Barbar (2009)

Ako keby som videl nový film Terrenca Malicka. Pomalé tempo, dlhé zábery na krajinu, ktorá je naozaj prekrásna. Podarený mix art filmu a poriadne brutlneho krváku, v ktorom sa moc nenahovorí. Mads Mikkelsen je prototyp drsného týpka, ktorému z ocčí nehľadí nič dobrého, ciže ako stvorený pre tento film. Pomalé tempo filu zostáva po celú dobu, čo mu neškodí naozaj prispieva. Kto hľadá film s parádnymi dialógmi - ten ho tu nenájde.

Samec (2009)

I keď sa mi film nezdal rozhodne taký nudný ako ostatným, chýba tomu niekto iný ako Kutcher. Ten chlapec nemá na to aby utiahol celý film sám...A rozhodne nestačí iba súložiť.

Proboha! (2008)

Jeden z najzábavnejších dokumetov pod slnkom. Bill Maher sa neháda, on iba kladie otázky - v tom spočíva celé kúzlo tohto dokumentu.

Avatar (2009)

Avatar je film, v ktorom jednoznačne vyhráva forma nad obsahom. Ale takým spôsobom, ako to vie len sám Cameron. Veď predsa taký príbeh sme tu mali už x-krát. Je hádam jasné, že filmový priemysel nebude po Avatarovi taký ako bol pred ním. James jedným filmom dokázal ukázať všetkým blockbusterom vztýčený prostrestredník a nechal ich ďaleko za sebou.

Hanebný pancharti (2009)

Najlepší Tarantinou film a jednoznačne perla kinematografie. Vrátil sa vo vrcholnej forme.

Smrt čeká všude (2008)

Nenápadný film z ktorého sa stal klenot medzi vojnovými filmami. Nemám slov. Film, na ktorý tak ľahko nezabudnem. Vietnam má Platoon, Irak má The Hurt Locker.

Znovu 17 (2009)

Ani zábavné, ani originálne. Efronovi som neveril ani tie jeho chlpy pod pazuchou. Skvelý bol akurát tak nerdí spolubývajúci.

Veřejní nepřátelé (2009)

Milujem 30. roky. Konečne Mannov film, ktorý ma po Heate konecne uspokojil. Herci podľa očakávaní kvalitní, i keď Depp dáva Baleovi zabrať. Čo je celkom prekvapivé, obávaná digitálna kamera mi vôbec ale vôbec nevadila a ani som si ju nevšímal. Občas nudné pasáže sú vyvážené kvalitnými akčnými scénami. Perfektná výprava a bravúrne navodenie doby gentlemanov. Pre mňa rozhodne jeden z naj filmov roku 2009. PS: Balov prízvuk je...vtipný.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Obrovské sklamanie. Gýč gýč gýč. Bay sa odtrhol z reťaze a naservíroval prečačkaný, nudný a k uzúfaniu trápny film. V jednotke bola ešte dáka nosná kostra, v dvojke jednotlivé scény spôsobom...aa toto je cool to sem dajme. Pri jednotke som jasal blahom, pri dvojke len krútim hlavou. Možno by som išiel o hviezdičku vyššie keby film vidím v pôvodnom znení.