Karel, já a ty (2019)

Išiel som do tohto po prečítaní sprievodného textu k filmu a pozretí  jeho stopáže trochu s obavami. Tie sa rozplývali s každou scénou a každým dialógom. A nakoniec mi tam nepripadala ani minúta navyše. Výborná konverzačná záležitosť na tému pochybnosti v láske. Asi si ju vychutnám aj viac než raz.

Poslední souboj (2021)

Posledný súboj, som stiho na poslednom predstavení pred stiahnutím z programu kina, podľa hlásení najväčší celosvetový finančný prepadák minimálne za posledné roky. U mňa pre zmenu najväčšie prekvapenie. Od starého veterána Ridleyho som toto nečakal. Film ukazuje, ako sme sa veľmi /ne/posunuli od 14. storočia(každý muž má svoju podobu pravdy a postavenie žien v spoločnosti tiež ešte nie je také ako by malo byť, ale aspoň, že pretrvalo dodnes, že víťaz má vždy pravdu:), ak ste toto premeškali v kine môžete ľutovať. ...nuž ale kedže sa svet sa v riť dokonale obracia, tak je všetko ako má byť asi. Možno je to posledný krát keď dostal šancu takýto kvalitný "historický" kúsok vzniknúť:) P.S. a to som sa nerozplýval nad hereckým obsadením, ktoré bolo minimálne v dvoch prípadoch neprekvapivo výborné.

Tenet (2020)

Toto je začiatok, či koniec jedného nádherného priateľstva? U mně dobrý! Moc. U mnohých, ale asi príliš kriku pre nič. :)

Modelář (2020)

Jedinný film, pri ktoprom sa mi na tohtoročnej LFŠ nedriemalo. Vtipné asi aj tam, kde by nemalo a asi v podstate najdiváckejší Zelenkov film, ale... mňa to celkom bavilo.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

K tomuto seriálu som pristupoval skepticky. Originál totiž poznám a fest ma bavil. No toto je našťastie len inšpirované originálom a dokonale vykresľuje absurditu a zhovadilosť komun izmu, k tomu treba pripojiť výborne vybraté prostredie a hercov. Sloky forever! :)

Joker (2019)

Najlepší (ne)komiksový film? Ťažko povedať, ale je to úžasné ponorenie do šialenej doby, ktorá je tu s plnou parádou. Vitajte do zlých čias. Smiať sa budeme už len cez slzy nášho utrpenia.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Ja len toľko, že kľudne by som si pozrel aj nejakú dlhšiu verziu. Snáď nám ju QT časom dopraje.

Špatné básně (2018)

Jeden z najsilnejších filmových zážitkov na 45. LFŠ. Nielen o rozchode,nielen o stratených ilúziách a cieľoch a nielen o silnej vizualite. Buď vás tento film zdrapne, alebo nechá ľahostajným. Nič pre cynikov :)

Budiž světlo (2019)

Možno sa mu dajú vyčítať nejaké detaily, ale celok je nielen "na slovenské pomery" dostatočne silný a v tejto dobe potrebný film. Bez váhania za plný počet. Najlepší slovenský film posledných rokov.

Heavy Trip (2018)

Z lásky k metalu za päť. ...a pritom taká blbosť :) Otestované aj na nemetalistoch, fanúšikoch temných klubových filmov, ktorí sa výborne zabavili. Aj takéto oddychovky treba.