Aljak

fallen angel

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 69 92
    • 20.5.2020  10:33
    Love Aaj Kal (2020)

Spočiatku som bol voči tomuto filmu trochu skeptický, keďže predchodca Love Aaj Kal (2009) ma svojim spracovaním až tak za srdce nechytil. Kompozícia filmu a pointa bola síce veľmi podobná, ale inak tam boli výrazné rozdiely. Napriek tomu, že úvodná časť filmu pôsobila veľmi rozpačito, miestami priam odpudzujúco, tak finálny produkt stál naozaj za to! V porovnaní s klasickým Bollywoodom to bolo o kus modernejšie a liberálnejšie, ale v tomto prípade mi to prišlo skôr ako plus. Oproti spomínanému predchodcovi to malo oveľa lepší feeling, spád, atmosféru, dokonca aj postavy mi boli o čosi sympatickejšie (hoci na začiatku veru vôbec). Navyše, aj príbeh z retrospektívy s Raghu a Leenou bol v tomto prípade oveľa lepší a zaujímavejší. Napriek prvotnému skepticizmu som si napokon film užil nad očakávania. Btw. Určite si každý počas tohto filmu spomenul na svoju prvú veľkú Lásku, pri ktorej veril, že to bude Navždy. 5*

• 20.5.2020  09:49

Z tohto filmu mám veľmi zmiešané pocity. Na jednu stranu sa mi veľmi páčila kompozícia tohto filmu, ktorá prezentovala dva dilematické príbehy Lásky a priateľstva. Na druhú stranu ma ale vôbec neoslovili postavy, ktoré sa občas správali akoby mali bipolárnu afektívnu poruchu. To by ale nevadilo, však to sa v Bollywoode stáva pomerne často - lenže celý ten vzťah medzi Jaiom a Meeru mi prišiel taký ako "nechcem pre teba nič obetovať, ale zároveň ťa nechcem stratiť". Proste, akosi som si nedokázal k ani jednému z nich vytvoriť nejakú sympatiu, práve naopak, išli mi skôr poriadne na nervy svojou nerozhodnosťou, alibizmom a sebectvom. Ale ako som povedal, po scenáristickej stránke to bolo relatívne dobré. Na viac ako 3* to žiaľ nevidím.

• 20.5.2020  09:22
    Emma. (2020)

Keď tak nad tým premýšľam, tak Jane Austen bola taká predchodkyňa súčasných telenoviel - teda aspoň čo sa týka schémy vývoja postáv a ich medziľudských vzťahov. Ale to samozrejme nemyslím v negatívnom zmysle slova, práve naopak - mne sa to páči! Emmu som síce nečítal, ale tento film sám o sebe bol vcelku vydarený. Samozrejme, u mňa nad všetkým ostatným vynikla najmä okúzľujúca výprava a atmosféra georgánskieho obdobia začiatku 19.storočia. Kulisy, kostýmy, masky, scenérie - všetko skutočne vydarené. Čo sa týka dejovej línie, tak tá v podstate nijako extra nezaostávala a mám pocit, že táto zápletka a celá tá variácia rôznych vzťahov (na podklade intríg, manipulácie a žiarlivosti) sa mi páčila ešte viac ako "kultová" klasika Pride & Prejudice. Výber herečky, ktorá hrala Emmu, sa mi moc nepozdával, ale aspoň to boli neokukané tváre (to je v podstate plus). 4*

• 18.5.2020  21:19
    Junooniyat (2016)

Waw, tak to som rozhodne nečakal, že po tom nevýraznom a trochu teatrálnom začiatku sa z toho vykľuje takáto kvalitná romantická dráma. Začalo to ako obyčajný romantický príbeh, zápletka vyznievala dosť prvoplánovo, no potom prišiel v podstate očakávaný zlom príbehu, od ktorého sa začala odvíjať tá kvalitnejšia polovica celého filmu (tá prvá bola fakt tak trochu tuctová). Páčil sa mi veľmi ten emočný rozmer a aj to, akú dôležitú rolu dokážu hrať nevyjadrené slová. Nechýbal tomu ani typický bollywoodsky temperament, ale aj poetickosť, ktorá tomu dodal ešte väčšie emočné vypätie. Veľmi dobre zvládnuté vyvrcholenie zápletky! 4*

• 18.5.2020  20:16

Vynikajúce! Absolútne aktuálny a pozoruhodný film, ktorý by mal ambíciu stať sa aj edukačným (zrejme po cenzúre nahoty a erotického obsahu). Spočiatku to vyzeralo ako klasická "romanca" o on-line platonickej láske, ale ako sa príbeh vyvíjal, tak to poriadne naberalo na intenzite. To čo najprv začalo viacmenej nevinne sa napokon stáva neovládateľnou posadnutosťou, ktorá sa trpko láme až k nezvratným impulzívnym rozhodnutiam. Skvelo vystihnutý kontrast medzi on-line a off-line, ktorý tvoril v podstate ústrednú kostru celého filmu. Od maďarskej produkcie som niečo tak kvalitného určite nečakal. Pre mňa určite jeden z TOP filmov roku 2018!

• 18.5.2020  20:05
    Love Jacked (2018)

Dosť nenápadný film, ale výsledok o to prekvapujúcejší. Po dlhšej dobe celkom vydarená romantická komédia, ktorá nepôsobila úplne klišovito (hoci predvídateľná bola pomerne dosť). Veľkú zásluhu na kvalite filmu nesie ústredná dvojica pre mňa relatívne neznámych hercov Shamier Anderson & Amber Stevens West, ktorí mi absolútne zapasovali do ich postáv. Najväčšou prednosťou tohto filmu je však svojský humor, ktorý presne zapasoval do môjho vkusu - žiadne zbytočné vulgarizmy a tlačenie na pílu. Zápletka tiež vydarená, nebolo to také prvoplánové ako mnohé iné filmy tohto žánru, takže som kľudne odhodlaný dať aj 4*.

• 18.5.2020  19:35
    Pro lásku cokoliv (TV film) (2016)

Na TV film vcelku obstojné, aj keď tá šablónovitosť tu bola zreteľná hneď od samého začiatku, takže to výrazne ubralo na atraktivite celého filmu. Ale príbeh ako taký mal slušný nábeh na kvalitnú zápletku - a vlastne aj kvalitná bola, len to celé pôsobilo také akosi rozpačité a nevýrazné. Viem si predstaviť tento scenár v trochu lepšej dramatickej obmene a s väčšími výkyvmi v medziľudských vzťahoch medzi hlavnými postavami. Každopádne, pri TV filmoch žánru romantickej komédie človek nič extra nečaká, a toto bolo aspoň kdesi na hranici priemeru.

• 18.5.2020  18:55

Príjemná brazílska romantická komédia, ktorá síce neprináša žiadne prevratné schémy, ale ako neškodná oddychovka to bolo podľa mňa celkom obstojné. V dejovom poňatí to bola klasická šablóna, no portugalské prevedenie bolo osviežujúce a veľmi oceňujem to, že to malo aj v konverzačnom rozmere taký prirodzený dôvtip, bez zbytočného tlačenia na pílu. Sympatickí herci aj herečky, navyše aj to prostredie rajčinového biznisu malo čosi do seba. Princíp zámeny Teta a Igora hnalo neustále celý dej dopredu, a dokonca aj po logickej stránke to klapalo relatívne dobre. Hoci to nebolo nič prevratné, tak účel to splnilo. Solídna oddychovka hodná minimálne 3*

• 18.5.2020  18:48

Psychologické filmy mám rád. Ale toto bola skôr psychiatria! Tendenčne preplácané akčné scény zabili akýkoľvek náznak kvality a uvrhli tento film do absolútnej priepasti hraničiacej s odpadom. To jediné, čo bolo azda vydarené, bola tá finálna pointa... Ale inak čistá paranoidná psychopatická zlátanina plná absurdných akčných scén a anti-realistických prvkov. To akože niekoho vážne baví sledovať niečo tak absurdné? 1* za pointu, inak niet čo pozitívne hodnotiť.

• 16.5.2020  08:50

Milé prekvapenie! Také modernizované prevedenie Cyrana z Bergeracu - resp. v tomto prípade Ellie zo Squahamish. Na prvý pohľad to možno pôsobí prvoplánovo, ale v širších filozoficko-psychologických súvislostiach je to skutočne vydarený film, pri ktorom treba občas čítať aj "medzi riadkami". A práve to vytiahlo tento film z hladiny priemernosti. Tá (takmer) všadeprítomná LGBTI agitácia väčšinou ide na nervy, ale v tomto prípade to vnímam skôr pozitívum, ktorý umocnil celú atmosféru a rozvoj dejovej línie. Ústredná trojica bola veľmi sympatická, a je zaujímavé sledovať psychologický vývoj týchto postáv, ktoré sa v závislosti od okolností menia z povrchných puberťákov na emočne vyspelé bytosti schopné ľúbiť aj to, čo nie je na prvý pohľad očami viditeľné. Niektoré situácie v deji pôsobili trochu nelogicky, ale ako celok veľmi vydarené, vrátane konverzačnej stránky filmu. 4*

• 16.5.2020  07:31
    18 dárků (2020)

Vábivý popis k filmu a premrštené hodnotenia vo mne vzbudili asi predsa len veľké očakávania. U Talianov človek nikdy nevie, lebo majú viacero vysoko nadpriemerných filmov, no oveľa viac, ktoré spadajú napriek potenciálu do šedého priemeru. 18 regali by som zaradil presne do tej druhej kategórie... Zdanlivý potenciál narazil na nevýrazný čiastočne klišovitý dej, ktorý mal síce krásnu pointu a ideu, ale to bohužiaľ na úspech nestačí (aspoň u mňa teda nie). Nie, nevadilo mi, že to nebola citová vydieračka plná sentimentu, ale predsa len mi ten štýl akosi nesadol. Takže u mňa max. 3*

• 16.5.2020  06:58
    Hrr na ně! (2014)

Tento film má viacero rozmerov, a v konečnom merítku pôsobia tak trochu protichodne. Keď zoberiem do úvahy len ústrednú dejovú líniu s dôrazom na psychologický rozmer, tak to bolo skutočne zaujímavé a s obrovským potenciálom. No bohužiaľ, ten absurdný rozmer v podobe správania postáv to celé zatienil - a tento typ extrémne vulgárneho humoru za každú cenu mi vôbec nesedí, pizda... Takže napriek výbornému potenciálu sa z toho vykľula absurdná tragikomédia, ktorá vnútorne pôsobí síce vážnym psychologickým dojmom, ale navonok je to psychopatická fraška.

• 15.5.2020  20:55
    Nyitva (2018)

Vcelku originálny námet, ktorý v sebe ukrýva obrovský potenciál. Dúfal som, že v rukách maďarskej produkcie to využijú plnohodnotnejšie ako tomu napokon bolo. Základ úspechu tvorili sympatické postavy, akými Fanni a Bálint určite boli. Ale po dejovej stránke to bohužiaľ nebola žiadna sláva. Samozrejme, bolo tu viacero dobrých a naozaj vtipných scén, a prekvapivo vydarená bola aj tá konverzačná stránka. Ale akosi tomu chýbala tá esencia drámy, ktorá by to akosi viac dokázala rozvíriť. Ale nevadí, ako oddychovka to bolo dosť obstojné, aj keď to zaostalo za mojimi očakávaniami. 3*

• 15.5.2020  20:28
    Delibal (2015)

Turecká kinematografia už viac krát preukázala svoju kvalitu. Mám rád turecké filmy, lebo majú taký euro-orientálny nádych, takže je to ako synergia týchto dvoch esencií. Delibal mi svojim štýlom, ale aj príbehom, veľmi pripomínal bollywoodske filmy (akurát bez tej typickej indickej pestrosti). Ideovo sa mi to páčilo, ale k tým postavám som si nedokázal vôbec nájsť cestu. Baris predstavoval presne ten typ excentrického človeka, ktoré mi nikdy neimponovali a skôr mi išiel na nervy. Füsun zas modernistická dievčina, ktorá sa za každú cenu potrebovala predviesť ako extrémne nezávislá bytosť. Tým pádom ma ich osudy až tak nezarmútili, hoci samotný príbeh bol skutočne tragický. Rozhodne som čakal niečo lepšie, a tento film sa určite nezaradí medzi tie nadpriemerné turecké filmy, ktoré som už mal česť zhliadnuť. P.S. Najlepšia časť filmu? Jednoznačne Lovefool v podaní Füsun!

• 10.5.2020  22:41
    Bídníci (2019)

Na úvod musím napísať, že Hugovi Les Misérables sú moja srdcovka, takže som mal zrejme extra vysoké nároky na niečo, čo bolo pomenované ako pseudo moderné prevedenie tohto klenotu. Mám pocit, že jediné čo spájalo Hugovi bedárov a týchto retardérov, bol samotný Paríž. Títo čierni "bedári" boli čiastočne inšpirovaní udalosťami z roku 2005, kedy to v Paríži naozaj vrelo. Čo sa týka tohto deju, tak určite najsympatickejšia postava toho celého bol Stéphane, ale aj Gwada. Bohužiaľ, Chris bol až príliš impulzívny a ostrý, no možno iné na takúto zberbu ani nezaberá. Ten koniec bol fakt na zaplakanie, keď si človek predstaví, že namiesto toho, aby sa niekto nad sebou zamyslel, tak sa ide radšej pomstiť... Úbohosť nad úbohosť! Každopádne, od filmu som čakal niečo oveľa lepšie, no a prirovnanie k Bedárom si to rozhodne nezaslúži ani náhodou.

• 9.5.2020  21:36

Tento severský realizmus je proste skvelý! Kiežby sa z neho chceli inšpirovať aj iné kinematografie, kde väčšinou tak tlačia na pílu, až celkový príbeh dostáva výrazne skreslené kontúry a namiesto "podľa skutočných udalostí" je to už len "inšpirované skutočnými udalosťami". Príbeh dánskeho reportéra Daniela je skutočne nevyspytateľný. Z nevinného fotenia portrétov domácich obyvateľov vo vojnou devastovanej Sýrii sa razom stáva boj o vlastný život. Film mal poriadne emóciami podfarbenú atmosféru, ktorá pôsobila do veľkej miery skutočne až chladno realisticky. Výborne natočené, bez zbytočnej teatralizácie a zveličovania. Zaujímavý pohľad na celý psychický teror z oboch strán - z Danielového utrpenia v zajatí ISIS, a taktiež z pohľadu jeho rodiny v Dánsku, ktorá sa mu snaží na diaľku zo všetkých síl pomôcť. Zároveň tu bolo pekne prezentované, že ISISáci sú absolútni vymetenci, ktorí sa zbabelo skrývajú za islam a korán. Zaslúžených 5*!

• 9.5.2020  20:56

Na úvod musím povedať, že hip-hop a rap je niečo, k čomu som nikdy neinklinoval a nikdy som tomuto štýlu "hudby" nedokázal prísť na chuť. A myslím, že práve týmto utrpel aj môj celkový dojem z tohto filmu. Hlavný "hrdina" Murad mal asi pôsobiť ako vysoko inšpiratívne a motivačná osoba, ale mne svojim egocentrizmom išiel skôr parádne na nervy a vôbec som si k nemu nenašiel žiadnu sympatiu. Je pekné, keď si človek chce plniť sny, ale trocha pokory by nezaškodilo nikomu, a už vôbec nie pánovi raperovi zo slumu. Čakal som od toho niečo inšie... Tento štýl moderného Bollywoodu sa mi veru vôbec nepáči :(

• 9.5.2020  20:47

Na gangsterské filmy ja veru moc nie som, a toto bolo bohužiaľ do veľkej miery zaobalené práve do tohto námetu neustáleho doťahovania sa s miestnym gangom arogantných debilov. Základ scenára je postavený po celý čas na tom istom, a po chvíli to už človeka začína tak trochu nudiť. Keby aspoň tá hra na mačku a myš medzi Nanim a Sivom bola o niečo zaujímavejšia ako len neustále akčné mlátičky, naháňačky a machrovanie kto je väčší kápo. Toto naozaj nie je to, čo by ma dokázalo zaujať. 1*

• 9.5.2020  20:12

Veľmi príjemné a malebné prostredie tejto dedinky a jej obyvateľov. Keď sa to tak vezme, tak scenár nie je žiadne terno, ale tá atmosféra to dokonalo dokázala vynahradiť. Zápletka bola síce triviálna, ale napriek tomu sa človek vôbec nenudil a stále sa v podstate niečo dialo. Celý film stál v podstate na jednom obrovskom tajomstve, ktorému by asi aj tak nikto nevedel veriť, keďže bolo založené na absolútnom paradoxe. Celkovo by som film ohodnotil ako príjemnú francúzsku oddychovku kdesi na hrane 3 a 4*. P.S. A najpôvabnejšia postava filmu? Jednoznačne mladá Josyane s prekrásnou Marilou Aussilloux.

• 9.5.2020  19:31

Veľká škoda, že tento film bol ladený ako komédia, čo tomu vôbec neprispelo na celkovom dojme. Z tohto by bola vynikajúca dráma, lebo ono je to v podstate relatívne vážna téma. Tá snaha robiť z toho za každú cenu komédiu výrazne potlačilo kvalitu. Prvá polka filmu bola taká slabšia, ale ako náhle si Nakul vstúpil do svedomia, tak sa z toho stala vcelku vydarená záležitosť. Hlavne to posolstvo, ktoré reprezentuje zmena postoju samotného Nakula, je napokon taký "zlatý klinec programu". Takže napriek slabšiemu začiatku a tej komediálnej teatrálnosti je to v súčte akurát tak na 3*.

• 9.5.2020  11:48
    Plus One (2019)

Žiadne veľké očakávania, ale toto sa skutočne podarilo. Človek čakal nejaký klišovitý film o svadbách, pri ktorom sa možno sem tam zasmeje, no napokon Plus One ponúklo niečo oveľa lepšie. Jack Quaid a Maya Erskine v úlohách oddaných kamošov Bena a Alaice ma fakt bavili, veľmi sympatická dvojka. Tie ich konverzácie a neustále doťahovanie plné sarkazmu a irónie - to je niečo, čo na mňa takmer vždy funguje, obzvlášť keď so stále drží v medziach bez kadejakého vulgárneho a "fekálneho" humoru. Dej bol samozrejme predvídateľný, ale v tomto prípade mi to až tak nevadilo. Bavil som sa, malo to aj svoju dojemnú časť s klasickým posolstvom, takže za mňa nadpriemerné dojmy = 4*.

• 9.5.2020  09:01
    Panny (2018)

Nie som fanúšik štátu Izrael, ale ich kinematografiou veru nepohrdnem. Táto krajina dokáže vyprodukovať vcelku originálne filmy, ktoré majú väčšinou veľký potenciál, ale akosi to vždy viazne na spracovaní. A rovnako to bolo aj u Ein Betulot Bakrayot. Skvelý námet, tajuplné postavy, výborne rozohraný dej, a napokon z toho vzišiel úplne obyčajný film na hranici priemernosti. Škoda toho, malo to určite na viac...

• 8.5.2020  11:02

Aj vy ste mali pocit, ako keby sa to silou mocou chcelo podobať na staré francúzske komédie v štýle Les Charlots? Tento typ absurdného humoru bol síce úspešný v 70tych rokoch, ale v dnešnej dobe pôsobí také niečo skôr trápne ako vtipne (časy sa menia, nároky na humor zrejme tiež). Takže z tohto pohľadu mi to prišlo presne ako taký závan 70tych rokov, ktorý sa teda oneskoril o dobrých 40-50 rokov :D Nevadí, za pokus to stálo. A nebolo všetko zas až také hrozné, našli sa tu aj dobré scénky s ironickým dôvtipom a sem tam nejaký sarkastický dialóg, takže aspoň za to 1*.

• 8.5.2020  10:45

A takto skončí každý film, kde sa až príliš tlačí na pílu... Pretože scenár sám o sebe mal potenciál na to, aby to bol dobrý film. Lenže čo z toho, keď z potenciálne zaujímavého krimi-thrilleru chcú nasilu spraviť nejaký terror-horror? Film ma bavil, až do určitého momentu, kedy sa to začalo meniť na paranoidnú hru s prehnanými akčnými vsuvkami a neskoršou esenciou krváku. Nie nie, toto nevyšlo...

• 8.5.2020  10:15

Waw! Tak to som veru nečakal, že to bude až tak dobré, keďže hodnotenia a recenzie radili tento film skôr k priemeru. Dlho to vyzeralo na klasickú predvídateľnú klišé romantickú komédiu bez kúska originality, ale napokon ma to veľmi milo prekvapilo svojim vývojom a finálnou pointou. Chintu sa vo svojej sieti klamstiev poriadne zamotal, tak mu treba! Akurát nechápem, čím mu mohla tak učarovať moderná flegmatička Tapasya, keď mal doma taký poklad ako Vedika (mimochodom, Bhumi Pednekar je naozaj sympatická žena). Film ma bavil, aj keď by som ocenil, keby tam bolo menej toho teatrálneho správania, ale to už k tomu asi nezameniteľné patrí. PPAW je ale aj tak hodné 4*.

• 8.5.2020  09:50

Zmiešané pocity! Na jednej strane dokonalý námet s idealistickými kulisami, do ktorých by sa dalo zasadiť neúrekom fantastických príbehov so zápletkami, kde by sa nemuseli klásť žiadne hranice. A konečný výsledok je ... podľa mňa nič moc. Áno, konečné posolstvo aj pointa sú pekné, ale takých sme tu už mali aj vo filmoch s oveľa nižším potenciálom. Neviem ako vám, ale mňa ústredná postava Victora svojim správaním pomerne dosť iritovala a vôbec som s ním nesympatizoval, hoci kresby mal naozaj krásne :) Každopádne, po prečítaní popisu filmu a po zhliadnutí vysokých hodnotení som čakal oveľa lepší filmový zážitok a aj to, že potenciál bude využitý naplno. Za mňa necelé 3*

• 8.5.2020  09:30

Nie som žiadny fanúšik detektívok, ale toto znelo zaujímavo, viac než dobre! No výsledok zas až taký slávny podľa mňa nebol. Základ skvelý, ale celé to bolo zbytočne prekombinované - to by ale až tak nevadilo, skôr ma zarážala tá kopa iracionálnej nelogicky, ktorá sa tu z času na čas objavovala. Na konci by mal mať asi človek pocit, že ako to bolo všetko úžasne naplánované, ale skôr mi celý plán toho "génia" prišiel úplne sebecký. Áno, pomsta je pekný motív (a asi aj najčastejší), ale ísť za sebeckou pomstou takto cez mŕtvoly? Takže tak... Ale ideovo to bolo určite kvalitné a originálne, o tom sa určite nehádam. Dám povrchné 3*, hlavne za tú originalitu prostredia, ale myslím, že to malo určite na viac!

• 8.5.2020  08:42
    Traumfabrik (2019)

Keď sa to tak vezme, tak scenár bol vynikajúci - samotná kostra príbehu na podklade smutných dejín rozdeleniu Berlína bola znamenitá a plná potenciálu. A dlho dlho to vyzeralo, že ten potenciál si tvorcovia nenechajú len tak ujsť. Napokon však mám pocit, že celý ten romantický sentiment veľkou časťou prekryl ten dramatický rozmer filmu. Ale čo už, každopádne treba oceniť originalitu tohto filmu a veľmi sympatické herecké výkony. Som rád, že to nebolo napokon zahnané do nejakého nereálneho absurdna. Nemci proste vedia, kedy sa neoplatí tlačiť na pílu (kiežby si z nich brali príklad aj ostatní).

• 2.5.2020  22:52

Kto čaká bežný športový film podľa klasickej zaužívanej šablóny, tak sa nedočká. Aj keď to malo viacero fáz známych z ostatných filmov so športovou tematikou, tak The Grizzlies boli predsa len iní. Taký silný kontrast motivácie a beznádeje sa len tak nevidí. Ale napriek tomu depresívnemu bezvýchodiskovému prostrediu kdesi v Nunavut sa vďaka športu (konkrétne lakrosu) dokázala celá komunita zanietiť pre niečo energické a potešujúce. Z toho filmu išla fakt pôsobivá atmosféra, a čo je dôležité - vôbec to nebola taká happyendová klišé záležitosť, ktorá býva vrcholom drvivej väčšiny športových filmov. A to vnímam ako obrovské plus! Sympatické herecké obsadenie, ktoré tu pôsobilo veľmi autenticky.

• 2.5.2020  21:56
    Sedlák (2019)

Super ruská komédia, ktorá síce čerpá inšpiráciu z The Truman Show, ale má to absolútne inší rozmer, a taktiež úplne iné posolstvo. Narozdiel od Trumana to bola jednoznačná komédia so všetkým čo k tomu patrí. Výborne zvládnutá výprava, to prostredie "skanzenu" z 19.storočia a najatí herci, to bolo fakt výborné. Rovnako ako aj dynamický vývoj Grigoryho správania, ktoré sa stalo nepredvídateľným, takže "režiséri" museli rýchlo meniť okolnosti vývoja. Po všetkých stránkach veľmi vydarené, vtipné, dobre zahrané, a dokonca aj s kvalitným posolstvom, takže zaslúžených 5*. P.S. Mongoli nemali chybu :D

<< předchozí 1 2 3 4 24 47 69 92