Aljak

fallen angel

<< předchozí 1 2 3 4 26 52 77 102
    • 9.5.2021  21:15
    Pro Samu (2019)

Tak toto bol emocionálny masaker, až tak že som to musel pár krát stopnúť, aby som to predýchal. V Sýrii som strávil pár týždňov, stretol som tam jedných z najmilších a najskromnejších ľudí počas mojich početných ciest po svete, a preto som aj tento dokument prežíval o to intenzívnejšie. Prvotnú radosť z revolúcie a začiatku "novej Sýrie" rýchlo vystriedala ofenzíva, ktorá úsmevy zmenila na plač a bolesť. To, že to nebude jednoduché, bolo asi každému jasné, ale že sa ocitne Sýria až v takejto slepej uličke? Z tohto dokumentu ten pátos a smútok priam vyžaroval, čistá bezmocnosť, a napriek tomu stále existuje neutíchajúca nádej na lepšie časy. Jediné, čo mi prekážalo, že to miestami pôsobilo ako také citové vydieranie - najmä tie scény, kde Waad konfrontovala tie detičky, hoci im do reči príliš nebolo. Btw. Pozerám, že sa tu zas zišla aj geopolitická špička, čo tu bez problémov šľahnú hodnotenie Odpad, lebo určite si to Assadovská opozícia celé takto naplánovala...

• 9.5.2021  20:08

Ako som sa len potešil, keď som zazrel, že bude nový film od Pedra Almodóvara. A napokon také sklamanie :( Nemám nič proti umeleckému prevedeniu v akomsi poetickom metaforickom duchu, ale toto ma proste neoslovilo. Dlhý monológ deprimovanej paničky bol síce veľavravný, ale akosi vo mne nedokázal vyvolať žiadanú emóciu. Bolo to celé proste čudné... Sorry Pedro, ale na viac ako jednu hviezdu to nevidím :( Snáď to bude nabudúce lepšie...

• 9.5.2021  14:57
    Gentlemani (2019)

Tak som sa pozrel na jeden z TOP filmov roku 2019 (podľa hodnotenia na CSFD), hoci ma popis k filmu zrovna neoslovil. A napokon musím zhodnotiť, že oprávnene, lebo takéto gangstersko-mafiánske filmy skutočne nie sú môj šálok kávy, ani čaju. Aj keď uznávam, že film ako taký nebol vôbec márny a keď odhliadnem od tých žabomyších vojen medzi hlavnými protagonistami a zbytočnými doťahovačkami, tak sa to celkom dalo - hlavne ten formát a humor mi ako tak zapasovali. Sarkastické prevedenie dialógov s esenciou britského humoru a nápadité správanie postáv ma bavili zo všetkého najviac. Ale inak po dejovej stránke to u mňa až taký úspech nemalo, z dôvodu spomínaných "predsudkov". Ale OK, nebolo to vôbec na zahodenie, takže také akurátne 3*.

• 9.5.2021  14:43

Vzhľadom na tie vysoké hodnotenia som čakal niečo oveľa lepšie. Potenciál to určite malo. Samozrejme, každého ihneď asi napadnú Funny Games, ktorých vplyv tu bol akosi chtiac nechtiac citeľný. Aj keď mal človek prvotne z Mariusa relatívne dobrý dojem, tak postupne sa to vymyká z kontroly a je z toho poriadna psychopatia so všetkým, čo k tomu patrí. Ale aj tak sa mi zdá, že to proste zostalo také mdlé a ťažkopádne. Dialógy tiež nič extra. Originalita vzhľadom na Funny Games, tiež zostáva v úzadí. Takže za mňa max 2*.

• 9.5.2021  14:33

Prekrásny vizuál! Tie drony dokážu naozaj divy, a na takýto profesionálny kinematografický účel sú naozaj obrovským prínosom. Samozrejme, aj po obsahovej stránke veľmi vydarené. Krásne defilé vedľajších účinkov pandémie a s ňou súvisiacich lockdownov. To, že príroda a klíma počas toho zažíva renesanciu, nebol síce žiadny nový objav, ale vidieť to v konkrétnej vizualizácii celkom pohladilo po srdci. Aspoň na niečo bola (resp. stále je) tá korona dobrá... Necelých 50 minút dokumentu ubehlo ako voda, a človeku je až ľúto, že to nebolo o kus dlhšie (to je vlastne najväčšie negatívum celého projektu). Isto by sa ešte našlo aj niečo ďalšie povzbudzujúce, tak za to hviezda dole.

• 9.5.2021  07:55

Kedysi som skateboarding žral a nevedel som sa vynadívať na videjká so skejťákmi s pestrou paletou skokov a trikov. Dnes už to ide akosi mimo mňa, ale myslel som si, že takýto film bude pre mňa príjemnou nostalgiou. A čiastočne aj bol, no nie až tak veľmi ako by som čakal. Partička dievčiniek na skejtoch sa mi pozdávala, hoci to ich správanie a konvzerácie boli občas horšie ako u partičky puberťákov, ktorí si bez nadávok nevedia predstaviť ani jednu vetu. Čo sa týka dejovej línie, malo to potenciál, ale akosi to nefungovalo tak ako by malo a zápletka napokon nič moc... Finálny dojem kdesi na rozmedzí 2 a 3*, ale asi skôr bližšie k tým dvom.

• 9.5.2021  07:41
    Bar Giuseppe (2019)

Vydarený námet, s kvalitnou zápletkou a zaujímavými postavami. Potenciál tam rozhodne bol, no akosi sa to postupne dostalo do nejakej slepej uličky, odkiaľ nebolo až tak návratu. Postava Giuseppeho bola nesmierne sympatická, hoci si našiel vo svojom mestečku množstvo odporcov za svoj prístup k migrantom, ale napriek tomu si išiel svoje. Potenciál to malo výborný, aj keď skôr na dobrú konverzačku, ktorá sa tu však bohužiaľ až tak nerozvinula. Atmosféra kaviarne na pumpe, akých sú v Taliansku tisíce, ma bavila - asi preto, že takéto miesta mám veľmi rád aj reálne. Ten záver som akosi nepochopil, tak neviem či mi niečo ušlo (aj to je možné), alebo to tak malo byť?

• 9.5.2021  07:36

Keď som si prečítal to žánrové zaradenie, tak som naozaj nevedel čo od toho vlastne čakať, keďže popis k filmu mi pripadal viacmenej realistický. A v podstate tá realistická rovina Bakerovho života na ostrove tu bola dominantná. Vôbec nechápem, na čo bol dobrý ten scifi-mystery balast ohľadom nejakého paralelného sveta riadeného nadiaľku prostredníctvom nejakej počítačovej hry. Keby radšej to úsilie vložili do toho, aby ten realistický dej na ostrove bol o kus lepší a zaujímavejší, bez toho prihlúpleho scifi rozmeru. Pretože ako základ by film o rybárovi a jeho bývalej žene s novým manželom vcelku poslúžil, a malo to aj potenciál. Nuž, menej je niekedy viac. 2*, sorry Matt!

• 6.5.2021  17:18

Tak to je sila! Po obsahovej stránke výborné, no viac by sa mi to páčilo ako hraný film, lebo táto forma dokumentu to celé akosi utlmila. Úplne si to viem predstaviť ako takú kvalitnú psychologickú krimi drámu, hoci na podobný motív sme tu už mali film Searching. Ale toto by malo predsa len v sebe taký inakší nádych, predovšetkým toho gangového prostredia a osobným interestom pomsty matky, ktorá prišla o svoju milovanú dcéru. Takže tak, príbeh skvelý, len dokumentová forma mi k tomu až tak nešla, chýbala taká prirodzená dramatizácia. Napriek tomu, 4*.

• 5.5.2021  09:04

Guantanamo Diary prenesená na plátno získalo kopu nominácii na BAFTA, a myslím si, že zaslúžene (len škoda, že bez úspechu). Príbeh Mohamedoua Ould Slahiho je asi len vrcholom ľadovca celej americkej inkvizície po 9/11, no určite si zaslúži pozornosť. Trčať kdesi vo väzení, bez konkrétneho obvinenia a vznesenia obžaloby, to je silná káva. Našťastie existujú aj právničky ako Nancy a Teri, ktoré sa snažia nájsť v celom prípade skutočnú pravdu, a napokon sa podarilo! Filmové spracovanie bolo kvalitné, či už po stránke hereckého obsadenia, alebo samotného vizuálu, dialógov, dejovej línie. Tahar Rahim zahral Mohamedoua vynikajúco! Takže z mojej strany celkovo spokojnosť. Na 5* to síce nie je, ale na 4* bez problémov.

• 4.5.2021  10:58
    Pallikkoodam (2016)

Zaujímavá malayalamská sociálna dráma z detského prostredia. Vo svojej podstate mi to dosť pripomenulo slávny perzský film Bacheha-Ye aseman (Božie deti) z roku 1997.Tento keralský film sa samozrejme na túto legendu nechytal. Dejová línia mi prišla dosť ťažkopádna, miestami až fádna, ale to záverečné posolstvo bolo skutočne silné a dojemné. 3*

• 3.5.2021  21:46

Ako som tak sledoval tento film, stále som mal väčší pocit déjà vu, až mi napokon došlo, že som to už videl - v 8 rokov staršom belgickom prevedení Hasta la vista!. Keď to tak porovnám, tak sa to originálu držalo dosť výrazne, ale v tejto americkej verzii sa mi minimálne postavy zdali o kus sympatickejšie. V tom belgickom origináli to boli čistí tragédi, no táto trojica pôsobila aspoň vizuálne pohľadnejšie. Celkovo mám pocit, že táto americká verzia sa mi páčila v celkovom merítku o kúsok viac, no napriek srdcervúcemu záveru tomu viac ako 3* nedám. Nemôžem si pomôcť, ale táto téma a námet ma nijako nedokázali chytiť za srdce, aj keď s chlapcami samozrejme súcitím...

• 3.5.2021  21:13
    Tutto il giorno davanti (TV film) (2020)

Pekné, empatické, až to človeka pri srdci zahreje. Aj keď, je mi jasné, že tento film asi nebude mať v xenofóbnom Československu nejaký extra úspech, ale mne sa to páčilo - a veľmi! Filmov s migračnou témou a extrémnym rozmerom tu máme už relatívne dosť, takže je celkom fajn vidieť aj nejakú protiváhu. Samozrejme, nie je všetko čiernobiele, a uznávam, že toto bolo miestami až príliš s ružovými okuliarmi, ale skutočný príbeh Adele je napokon naozaj také humanistické svetlo v tme. Páčilo sa mi, že dej filmu sa zameriaval na dve roviny Adelinho života - a oheň musela hasiť nielen v práci, ale aj doma. Pri niektorých rozhovoroch s jej dcérou som mal až zimomriavky (od dojatia). 4*

• 3.5.2021  20:35

Klasický balet vs. moderný streetdance? Za mňa jednoznačne balet! A osobne by ma tento film asi bavil oveľa viac, keby sa Katyi nikdy nepokazil bicykel a nestretla by tu partiu bohémov. To by som sa aspoň nechal unášať na vlne baletu, aj keby tam nebol žiadny výrazný dej. Tieto streetdancové freestyly ma nikdy akosi nezaujali a celé to bohémske prostredie mi príde skôr odporné. Takže aj z tohto pohľadu bol tento film pre mňa skôr o smutnom rozhodnutí perspektívnej baletky. Inak, čistá predvídateľná schéma a prvoplánovým klišé. Plus veľmi nesympatické postavy, hoci Katya sa mi spočiatku celkom pozdávala, no potom ako podľahla Marlonovi a spol., už to išlo dole vodou... 2*

• 2.5.2021  09:58

Podľa popisu to znelo celkom lákavo, no napokon to bola jedna obrovská šablóna plná klišé. Jediné originálne na tom bola asi len tá téma zboru a utrápeného dirigenta. Inak to bol typický film s témou motivátora v problematickom prostredí - a takých už bolo naozaj dosť, a oveľa lepších filmov. Čo bolo ešte ako tak atraktívne, tak asi tá atmosféra Hong Kongu. Ale inak to dosť zaostalo za mojim očakávaním. Tá pesnička, ktorú zbor spieval na tej súťaži, bola fakt vydarená. No celkovo tomuto filmu ako celku nedokážem dať viac ako 2*.

• 26.4.2021  21:05
    Střípky (2021)

Veľmi zdĺhavý a nezáživný rozbeh, ktorý nedával žiadny konkrétny zmysel. Až keď do deju vstupuje Sparma, tak to konečne nabralo na atraktivite a chytilo to ten správny thrill-feeling. Dvojica Deacon a Baxter na stope zločinu sériového vraha išli po Sparmovi za každú cenu, a ten si celú policajnú pozornosť náramne užíval. Trojuholník medzi hereckými esami Denzel-Remi-Jared bol vynikajúci, a v tomto prípade herecké ich kvality náramne zavážili. Vyvrcholenie deju v znamení posadnutosti napokon prináša fascinujúcu pointu, a tie posledné scény boli fakt Top! Len škoda, že cca prvá polovica filmu bola naozaj nezáživná. Tá druhá bola oveľa oveľa lepšia, no v celkovom merítku je to tak akurát na 3*.

• 25.4.2021  21:37

Celkom dobré, ale pre človeka, ktorý nie je až tak zainteresovaný do problematiky Čiernych panterov a osoby Freda Hamptona, to bude zrejme dosť náročné na plnohodnotné pochopenie kontextu a konkrétnych udalostí konca 60tych rokov. Ja síce nejaký prehľad o vtedajších historických súvislostiach mám, ale tiež som sa v tom občas strácal a mám pocit, že mi potom ušlo aj nejaké to "čítanie medzi riadkami". Škoda, poznajúc lepšie túto problematiku, asi by som si to užil viac. No odhliadnuc od toho to bolo vcelku dobre natočené, najmä po vizuálnej stránke. Aj keď neviem úplne zhodnotiť objektivitu spracovania, tak budem dúfať, že sa tvorcovia čo najviac držali faktov. Aj keď, v súčasnej dobe eskalácie hnutí typu BLM to vyznieva ako taká skrytá podpora (či to sa len mne zdalo?). 3*

• 25.4.2021  20:41

Poriadny kus malayalamského krimi-thrilleru. Vo svojej podstate je zápletka kvalitná a motív pomsty tu hrá obrovskú rolu. Lenže, tá mamutia dĺžka a kopu kadejakých "mysterióznych" odbočení od ústrednej témy celý dej výrazne rozladilo a podľa mňa úplne úplne zbytočne. No a o občasných zásahoch anti-logiky ani nevravím, lebo "na odlákanie pozornosti" robiť také psychopatické výpady, to mi tam proste nepasovalo. Škoda, že sa nedržali skôr toho ústredného dejového rámca + skrátiť to aspoň o 40 min, a bolo by to super. Ale inak to bolo celkom schopné, malo to dobrý feeling aj tú pravú mystery-thriller atmosféru. 3*

• 25.4.2021  18:39
    Dark Waters (2019)

Tak to bolo silné! Ani som len netušil, aký škandál má na svedomí korporátny gigant DuPont so svojim prevratným patentom na teflon. Tento príbeh "zo života" bola hotová emocionálna nálož, až to človeka vnútorne rozkolísalo. Filmové spracovanie boja za spravodlivosť v podaní Marka Ruffala (mimochodom výborný herecký výkon) bolo viac než len dobré. Drámy z právnického prostredia mám rád, obzvlášť keď sú takto vydarené. Robert Bilott sa pustil do boja proti Goliášovi, kde existovala síce len malá šanca na úspech, no napriek tomu že ho to stálo aj vlastné psychické zdravie a nestabilita v rodine, nevzdal sa. Spád deju bol výborný, aj keď niektoré scény (najmä tie z Robertovho života) mi prišli dosť zbytočné a chtiac nechtiac brzdili tempo filmu. Každopádne, veľmi dobre spracované, snáď som nebol jediný, ktorý mal z toho zimomriavky. Btw. Zaujímalo by ma, koľko obetí na životoch má PTFE reálne na svedomí (hrôza čo i len pomyslieť).

• 25.4.2021  17:43

Toto rumunské stretko v metre bolo rozhodne originálne, nápadité, a najmä plné potenciálu! Spočiatku to vyznievalo trochu ťažkopádne, ale postupom času sa z toho stala veľmi príjemná konverzačka s pekným posolstvom a vkusne naznačenou pointou. Dialógy boli rôznorodé, niektoré lepšie, iné slabšie, no ako celok to malo relatívne dobré tempo. No napriek tomu mám pocit, že realizácia tohto námetu napokon nedosiahla svoje možnosti a kus potenciálu zostal akosi nevyužitý. Nič to však nemení na tom, že tento film bol určite na zamyslenie nad bežnou každodennosťou našich letmých stretnutí s cudzími a nepoznanými ľuďmi, ktorí si so sebou nesú svoj príbeh a životný osud. 4*

• 25.4.2021  17:14
    Přes prsty (2019)

České komédie bývajú v poslednej dobe na jednej vlnovej dĺžke schematizmu a klišovitosti, takže som nemal nejaké veľké očakávania. No napokon musím uznať, že "Přes prsty" sa mi celkom pozdávalo. Samozrejme, nebolo to žiadne terno, ale zato ani žiadny úbohý podpriemer ako väčšina ostatných súčasných českých komédií. Prostredie plážového volejbalu originálne, postavy sympatické, zápletka ironická, a predovšetkým to čo je v komédiách to najdôležitejšie - humor mal v sebe dôvtip a sarkazmus, takže z tohto pohľadu fajn. Len škoda, že tá dejová línia nebola aspoň o kus dramatickejšia na úkor tej romcom schémy. Ale fajn, určite aspoň na 3* (to lepšie z aktuálnej českej komediálnej tvorby).

• 25.4.2021  16:01

Vcelku vydarená antológia štyroch sociálnych drám z prostredia Indie. Každý príbeh mal iný záber a rôznorodé posolstvo, aj keď všetky spájali dominantné ženské postavy, okolo ktorých boli príbehy koncentrované. Čo sa týka kvality a atraktivity štvorice príbehov, tak to nebolo až tak rovnocenné. Keby som to mal dať do poradia, tak určite sa mi páčil najviacej ten posledný príbeh (Ankahi) - ten bol proste úžasný, najmä tie "dialógy" v posunkovej reči, vďaka čomu by som tento príbeh sám o sebe bez problémov hodnotil 5*. Čo sa týka ostatných, tak ten prvý (Majnu) bol tak na 3*, druhý (Khilauna) na 2*, a tretí (Geeli Pucchi) na 4*. V konečnom výsledku je to tak na hrane medzi 3 a 4 hviezdami, ale vďaka tej poslednej "lovestory" to zaokrúhľujem k tým štyrom hviezdam.

• 21.4.2021  20:30
    Jen žena (2019)

Film ako taký bol zaujímavo podaný, v chytľavom štýle rozprávača v podobe samotnej Aynur, ktorá sa stala obeťou tzv. "vraždy zo cti" - o čom nás informuje už v samotnom úvode, a ihneď je každému jasné, že tento film bude bez happy endu. Spracovanie rozhodne nadpriemerné, herecké obsadenie taktiež, akurát škoda, že to nebolo v turečtine - tá nemčina mi k tým postavám pochopiteľne vôbec nepasovala. Čo sa týka tejto radikálnej témy, takéto niečo je bez diskusie odsúdeniahodné, akurát sa mi nepáči, že sa takéto extrémy prostredníctvom súčasnej európskej kinematografie prezentujú akoby to bolo v moslimskom svete úplne bežné - a to nie je pravda... (za túto štylizáciu hviezda dole)

• 21.4.2021  16:29

Istanbul je moja srdcovka, no okrem toho nablýskaného obrazu turistického historického centra má aj svoju temnú stránku, ktorá vyzerá aj takto nejako (miestami ešte horšie). Film je zasadený do relatívne temnej atmosféry, ktorá sa točí okolo miestnych "zberačov odpadu" zhromaždených okolo dobrosrdečného sympaťáka Mehmeta. To bol sám o sebe silný kontrast. Po čase to vyzeralo, že film o Mehmetovi a Alim už dosiahol svoj zenit a nemá čo viac ponúknuť - zostalo to také akosi strnulé, bezvýchodiskové. A tu zrazu prišiel taký nečakaný mysteriózny zlom, ktorý doterajšiu feeling good atmosféru zrazu prevráti do dramatického sledu udalostí s drsným psychologickým rozmerom (toto bola určite tá najlepšia časť celého filmu). A keď človek začínal pozerať film s úsmevom na perách, na konci zostal taký ťaživý trpký pocit na duši. Je to takmer na 4*, ale predsa len tomu niečo chýbalo, alebo bolo navyše (napr. ten temný traumatizmus)? Takže 3*!

• 21.4.2021  13:36

Pedro Infante je pre Mexičanov niečo ako poloboh, takže verím, že pre nich má tento film oveľa širší rozmer ako pre nás ostatných. No musím uznať, že ma táto dramédia veľmi milo prekvapila. Presne tento typ humoru mi imponuje - príjemný dôvtip, dvojzmysly, sem tam nejaká irónia či sarkazmus (toho by som zniesol kľudne aj viac). Dej bol síce dosť priamočiary, bez väčších výraznejších zlomov (tie by sa asi zišli) - no vďaka kvalitnej zápletke a epickému tempu to bolo skutočne príjemné sledovanie. A veľkým plus boli zároveň aj sympatickí herci a legendárne piesne nesmrteľného Pedra. Tie mariachi odevy sú fakt nádherné! No a ten koniec...

• 21.4.2021  13:04
    Citát (2020)

Námet dobrý, príbeh tiež, spracovanie obstojné, ale podľa mňa absolútne zbytočne zdĺhavé a viaceré fázy filmu boli fakt prebytočné, lebo nemali žiadny zásadný vplyv na vývoj deja. Každopádne, tá atmosféra sexuálneho škandálu na pôde vysokej školy, to bolo skutočne vydarené. Konfrontácia študentky, ktorá sa postavila na odpor svojmu učiteľovi, môže byť napokon mimoriadne inšpirujúca. Lebo určite nebola jediná, ktorá sa stala obeťou sexuálneho predátora z vyšších kruhov (v tomto prípade prestížneho učiteľa). Niektoré argumenty v rámci toho "súdu" mi prišli trochu absurdné, ale nevadí, ako celok to určite stálo za to. Mohli to však trochu skresať a viac upriamiť pozornosť na samotný "konflikt záujmov". Je to kdesi na hrane 3 a 4*, ale pre tie spomínané výhrady to na štyri napokon nemalo.

• 21.4.2021  11:48
    Baby Jane (2019)

Tak to bolo riadne divné... Viem, že Láska sa ťažko krotí, ale pre mňa je záhada, čo mohla taká relatívne sympatická dievčina Jonna vidieť na takej sebeckej narcistickej "transke" Piki. Film bol na môj vkus príliš jednotvárny, celé sa to točilo okolo obsedantnej Piki a dilematickej Jonny, a v podstate je to dokola ten istý kolotoč. Psycho-dráma so snahou o "romantickú" zápletku bola na môj vkus až príliš ťaživá a neatraktívna. A pritom to malo vcelku dobrý námet, aj atmosféru, takže potenciál tam rozhodne bol vyšší.

• 15.4.2021  21:03
    The Father (2020)

Kompozične a formálne je to určite zaujímavý film, ktorý zaujme predovšetkým tým podaním v podobe alzheimer-style. Takže sme rovnako ako Anthony boli obklopení rôznymi výstupmi, v ktorých sme nevedeli rozoznať realitu od pochybných okolností. Miestami to pôsobilo, akoby ho Anna takto úmyselne napínala a snažila sa ho zbaviť svojprávnosti. Inokedy zas akoby Anthony bol úplne mimo reality. A tak sa to pekne prelínalo, až to vytvorilo poriadny labyrint, v ktorom sme sa mohli stratiť úplne všetci. V tomto prípade by som dal určite prednosť nejakému viac neurčitému záveru. To by mi tam pasovalo určite viac ako toto vyvrcholenie, ktoré tu bolo naservírované. Každopádne, je to jedna z tých lepších nominácii na Oscara.

• 15.4.2021  20:42
    Baby Done (2020)

Príjemná komédia, ktorá síce balansuje na hranici priemernosti, ale v dnešnej konkurencii to bolo napokon celkom obstojné a povedal by som, že to bol jemný nadpriemer. Ústredná dvojica ma bavila, hoci Zoe mi občas išla svojim egocentrizmom na nervy, ale Tim bol fakt sympatický týpek. Narozdiel od mnohých tuctových komédii, toto malo príjemný dôvtip, kopu ironických hlášok, dobrých dialógov, ktoré úprimne pobavili, a to všetko najmä na tehotenskú tému, okolo ktorej sa točil celý dej. Škoda, že kompozične to bola taká predvídateľná šablóna, inak by som to kľudne ohodnotil aj vyššie. Takto je to za solídne 3*.

• 15.4.2021  20:07

Ach, tak to bolo drsné! Viete si to predstaviť, že by sa vám stalo to, čo Tomekovi Komendymu? Čo všetko si tento chalan musel vytrpieť, kým sa konečne preukázala jeho absolútna nevina? Neuveriteľné! Poliaci to natočili fakt kvalitne, vierohodne a bez servítky. Piotr Trojan zahral postavu nevinného Tomka priam realisticky. Väzenská atmosféra bola drsná a skľučujúca, obzvlášť keď sa spoluväzni dozvedeli, za čo sa tam Tomek ocitol. Škoda, že film nemal väčší psychologický a filozofický rozmer, keďže mnohé situácie si to priam pýtali. Mohlo tu byť aj viac z tých súdnych procesov, poprípade konzultácií s právnikom. Dialógy tiež nič extra a skôr sa k slovu dostali činy ako samotné slová. Každopádne, poriadne emočne vypätý film. Len tak ma napadlo, bohvie koľko ďalších Tomekov Komendov takto sedí v base za skutky, ktoré nespáchali?

<< předchozí 1 2 3 4 26 52 77 102