Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (3 115)

plakát

Shaadi Mein Zaroor Aana (2017)

Indická nevesta na úteku? Ten presladený úvod tomu tak trochu nasvedčoval, ale po tom zásadnom zlome prišlo obdobie "5 years later" - a to už bola revenge-drama ako sa patrí! Cesty niekdajšej romantickej dvojice sa opäť pretnú, avšak už nie ako spriaznené duše, ale ako IAS Officer vs. PCS Officer. Satyendra dostal šancu, ktorej sa zmocnil s absolútnym odhodlaním. Občas mi síce bolo Aarti ľúto, ale oveľa viac mi bolo ľúto Satyendru na tej svadbe a po nej. Takže čo sa zápletky týka, tak z mojej strany veľká spokojnosť. Dialógy rovnako na veľmi dobrej úrovni, najmä keď Aarti neustále doliezala a snažila sa vyžehliť krivdu spred 5 rokov. Akurát ten záver bol taký... no ale aspoň to nebolo až také prvoplánové ako som čakal.

Ribbon (2017)

Námetovo celkom perspektívne, no dejovo v podstate dosť nevýrazné. Film o neplánovanom "prekvapení" v podobe príchodu spoločného potomka určite dával kopu priestoru na rôzne možnosti zápletky, avšak celé mi to prišlo také úplne obyčajné a všedné. Normálne mám pocit, že aj nejaký dokument o ľubovoľných rodičoch s podobným osudom (nechcené tehotenstvo) by bol zaujímavejší ako tento film. Zopár dobrých dialógov, ale to bolo tak akurát všetko... Veľmi slabučké.

plakát

Pyaar Tune Kya Kiya... (2001)

Paráda! Takéto filmy o šialených prejavoch jednostrannej Lásky priam zbožňujem. Malo to v sebe všetko, čo by takýto príbeh mal mať - posadnutosť, neodbytnosť, šialenstvo, manipuláciu, pomätenosť, a najmä neskrotnú postavu menom Ria, ktorú absolútne famózne zahrala Urmila Matondkar. Absolútne ma táto postava fascinovala, a zároveň mi jej bolo nesmierne ľúto. Každopádne, po dejovej stránke celkom fajn zvládnuté, aj keď miestami sa trochu zbytočne tlačilo na pilu (ale bez toho by to nešlo). Napätie gradovalo rovnakým tempom ako Riina pomätenosť, no a napokon to vyvrcholenie... Jediná škoda, že dialógy neboli aspoň na takej úrovni ako samotný dej.

Aitraaz (2004)

Americký originál Disclosure som nevidel, takže nedokážem porovnať, ale snáď nejde len o nejaký plytký plagiát (to India moc neuznáva). Aitraaz ma každopádne vcelku bavil, no nemôžem si pomôcť, ale akosi si stále nedokážem nájsť sympatie k Akshayovi, a rovnako to bolo aj v tomto filme. Po scenáristickej stránke celkom obstojné, hoci občas zbytočne vyhrotené a teatrálne, ale to k takejto súdnej zápletke zrejme patrí. Najviac samozrejme potešila moja obľúbenkyňa Kareena, ktorá opäť nesklamala a v úlohe Priye jej to celkom pasovalo. Začiatok filmu bol na môj vkus trochu plytký (a infantilný), ale potom sa to celkom stabilizovalo a miestami to prekročilo aj hranice priemeru (najmä smerom k záveru). Celkovo je to však tak akurát na 3*.

plakát

Bhale Bhale Magadivoy (2015)

Už dlho ma neiritovala nejaká postava ako tento Lucky. Ja viem, že zámer bol taký, aby pôsobil komicky, no mne išiel po celý čas poriadne na nervy. Samotný scenár však nebol vôbec márny, a nebyť tej prehnanej teatrálnosti postavy Luckyho, tak to mohol byť skutočne nadpriemerný film. Lavanya Tripathi v úlohe sympatickej Nandany bola aspoň adekvátnou útechou za to márnivé prevedenie s iritujúcim Luckym, ktorý mi pokazil celkový dojem z filmu. Dokonca aj ten inšpektor Ajay mi bol sympatickejší (a to už je čo povedať).

plakát

Sierra Burgess je marná (2018)

Áno, áno, áno! Už dlho ma niečo z teenage žánru takto nezaujalo. Nemôžem si pomôcť, ale tá manipulácia a spleť lží, ktoré tvorili ústredný tok deju, to ma snáď nikdy neomrzí. Hoci tam nechýbal kus predvídateľnosti a závanu klišé, ale musím uznať, že tá štruktúra príbehu, samotné postavy a dialógy boli naozaj pútavé. Takto to dopadne, keď sa šedá myška zrazu dostane na vlnu popularity a zakúsi aké je to byť obdivovanou (hoci nedopatrením a falošne). A zrazu aj cnostný charakter dostáva zabrať! Každopádne, pekne tu bolo vystihnuté ako veľa znamená pre ľudí vzhľad. Aké by mala Sierra za normálnych okolností šancu o niekoho ako je Jamey? Minimálne... O slnečnice by len tak ľahko niekto nezakopol.

Tátova volha (2018)

Nebolo to zlé, ale zas ani nejaké úžasné. Základ príbehu v podstate celkom zaujímavý a plný potenciálu, ale čo sa týka deju a prevedenia, tak mi to prišlo celé akési mdlé a fádne. Ku koncu sa konečne začalo diať niečo zásadnejšie, ale v tom sa film končí a išlo to viacmenej do stratena (hoci bolo naznačené, ako by sa to asi ďalej vyvíjalo). Herecké obsadenie bolo naozaj lákavé, ale v celom tom tragikomickom pátose väčšiny postáv sa to aj tak rozplynulo. Neviem, akosi mi to prišlo celé nevyvážené, dialógy priemerné, dej ústrednej časti filmu slabučký, a koniec odstrihnutý. Pritom potenciál v tom bol určite vyšší. Takže 2*.

Tichá revoluce (2018)

A niektorí idioti budú aj tak ešte stále tvrdiť, že socializmus bol skvelý... (doprial by som takým ľuďom si to vyskúšať priamo v takomto totalitnom režime). Film Das schweigende Klassenzimmer nás zaviedol do roku 1956, kedy vypuklo v Maďarsku povstanie. Koho by to napadlo, že nevinná minúta ticha ako prejav solidarity rozpúta na strednej škole takéto peklo? Príbeh rozhodne zaujímavý, obzvlášť, keď vezmeme do úvahy, že vznikol na základe skutočných udalostí. Čo sa filmu týka, tak najmä úvod mi prišiel dosť vlažný a dlhšie trvalo, kým sa príbeh dostal do tempa a začal sa rozvíjať a zamotávať. Každopádne, zápletka napokon bola viac než len dobrá, takže chválim. Odporúčam pozrieť všetkým búrlivým obdivovateľom komunistického režimu (aj keď tým asi oči neotvorí už nič).

plakát

Láska v malé Itálii (2018)

Ach jaj, klišé za klišé, a o otrepanej schéme romantických komédií ani nevravím. Ale tá pizzová tématika to rozhodne zachránila od toho, aby tento film skončil v jednom vreci s ostatnými žánrovými odrhovačkami. Asi každému bolo jasné, kam tento príbeh speje a ako to napokon celé skončí (že by na letisku?) - ale práve originálny námet s Little Italiou kdesi v Toronte mal naozaj dobrý feeling. Emma Roberts ma ako vždy bavila, ale aj ostatok osadenstva nijako obzvlášť nezaostal. Čo sa týka scenáru, tam som nečakal žiadne zázraky, ale dialógy dosť prekvapili a boli vcelku vydarené, čo pomohlo k lepšiemu dojmu z tohto filmu. Čo dodať na záver? Dal by som si pizzu (takú dobrú priamo z Itálie).

Love and Shukla (2017)

Zaujímavý film, najmä pre svoje realistické podanie. Len škoda tej ťažkopádnosti, ktorá sa prejavovala vo veľmi neobratnom dejovom vývoji. Ale možno to bol aj zámer, keďže rovnako neobratne dochádza aj k vzájomnému spoznávaniu sa a zbližovaniu v mnohých dohodnutých manželstvách. Každopádne, čakal by som niečo živelnejšie a dramatickejšie, čo by tomu filmu dodalo tú správnu epickú esenciu. Inak, na to že sa príbeh odohráva v brahmanskej rodine, tak ma prekvapilo, že postavy pôsobili dosť prostým dojmom.