Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (3 101)

Ruby Sparks (2012)

"I'm not writing about you. I wrote you!" Predstavte si, že môžete vytvoriť ženu vašich snov. Stačí to len napísať na papier. Aká by bola? A čo keby vám to celé doslova prerástlo cez hlavu a váš ideál by vám začal liezť na nervy? ... Tak presne o tom je tento film. Naozaj zaujímavé spracovanie, scenár, aj námet - hoci niečo podobné sa už objavilo v Stranger Than Fiction. Napriek tomu zaujalo, upútalo a dá sa povedať, že aj prekvapilo. Plus k tomu v hlavnej úlohe krásna Zoe Kazan, ktorá je zároveň aj autorkou scenáru (v podstate napísala sama seba).

Předtucha (2007)

"Realita je len nočnou morou!" ... Úžasný film! Napriek dosť veľkej kritike a nízkym hodnoteniam (čo v podstate doteraz nechápem) je to jeden z tých filmov, kde som bol napätý od začiatku až do úplného konca. Sandra Bullock opäť nesklamala, a celkovo film bol výborný. Niekedy tiež zažívam podobné situácie ako Sandra (aj keď nie až také extrémne), ale tiež mám občas pocit, že som preskočil deň alebo že som sa o deň vrátil a viem čo sa presne stane. Mám rád takýto žáner, milujem hru s časom a mystérie - takže keď to všetko tak zrátam, niet čo kritizovať = 5 hviezdičiek!

plakát

Vánoční únos (2007) (TV film)

Od tohto filmu som nečakal nič viac ako romantické klišé s typickou zápletkou, ale napokon celkom prekvapilo. Aj keď to nebolo nejaké extra úžasné, scenár bol síce zaujímavý a o zábavné a dojemné situácie nebola núdza, no bola tam aj veľká časť toho pozlátka zvaného klišé. Nevadí, bola to fajn oddychovka - aj také treba na prestriedanie občas.

Máme rádi velryby (2012)

Takmer nikto nespraví nič bez toho, aby z toho niečo získal, veď veľryby má každý rád... A keď už sa raz niečo začne, tak sa to musí aj dokončiť - lebo vzdať to by znamenalo prehru! Ľudská vypočítavosť nemá hraníc... ale napokon sa dokázali spojiť aj tí najväčší nepriatelia pre dobrú vec a celá Amerika žila aljašskou senzáciou. Pekné, milé, autentické, k tomu ako vždy skvelá Drew Barrymore. Mám rád výnimočné filmy (takmer až rozprávkové) podľa skutočnej udalosti.

plakát

Nechápu, jak to dokáže (2011)

Nebolo to vôbec také zlé ako som čakal podľa hodnotení, ktoré sú podľa mňa až príliš podpriemerné... Bola to taká fajnová oddychovka, občas aj vtipná, inokedy zas dojemná. Takže minimálne ja som to ako nejakú podpriemernú katastrofu nevnímal. Sarah Jessica Parker a Pierce Brosnan ma dosť bavili, takže obaja ešte viac dvihli úroveň filmu. Navyše, mám rád tie filmy s mnohými vnútornými monológmi postáv, takže to som bral v tomto prípade ako veľké plus. Možno to nie sú čisté 4*, ale nech! Ja osobne som sa nenudil a mám z tohto milého filmu dobrý pocit.

plakát

Svět podle Mallory (2010)

Kristen Stewart ako malá nevďačná štetka, tak tá rola jej celkom sadla. Žeby tragickú nostalgiu za stratou dcéry zažehanla práve ona? Trošku absurdné, už som len čakal kedy si ju adoptujú... Celkovo film akosi nezaujal, aj keď pár scén a dialógov bolo hodnotných.

Dům u jezera (2006)

Vzťah na diaľku? Väčšina by sa spýtala "Koľko kilometrov?", ale odpoveď je zložitejšia: "2 roky"! Každá minulosť raz bola budúcnosťou, každá budúcnosť raz bude minulosťou... Mám rád romantické filmy, hru s časom, aj Sandru Bullock, takže očakávania boli fakt vysoké. Trošku mi to pripomínalo If Only (tiež príbeh Lásky ovplyvnenej osudom a hrou s časom). Avšak v tomto prípade sa mi nepozdával ten koniec a aj tá slabá iniciatíva oboch hlavných postáv (príliš rýchlo sa vzdali) - takže jedna hviezdička dole...

Pokušení (2009)

Chloe a jej spona, ktorá to celé začne - aj skončí. Dej sa pekne stupňuje a to čo na prvý pohľad vyzeralo úplne jasne je razom úplne inak. Medzi manželmi to vyzeralo zle, veľmi zle - až úprimnosť napokon pochovala všetky pochybnosti. Tak snáď aspoň toto posolstvo donúti ľudí sa zamyslieť, že pochybnosti môžu byť zažehnané jedine úprimnosťou, ničím iným... Film ako taký nebol zlý, ale nejako obzvlášť táto dráma v podstate nezaujala, až na pár nečakaných zvratov v deji. Samozrejme najviac zaujala hlavná postava Chloe a jej meniace sa charakteristické črty.

Konfident (2012)

Vydarené, no napriek tomu niečo chýbalo... Celý scenár mal ešte oveľa väčší potenciál, ktorý sa mohol pekne rozvetviť, alebo minimálne dokončiť to čo bolo načaté, keďže osudy väčšiny postáv ostali nevyriešené. Napriek tomuto nedostatku hodnotím film štyrmi hviezdičkami - hlavne vďaka autenticite, scenáru, samotnému príbehu, posolstvu, žánru, no a samozrejme aj vydareným hereckým obsadením. Zo snowboarďáka Mádla vyrástol napokon skvelý herec vhodný aj do dramatickejších rolí.

plakát

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Dickenskova Vianočná rozprávka ako námet pre romantickú komédiu s dvojicou Matthew McConaughey a Jennifer Garner? Nemal som predstavu, čo od toho vlastne čakať. Ale napokon veľmi milé prekvapenie! Pre mňa rozhodne jedna z najlepších romantických komédií. Nebolo to totálne klišé a vývoj príbehu bol naozaj pútavý. Všetko to dávalo zmysel a bolo pekne vidieť, ktoré momenty boli zlomové pre život a emocionalitu Connora, no a pri scénach putovania s duchom budúcnosti mi bolo naozaj až do plačo. Popri tom všetkom sa človek aj zamyslí nad tým čo bolo, čo je a čo bude....