Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (3 115)

Why Cheat India (2019)

Hmmm, taká škoda! Vo svojej podstate to malo nábeh na veľmi zaujímavý film. Lenže v tom bolo toľko omáčky, že sa v tom človek miestami až strácal a napokon sa celý potenciál utopil práve v tej omáčke. Dej zbytočne zbiehal z hlavnej cesty, a namiesto toho, aby sa to koncentrovalo na tú ústrednú tému a pointu, tak sa príbeh ocital v rôznych slepých uličkách. A pritom to malo všetko, čo by pozoruhodný film mal mať - dobrý námet, zaujímavé postavy, potenciálne kvalitná zápletka,... no zároveň neskutočne veľký záber. Niekedy je naozaj menej viac.

Pokoj (2019)

Waw! Tak toto bola paráda. Presne takéto mysteriózne drámy ma dokážu absolútne odrovnať. Takto vyzerá film, ktorý dokáže poriadne využiť svoj potenciál! Už samotný základ a princíp celého príbehu bol mimoriadne zaujímavý. Presne tu bola vystihnutá klasická ľudská vlastnosť - chamtivosť. Scenár bol luxusný, výprava taktiež, charaktery postáv zaujímavé, a samozrejme aj Olga a Kevin vynikajúci. Čo sa týka dejového vývoja, tak to malo poriadne grády, a napriek prvotne priamočiaremu deju sa človek dostal aj do osudového myšlienkového labyrintu, vďaka čomu vzrástla kvalita filmu až k 5*. Až som trochu prekvapený, že to má len 68%. Pre mňa rozhodne jeden z TOP filmov roku 2019.

Tholi Prema (2018)

Áno, je to tak - prvá Láska je len jedna. Každý sme ju zažili, a nikto na ňu nezabúda. Ale ani za svet si neviem predstaviť, že by sa niekto k svojej prvej Láske (plný idealistickej oddanosti) zachoval takto hnusne, arogantne a povýšenecky - a v podstate bez nejakého závažného dôvodu. Nemôžem si pomôcť, ale taká idiotská postava ako Aditya dokáže človeka poriadne vytočiť a donúti ho len neveriacky krútiť hlavou. O to viac nechápem, ako sa mohla taká milá dievčina ako Varsha za takýmto debilom naháňať. Proste je to pre mňa nepochopiteľné, takže aj celý film mi prišiel akosi neuveriteľný. Nechcem nikoho súdiť, ale taký egocentrický blb ako Aditya si nielen že nezaslúži druhú šancu, ale ani pozornosť. Veľmi nesympatická postava! Naopak, Varsha (prekrásna Raashi Khanna s neodolateľným pohľadom), to bola hotový anjelik. Ako som spomenul, po dejovej stránke mi to prišlo nanajvýš nepochopiteľné, ale vizuál a hudba boli naozaj pekné (no najkrajšia bola aj tak Raashi). 2*

Brian Banks (2018)

Ach, tak toto bolo naozaj smutné. A viete čo je najsmutnejšie? Že takých Brianov Banksov, ktorí sa za mreže dostali bez toho aby spáchali trestný čin, sú tisíce a tisíce! Samozrejme, niektorí ľudia nie sú žiadne neviniatka a na súde im akosi spočítali aj ich celkový morálny kredit... No bohužiaľ sú tu aj takí ako Brian. Jediné svedectvo, žiadne dôkazy, a napriek tomu sa človek ocitne v base. Film bol výborný - najmä vďaka scenáru, ktorý zobrazoval skutočný príbeh sympatického chlapa, ktorý sníval o športovej kariére, a namiesto toho sa s ním "osud" kruto zahral. Ale zároveň tento príbeh v sebe niesol pekné posolstvo - nikdy sa nevzdať a bojovať za svoju česť, napriek všetkej nepriazni osudu a okolností. Aldis Hodge zahral hlavnú úlohu v tejto biografickej dráme na úrovni, a aj vďaka nemu mám celkovo dobrý dojem z celého filmu. Čo dodať? #KeepFighting

Unplanned (2019)

Téma filmu rozhodne zaujímavá a vysoko aktuálna. Interrupcie v posledných rokoch pútajú obrovskú pozornosť verejnosti a je to jedna z najviac polarizačných tém vôbec. Samozrejme, sú dva hlavné názorové prúdy, ktoré nám predostrel aj tento film. Len škoda, že napriek počiatočnej neutralite a snahe o nezaujatosť sa napokon z toho vyvinula taká manifestačná agitácia na názorový prúd pro-life. Áno, je mi jasné, že cieľom filmu bolo práve ponúknuť tento "jediný správny postoj", ale v konečnom dôsledku to bolo veľmi tendenčné a jeden extrém striedal ďalší. Film vo svojej podstate odkazuje na to, že "potraty sú zlé". Ale kto tvrdil, že sú dobré? To snáď nikto. Ale prečo by malo byť individuálne právo človeka podriadené nejakej norme, ktorá niečo prikazuje alebo zakazuje? To už sme tu mali... (v stredoveku).

plakát

Můžete mi kdy odpustit? (2018)

Waw, tak Melissa mňa osobne dosť prekvapila a ukázala, že vie zahrať aj dramatickú rolu, ktorá jej naozaj charakterovo dosť sedela. Výborný herecký výkon. Ale samozrejme aj film bol pozoruhodný, zaujímavý a najmä realistický (podľa skutočných udalostí). Začalo to celkom nevinne, len dopísaním P.S. na konci skutočného listu, no a potom sa to akosi nezadržateľne rozbehlo až do obrovských rozmerov za hranicou chamtivosti - a to predsa nemôže nikdy dopadnúť dobre. Napriek tomu, že väčšina filmu je v podstate "stále o tom istom", tak sa na to pozeralo dobre a so záujmom. Okrem iného aj vďaka vedľajším postavám a atmosfére 90tych rokov.

Noelle (2019)

Úprimne, pozrel som si to predovšetkým kvôli Anne Kendrick, a keby niet jej, tak tento vianočný film by bol v mojich očiach určite o kus nižšie. Ale uznávam, že pre Annu mám slabosť, a tie jej vianočné outfity boli fakt roztomilé :) Ale pome k filmu. Nečakal som žiadne zázraky, ale napokon musím uznať, že to bola celkom fajn oddychovka s jemným humorom (občas až príliš nevýrazným) a čo je dôležité - bolo tu aj to dôležité vianočné čaro. K tomu malý závan originality, teda v rámci možností, ktoré sa naskytli. Každopádne, vďaka Anne je to aspoň na tie 3*.

plakát

A Cinderella Story: Christmas Wish (2019)

Popoluška už tu bola v toľkých obmenách, že to už začína byť pomerne otrepané klišé. Niektoré z moderných spracovaní samozrejme vyčnievali (najmä A Cinderella Story s Hillary Duff), a potom kopa nepodarkov. Bohužiaľ, do kategórie nepodarkov by som zaradil aj tento kúsok. Toho výborného tu bolo toho pramálo, snáď len samotná Popelka - Laura Marano (prekrásne oči). Ale inak? Mnoho scén bolo vrcholne infantílnych a prihlúplych, dialógy tiež žiadna sláva, a tie piesne boli akurát tak na úrovni Mira Jaroša. Takže nič takého, čo by nejakým spôsobom vyčnievalo. Mimochodom, stačí si dať len elfie uši a parochňu, a ste úplne iná osoba (nič to, že tvár vám vidno úplne a zreteľne celú). Nuž, aspoň 1* za krásnu Lauru.

Klaus (2019)

Bol som veľmi zvedavý, čo za animák si to získal tento rok taký obrovský obdiv a také vysoké hodnotenia. Ale som z toho trochu rozčarovaný, lebo som čakal predsa len niečo o kus viac. Samozrejme, koncept a scenár bol vynikajúci, o tom niet žiadnych pochybností. Ale samotný typ použitej animácie ma akosi neohúril, a rovnako by som od takéhoto diela s takým obrovským posolstvom čakal aj oveľa oveľa lepšie dialógy. To ma naozaj nemilo prekvapilo... S tým obrovským hodnotením sa teda moc nestotožňujem, hoci to malo naozaj vynikajúci scenár. No ale nie je dôležitá len samotná kostra, ale aj aranžmá, ktoré v tomto prípade pôsobilo dosť slabučko...

plakát

Miseinen dakedo kodomo džanai (2017)

Povedzme si úprimne. V čom sa líšil scenár tohto filmu od klišovitých a predvídateľných romantických filmov á la Hollywood? To niektorým skutočne stačí, že sa to zaobalí do japonskej vlajky, úroveň teatrálnosti sa dvihne o 3 levely, a už je to zrazu skvelé? :D Lebo mne prišiel tento film absolútne prvoplánový, neoriginálny a v konečnom dôsledku prehnane teatrálny. Áno, mal aj zopár svetlých a dojemných chvíľ, keď si ústredná dvojica k sebe hľadala cestu a vzájomnou interakciou napokon docielili žiadúci efekt... Ale takých filmov tu už bolo - a tento nevynikal ani postavami (tie mi práveže išli skôr na nervy), ani dialógmi (tie boli často dosť bezduché), ani scenárom (klasické klišé), proste ničím. Akurát tou japonskou exotikou, ktorá u nás ešte nie je až tak okukaná.