Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (3 107)

Long Weekend (2021)

Dosť mdlý úvod filmu razom vystriedala relatívne svieža zápletka, ktorá v jednej chvíli dostáva úplne nový rozmer a postupne sa z nezáživnej konverzačky stáva potenciálne zaujímavá dráma. Do popredia sa teda dostáva dilema o tom, kto je vlastne Vienna - teda či je naozaj to "dievča z budúcnosti", za aké sa vydáva, alebo či je to len nejaká podivínka. Rozuzlenie bolo napokon vlažné a finálnemu dojmu z filmu to veru nepomohlo. Čakal som nejakú skvelú pointu, a napokon toto? 2*

Koi Jaane Na (2021)

Nebolo to zlé, ale myslím si, že z daného príbehu a postáv sa dalo vybúchať oveľa viac potenciálu. Scenár bol fajn, ale to prevedenie bolo miestami zdĺhavé, zvraty pomerne rýchle a občas neprehľadné. No vo finále celkom fajn, hoci ten záver by som si vedel predstaviť aj oveľa lepší. Ale rozhodne to nebola nuda, a človek sa mal nad čím počas sledovanie zamýšľať. Akurát kompozične to mohlo byť o kus vyváženejšie a mám pocit, že niektoré zápletky sa akosi ocitali v slepej uličke (napr. postava tej slúžky, jej rola išla zrazu úplne do úzadia). Ale OK, 3* si to zaslúži.

plakát

Sei no Gekijaku (2020) odpad!

Nechutné, zvrhlé, nevkusné,... ale pre tých, ktorí obľubujú mužskú gay "romantiku" to bude asi chuťovka. Do tejto kategórie nepatrím ani náhodou, a tak tento film na mňa pôsobil skôr kontroverzne a nechutne. Áno, ten záver mal aspoň ako tak nejakú pointu, ale v podstate nič extra. Pre niekoho to bude možno créme de la créme, no pre mňa je to nevkusný odpad. P.S. Nie som žiadny homofób, ale čo je veľa, to je moc...

Čas na změnu (2020)

Tak toto nie! Presne tento typ lyrickej kompozície fakt nemusím. Depresívne, mdlé, takmer bez dialógov, takmer bez deju,... A pritom táto téma nebola vôbec márna a určite sa z toho dal spraviť aj nejaký epickejší film, alebo aspoň konverzačnú drámu. Samozrejme, pointa je dobrá, ale nie je to predsa len málo na to, aby mal človek z filmu pocit, že to stálo za to?

Závodník (2020)

Parádne! Napriek relatívne priemerným hodnoteniam a vlažným recenziám bol pre mňa tento film skvelý. Nie som síce žiadny cyklistický nadšenec, ale táto filmová tematika ma rozhodne bavila. Obzvlášť, keď príbeh nie je z pohľadu hviezdneho team lídra, ale z domestika, ktorý to tam celé odmaká a v závere sa musí uhnúť predurčenej hviezde. Musí to byť náročné, spraviť všetku špinavú prácu, a potom sledovať ako kolega zoberie všetku pozornosť a obdiv len na seba. A taká je celá Domova kariéra, ktorá sa postupne chýlila ku koncu. Takže už len základ filmu bol pre mňa nesmierne zaujímavý, plus ešte k tomu tie rôzne okolnosti a trendy vtedajšej cyklistiky (samozrejme myslím EPO). A veľkým plusom tohto filmu bol aj ten ironický rozmer, ktorý relatívne často vystupoval do popredia. Fakt super, film hodný 5*!

Ali a královny (2021)

Pekné, no najmä exotické. Indonézska dramédia zasadená do New Yorku. Zápletka vcelku vydarená, prevedenie na môj vkus príliš teatrálne (ale taká je väčšina aziatských filmov), no posolstvo v závere veľmi príjemná bodka za celým filmom. Ali bol sympaťák, no zároveň naivka, takže o to viac s ním človek súcitil. Aj keď sa v jednej fáze príbehu zachoval veľmi nepekne voči tým, kto ho podporil a prichýlil, ale napokon tento impulzívny skrat aspoň napravil. 3* sú tak akurát! Btw. Taký dobrý rendang by som si veru dal :)

Nerozluční (2019)

Kvalita francúzskych komédií posledné roky akosi svojvoľne klesá, ale táto bola podľa mňa z tých vydarenejších. Aj keď mi ústredná dvojica svojim svojským správaním a humorom pripomenula legendárne duo Ruby a Quentin z Drž hubu!, ale rozhodne to nebolo copy&paste. Takže z tohto pohľadu milé prekvapenie, miestami sa dalo na tom aj zasmiať, aj keď niektoré scénky boli zbytočným tlačením na pílu. Ale inak fajn, určite som sa nenudil, a po dlhšej dobe vydarená francúzska komédia. 4*

Kayhan (2018) odpad!

Tak nesympatickú a dementnú postavu ako je Kayhan som už dlho nezažil. Takýto typ komédií je absolútne primitívny a trápny. Bohužiaľ, nedalo sa na tom zasmiať ani náhodou, skôr to bolo pomerne smutné, že niekto si myslí, že toto môže byť pre niekoho zábavné. Kayhanovi s úplne pokojným svedomím môžem dať Odpad! P.S. Jediná pekná vec na tomto filme je ten dres St.Louis Blues - jediná škoda, že je na takom dementovi!

Kapitálky (2020)

Mugur Călinescu, rebel či hrdina? Pravdepodobne jedno aj druhé. Jedného dňa sa objaví na stene nelichotivý nápis, ktorý sa komunistickému režimu rozhodne nepáči. A razom sa z neznámeho chlapca stáva terč prenasledovania a hoci určite mnohí ľudia s ním súhlasia, nezastane sa ho nikto, ale že vôbec nikto :( Zaujímavý dokument, ktorý mapuje vtedajšie udalosti formou divadelnej hry kompozične vyváženou dobovými reportážami plnými propagandy. Podľa mňa to bolo výborne vyvážené, hoci to divadelné prevedenie ma až tak nezaujalo. Každopádne, posolstvo a odkaz je jasný. A to sa stále nájdu ľudia, čo povedia, že ako nám bolo za totality parádne. To teda hej...

Kdo je to žena? (2020)

Zaujímavá konverzačka s ústrednou dilemou o tom, či má hranicu medzi pohlaviami regulovať fyzické predurčenie, alebo aj psychický genderový pocit. Je to ťažká téma, a v podstate mali pravdu obe strany konfliktu. Ale kam týchto ľudí vlastne zaradiť? A kde bude jasne stanovená hranica? Ťažká dilema, ktorá asi nemá jednoznačné riešenie...