Aljak

okres Prievidza
fallen angel

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76
    • 12.5.2018  22:08

Kompozične a scenárovo naozaj vydarené, aj ústredná zápletka založená na dileme Tituho medzi Sonuom a Sweety sa mi veľmi pozdávala. Akurát to komediálne prevedenie (citeľné najmä v prvej polovici) mi viacmenej prekážalo. Nič proti svojskému humoru a osviežujúcemu dôvtipu, ale tu bolo miestami až príliš často tlačenie na pílu a humor sa občas zvrhol až k teatrálnej trápnosti doplnenej tými priblblými tónmi v pozadí (ako pri väčšine indických komédií). Tomuto filmu by oveľa viac pristalo dramatické prevedenie, keďže aj samotná téma tomu prakticky zodpovedala. Každopádne, Sunny, Kartik a Nushrat predviedli výborné herecké výkony, a nedá mi nepochváliť aj veľmi vydarený vizuál a taktiež piesne, ktoré film sprevádzali. Len škoda toho žánrového omylu...

• 11.5.2018  22:18

Mám z tohto filmu rozpačité dojmy. Rozbeh, kde sa zoznamujeme s Omiho charakterom, bol slabučký. Prostredná časť filmu výborná, najmä tá fáza po smrti starého otca a hľadanie tajnej esencie v kuchyni. No a to zakončenie to zas celé pribrzdilo a stiahlo film na hranice priemeru. Musím však uznať, že atmosféra tohto filmu v znamení rodinných vzťahov a kuchynských tajov, ma veľmi upútala. Rovnako aj vydarené songy, ktoré sprevádzali dej. Dokonca aj príbeh bol fajn, hoci tá zápletka o dlhoch a gangstroch ma skôr obťažovala ako priťahovala - ale dajme tomu, že by sa to dalo zniesť (však v podstate bol treba nejaký dôvod, ktorý by Omiho prinútil vrátiť sa späť domov). Nebyť toho turbulentného začiatku a až príliš jednoduchého rozuzlenia na konci, bolo by to oveľa lepšie!

• 10.5.2018  12:12

Naškrobená nóbl svadobná seansa bola celkom pozerateľná, hoci podľa tých hodnotení a chvál som očakával určite o niečo viac. Vynikajúci koncept, akurát tej ironizácie a dôvtipu by som v takomto námete uvítal rozhodne viac. Bolo tu viacero zábleskov dobrých scén a sarkastických hlášok, ale na to, aby to bola nadpriemerná komédia to bolo predsa len málo. A to je celkom škoda, lebo tých možností sa tu núkalo v podstate dosť - či už išlo o svojrázne postavy alebo samotná naškrobenosť celej udalosti. P.S. Určite TOP postava celého filmu bol ten fotograf :D

• 4.5.2018  16:06

Júlia, Júlia, prečo si len Júlia? :O Zaiste toto meno nebolo vybraté náhodne, ale ako odkaz na Shakespearovú tvorbu, ktorej motívy a štýl tu boli dosť citeľné (hoci nie práve ukážkovo z diela R+J). Prvá polka bola síce slabšia, ale potom to nadobudlo riadny spád. Škoda, že tá retrospektívna vsuvka nebola o niečo obšírnejšia, a až príliš veľa priestoru tu bolo namiesto toho venované tej dilematickej love story. Rajan bol exemplárny kus nadržaného dementa, Julietiny alibistickí bratia však neboli o nič lepší. Jediná ako tak znesiteľná mužská postava bol tak napokon Mirza, s prenikavou charizmou. Juliet bola síce fyzicky sympatická (na čom má zásluhu najmä Pia), ale jej šialená povaha veru nebola žiadna sláva (asi nejaká genetická rodinná predispozícia). Záver bol veru drsný! A aké z toho plynie ponaučenie? Byť milosrdným a dobrým sa nevypláca...

• 1.5.2018  20:08
    Vyber si! (2017)

Slečna Dilema v akcii... Základ tohto filmu o extrémne nerozhodnej žene nebol v podstate až tak zlý námet na komédiu. Akurát, že tých scénok a dialógov, ktoré by boli aspoň ako tak úsmevné, tých bolo naozaj ako šafránu. Celé mi to skôr prišlo trápne ako vtipné, a tých mužov, medzi ktorými pendlovala Juliette mi bolo aj dosť ľúto. Záverečná tretina, kedy sa dotyčná konečne uvedomí a zistí čo chce, už bola o kus lepšia ako prvé dve tretiny filmu. Ale nič iné ako priamočiaru oddychovku od toho nečakajte.

• 1.5.2018  16:51

Línia The Butterfly Effect naďalej pokračuje, tentokrát v belgickom prevedení s e-mailovou verziou. A musím uznať, že Belgičanom sa celkom zadarilo. Film mal dobrú zápletku, rovnako aj spád (hoci tempo by som uvítal aj pomalšie), no a celé to zavŕšila skvelá pointa. Akurát mi bolo ľúto, že dĺžka tohto filmu bola len 86 minút. Nespočetne veľa filmov majú mamutie dĺžky úplne zbytočné, prakticky bez vyššieho zmyslu. No v tomto prípade by som kľudne uvítal aj dlhšiu minutáž, ktorá by umožnila aj obšírnejšie vykreslenie súvislostí, možno aj jednu paralelnú realitu navyše s ďalším možným scenárom. Ale čo už narobíme, občas to bolo až príliš stručné a vecné, ale napokon to zhrnuli do naozaj vydarenej pointy.

• 28.4.2018  20:08
    Odnikud (2017)

Filmy Fatiha Akina majú väčšinou veľmi kvalitný námet, avšak potom to vývoj deju a spád filmu za každým sklepnú kdesi k priemeru. Rovnako to bolo aj v tomto prípade, keď navyše zaúradoval tzv. syndróm prílišného očakávania na základe vysokého hodnotenia filmu. Veľa som si sľuboval od napätej emocionálnej atmosféry, ktorá vládla najmä počas toho dejstva na súde. Spoiler: Avšak keď arogantný obhajca uspel s takým "neprestreľným" alibi, tak som zostal dosť zarazený. To vážne stačí na obhajobu neviny nejaký vymyslený zápis v registračnej knihe hotela? Žiadne ďalšie dôkazy ako napr. letenky, fotky z dovolenky, proste nič? Do riti, a čo sme na Slovensku, že by súd v takomto delikátnom prípade rozhodol tak ľahkovážne? Absolútne mi to pokazilo prvotne priaznivý dojem z celého filmu. Nerozumiem, prečo tak skúsený režisér ako Fatih zahadzuje logiku príbehov na takýchto banalitách...

• 24.4.2018  15:15
    Hardcore (2004)

Fíha, tak to bol dosť odvážny film z prostredia mladučkých šlapiek. Musím uznať, že to to prirodzené prostredie a viacmenej realistické spracovanie tejto témy, ma celkom zaujalo. V mnohých ohľadoch mi to prišlo naozaj také "bez servítky" - a to ma na filmoch vždy upúta. Akurát po dejovej stránke to nebolo až tak výrazné ako by som dúfal. Zápletka síce zaujímavá, ale dejová konštrukcia akosi slabšia. Každopádne, dvojica ústredných postáv, ktoré mali prvotne k sebe blízko, boli napokon dosť odlišné - čo vyvrcholilo v poslednej scéne :o

• 24.4.2018  12:33

Komédia sa nekonala, keďže film má skôr znaky dramatického žánru, ktoré sa však bohužiaľ plnohodnotne nerozvili, vzhľadom k tomu, že režisér nám to chcel naservírovať ako komédiu. Občasný závan konverzačnej drámy pôsobil pri tej všetkej priemernosti ako príjemné oživenie. Ale celkovo to nebolo nič extra, keďže filmov s podobným vývojom, kde si partia priateľov v slabej chvíli vykričí aj tie najstupídnejšie výčitky, ktoré v sebe nahromadili, tak takých filmov už bolo mnoho. Akurát to prostredie lode bolo v tomto prípade niečim odlišným...

• 22.4.2018  21:02

Ešteže z toho spravili muzikál, lebo keby to bol čisto hraný film, nemal by som z toho zrovna nejaký extra kladný dojem. Dejovo to teda nebol ani len priemer, ale herecké výkony, kulisy, masky a najmä muzikálová zložka to potiahli aspoň ako tak nad hranice priemeru. Avšak ani tie pesničky neboli zas až tak vymakané, aby som z toho napokon padol na zadok. Neklamným znakom toho, že muzikál mal u mňa úspech, je to, keď okamžite po zhliadnutí filmu zháňam soundtrack alebo si aspoň prehrávam opakovane songy na youtube. To sa však v tomto prípade nestalo. Tu boli pesničky síce po melodickej stránke fajn, ale textovo slabšie. Celkový dojem je max. na 3*.

• 22.4.2018  20:19

Márne som čakal, že na mňa čaká poriadna dávka ironicko-sarkastického humoru. Napokon z toho bolo len I Now Pronounce You Chuck and Larry vo francúzskom kabáte, s malými obmenami. Takže o originalite sa žiaľ hovoriť nedá a Tarek Boudali sa v tomto prípade moc nepredviedol (jeho predchádzajúce filmy sa mi zdali minimálne o triedu lepšie). Zopár vydarených scénok a hlášok, ale inak žiadna sláva. Škoda, rozhodne som čakal viac.

• 20.4.2018  22:12
    Matilda (2017)

Veľkolepá výprava a úžasný vizuál! Kulisy a kostýmy naozaj očarujúce, rovnako aj vynikajúca kamera. Čo sa toho príbehu týka, nie som síce žiadny odborník na dejiny cárskeho Ruska, ale mám pocit, že tu dosť zaúradovala hyperbola (jednoducho, je mi akosi ťažko uveriteľné, že by sa tak velevážená postava akou bol Mikuláš II. takto verejne netajil náklonosťou ku kontroverznej baletke). Každopádne, ten románik medzi budúcim cárom a 17-ročnou baletkou Matildou, sa naozaj odohral a údajne to trvalo až 3 roky. Zaujímalo by ma ako to medzi nimi bolo v skutočnosti. Musím uznať, že na tento film sa mi pozeralo veľmi dobre - popri spomínanom vynikajúcom vizuále a výprave zaujali aj vydarené herecké výkony a celkové prevedenie tohto filmu. Škoda, že si rovnako nedali tvorcovia záležať aj na kvalitnejších dialógoch, ktoré si film z takéhoto prostredia priam vyžaduje.

• 14.4.2018  17:34

Námet o zakázanej Láske medzi študentkou a učiteľom ma celkom lákal. Od Japoncov som síce nečakal nič extra dramatické so zbesilým spádom, ale predsa len som očakával niečo pozoruhodnejšie ako takúto patetickú dávku, ktorá mala v sebe na môj vkus až príliš veľa lyrickosti bez šťavy. Nie som žiadnym fanúšikom teatrálneho tlačenia na pílu, ale toto bol zas ten opačný extrém, ktorý nemám rád asi ešte viac. Toto bolo proste také akési obyčajné - nemastné neslané. Ale musím uznať, že tá ústredná téma o platonických Láskach sa mi celkom páčila, a samozrejme aj pani učiteľka Nakajima (Manami Higa).

• 13.4.2018  09:56
    Velká hra (2017)

Aaron Sorkin si veru vie vybrať zaujímavý námet na spracovanie - a opäť čerpal zo studníc príbehov inšpirovaných do veľkej miery skutočnými udalosťami. Po slabšom Jobsovi sa Sorokin vrátil k tej úspešnej línii Charlie Wilson's War - The Social Network - Moneyball. Musím uznať, že to bol celkom vydarený kúsok. Molly ma jednoducho bavila, hoci sa tu zas naplno ukázali typické ľudské vlastnosti ako chamtivosť a ctižiadostivosť. Fascinujúce ako sa také niečo podarilo zorganizovať a získať na tom také kopy prachov. Koniec koncov však vlastne nechápem, čo bolo na tom také hrozné, že museli Molly za toto súdiť. Však robila len to isté čo tisíce kasín a herní, aj keď v komornejšom poňatí. Čo sa týka filmového spracovania, tak napriek tomu, že poker nechápem a kopa výrazov použitých počas hry mi bolo cudzích, tak ma to bavilo. Mnoho dialógov (najmä tie medzi Molly a jej právnikom) boli vynikajúce, akurát kvantita dialógov bola riadne prehnaná (Sorokin sa proste nezaprie). Tak z mojej strany vládne relatívna spokojnosť, akurát tempo a spád príbehu mi prišli trochu pomalšie ako by si takýto film žiadal.

• 10.4.2018  20:10
    Blame (2017)

22-ročná Quinn Shephard sa do toho veru pustila s patričnou odvahou a vďaka psychologicko-imaginárnemu rozmeru to napokon nebola len tak fádna dráma zo školského prostredia. Základ filmu bol naozaj vynikajúci - od zaujímavých polarizovaných postáv, cez klasickú "shakespearovskú" zápletku zo školsko-divadelného prostredia s motívom Čarodejníc zo Salemu, až po ten tajomný feeling, ktorý vyvrcholil v úplne poslednej scéne filmu. Ešte viac ako samotná ústredná postava (ne)vinnej Abigail ma fascinovala roztopašná Melissa a jej psychické výkyvy. Jediná škoda, že v mnohých ohľadoch sa až príliš hralo na tú strunu tajomnosti, ktorá vnášala do deju mnoho polemiky ohľadom interpretácie - a tak mám pocit, že to tým Quinn nakoniec až príliš pretaktizovala.

• 10.4.2018  17:47

Námet inšpirovaný skutočnými udalosťami ma naozaj bavil. Bolo to veru zaujímavé a popravde som doteraz o takomto novinárskom škandále v USA ani nepočul. Takže z tohto pohľadu ma vcelku fascinovalo akú odvahu vynaložili novinári Times a Post, aj za cenu konfrontácie na súde a možným väzením. Risk na napokon vyplatil a priniesol so sebou nielen senzáciu, ale aj deklaráciu, že tlač naozaj slúži ľuďom a nie vláde (kiežby to tak aj zostalo). Čo sa však filmu týka, na to koľko nominácií na rôzne ceny to obdržalo, čakal som oveľa viac. Prevedenie mi prišlo často mdlé a nevýrazné. Keď tak nad tým premýšľam, možno by ma oveľa viac zaujal nejaký dokument na danú tému, kde by prehľadné fakty o okolnostiach zrejme oveľa konštruktívnejšie nahradilo kopu žvástov, ktorými bola zaobalená celá podstata dejovej línie.

• 9.4.2018  18:59

Po vynikajúcom Genoveseho kúsku v podobe Perfetti sconosciuti som sa pochopiteľne tešil na jeho ďalší film. Laťka bola síce vysoko, no po prečítaní popisu k tomuto filmu som tak či tak očakával niečo naozaj nadpriemerné. Bohužiaľ, ako sa napokon ukázalo, bolo to len moje zúfalé prianie. Mysteriózny koncept zasadený do kompozície útulnej reštaurácie vo forme konverzačnej drámy bol síce skvelý... Avšak samotný obsah a podivné okolnosti, ktoré sprevádzali jednotlivé prípady návštevníkov, to ma akosi skôr sklamalo ako nadchlo. Spočiatku som čakal, že to bude založené na tom notoricky známom biblickom príbehu, v ktorom Boh skúšal odhodlanie a vieru Abraháma, no napokon to tak bolo len čiastočne. Mnoho tých úloh mi prišlo úplne nelogických a scestných, rovnako aj niektoré priania (napr. tá krásna žena, čo si priala byť peknou?), a tak sa celková pointa často stratila kdesi na polceste. Takže z veľkých očakávaní sa nakoniec stalo mierne fiasko. Ale za ten koncept, kompozíciu, formu a dialógy dávam aspoň 3 hviezdy.

• 8.4.2018  19:18
    Susedia (TV seriál) (2006)

Niečo tak primitívne, teatrálne a trápne sa len tak nevidí (hoci Horná Dolná je tiež silná konkurencia). Je to čistý ODPAD, niet čo dodať. Aj keď mi to príde nefér voči ostatným hlúpostiam, ktorým som dal tiež hodnotenie odpad - pretože tie v porovnaní s týmto skvostom neboli zas až tak zlé...

• 7.4.2018  16:45
    Jméno (2012)

Takéto parádne konverzačky odohrávajúce sa na jednom mieste pripomínajúce viac divadelnú hru ako film ma náramne bavia. Podobne ako The Breakfast Club, Carnage a Perfetti sconosciuti, aj Le Prénom malo skvelú úroveň. Aj v tomto prípade to malo podobne slabší rozbeh ako aj pri ostatných spomenutých filmov, ale napokon sa tá ruleta roztočila úplne naplno. Všetko to naštartovala v podstate neškodná téma výberu mena pre očakávaného potomka. A už to išlo ako na bežiacom páse - búrlivá konverzácia, predsudky, odhalené tajomstvá v afekte a pestré hádky. To všetko podané v sarkastickom a ironickom tóne, čo výrazne prispelo ku kvalite celého filmu. Takže Le Prénom rozhodne nesklamalo. Každopádne, pre mňa aj naďalej zostáva jednotkou v tomto konverzačnom žánre Perfetti sconosciuti.

• 5.4.2018  20:24

Pozoruhodné thrillery s mystickým nábojom mám veru veľmi rád. Musím uznať, že atmosféra tohto filmu bola výborná, ale zároveň sa nemôžem zbaviť pocitu, že to bolo napokon predsa len kus prepálené. Toto je presne ten typ filmov, kde o celkovom dojme rozhoduje najmä záver. A tak som úpenlivo čakal na rozuzlenie tejto nesmierne zamotanej zápletky, no ten záver mi prišiel fakt ťažkopádny. Proste tam nebol ten potrebný WAW efekt, aký by bol pre celú túto hru na mačku a myš na konci viac ako žiaduci. Čo však považujem za väčší problém, tak určite postavu a správanie detektíva - to mi prišlo až prehnane pofidérne (navyše, nechápem prečo by mal vôbec vyšetrovať nejaký prípad detektív, kvôli ktorému súdili nevinného???). Dosť nelogika, či?

• 5.4.2018  13:08

Takže Oscar za najlepší cudzojazyčný film roku 2017? Mám pocit, že v tomto prípade skôr rozhodovala téma transsexuality a motívu deakteptácie a odporu voči takejto "žene". Áno, je to rozhodne zaujímavá téma, ktorá čoraz častejšie vylieza z tieňa tabu. V podstate je to celé na zamyslenie, že ľudia v sebe nosia takéto predsudky a nemienia to akceptovať, bez ohľadu na to, akú osobnosť v sebe nosí takýto transgenderový človek. Takže po tematickej stránke naozaj vydarené, avšak dejovo som od toho čakal určite oveľa viac. Chýbala tomu akási väčšia dramatizácia, ktorá by rozptýlila tú jednotvárnu líniu koncentrovanú čisto len na sociálno-spoločenský vzdor okolo Mariny.

• 4.4.2018  20:23
    Baaghi (2016)

Fúha, tak toto bolo na mňa naozaj moc. Nepatrím medzi fanúšikov akčných filmov, ale sem tam nejakú tú bitku a súboj znesiem - samozrejme, keď to pôsobí ako tak realisticky. Lenže takéto prehnané a predimenzované súboje, ktoré tu zabrali podstatnú časť filmu, to jednoducho neznesiem. Ale v podstate, ani po dejovej stránke žiadna sláva, zápletka úplne priemerná. Akurát ten kus príbehu, ktorý predchádzal tomu nešťastnému únosu, to bolo relatívne fajn (hoci aj tam bolo tej teatrálnosti na môj vkus dosť). Ale popravde? To najlepšie na tomto filme bola Shraddha Kapoor - tak aspoň za ňu 1*.

• 2.4.2018  22:14
    Bába z ledu (2017)

Preboha, to bola ale nehorázna nuda. A to podľa popisu znelo vcelku lákavo. Mám rád rodinné drámy, kde sa v návale zlosti a zlomových situácií odkrývajú skutočné povahy postáv. Dúfal som, že toto bude niečo na ten spôsob. Ale to bolo márne čakanie na to, kedy sa to konečne rozbehne a príde nejaký zásadný zlom alebo nebodaj pointa. Žiadna dráma, žiadna komédia, ani len kvalita v dialógoch alebo čokoľvek, čo by tento film potiahlo aspoň k priemeru. Takže napokon sa z toho vykľul jeden z tých preceňovaných filmov, ktoré mne osobne nedali dokopy vôbec nič. 1* akurát tak za herecké výkony, inak niet čo vyzdvihnúť.

• 1.4.2018  21:52
    24 (2016)

Filmy o cestovaní časom, to býva väčšinou dosť veľká výzva a chuťovka zároveň. Vždy je dôležité, aby úplne zafungovala logika, časový rámec a zachovať všetky aspekty, ktoré pri cestovaní časom vznikajú. Inak to nemá zmysel... A mám pocit, že tu naozaj všetko fungovalo, teda aspoň čo sa tých chronologických záležitostí týkalo. Ústredná zápletka bola v podstate dobrá, no tá romantická línia zobrala podľa mňa zbytočne veľa času. Nehovoriac o tom, že to bola prehnane teatrálna súčasť filmu. A na to podstatné nám napokon zostalo akosi málo priestoru a záver mal razom až príliš rýchly spád a sled udalostí. To je podľa mňa veľká škoda. Ale inak to bola vcelku vydarená hra na mačku a myš (to priam zbožňujem). Aj ten ústredný motív hodín. Hoci, jedna vec mi vŕta hlavou - (spoiler) - akosi sa mi nechce veriť, že by bol Mani taký hlúpy, aby sa zúčastnil tej súťaže s replikou tých svojich hodín, ale keď sa tak nad tým zamyslím, zrejme tým chcel zistiť pozadie existencie toho daru. A celkový dojem? Nebyť tej prehnane teatrálnej romantickej línie, ktorá zožrala zbytočne veľa času, bolo by to aj na plný počet...

• 1.4.2018  12:27

Možno keby vznikol tento film o 10 rokov skôr, bol by oveľa viac pozoruhodný. Avšak filmov o deťoch trpiacich na leukémiu (alebo iné vážne choroby) a ich obetavých utrápených rodičoch, je už v posledných rokoch pomerne dosť. A tak nie je A Family Man ničím výnimočným. Dejová línia úplný štandard, akurát Danova zaujímavá práca a Ryanova záľuba v architektúre bolo takým príjemným osviežením. Najviac z celého filmu ma bavili práve tie prechádzky po meste a hľadanie budov s príbehom. Ale inak to bolo viacmenej priemerné, hoci záver bol už o kus lepší.

• 31.3.2018  16:49
    Padmaavat (2018)

Na kontroverzný film Padmavati som sa naozaj tešil, a tým pádom som mal aj pomerne veľké očakávania (čo býva zvyčajne zároveň najčastejším dôvodom sklamania). Ale musím uznať, že vďaka prvotriednej vizuálnej kvalite to bol pre mňa príjemný takmer 3-hodinový zážitok. Výprava, kostýmy, kulisy, scenérie, vizuálne efekty - to bola radosť na to pozerať! Do toho celého zasadený slávny epos o princeznej Padmavat, ktorý bol síce čiastočne pozmenený v porovnaní s originálom Malika Muhammada Jayasiho, no podstata bola zachovaná a dramatizácia sa naozaj podarila na výbornú. Ranveer, Shahid a Deepika zahrali svoje postavy znamenito, najmä Ranveer mi nesmierne pasoval do tej role vypočitavého zloducha akým bol Alauddin Khilji. Čo by som tomuto filmu vytkol, tak jedine slabší rozbeh a nevýrazný soundtrack. Ale to nič nemení na mojom celkovom nadšení.

• 28.3.2018  15:00

Waw, tak to bolo naozaj vydarené. Áno, malo to v sebe aj kus rozprávkového popoluškovského zázraku, ale napriek tomu ma to vzalo za srdce a v mnohých okamihoch dojalo (po dlhej dobe sa mi v očiach pri pozeraní filmu objavili slzy dojatia). Musím uznať, že oveľa viac ako ten hudobný záber na mňa zapôsobil skôr sociálno-spoločenský rozmer tohto filmu a Insiin vzdor, ktorý sa neskôr nečakane zlomil. Takže ono to ani zďaleka nebolo také jednoduché a priamočiare ako sa prvotne mohlo zdať. Sociálno-spoločenská zápletka s despotickým otcom a utlačovanou matkou na pozadí Secret Superstar potiahla tento film od hraníc priemeru ďaleko vyššie ako som spočiatku očakával. Zaira Wasim bola výborná!

• 27.3.2018  17:40
    De Dana Dan (2009)

Aj vy ste sa v tom zamotanom deji v hoteli plnom postáv a ich prepletených väzieb stratili? Obdivujem toho, kto sa v tom dokázal zorientovať. Taký mišung by snáď nedokázal stvoriť ani majster zápletok a zámien William Shakespeare :D To, čo malo byť prednosťou, sa však napokon stáva slabinou. Tá zápletka bola naozaj šialená a tých postáv tu bolo naozaj príliš - v tom sa jednoducho nedalo orientovať. A aby toho nebolo málo, tak celé to bolo hrozne teatrálne, ba priam až hlúpe. Škoda, lebo ono by to v podstate potenciál aj malo. Akshayovi Kumarovi akosi nedokážem prísť na chuť. No a Katarina Kaif tiež zrovna neoslnila.

• 26.3.2018  22:54

Nemôžem si pomôcť, ale mne postava Lea išla neuveriteľne na nervy - v podstate od začiatku až do samého konca. Strašný frajer akých fakt nemusím. Jediné, čím ma prekvapil bolo to, že necúvol v tej veci, ktorej sa predtým zaviazal - hoci pôvodný účel toho celého už pominul. Ale inak mi jeho správanie bolo skôr nesympatické, hlavne to ako sa zachoval k Silvii, keď konečne nabrala odvahu vyliať si svoje city. Na jednej strane bolo ale milé, ako sa staral o Beatrice, no zároveň tak hnusne pohŕdal niekym, kto tu bol vždy pre neho, čo ja osobne pokladám za úbohé (možno aj preto, že sám som sa často reálne ocitol v Silvinej situácii). Postava učiteľa bola fajn, hoci si myslím, že sa tam dala oveľa krajšie zakomponovať tá tematika Danteho Božskej komédie, a aj učiteľov filozoficko-morálny zásah do deju by som ocenil, keby bol dôslednejší. Potenciál tam predsa bol...

• 24.3.2018  17:36

Námetovo naozaj zaujímavé, dokonca aj scenár kvalitný, len akosi mi to prišlo celé také ťažkopádne a iracionálne. Tie ich rozchody mi pripadali fakt jednoduché, akoby to nikomu z nich nebolo ani ľúto a nikto nemal dokonca ani potrebu bojovať o toho druhého - naozaj podivné! Ale inak podstata tohto filmu bola aspoň originálna, aj keď dosť úsmevná. Také niečo by mi pasovalo skôr na americký film, ale India už viackrát siahla po takom liberálnejšom poňatí námetu. Film ako taký ma teda bavil, len tomu chýbalo väčšie zameranie na emocionálnu rovinu. Možno by tomu pomohlo keby tam viac prevládala dramatická atmosféra nad tou silenou komediálnou.

<< předchozí 1 2 3 4 20 39 57 76