• Romantický

Paní Harrisová jede do Paříže (2022)

Aj keď som od toho nemal žiadne vysoké očakávania, napokon to bolo celkom príjemné a vydarené. Či už svojim príbehom, postavami, alebo aj celkovým posolstvom. Bolo mi ľúto Ady, ktorá celý život drela, ale keďže nedosiahla vysoké spoločenské postavenie, tak ju mnohí automaticky zatracovali. Ale to je stále bežné aj v dnešnej dobe. Avšak často sa stáva to, že aj takíto ľudia majú oveľa oslnivejší charakter ako tie nóbl vysokopostavené osobnosti. Ada bola ušľachtilá žena, o čom sa postupom času presvedčili úplne všetci. Natočené to bolo pekne, aj keď miestami to pôsobilo tak trochu rozprávkovo. Ale inak príjemná atmosféra. Silnejšie 3*

Všechny jsme krásné (2022)

Popis znel lákavo, a aj keď som nemal príliš vysoké očakávania, tak to bolo skutočne vydarené. Pohľad na súčasné trendy a spoločnosť prostredníctvom piatich žien, ktoré čelia rôznym problémom - tým vnútorným, ale tým, ktoré vznikajú pod vplyvom spoločenského tlaku. Musím uznať, že to bolo celkovo dosť trefné a dobre vystihnuté. Aj keď niektoré veci mi tu prišli dosť nereálne, a najmä Vicky mi prišla charakterovo v tomto kontexte dosť mimo, keďže tá sa o svoje možnosti pripravovala často sama. Ostatných mi bolo v podstate ľúto, najviac však Sonji, ktorá sa cítila veľmi podcenená. Celkovo bol však film dobre spracovaný a mňa osobne oslovil (hoci adresovaný je zrejme skôr ženám). 4*

Pan Nepolapitelný (2022)

Tých filmov o bankových lúpežiach už je celkom dosť, a hoci nemám rád akčné filmy, po tomto námete siahnem pomerne často. Tu ma ihneď zaujalo herecké obsadenie, keďže Josha aj Elishu mám rád (a občas aj Mela). Príbeh "lietajúceho bandita" Gilberta Galvana (alias Roberta Whitemana) ma bavil, Josh to zahral vynikajúco. Aj keď nechápem, prečo mal potrebu parťáčiť s Tommym, keď všetko si dokázal zariadiť aj úplne sám. Asi to bola len nejaká "gangsterská" vsuvka (podľa mňa zbytočná). No a vždy ma samozrejme zaráža tá chamtivosť týchto bankových lupičov, ktorí nakradnú milióny a napriek tomu im je stále málo. V závere mi ho vôbec nebolo ľúto, však si o to koledoval svojim pocitom suverentiy a nedolapiteľnosti.

Milý Evane Hansene (2021)

K tomuto muzikálu som sa dostal prostredníctvom Amy Adams, ale pri čítaní popisu ma to ihneď zaujalo. O tomto preslávenom muzikály som predtým nepočul (keďže u nás nebol tak populárny ako v USA). Ale dejová línia je vynikajúca, adresná a tragikomická. Ben Platt ma v úlohe Evana Hansena veľmi bavil (vidno, že má k tejto postave osobne silný vzťah). Príbeh Evana bol smutný, no pekný zároveň. Toho chlapca mi bolo celkom ľúto, keďže sa chtiac nechtiac neustále viac a viac zamotával v pavučine výmyslov a lží, hoci všetko to bolo svojim spôsobom pre správnu vec. Čo sa týka piesní, tam to bolo za mňa trochu nedostatočné, keďže ma tak viac oslovili sotva 2-3 songy - najviac však skvelý rytmický song "Sincerely, Me" a ešte "You Will Be Found" (no škoda, že ostatné boli také nevýrazné). Celkový dojem je na 4* (do piatich skutočne chýbala len tá muzikálová stránka na vyššej úrovni)

Poker Face (2022)

Jake vymyslel teda dosť zaujímavý spôsob, ako sa pomstiť svojim kamošom. A aj keď to bolo kruté, tá pokrová partia bola tým najlepším z celého filmu. To ostatné bol poriadny balast, ktorý bol len takou výplňou, kým sme sa dostali k tejto podstate. No a ešte bola celkom fajn časť filmu ten vpád zlodejíčkov do Jakeovej vily plnej pokladov. Nuž, život je sviňa... 2*

Le Règne de la beauté (2014)

Hmm, osobne netuším ani za čo je tých 55%. Film o mužovi, čo podvedie svoju ženu, a potom sa tvári akoby nič a žije si ďalej svoj úspešný život, zatiaľ čo jeho manželka je na tom psychicky dosť biedne. A to je vlastne všetko, ostatné už sú len omáčky. Dejovo slabé, dialógy detto, no jediné, čo tu bolo pekné, tak asi jedine tie zábery na Quebec a Montreal. Ale popravde, keby som bol zvedavý len na to, tak si radšej pozriem dokument.

Zwischen Sommer und Herbst (2018)

A máme tu ďalší lesbický film... Pred 15 rokmi by to bolo "waw, aké originálne", ale teraz je to naozaj už len "lesbický film v 733. obmene". Áno, sexuálne napätie medzi Evou a Lenou tu bolo od samého začiatku. Jonas sa po celý čas správal ako sebecký blbeček, takže niet divu, že sa to vyvinulo takýmto smerom a že Eva hľadala šťastie proste inde. A to je vlastne všetko... Nič iného v tomto filme sa vlastne nedialo. Naozaj :( Jedna hviezda za zopár dobrých scénok, ale inak fakt nič.

Press Play (2022)

Niečo na štýl Butterfly Effect, akurát že návrat do minulosti je tu o čosi viac obmedzený a dá sa vrátiť špecificky len do momentov, v ktorých odzneli piesne z kedysi darovanej kazety. Laura síce miestami pôsobila v prítomnosti ako pomätená, ale niet sa čo čudovať. Bolo pekné, že sa snažila svoju Lásku zachrániť za každú cenu, no zároveň bolo mimoriadne divné, že Harrison bol taký "prekliaty". Ale inak to bolo fajn, celkom príjemný film, ktorý síce nijako výrazne nenadchne, no ani nenudí. 3*

Stromboli (2022)

Už samotný názov filmu Stromboli ma zaujal, tak som bol zvedavý, čo z toho bude. Najprv sa to tvárilo ako komédia, no napokon sa z toho vykľula skôr dráma nasiaknutá depresiami a traumami. Uvoľnená atmosféra sa rýchlo zmenila na príliš vážnu, a na môj vkus to bolo až príliš upäté. Samozrejme, že mi bolo všetkých traumatizovaných účastníkov ľúto, ale mám pocit, že sa celý film točil dokola a dokola o tom istom. A to je škoda, lebo si myslím, že celkovo potenciál zahrnutý aj v samotnej sopke a ostrove, zostal kdesi v úzadí. 2*

Tini: Violettina proměna (2016)

Vo svojej podstate to nebolo zlé, akurát, že až príliš prvoplánové vhodné skôr pre najeký Disney Channel. Ten Tinin útek bol poriadne unáhlený, ale ok, bez toho by sa nemohol rozvinúť celý tento dej. Po príchode do "somewhere in Italy" (aj keď to bola reálne sicílska Taormina) už ide všetko tak ako má, Tini nachádza v novom svete samú seba a všetko speje k očakávanému koncu. Spoiler: Aj keď musím uznať, že som nečakal, že ten jej manekýn León ešte dostane druhú šancu. Skôr som očakával, že sa Tini buchne do Caia. Nuž, aspoň nejaké prekvapenie. 2*