N.Strauber

N.Strauber

Filip Šára

Česko

49 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 23.6.2009  00:27

  Pane Brooksi (hovořím k režiséru Jamesi L., nikoli k herci Albertovi), tento váš film sice nedosahuje tak neskutečných kvalit, jako Cena za něžnost a Lepší už to nebude - ale přesto jsem byl až téměř do konce přesvědčený, že dám nejvyšší hodnocení. Příběh měl spád, dobře se na něj dívalo, byl zajímavý i zábavný. Jenže..., jenže... Konec je vždy pro mě u filmů úplně nejdůležitější. Nemůžu říct, že mě tady zklamal, ale rozhodně neuspokojil a způsobil nesouhlasný pohyb hlavou ze strany na stranu. A i když ho nedůvěřivě přijmu (nechci nic prozrazovat kvůli budoucím filmovým divákům tohoto celkově velmi kvalitního snímku), tak následné "o X let později" tam už opravdu nemělo co dělat. Jinak všichni tři hlavní herci (William Hurt, Albert Brooks, Holly Hunter) hráli výborně. A co se týká Jacka Nicholsona, tak kdo by nesledoval pozorně, příliš mrkal nebo dokonce v určitý moment na pár desítek sekund od obrazovky odtrhl oči, hrozí, že by si ho vůbec nevšiml. :)

  • 6.6.2009  18:55

  Hodnocením svých databázových spoluobčanů nerozumím. Vždyť to byl tak zábavný film! Asi to nikdo nepochopil. :-)K výbornému dojmu výrazně napomohl skvělý dabing Jiřího Pragera, který namluvil velmi dobrého hlavního herce Wolfganga Stumpha. A to jsem se k tomuto filmu vlastně dostal jen náhodou - přes Ottfrieda Fischera, který je tam ale jen na chvíli (přehlédnout však samozřejmě nelze). Když jsem spatřil zdejší hodnocení, zděsil jsem se. Avšak čekalo mě příjemné překvapení. Jen mi vadí, že se mým 5* to celkové hodnocení nepodařilo nijak zvýšit.

  • 2.5.2009  23:01
  Dvanáct (2007)
  *****

  Moje první setkání s Nikitou Michalkovem. Myslím, že společně s Larsem von Trierem se jedná o jednoho z nejzajímavějších současných evropských režisérů.

  • 1.5.2009  23:30

  Larsi, vy jste se rozhodl, že mě budete vždy násilím nutit, abych dával každému vašemu filmu pět hvězdiček, že? A co se týká Björk, tak to je úplně neuvěřitelné, jaký výkon ze sebe dostala, zvlášť když není herečka, ale zpěvačka. Tím spíš bych jí dal Oscara. Tanec v temnotách musí v každém zanechat silný dojem.

  • 20.4.2009  22:45

  Nepřekvapuje mě, že dávám 5*, ale překvapuje mě, že se mi to snad líbilo ještě víc než původní tři filmy. Ale možná je to tím, že když se to povede, tak v roce 2005 je nepochybně víc možností k vytvoření působivého zážitku, než na přelomu 70. a 80. let. Navíc bych řekl, že jelikož má Lucas všechno tak perfektně promyšlené, tak znalost následujícího děje a poznávání událostí minulých jen povyšuje celou vesmírnou ságu jako celek. Kromě skvělých bitev je hlavním plusem, že Hayden Christensen začal hrát a že Ian McDiarmid se vybičoval k opravdu pozoruhodnému výkonu, kterým rozhodně také překonal sám sebe (tím ovšem nechci říct, že také on hrál dřív špatně, to v žádném případě). Jinak musím dodatečně pochválit Ewana McGregora, který je důstojný "pokračovatel" Aleca Guinnesse. Natalie Portman a Samuel L. Jackson byli dobří a Christopher "Saruman" Lee se tedy na plátně moc neohřál. Tím hlavním lákadlem ve filmu byla samozřejmě přeměna Anakina Skywalkera (Christensen) na Darth Vadera - takže v závěru si opět mohl na chvilku svým dunivým hlasem vesele zaburácet James Earl Jones. :-)

  • 16.4.2009  22:47

  Prvních pár minut jsem nadával, že Demme nepochopil, že ruční kamera automaticky neznamená, že s ní budu pomateně mávat. Ale pak jsem si na to nejen zvykl, ale dokonce to i přijal, poté jsem to nevnímal a nakonec to považuju za klad. A upřímně řečeno - žádné hrozné mávání to nebylo a ke snímku, který se odehrává převážně před svatbou a pak v jejím průběhu, se to dobře hodí. Důležité také bylo, co se zrovna v záběru odehrávalo a podle toho tomu byl pohyb kamery přizpůsobován. Od pana Jonathana jsem zatím viděl jen Mlčení jehňátek a i když toto rodinné drama je o něčem jiném a jejich úrovně nedosahuje, nelze mu upřít vynikajícím způsobem prokreslená atmosféra. Tomu všemu samozřejmě napomáhají i skvělí (kromě Anne Hathaway a Debry Winger spíš neznámí) herci. A výborný scénář, protože film je hodně postaven na dialozích. Malá výtka jen k příliš dlouhému svatebnímu tanečnímu veselí - závěr to však napravil. Jonathan Demme prokázal, že je stále skvělým režisérem a já opravdu nechápu zdejší nevysoké hodnocení.

  • 15.4.2009  21:55

  Jelikož budu maturovat mimo jiné i z dějin umění a je určitá pravděpodobnost, že si vytáhnu surrealismus, nehodilo by se dát nižší hodnocení. :-)

  • 10.4.2009  23:30
  Gran Torino (2008)
  *****

  Nedokážu napsat žádný objevný, dokonce ani plnohodnotný komentář... Snad jen, že jsem pochopil zdejších 92% a nechápu trestuhodné opominutí Americké filmové akademie - minimálně nominace byly povinností. Panu Eastwoodovi můžu vzkázat, že se klidně může ještě mnohokrát před kamerou objevit (i když už asi chce stát jen za ní), protože se podle mě nedá určit, jestli je lepší herec nebo režisér. Skvělý filmový zážitek!

  • 9.4.2009  17:36
  21 gramů (2003)
  *****

  Film číslo 500 by měl být nejen kvalitní, ale i významný a něčím výjimečný. Film, na který se hned tak nezapomene. Říkal jsem si, že důstojný zástupce pro hodnocení č. 500 by mohlo být 21 gramů - a jako vždy jsem měl pravdu. ;-) Skvělí herci - především Naomi Watts, ale kupodivu ani Sean Penn, který není žádný můj oblíbenec, mi nevadil. A Benicio Del Toro mi připomněl Javiera Bardema z filmu Tahle země není pro starý, a to nejen kvůli fyzické podobě. Navíc i jejich role se poněkud lišily. Avšak motel umí oživit vzpomínky a navodit různé představy... Největším plusem filmu je ale jeho děj - fakt, že kvůli jedné tragédii propletené osudy několika lidí nejsou zobrazovány chronologicky, filmu ještě přidává na působivosti. Že Iñárritu zvolil tento způsob vyprávění, tak si ode mě nevyslouží pokárání za umělou samoúčelnost nebo zmatenou nepřehlednost. Ne, naopak - chválím ho, protože zápory na tomto snímku zkrátka nejsou. Navíc je dobré, že se film ve svém průběhu snad ještě zlepšuje.

  • 5.4.2009  22:04
  Taxikář (1976)
  *****

  Vynikající Scorseseho dílo, kterému dodává hudba, kamera i příběh samotný takovou zvláštní atmosféru. Režisérův dvorní herec Robert De Niro rozhodně nemohl zklamat a bylo zajímavé vidět stěží čtrnáctiletou Jodie Foster, která už tehdy výrazně naznačila, že z ní bude skvělá herečka. Tedy nebude, už jí byla. Jinak bych řekl, že se zas tak moc nezměnila, protože i když je to tady vlastně malá holka, poznat by ji musel i slepý.

  • 5.4.2009  16:54

  Bohužel jsem to musel vypnout - obraz se nepříjemně cukal a Postráneckého dabing se od skutečného Guinnessova hlasu snad ani víc lišit nemohl. :-((

  • 4.4.2009  22:41

  Někdo se zbláznil... Pár momentů bylo sice dobrých, ale jinak se jednalo o výplody chorých mozků. A když jim natáčení dělalalo takové problémy, tak se na to měli vykašlat, protože toto veledílo rozhodně nikomu v kariéře nepomohlo. Chtěl jsem dát 3* aspoň kvůli Sellersovi, ale prostě nemůžu - zvlášť když tady předvádí o něco slabší výkon než obvykle (což je ale dáno i jeho "blbou náladou" během filmu, z jehož natáčení odjel). Navíc jsem si myslel, že parodie nebo komedie by měly být vtipné a nenudit. Neměl jsem zahazovat 200Kč, ale koupit si jiný film.

  • 1.4.2009  12:05

  Už je to dlouho, co jsem to viděl.......

  • 28.3.2009  21:54

  Utrpení pro ty, co na to museli jít se školou. Skutečná stopáž čítá 374 minut - z toho posledních 336 Komenský umírá.........

  • 28.3.2009  21:53
  Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)
  *

  Je to nesnesitelné... Jednou jsme se na to dívali ve škole při biologii. Podruhé to bylo, když několik lidí přesvědčilo fyzikáře, ať nám to pustí. On nechtěl, protože je to prý pro malý děti, ale nakonec svolil. Já mu po deseti minutách oznámil, že jestli to nevypne, že odejdu. "Máte pravdu, to se fakt nedá vydržet," řekl a vypnul to. Já to dříve hodnotit nechtěl, ale když jsem se dnes tak rozjel v hodnocení dříve viděných věcí, tak si nenechám ujít příležitost, jak tomuhle aspoň symbolicky snížit to nehorázně vysoké hodnocení.

  • 28.3.2009  21:47
  Panic je nanic (2006)
  odpad!

  Kdysi jsem si to omylem pustil...

  • 23.3.2009  22:20
  Police Story (1985)
  ****

  Kdybych na tento kousek nebyl tak natěšený (z původní hongkongské tvorby jedno z nejznámnějších, nejslavnějších a nejlépe hodnocených Jackieho děl) a neočekával možná nejlepší chanovku, ale prostě bych na ten film jen náhodou narazil, tak bych asi dal hvězdiček pět. Ale takhle nemůžu. Prostředek filmu byl slabší a některé scény s Maggie Cheung (už chápu její slova o začátku skutečné herecké kariéry v roce 1988) byly skoro blbé, celkově to však byla skvělá (místy i fakt dobře vymyšlená a napínavá) jízda. No a závěrečná bitka v obchodě byla neuvěřitelná a málem mě donutila dát plné hodnocení. To se pan Chan pěkně vyřádil. :-)

  • 20.3.2009  22:48
  Lev v zimě (1968)
  *****

  Skvěle podané historické drama, které by však, nebýt hlavních hereckých představitelů, bylo poloviční. Prožívání postav, jejich intriky a myšlenky - vše je zde podáno nádherně a myslím, že i lidem z 12. století by se film líbil a ocenili by jeho provedení. Jak už jsem zmínil, celé to stojí především na úplně skvělých hereckých výkonech (a geniálním scénáři) - královna Katharine Hepburn Oscara právem dostala a král Peter O´Toole ho zase neprávem nedostal. Skoro po každém filmu s ním se kvůli tomu rozčílím. Ani mi nepřišlo (a to svědčí o perfektně odvedené práci), že byl pan Peter o celých 25 let mladší než paní Katharine...:-) Jinak v roli budoucího krále Richarda Lví Srdce potěšil mladý Anthony Hopkins - pro zajímavost ale jen o 5 let mladší než představitel jeho otce Jindřicha Peter O´Toole.

  • 19.3.2009  22:32

  Zcela mimořádný zážitek! Před 30 lety to samozřejmě muselo působit ještě velkolepěji, ale i tak si to podle mě každý musí vychutnat a ocenit napínavý příběh. Nechápu, že jsem tuto legendární sci-fi viděl poprvé až dnes. Pan Lucas bude očividně docela šikovný člověk. Je pravda, že Mark Hamill nepředvádí žádné oslnivé herectví, ale od něj a v tomto typu filmu jsem to určitě nečekal a rozhodně zase nehrál nějak špatně, abych to musel brát jako vadu na filmu. A i kdyby, tak herectví sira Guinnesse by ten nedostatek zase muselo vykompenzovat - byl to fakt skvělý nápad, obsadit herce takového formátu a on s tím naštěstí souhlasil. (Vzpomněl jsem si na Iana McKellena, který byl za svou roli v Pánovi Prstenů také nominován na Oscara, ačkoli povětšinou herci nebývají oceňováni za různé fantasy, sci-fi nebo akční snímky.) A co se týká Han Sola - řekněte mi, kdo jiný by se na něj typově hodil víc než Harrison Ford. ... No, tak už mi zbývá jen pět Epizod...:-)

  • 18.3.2009  22:36

  "Kam odešel?" :-D

  • 18.3.2009  22:34

  Fantastický Walter Matthau v nádherné komedii, která zachycuje příběh tří různých lidí, kteří po sobě obývali apartmá v hotelu Plaza. Těžko říct, která z těch tří rolí byla lepší - ve všech mohl dosyta uplatnit svůj mimořádný herecký a komediální talent. Celkové zábavnosti snímku hodně pomohl i vynikající Cupákův dabing - po dlouhé době musím českému dabingu vyseknout opravdu pořádnou poklonu. A nesmím zapomenout i na práci scénáristy, protože pochybuju, že herci všechny ty repliky odříkávali z hlavy. :-)

  • 18.3.2009  11:23

  Docela originálně pojatý a celkově víc než jen výborný film, ve kterém se chytře mísí přesně ty tři žánry, které jsou správně uvedeny zde na databázi. O Emily Watson, která rozsvítí každý film, se není třeba zmiňovat, ale příjemně překvapil Adam Sandler, jehož herecký projev tu docela věrně připomíná velmi slušné a obstojné hraní. Hlavní ale je především to, že neznám herce, který by se na tento typ role tak hodil, jako on.

  • 10.3.2009  00:02
  Kmotr (1972)
  *****

  Po polovině samozřejmě ještě nehodnotím, ale pochybuju, že změním svůj pětihvězdičkový názor...:-) P.S. Nezměním...

  • 9.3.2009  12:23

  Za tohle měl jít někdo sedět! Kdysi jsem se na to zkusil podívat a moc dlouho jsem to nevydržel. Je to ještě horší než remake se Stevem Martinem, které jsem aspoň dokoukal do konce a dvakrát jsem se zasmál - i když druhý díl už si taky nechám ujít. Tvůrci všech těhle debilit by si měli uvědomit, že je naprostý nesmysl něco takového točit bez člověka, díky kterému měly tyto filmy úspěch - myslím, že ho nemusím jmenovat.

  • 9.3.2009  10:41

  Tak takhle mimojiné taky vypadala ranější tvorba velkého herce, komika a šílence Petera Sellerse... :-) Ten jeho inspektor mi někoho trochu připomínal...:-)

  • 6.3.2009  22:20

  Po všech stránkách geniální! Herci byli skvělí - především Sellers a Guinness, byla to zábava, ale hlavně, hlavně ten nápad... Kdo byl vlastně vrah...?? :-))

  • 2.3.2009  18:58

  Bravo, Emily! Vítej na pozici mé nejoblíbenější herečky! :-)

  • 1.3.2009  21:28

  Mně se tento snímek líbil a považuju to za Chowův velmi dobrý vstup do Hollywoodu. Největším kladem je rychlý spád a koukatelnost a také to, že se tvůrcům podařilo docílit toho, aby mi hlavní postavy a vývoj děje nebyl lhostejný. Jinak Mira Sorvino byla vynikající volba. Já jsem tedy (narozdíl od spousty jiných lidí) viděl víc než jen solidní thriller a netrápí mě, že scénář nebyl příliš objevný, protože blbý nebyl v žádném případě a film přesně splnil (a možná ještě předčil) to, co jsem od něj čekal. Zásluhu na tom kromě dvou hlavních herců má i svižná režie. Ale pozor: vůbec se mi nelíbí, co všechno je tu prozrazeno a zmíněno v "oficiálním textu distributora"! Naštěstí jsem si ho přečetl až teď, protože jinak by mi to mírně zkazilo zážitek z filmu a možná bych musel s hodnocením o * dolů...

  • 18.2.2009  22:53

  "A od té doby a na jeho počest staví soudruzi v Sovětském svazu tzv. Potěmkinovy vesnice..."

  • 17.2.2009  20:20

  I po zhlédnutí Milionáře z chatrče pro mě Benjamin Button zůstává filmem roku 2008.