Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (3 071)

Vina (2020)

Námetovo super, téma #MeToo mala určite čo povedať, ale ten príbeh a spracovanie boli naozaj biedne a podľa mňa dosť nevydarené. Potenciál to malo obrovský, ale scenár to nedokázal akosi využiť. Správanie postáv bolo mimoriadne nestabilné a ich dialógy v rovine neustáleho alibizmu. A presne toto na mňa nevytváralo zrovna dobrý dojem. Scenár sám o sebe nebol špatný, ale to prevedenie mi prišlo také... nekonzistentné a maniodepresívne. Rád by som dal tomu viac, ale je to max 2*. Škoda toho, táto téma by si zaslúžila určite lepší film!

plakát

The Startup: Accendi il tuo futuro (2017)

Zaujímavé, s veľmi chytľavou atmosférou, no s neznesiteľne nesympatickou hlavnou postavou. Matteo mal síce skutočne dobrý nápad, ktorý mohol byť prelomovým, no jeho arogancia a egoizmus bola fakt na zamyslenie. Jeho záverečná "sebareflexia" bola zas len ďalším extrémom. Inak, zaujímalo by ma, či sa Egomnia uchytila aj v ďalších rokoch a nebola len takým sezónnym hitom. Čo sa týka filmu, pozeralo sa na to dobre, bolo to zaujímavé, akurát tá postava Mattea ma neskutočne iritovala! 3*

Do Dánska (2019)

Toľká škoda zahodeného potenciálu! Vynikajúci základ postavený na povestnom britskom ironickom suchom humore sľuboval parádnu zápletku v Dánsku. A keď už sa tam Herb ocitol, tak sa to zmenilo na akúsi mdlú romantickú komédiu v mierne depresívnom šate, avšak bez akéhokoľvek závanu prvotnej sviežosti a tragikomiky. Nechápem ako sa mohol tento film tak nepríjemne zvrtnúť do takej ťažkopádnej atmosféry akejsi sociálnej drámy. Kiežby sa radšej držali toho štýlu, v ktorom to celé začalo...

Waves (2019)

Kompozícia dvoch príbehov kontrastných súrodencov, ktoré cca uprostred predelí tragická "okolnosť", bola rozhodne plná potenciálu. No napokon pôsobí celková pointa vyše 2-hodinového filmu dosť vlažne a akosi "do stratena". Príbeh egocentrického psychicky nestabilného Tylera ma doslova iritoval. Chápem, že zranenie musí každého vrcholového športovca rozladiť, ale následne si vybíjať zlosť na svojich najbližších, to je čistý hnus! Čo sa týka introvertnej "malej sestry" Emily, jej príbeh bol spočiatku zaujímavý, no potom sa to celé točilo okolo Lukovho otca.... A to je vlastne všetko. Pointa síce pekná, ale iná ako by som na tento typ filmu očakával. 3*

To musí být nebe (2019)

Podľa popisu som sa na to výslovne tešil, no napokon zostávam pomerne sklamaný. Putovanie Eliu na línii Palestína - Paríž - New York v pseudosatirickom prevedení na hrane nemého filmu nebol zas až tak skvelý nápad, ako by sa mohlo prvotne zdať. Úprimne, nezasmial som sa jediný raz, a všetky tie stereotypy mi prišli skôr trápne, inými slovami - postrádalo to akýkoľvek dôvtip, na ktorom by sa dal takýto typ filmu postaviť. A pritom to potenciál malo relatívne dobrý. Nuž, jedna hviezda. Nič viac, nič menej.

Il Padre d'Italia (2017)

Podľa popisu to znelo zaujímavo a epicky, no napokon mi to prišlo také oveľa komornejšie ako by som si prial. Miestami som mal z toho pocit akoby sledujem Pretty Woman, aspoň tie charaktery postáv mi pripomenuli práve tú kultovú dvojicu. Ale napriek relatívne zaujímavej téme a námetu to zostalo také nerozvinuté. Páčil sa mi miestami filozofický rozmer filmu s niekoľkými vnútornými monológmi Paola, ale inak mi to ako celok prišlo naozaj mdlé a nevýrazné...

Dead Sexy (2018)

Fakt netuším, ako som sa dostal k tomuto filmu... ale bola to riadna blbosť. Katastrofa po všetkých stránkach. Scenáristicky, dejovo, formou, zápletkou, pointou, dialógmi,... to všetko bolo naozaj hrôza! Človek až nad tým žasol, že aká to je chujovina. Ale jedno sa musí uznať, na tie tri herečky sa dalo celkom pozerať, hoci to boli riadne umeliny! Z ľútosti 1*.

Nikdo (2021)

Ach jaj, zas ďalšia chuťovka, kde jeden "nesmrteľný" muž vymláti komplet ruskú mafiu v meste... Tak presne toto "zbožňujem"! Spočiatku ma tá Hutchova tajomná identita celkom bavila, malo to taký ironický feeling, ale od fight scénky v autobuse už bola čistá akčná debilnosť, kde si organizovaná skupina vrahov nevie poradiť s jedným človekom. Akože, fakt nechápem, kto môže takéto niečo žrať! Našlo sa tu síce zopár dobrých hlášok, sarkastických dialógov, ... tak aspoň za to 1*. Ale inak strata času (aspoň pre mňa).

Chlór (2015)

Popis znel vcelku zaujímavo a lákavo, no napokon sa z toho vykľula dosť mdlá sociálna dráma s jemne psychologickým rozmerom. To horské prostredie v kombinácii s Jennynou vášňou malo určite väčší potenciál na nejaký zaujímavejší dej. Ale akosi mi to prišlo také fádne, nezaujímavé a hoci hlavná postava stála v dilematickom bode života, tak emócie boli akosi v úzadí. Škoda, podľa mňa to malo isto na viac. Takto je to na skromné 2*.

Chlapec a pelikán (2019)

Pekný film s veľmi príjemným vizuálom a dojemným príbehom o úprimnom priateľstve medzi chlapcom a pelikánmi, ktoré si vzal pod svoje "krídla" a po nájdení v opustenom hniezde im prakticky zachránil život. Tá dejová línia s Michaelovými spomienkami bola výborná, naopak tá, zo súčasnosti ma nijako neuchvátila a trochu nechápem, že prečo taký milovník prírody založil firmu, ktorá má činnosť aj v ťažbe lesov? Možno by nebolo na škodu do toho zakomponovať aj to, čo sa dialo medzi tým detstvom a starobou, lebo mi to akosi hlava neberie ako sa z toho skromného a oddaného chlapca mohol stať nejaký magnát - to považujem za najväčšie fiasko celého deju... Ale inak príbeh detstva bol fakt pekný! Ani som len netušil, že aj pelikány sa dajú vycvičiť :) 3*