosi som mal pocit, že sa to točilo stále v tom istom kolotoči - Everettove cholerické výpady kombinované s Maudinou submisívnou toleranciou vyústili zakaždým do vzájomnej harmónie - a stále dokola a dokola. Áno, príbeh to bol pekný - o to krajší, že sa to skutočne stalo. Ale akosi som pri tom neprežíval to, čo pri filmoch s podobnou témou postihnutých hlavných hrdinov. Treba však podotknúť, že herecký výkon Sally Hawkins bol absolútne famózny! Napriek tomu nemôžem dať tomuto filmu s čistým svedomím viac ako 3*.

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73