Aljak

fallen angel

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 21.9.2018  20:45
    Synkhole (2017)

Zaujímavé a v podstate aj veľmi originálne a nápadité. Takže v podstate skutočne veľmi milé prekvapenie, teda až na tie herecké výkony, ktoré boli naozaj veľmi priemerné. Koncept časovo izolovanej jaskyne, kde trvá jedno ročné obdobie jednu sekundu, bola fascinujúca. Aj keď to malo zopár logických trhlín, ale celkovo ma táto idea dosť nadchla. Možno sa s tým dalo ešte o kus viac pohrať, aby to malo ucelenejší kontext (tak ako napr. v Interstellar), ale na také niečo asi nebol dostatočný rozpočet a ani priestor. Obrovská škoda tých slabších hereckých výkonov, nevýrazných postáv, emočnej jednotvárnosti a až príliš prostých dialógov.

• 13.9.2018  20:14

Vcelku originálny a exotický film, ktorý v sebe ukrýval veľké tajomstvo z minulosti a jeho ďalekosiahle následky prežívajúce prakticky celý život. Základ príbehu je teda už od samého počiatku pozoruhodný, no očakával som nejaký výraznejší spád. Paradoxne, najzaujímavejšou časťou filmu boli pre mňa retrospektívne spomienky z mladostí oboch starčekov, ktorí medzi sebou nevedeli nájsť spoločnú reč. Ten dejový rámec zo súčasnosti mi prišiel dosť ťažkopádny a tie strohé dialógy tomu tiež akosi nepomohli. Ten magický realizmus v závere, ktorý mal byť azda vyvrcholením celého filmu, ma tiež akosi za srdce nechytil (a to som veľký obdivovateľ G. G. Márqueza). Čakal som nejakú lepšiu pointu...

• 13.9.2018  19:53
    Mister (2017)

Musím uznať, že po scenáristickej stránke bol tento príbeh naozaj zaujímavý a pútavý, čo bolo samozrejme najväčšou prednosťou tohto filmu. Bohužiaľ, to spracovanie bolo na môj vkus také... no povedzme, že teatrálne, čo mňa osobne fakt irituje. O akčných vsuvkách a predimenzovaných hyperbolických súbojoch radšej pomlčím (tie mi prekážali ešte oveľa viac ako tá spomínaná teatrálnosť). Temperament Telugu filmov sa nezaprie, aj keď toto bolo asi fakt už cez čiaru. Je to škoda, lebo takéto veci dokážu dosť znehodnotiť celkový zážitok, hoci samotný príbeh ako taký a aj jeho spád boli vcelku nadpriemerné!

• 12.9.2018  21:18

Po dejovej stránke v podstate nič extra výnimočné, ale aspoň ten štýl akým to bolo podané ma celkom bavil. Atmosféra filmu bola naozaj vydarená a napriek očakávanému klišé sa na to pozeralo celkom dobre. Hlavná postava ostýchavej outsiderky Lary Jean, ktorá nás celým príbehom sprevádzala, bola naozaj sympatickou dominantou tohto filmu. Akurát to splynutie šedej myšky a hviezdy školy bolo na môj vkus dosť veľké klišé. Inak to skončiť snáď ani nemohlo...

• 12.9.2018  17:54
    Jehelníček (2017)

Jeden z tých filmov, po ktorých som zostal bez slova sedieť ako obarený. A to som bol spočiatku ohľadom tohto filmu dosť skeptický, no napokon sa z toho vykľulo niečo naozaj vynikajúce! Sociálne drámy ma vždy bavili, a tie s tématikou šikany ešte o kus viac. Film síce svojim prevedením pôsobí miestami dosť surrealisticky, ale vo svojej podstate je až hrozivou reflexiou spoločnosti, kde sa inakosť trestá - v tom lepšom prípade pohŕdaním a ignoráciou, a v tom horšom šikanou a ponižovaním. Lily Newmark v úlohe submisívnej Iony bola vynikajúca. Nuž, cena za popularitu a obľúbenosť v kolektívne dokáže byť niekedy privysoká. Príbeh to bol veru fascinujúci a emočne vypätý, až mi bolo ľúto, že sa Iony a Lyn v podstate nikto nezastal :(

• 7.9.2018  22:38
    Cestou necestou (TV pořad) (2015)

Až prekvapivo pútavo natočená relácia o živote v zahraničí s kopou zaujímavostí zo zákulisia miestnych reálií, vďaka ktorým sa človek dozvie aj viac ako len z bežných cestopisných dokumentárnych relácií. Predsa len, ten kto tam žije to vie podať s väčším nadšením a prehľadom ako ten, kto tam zavíta len na pár dní a je to pre neho prakticky všetko nové a nepoznané. Už ani nepamätám, kedy som videl niečo tak pútavé a prínosné zo slovenskej produkcie ako práve Cestou necestou. Aj keď niektorí "sprievodcovia" mi prišli až prehnane excentrickí a výstrední, ale v globále viacmenej spokojnosť.

• 7.9.2018  22:22
    Bioscopewala (2017)

Pekné. Spočiatku ma to až tak nezaujalo, ale ako náhle sa do toho primiešali rôzne retrospektívne návraty do spomienok rôznych postáv, tak ten film razom nabral na atraktivite, a veľmi! Tie útržky z minulosti zo života Rehmata ma bavili prakticky najviac. Prostredníctvom nich si musel tohto skromného človeka obľúbiť snáď každý. Dejová línia zo súčasnosti ma až tak nenadchla, hoci záver bol naozaj emotívny a dojemný. Celkový dojem je tak kdesi na hranici 3 a 4 hviezd, ale prikláňam sa k lepšiemu hodnoteniu, predovšetkým za originálny námet s pôsobivou atmosférou plnou spomienok.

• 7.9.2018  17:41

Ako to už býva zvykom, sequel väčšinou nedosahuje kvality kmeňových filmov. No a Daddy's Home part II. nebolo výnimkou. Napriek tomu si to udržalo svoj štandard a keď to beriem čisto ako komédiu, tak som sa v podstatne na mnohých scénkach a dialógoch úprimne pobavil, hoci niektoré boli bohužiaľ až prepálené, a hravo pokorili hranice trápnosti. Každopádne, aj keď v tom bola obrovská kopa klišé, tak v tomto prípade mi to až tak neprekážalo. Ferrell a Wahlberg nesklamali, a ich postavy otcov opäť bodovali. Takže z mojej strany v podstate spokojnosť, hoci za "jednotkou" to mierne zaostalo.

• 27.8.2018  19:24

Nemôžem si pomôcť, ale mal som z toho pocit ako keby som pozeral My Big Fat Greek /Indian/ Wedding skrížené so Sex and the City - to celé oblečené do indického šatu. Nehovorím, že to bolo zlé, ale v tomto prípade mi už fakt prekážalo to tlačenie na pílu a kopírovanie amerického štýlu romantických komédií. Každopádne, herecké obsadenie na čele s mojou obľúbenkyňou Kareenou aspoň čiastočne vylepšilo moje rozčarovanie z tohto prepáleného konceptu. Po dejovej stránke to bolo ale celkom fajn a rozhodne som pri tom nezíval od nudy. Akurát toho afektu v tom bolo na môj vkus príliš, a na také niečo som neni v indickom filme až tak zvyknutý. Nuž, celkovo to bol taký lepší priemer, no určite som od tohto filmu čakal o kus viac.

• 24.8.2018  15:34
    Adam Joan (2017)

Zaujímavé, a pre indickú produkciu veľmi netypické. Ale priznám sa, že ústredná téma tohto filmu ma vôbec nebavila. Prakticky, až do kým sa nezačalo všetko točiť okolo nejakého satanistického rituálu, tak bol ten príbeh ako tak pozerateľný a páčila sa mi na tom tá tajomnosť a neurčitosť toho činu. Ale potom prišla satanistická línia filmu a môj záujem bohužiaľ postupne opadol. No a záverečná akčná fáza filmu už absolútne zničila väčšinu nadšenia, ktoré som k tomuto filmu prvotne pociťoval. Inak, trochu absurdné, že 7 rokov bol pán Adam maximálne ľahostajný ignorant a zrazu sa išiel biť ako lev za niečo, čo pred tým len tak bez srdca odhodil. Očakával som milé prekvapenie, no napokon som skôr sklamaný. Dávam 2*, predovšetkým za prvú polku filmu, sympatickú Mishti a krásny song Arikil Ini Njaan Varaam.

• 20.8.2018  17:27

Celkom fajn oddychovka. Napriek tomu, že sa jedná o remake Overboardu spred 30 rokov, tak to pôsobilo vcelku sviežo a omladene. Už len fakt, že tentokrát je to v obrátenom garde (strata pamäte u rozmaznaného narcisa) z toho robí čiastočne autonómny film, ktorý má so svojim starším predchodcom rovnaký akurát tak základ a pointu. Eugenio Derbez opäť raz zabodoval, a zatiaľ väčšina filmov, kde hral hlavnú rolu, ma skutočne bavili. Ten herec má jednoducho taký dobrý feeling. Scenár ma bavil, dokonca aj ako komédia to bolo obstojné (a to mám pri komédiách veľké nároky), akurát niektoré scénky boli zbytočne prehnané a chýbal im dôvtip. Ale inak ako oddychová komédia určite nad hranicou priemeru, kdesi na pomedzí 3 a 4 hviezdičiek. Samozrejme, až na úroveň originálu to nesiaha (tomu som dal 4*), takže v tomto prípade ostanem pri troch (ale aj to je pri remaku celkom úspech).

• 15.8.2018  18:49
    Kincsem (2017)

Najprv som váhal, či sa do toho vôbec pustiť, ale predsa len tie veľmi dobré recenzie ma presvedčili. A napokon musím uznať, že tento maďarský film ma veľmi milo prekvapil a bol to naozaj kvalitný filmový zážitok. Už samotný základ príbehu ma oslovil, a malo to po celý čas skvelý spád, prakticky bez hluchých miest. Do toho výborná výprava, kostýmy, kulisy, scenérie - takže aj po estetickej stránke z mojej strany veľká spokojnosť. Zápletka o starej krivde a konských dostihoch bola pútavá, aj keď mierne predvídateľná (hoci napokon to až tak priamočiare našťastie nebolo). Postavy ma bavili, a herecké stvárnenie skutočne na úrovni. Zaujala ma najmä Andrea Petrik v úlohe Kláry, na ktorú som sa nevedel vynadívať. Fakt paráda, celkový dojem = (necelých) 5*!

• 14.8.2018  15:12

To zas bude nárekov o praktikách islamu... Čo na tom, že vo filme bol predstavený jeden z extrémov, ktorý zaiste donúti odsúdiť bez výnimky všetkých prisťahovalcov z akejkoľvek moslimskej krajiny. Ale áno, aj takáto drezúra sa v domácnostiach a komunitách prisťahovalcov vyskytuje, no ani zďaleka to nie je pravidlom a bežným javom. Záleží na konzervatívnosti rodiny, ale aj na otvorenosti integrácie v konkrétnej krajine. Akonáhle som si prečítal popis k filmu, tak som bol naozaj zvedavý na tú prezentáciu tejto kontroverznej témy, ktorá je teraz "v móde". V podstate, niečo takéto som aj čakal, takže nie som nijako extra prekvapený, ale ani unesený (ako väčšina hodnotiteľov). Film bol natočený zručne, herci zahrali kvalitne, postavy boli zaujímavé (a kontrastné), no po scenáristickej stránke to bolo na môj vkus až príliš tendenčné. Každopádne, najviac z celého filmu ma bavila tá časť odohrávajúca sa v Pakistane, tam aspoň Nisha nadobudla konečne nejakú disciplínu (aj keď všetko potom zničil jediný okamih).

• 10.8.2018  20:52

Priznám sa, že nie som milovníkom vojnových filmov, ale tento popis ma vcelku zaujal. A musím uznať, že toto bol mimoriadne zaujímavý a originálny kúsok. Už samotný základ, ktorý sa odrazil od udalostí na fronte rozbehol parádnu zápletku. Počas filmu tam bolo síce zopár slabších fáz, ale ako celok to bolo naozaj veľmi vydarené. Páčilo sa mi, že to celé nebolo až tak priamočiare a dvojica sympatických priateľov vytvorili fakt výnimočný plán. Normálne by som aj uveril, že to bolo celé reálne. Tesne pred koncom človek nadobúda pocit, že už je "po všetkom", ale napokon finále prinieslo skvelé vyvrcholenie! Takže celkovo veľká spokojnosť.

• 10.8.2018  15:45
    120 BPM (2017)

Tých filmov o homosexuáloch je v poslednej dobe už fakt moc, viac ako húb po daždi. Tu ma celkom zaujal popis k filmu a nazdával som sa, že to bude niečo na spôsob vynikajúceho amerického TV filmu The Normal Heart, ktorý ma veľmi milo prekvapil. Ale žiaľ, Francúzi ma v ich podaní HIV aktivizmu absolútne nezaujali. Práve naopak! Zatiaľ čo v tom americkom filme aj bežný človek čiastočne sympatizoval s odhodlanými aktivistami s vírusom HIV, tu mi prišla táto aktivistická partia totálne arogantná a egoistická. Tie ich aktivity a správanie boli absolútne nesympatické a za čiarou akejkoľvek slušnosti. Akoby len oni boli tí najdôležitejší na svete. A keď prídu vedci prezentovať v akom štádiu sa nachádza výskum, tak ich dobre že nezbijú? No a potom sa ešte chudáčikovia čudujú, že ich majú za gaunerov a majú ľudia voči ním predsudky. Veď bodaj by nie. Tento film vo mne nevyvolal ani kúsok sympatie k postávam, ale skôr znechutenie z toho ako sa niekto môže takto arogantne správať (a bohužiaľ, takto excentricky sa prezentujú aktivisti aj reálne).

• 8.8.2018  21:46

Takéto filmy o ľuďoch s duševnými poruchami alebo psychickými problémami dokážu často výrazným spôsobom upútať. Musím uznať, že Dakota zahrala tú autistickú holku hodnoverne a kvalitne - no a to je bohužiaľ jedna z mála predností celého filmu. Inak po obsahovej a dejovej stránke veru za veľa nestál. Odhliadnuc od toho že ku Star Treku nemám žiadny vzťah, tak to nemalo v sebe žiadnu výraznú líniu, ktorá by tento film ťahala dopredu. A posolstvo o tom, že aj človek s autizmom môže ísť za svojimi snami, to je proste málo... Určite som čakal viac, takže tie 2* sú predovšetkým za Dakotu.

• 7.8.2018  19:50

Tento film má síce výrazný feministický rozmer, ale to mi v tomto prípade ani trochu neprekážalo. Príjemné švajčiarske retro, ktoré nám pôsobivým spôsobom pripomenulo, akými problémami si tu prechádzali miestne ženy ešte v 70tych rokoch minulého storočia. Zaujímavé, že akurát taká príkladná krajina akou je Švajčiarsko, tak dlho otáľala so zákonmi, ktoré by zrovnoprávnili ženy s mužmi. Ale ženy sa aj v tomto tradicionalistickom štáte postavili a išli bojovať za svoje práva - volebné, ale aj právo na prácu. Film mal veľmi príjemnú atmosféru (miestami dokonca s dávkou sarkazmu) a celý problém vtedajšej diskriminácie tu bol spracovaný prirodzeným a uvoľneným spôsobom. Marie Leuenberger zahrala ústrednú rolu Nory znamenito! Celkovo ma teda tento švajčiarsky kúsok upútal, aj keď niektoré veci tu boli trochu zbytočné (najmä tá vaginálna seansa v Zurichu). Ale inak kvalitka!

• 7.8.2018  19:19

Už samotný popis sľuboval vcelku zaujímavú drámu, no v skutočnosti to bolo ešte lepšie ako som očakával (zbožňujem také milé prekvapenia!). Nehovorím, že to bolo úplne perfektné, ale malo to vynikajúcu zápletku, prirodzený spád, zaujímavé postavy, a prekvapivo ani romantická línia nebola ani trochu otravná (čo býva dosť často pri takýchto drámach skôr rušivý element). Čo mi ale prekážalo, tak som mal pocit, akoby do toho celého primiešal pár kvapiek rozprávkovosti samotný Walt Disney. Ale nevadí, veď občas treba aj trochu idealizmu a povzbudenia :) Inak, celkové posolstvo filmu je veľmi pekné, aj keď spočiatku s dosť trpkou príchuťou. No napokon aj tragédia so sebou dokáže priniesť pozitívnu zmenu a nový pohľad na život - srdcom. A ako sa vraví, Amor vincit omnia! Nie je to čistých 5*, ale veľmi ma tento príbeh chytil za srdce, takže dávam plný počet.

• 6.8.2018  19:52

Mal som chuť na nejakú oddychovku, tak som si pozrel toto. Amy Schumer ma celkom baví a musím uznať, že v tomto filme bol naozaj výborná! Čo sa samotného príbehu týka, tak to nebolo v podstate nič extra, ale vďaka svojráznym monológom Renee to malo celkom dobrú atmosféru. Aj keď mám radšej inteligentný humor s dôvtipom, tak aj toto malo niečo do seba. Scenár bol v podstate dosť klišé s mierne tuctovou pointou, ale priznám sa, že som čakal niečo oveľa horšie a trápenejšie. Takže napokon celkom fajn :) Btw. Amy je podľa mňa celkom sympoška (určite pohľadnejšia ako kadejaké modelkovské vychrtliny).

• 5.8.2018  20:03
    Raazi (2018)

O tomto filme som doteraz počúval len samé chvály, čomu svedčia aj vysoké hodnotenia (nielen tu, ale aj na imdb). Po obsahovej stránke zaujímavé (o to viac, že to bolo inšpirované skutočnými udalosťami z roku 1971), ale celkovo mi to akosi nesadlo a mal som rozhodne vyššie očakávania. Nemôžem si pomôcť, ale takéto špionážne filmy plné tajných agentov a rozviedky nie sú zrovna môj šálok kávy. Každopádne, herecky to bolo veľmi kvalitné (najmä Alia), rovnako aj výprava, ale vôbec to na mne nezachovalo taký dojem aký som očakával. V podstate sa mi konanie Sehmat dosť hnusilo, aj keď to bolo vždy buď ona alebo oni. Ale bolo mi ľúto tej pakistanskej rodiny, ktorá ju k sebe prijala bez predsudkov (hoci bola Indka), a ona sa im takto krásne "odvďačila"... (aj keď vďaka takým ako ona bola India v boji proti Pakistanu o krok vpred).

• 4.8.2018  13:27
    Katti Batti (2015)

Imran patrí medzi mojich obľúbencov, tak som rád, že som sa konečne k tomuto dostal. (Pozor, v nasledujúcom komente sa môže vyskytnúť nejaký náznak spoileru!) Čo sa príbehu týka, po troch štvrtinách bežnej (miestami fakt nezáživnej) romantickej drámy o rozchode, ľútosti a snahe získať naspäť stratenú Lásku prišiel ako z jasného neba zlom, ktorý razom zmenil celý pohľad na tento príbeh. A zrazu všetko dávalo zmysel, aj keď podľa mňa samotný vykonštruovaný rozchod v tejto situácii bol tiež na pováženie. Ako sa vraví: "Niekedy nás ľudia opúšťajú preto, lebo nám nechcú ublížiť. Ale neuvedomujú si, že svojou neprítomnosťou nám ubližujú zo všetkého najviac." Ale späť k filmu. Napriek tým výhradám ohľadom občasnej nezáživnosti toho neustáleho naháňania sa za stratenou Láskou to bolo celkom dobrým spôsobom oživené mnohými retrospektívnymi vsuvkami, vďaka ktorým sa dal napokon poskladať dokopy celý príbeh so všetkými okolnosťami. Posledná štvrtina už bolo obrovské sústo nepriazne osudu - a určite nie som sám, ktorý sa nevyhol slzám. Len škoda tej rozpačitosti vo viacerých momentoch príbehu, ktoré predchádzali záverečnej pointe (kvôli tomu jedna hviezda dole). Imran a Kangana boli skvelí, rovnako aj výborný soundtrack, ktorý sa naozaj podaril!

• 4.8.2018  06:57
    Hra na lásku (TV film) (2016)

Ach jaj. Samozrejme, nečakal som zázraky, ale toto bola naozaj total bieda. Jediné, čo bolo dobré, tak akurát tak základ tohto filmu, ktorý v úvode rozhodil karty na potencionálne zaujímavú zápletku. Ale to je akurát tak všetko, lebo potom to upadlo do trápneho deju, kde klišé striedalo klišé. Hlavné postavy boli svojim správaním total nesympatické a dialógy pôsobili veru dosť amatérsky. Samozrejme, žiadna dráma, lebo už od začiatku je jasné, kam to celé smeruje. Idealistická zmena Jakea bola tak "patetická" :D Nuž, nečakal som od tohto filmu nič, takže by som ani nemal byť sklamaný... (ale predsa len človek podvedome dúfa v nejaké milé prekvapenie).

• 4.8.2018  06:47
    Tully (2018)

Taká výstižná idylka, ktorú so sebou prináša materská "dovolenka". Musím uznať, že Charlize Theron podala fantastický výkon a tú deprimovanú mamičku na pokraji nervového zrútenia zahrala vynikajúco. Len škoda, že po dejovej stránke to bolo také nevyvážené - v podstate to nemalo v sebe žiadne výrazné zlomy (samozrejme, s výnimkou toho v závere), takže to malo skôr taký nádych stereotypu (aj keď to bol možno práve Reitmanov zámer, poukázať, že materská dovolenka = stereotyp). No neskôr som mal pocit, že film v ďalších fázach nebol až tak o materstve ako o rastúcej závislosti na dokonalej chúve Tully, ktorá mi až nápadne pripomínala mladšiu obmenu Mary Poppins. No a otecka, ktorý sa radšej venoval videohrám ako vlastnej rodine, to radšej nekomentujem. Celkovo mám z toho zmiešané pocity, na jednej strane som nadšený z výkonu Charlize a realistického podania úlohy matky, no zároveň ma mrzí ten slabší scenár a na môj vkus až príliš idealistickej Tully. Takže akurát tak 3* (predovšetkým za Charlize).

• 1.8.2018  18:13
    Euforie (2017)

Depresiareň par excellence! To by mi samo o sebe vôbec neprekážalo, keby to celé nebolo také mdlé, nevýrazné a nudné. Keď už dejová stránka filmu bola oničom, mohli to zachrániť aspoň kvalitnejšie dialógy - ale tých tu bolo bohužiaľ ako šafránu, a pritom takáto téma ponúkala dosť priestoru na zaujímavejšie rozhovory a filozofovania o živote a smrti. Nech sa snažím akokoľvek, ťažko tu nájsť niečo, čo by ma nejako výraznejšie upútalo. A to som si od toho hereckého obsadenia sľuboval oveľa viac.

• 1.8.2018  16:17

Aj keď to bolo značne predvídateľné a pomerne klišovité, tak ten námet a princíp, na ktorom stojí celý film, boli vcelku vydarené. Mnoho situácií síce pôsobilo miestami až absurdne, ale napriek tomu chválim, že to neprešlo do trápneho a fekálno-alkoholického "humoru" ako pri mnohých iných teenage komédiách. V podstate to malo úroveň a niektoré scény boli fakt super (Bruno Mars a Wayne Gretzky), a samozrejme aj pointa bola napokon celkom OK (hoci predvídateľná). Stredoškolské prostredie tomu výrazne pomohlo, no aj tak vrcholom filmu bol pre mňa Drowning - naozaj vydarený song (po hudobnej aj textovej stránke). Ale napriek tomu, že tu píšem toľko chváľ, tak to zas nebolo až tak geniálne - ale zas oveľa lepšie ako ostatná súčasná teenage comedy tvorba. Btw. Taká aplikácia by sa mi inak celkom hodila...

• 31.7.2018  18:54

Atmosféra filmu vynikajúca, ale to je žiaľ len jedna z mála predností tohto first-love filmu. Základ príbehu s nešťastnou nehodou a následným pocitom viny a dilemou, to malo obrovský potenciál. Ale bohužiaľ, potom sa to akosi celé začalo točiť okolo toho istého - a síce okolo iskriacej lásky mladého páru Conrad & Grace. To ostatné zostalo akosi v úzadí, a ten očakávaný zlom prišiel podľa mňa až príliš neskoro - v podstate až pár minút pred záverečnými titulkami. Kompozične sa to teda dalo spraviť aj oveľa lepšie a nie nechať spád príbehu tak dlho viaznuť. Čo sa mi páčilo, tak to boli určite Conradove vnútorné monológy v záverečnej časti filmu - tam bola nesporná kvalita. No a ešte niečo, Kaitlyn Dever má veľmi príjemné vyžarovanie a taký pôvabný kukuč - takže aj to celkom potešilo. Avšak na viac ako 3* to žiaľ nie je... (hoci potenciál bol v tomto oveľa väčší).

• 30.7.2018  20:14
    Flower (2017)

Určite originálne, a koniec koncov také zaujímavé osvieženie súčasnej filmovej scény. Aj keď musím uznať, že v tom bola dávka takej tínedžerskej naivity a nerozvážnosti, ktorá miestami prechádzala až do absurdnosti. V podstate to bola taká ľahkovážna blbôstka, ale aspoň originálna a niektoré dialógy boli fakt úsmevné. Zoey Deutch v úlohe provokatívnej a excentrickej Eriky ma neuveriteľne bavila (taká drzá a afektovaná dievčina, až to bolo príťažlivé) - a určite nie som jediný! P.S. Pozor na Eiffelovku, je nevyspytateľná :D

• 30.7.2018  16:31

Atmosféra presne ako pri Sparksových filmoch, akurát tu chýbal nejaký dramatickejší zlom, na ktorom by stála pointa celého príbehu. Prakticky neviem, čo by som v tomto filme vlastne vyzdvihol - postavy bez charizmy, dialógy biedne, piesne priemerné, scenár plný klišé a dramatické zlomy takmer žiadne. Napriek tomu sa na to dalo pozerať a dať tomu hodnotenie Odpad by bolo dosť nefér. Každopádne, na priemer tohto romanticko-dramatického žánru sa to ani len nechytalo. Mimochodom, tamten alibistický argument, ktorým to sa na konci Liam "ospravedlnil" za ten útek, to bolo ešte horšie ako typické klišé výhovorky (Si pre mňa príliš dobrá, Nezaslúžim si ťa, a podobne). Žasnem...

• 26.7.2018  21:19
    Pad Man (2018)

Po netypickej záchodovej romance Toilet - Ek Prem Katha tu máme Akshaya v ďalšom bizarnom filme, tentokrát v hlavnej úlohe VLOŽKY! Na prvé počutie znie tento námet možno úsmevne, ale v takej konzervatívnej krajine akou je India, zďaleka nie sú ani vložky (alebo iné hygienické pomôcky) až takou samozrejmosťou ako u nás. Film o vložkovej revolúcii je teda vo svojej podstate naozaj originálny a musím uznať, že to celé bolo dosť pútavé, hoci som od toho nemal žiadne veľké očakávania. Napriek veľkej snahe Lakšmiho bolo preraziť vo vložkovej osvete oveľa ťažšie akoby sa mohlo prvotne zdať, keďže robiť inovácie v indickej konzervatívnej spoločnosti je už samo o sebe ťažké, a to že ide o takúto intímnu oblasť, tak to Lakšmimu situáciu niekoľkonásobne sťažilo. Každopádne, o tejto neľahkej ceste za konečným úspechom je napokon celý tento zaujímavý film, s praktickou pointou. Akshaya moc nemusím, ale v tomto filme a v úlohe Pad Mana ma skutočne bavil.

• 25.7.2018  12:28

Naozaj vydarená satira argentínskeho malomesta s trpkou príchuťou irónie. Aj keď som podľa popisu k filmu čakal o kus viac dramatizácie, ale musím uznať, že inteligentný spôsob akým to bolo podané sa mi napokon celkom pozdával. Ten stupňujúci sa kontrast všeobecného úctivého obdivu na začiatku a postupnej premeny v povýšeneckú nenávisť na konci bol vynikajúci. Musím oceniť aj to, že to celé neskĺzlo do nejakej priveľkej absurdnosti a koniec koncov pôsobí tento príbeh viacmenej realisticky - presne tu bola zobrazená tá podstata vznetlivého ľudského charakteru, pokrytectva a pretvárky (ako bolo povedané aj v Danielovej rozlúčke s rodným mestom "Zostaňte takí, akí ste. Nedovoľte na tom nikomu nič meniť. Žite ďalej v pokryteckej spoločnosti, v hlúpej pýche, vo svojej vlastnej ignorancii a brutalite."). Postava Daniela Mantovaniho vzbudzovala naozaj obrovskú charizmu - a to nielen výzorom, ale najmä svojimi postojmi a schopnosťou pohotovo reagovať konštruktívnymi monológmi na akúkoľvek situáciu.

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78