N.Strauber

N.Strauber

Filip Šára

Česko

• 9.10.2008  23:06

Tento film opravdu nesplnil mé obrovské očekávání umocněné tím, že je to nejen podle známého Palahniukova románu, ale především velmi vysokým hodnocením všude. Takže jsem čekal něco víc. Ale to "víc" jsem tam nenašel. Jedná se samozřejmě o zajímavý nápad, ale příběh a scénář mohl být propracovanější a závěrečné rozuzlení mě taky nenadchlo. Pitt s Nortonem předvedli solidní výkon a Fincher prokázal, že rozhodně není špatný režisér. Nemůžu si pomoct - nejlepší a nejpřesvědčivější výkon předvedla Helena Bonham Carter a především jí můžou ostatní děkovat, že dávám slušné 4*.

• 8.10.2008  22:03

Tady jsem sice neměl tak enormní očekávání jako u dalšího filmu, který mě čekal (klub rváčů), ale přesto jsem doufal v trochu víc než v to, co se z toho ve výsledku vyklubalo. Ze začátku mě dost iritoval Jon Voight a pak jsem si řekl, že jestli do 5 minut nepřijde Hoffman, jdu pryč. Naštěstí se do té doby dostavil. A byl vynikající jako vždy. ("Toto je můj tajný vchod. Jsi jediný, kdo o něm ví." Vtipná hláška do tohoto jinak vážného filmu snadno zapadla - můj názor je, že i v sebevážnějším filmu by se měla nacházet aspoň jedna veselá nebo komická situace.) A i na nesympatického Voighta jsem si nakonec zvyknul a film se mi docela líbil. Jedná se o dobře natočené drama, kterému navíc prospívá vydařený závěr. Ale některé pasáže nebyly nutné.

• 27.2.2008  12:36
    Memento (2000)

Netradiční. Zajímavý. Inteligentní. Originální. Ale mě bohužel Nolanův režisérský styl narozdíl od většiny nijak moc nenadchnul. Fakt, že mi Nolan nesedí, se potvrdil i v dalších filmech. Něco se mi tam zkrátka nezdálo, asi mě neoslovilo vyprávění pozpátku a opakovaně. A s hlavní nesympatickou postavou ztvárněnou nesympatickým Guyem Pearcem opravdu sympatizovat nemůžu. Od začátku jsem věděl, jak to dopadne. Postavy se chovaly místy divně... Ale přesto nemůžu Nolanem zcela pohrdnout, musím ocenit jeho odvahu a experimentování - blbost toto rozhodně nebyla, scénář byl kvalitní... Pod 3* jít nemůžu, protože to zkrátka jen nebyl šálek mého čaje, ale sledoval jsem to docela i se zaujetím. A čtvrtá hvězdička je za Carrie-Anne Moss, samozřejmě. :-) Trochu rozporuplný a zmatený komentář, co? :-)

• 27.2.2008  12:35

Opět tu nevidíme nijak závratné hodnocení, ale já dávám 5*. Dostávám se s ostatními uživateli asi do stejného rozporu jako v případě snímku Anna a král. Mně se toto drama líbilo skoro stejně. A stejně jako v Anně a králi byl Chow Yun-Fat co se týká hereckého výkonu poražen svou kolegyní - tentokrát krásnou Gong Li, která v roli pronásledované císařovny předvedla naprosto strhující výkon. Já bych uvažoval minimálně i o nominaci na Oscara.

• 27.2.2008  12:35
    Anna a král (1999)

Přiznávám, že jsem si tento film půjčil především kvůli Chow Yun-Fatovi - a získal jsem novou oblíbenou herečku jménem Jodie Foster, kterou jsem až do tohoto filmu neprávem přehlížel. Její výkon byl naprosto fantastický a Chow (byť nejvhodnější herec, který mohl hrát siamského krále, jehož děti měla Jodie učit) neměl žádnou šanci ji v tom pomyslném hereckém souboji porazit. Opět nerozumím těm nevysokým hodnocením, já byl z tohoto nádherného, působivého a silného filmu opravdu nadšený. Navíc mám rád i filmy z asijské minulosti. Ale nemůžeme mít všichni stejný názor, to by tu potom byla nuda...:-) Ovšem zbytečně dlouhý a barevný tento film fakt nebyl!

• 27.2.2008  12:34
    Killer (1989)

Řekl jsem si, že nebude od věci podívat se na nějaký starší akční film s Chow Yun-Fatem - a chyba to rozhodně nebyla. Takhle má vypadat akční thriller - najdeme tam napětí, akci a především také příběh. Je jasně vidět, že režisér John Woo je člověk na svém místě a své práci výborně rozumí. A Chow se do této role perfektně hodil a svého "hodného vraha" ztvárnil s maximálním citem a přesvědčivostí.

• 27.2.2008  12:34
    Královna (2006)

Proč 5 hvězdiček: 1) za styl zpracování, kterému nemůžu nic vytknout 2) za nápad toto natočit 3) za výkon Jeho Veličenstva Helen Mirren 4) i za ostatní herce (především James Cromwell jako nerudný princ Philip byl vynikající) Je dobře, že si tvůrci vybrali právě toto období a myslím, že přiblížení královny a jejích pocitů bylo objektivní a věrohodné - což ještě nezaručuje dobrý film, ale tady je namístě dát kolem 90%.

• 27.2.2008  12:33

Tak to se Jackiemu opravdu povedlo! Vynikající a chytré vážné akční drama. Chan potvrdil, že neumí jen kopat, ale i hrát. Není to komedie, ale to, co vtipné má být, vtipné opravdu je. Nemám co vytknout a myslím, že spoustu lidí musel tímto filmem potěšit. Akorát ten dabing...

• 27.2.2008  12:33
    Medailon (2003)

Standardní film Jackieho Chana s několika dobrými scénami, sympatickou Claire Forlani a strašným Lee Evansem.

• 27.2.2008  12:32
    Wimbledon (2004)

Svižný film nejen o tenisu se sympatickou Kirsten Dunst. Musím i pochválit, jak vypadají záběry ze zápasů. Ale do plného hodnocení tomu přece jen něco chybělo..., možná lepší scénář... (A McEnroe se zapomněl vztekat.)

• 27.2.2008  12:31

Sandru Bullock mám docela rád, ale většinou si vybírá v nejlepším případě průměrné filmy. Měla to být komedie, ale mně to přišlo spíš křečovité než vtipné. A Caine byl trapný. Ale nejdůležitější je světový mír...Zklamání, ale zas tak jsem se nenudil, 50%. Dvojku už radši vidět nechci... :-)

• 27.2.2008  12:31
    Spider-Man 3 (2007)

Tady už je znát kvalitativní pokles. Není nutné neustále ukazovat, jak všichni Spider-Mana obdivují, je to už trochu přehnané, je tam plno zbytečných postav a pro Kirsten to už opravdu není nejlepší herecká příležitost. Ale pořád to jde.

• 27.2.2008  12:30

Byl jsem zvědavý, jak bylo toto historické téma zpracováno. Nakonec jsem ohodnotil slabšími 4*. Filmu nemám co vytknout, ale také nemůžu nic pochválit. Prostě to bylo udělané. Je to film, který člověk jednou vidí a vzápětí na něj zapomene a už ho víckrát vidět nemusí. A od Skarsgårda jsem čekal víc - resp. jsem čekal, že bude mít lepší roli.

• 27.2.2008  12:30

Mně to opravdu nepřišlo slabší než jednička, v podstatě vše zůstalo na stejně vysoké úrovni - včetně tří hlavních postav/herců. Navíc se tu objevily zajímavé nové postavy ztvárněné Billem Nighym a Stellanem Skasgårdem. I když... nevím, jestli bych Nighyho poznal, kdybych nevěděl, že je to on. :) Zato Geoffrey Rush se příliš nepředřel, ale i jeho výstup byl velmi dobře promyšlen. Hlavní je, že zůstala zachována původní atmosféra.

• 27.2.2008  12:29

Možná příliš barevné a rozjařené, ale já styl paní režisérky nakonec přijal. Kirsten se pro tuto roli (do tohoto filmu) velmi hodila a byla roztomilá - možná až moc. :) V každém případě byla vylíčená spíše jako oběť. Poprvé jsem dal 3*, ale to je málo. 4* si to opravdu zaslouží; i za ten závěr.

• 27.2.2008  12:28

Myslel jsem, že se bude jednat o větší zábavu. Mělo se to lépe promyslet. Rowan Atkinson předvedl ospalý výkon... Jistě, role si to vyžadovala, ale nesedělo mi to, mohl hrát lépe. Pouze perfektní Maggie Smith zařídila, že tento snímek hodnotím o málo více kladně než záporně. Role jí výborně sedla, ale tvůrci mohli trochu přidat a ještě více sázet na tradiční britský černý humor. Jako by se přílišného humoru báli...

• 27.2.2008  12:28

Pro mě nejlepší Jackie Chan! Je to nejen strašná sranda, ale nechybí tomu hlava... a dokonce ani pata. Ať už se kecá nebo bojuje, film nemá chybu. Za nejlepší scénu filmu Tenkrát na Východě považuju tu plivací, zde je nejlepší nápad ta bitka na tržišti, jejíž choreografie je excelentní. A co je také na tomto filmu unikátní je skutečnost, že je ještě lepší než první díl Tenkrát na Východě.

• 27.2.2008  12:27

Jackie Chan měl geniální nápad: umístit asijské bojové umění s prvky chanovské komedie na Divoký západ a náramně se to povedlo. Příběh samozřejmě stojí především na ústřední rozdílné dvojici ztvárněnou Chanem a Owenem Wilsonem. A je to lepší a vtipnější než Křižovatky smrti. Velmi zábavný film; je vidět, že i herci se při jeho realizaci výborně bavili.

• 27.2.2008  12:26

Zajímavý příběh a zajímavě podaný. Herci do svých rolí absolutně padnou a především Kirsten Dunst, kvůli které jsem si vlastně ten film půjčil, mě nezklamala. Na pět hvězd to v žádném případě není, ale jedná se o kvalitní psychologický film - ať si ostatní uživatelé říkají co chtějí... :-)

• 27.2.2008  12:25
    Dost (2002)

Jennifer Lopez je hezká. Ale rozhodně není nejlepší herečka. Což bych jí klidně odpustil, kdyby si nevybírala tak nudné filmy...

• 27.2.2008  12:21

Sice nejúspěšnější, ale pro mě určitě ne nejlepší film s Jackie Chanem. Na to je tu málo soubojů a především občasný nedostatek humoru - v porovnání s jeho jinými filmy. Ale Američany si tím získal víc než čímkoli jiným. Možná je to tou typickou "americkostí" této komedie. Každopádně druhá (a dokonce i třetí) Křižovatka se mi líbí víc. Ale film je to dobrý, není to nesmysl. A stojí především na rozdílech obou hlavních postav: seriózní policista-bojovník Chan (Asiat) + užvaněný (nebo spíš upištěný) Afroameričan Chris Tucker. A to má ráda spousta lidí (i já): vtipné a především nesourodé a protichůdné dvojice. Ale buďme upřímní: Brett Ratner není režisér, ale jen nadšenec. :-)) Ještě veselá informace na závěr: Chan prý s Tuckerem nevycházel úplně nejlíp také proto, že mu špatně rozuměl. Já ale myslím, že to bylo spíše Tuckerovou rychlomluvou než chatrnější Jackieho angličtinou. :-)

• 27.2.2008  12:21

V první řadě urážka Petera Sellerse. Místy přehrávající a místy křečovitý Steve Martin mě přesvědčil, že už ho opravdu v žádném filmu vidět nemusím. To, co bylo u Sellerse přirozené a vtipné, bylo tady až na pár světlých výjimek spíše trapné. Režie byla špatná, scénář dementní (když už nového Pantera točili - jako že neměli -, tak se měli držet aspoň trochu předchozích filmů). Co si tady vymysleli za bláboly, to by člověk nevěřil... Nesmyslná postava Jeana Rena; Martin vytváří v každé hlásce, co vysloví, přeřeknutí a navíc takový zločin: Dreyfus s knírem!! Určitě by působilo lépe, kdyby ho hrál digitálně omlazený devadesátiletý Herbert Lom. Také by nebyla od věci realizace nápadu, že postava sluhy Katoa bude ponechána a ztvární ji Jackie Chan. Katastrofální český dabing mě tak iritoval, že jsem si to po 5 minutách přepnul na originál s titulkama, protože jsem si nechtěl kazit už tak bídný dojem. Teď vlastně nechápu, proč jsem dal dokonce 2 hvězdičky... Zřejmě proto, že jsem se dvakrát zasmál...:) (Za což se hluboce stydím.) Ale zase to nebyla nesnesitelná nuda, to ne. Popravdě řečeno: čekal jsem to ještě o něco horší... :-)

• 27.2.2008  00:36

Pochopil jsem, že Scorsese dostal Oscara spíš za zásluhy, ale opravdu tomu nemuseli dávat "holohlavce" ještě za nejlepší film. Jedná se sice o povedený, ale ničím výjimečný thriller. Takových už bylo. Navíc mi nepřijde rozumné cpát do jednoho filmu podobné typy DiCapria a Damona. Jinak z herců byl samozřejmě nejlepší Nicholson, ale jeho role byla spíše vedlejší a jeho postava mohla být napsána líp. Tentokrát jsem neměl pocit, že by ta role byla přímo pro něj a že by ji nemohl hrát nikdo jiný. Vše mohlo být lépe promyšlené. Celkově se mi to ale líbilo - napětí, zábava, atmosféra. Ale zkátka jsem (myslím, že právem) čekal víc...

• 27.2.2008  00:35

Místy zábavná, ale spíše průměrná komedie s vynikajícím Nicholsonem (šílený psychiatr) a mizerným Sandlerem. Asi víte, kvůli kterému z těch dvou nakonec dávám hvězdičky 4... :-) Ale když si vzpomenu na ten závěr, mám chuť jednu ubrat. Proto rychle pryč! :-)

• 27.2.2008  00:35

Úsměvný film s Jackem Nicholsonem a Diane Keaton. Jack hraje pro změnu sám sebe :) a jeho postava je i docela sympatická. Filmu by prospělo, kdyby byl o něco kratší, ke konci může začít mírně nudit. Jinak pěkné.

O Schmidtovi (2002)

Jack Nicholson tentokrát předvádí netradičně umírněné herectví - a je z toho další vynikající výkon a navíc trochu netradiční. Nicholson nehraje suverénního jedince, ale spíš zoufalého důchodce, ale velmi přesvědčivě. Další zajímavostí je, že herečka, která hrála jeho manželku, je o 2 roky starší než on - a to je také neobvyklé. Sice je tento film určen spíše starším lidem, ale mě se ten silný příběh a především výkon Nicholsona tak líbil, že dávám hvězdiček 5. Za zmínku také stojí malá, ale výrazná role další herecké osobnosti - Kathy Bates, která taky pomáhá Jackovi, aby ten film netáhl úplně sám. (A komická scéna s vodní postelí byla špičková. :-))

Přísaha (2001)

Film mě zklamal. Jedná se o zdlouhavou nudu a způsobuje to především Pennova režie. Hlavní postava jednala nelogicky a ostatní tam jsou naházeni tak nějak bez rozmyslu. Sean Penn se nám snaží ukázat, jak se má točit inteligentní thriller, ale na mě si nepřišel. Zajímavý je akorát námět a fakt, že tam má hlavní roli Jack Nicholson - proto jsem si také tento film půjčil. Jack nehraje špatně, ale já ho zkrátka chci vidět v jeho "tradičních" rolích. A co si budeme povídat: Nicholson s vousy zůstává starým dobrým Nicholsonem, ale Nicholson s knírkem už není tím pravým Nicholsonem. To mě zarazilo už na obalu filmu, ale od půjčení mě to samozřejmě neodradilo. Ale je to stejné jako holohlavá Sigourney. A podobně nemyslitelně by s knírkem působil např. Dustin Hoffman. Jack tady vypadal jako starší Joe Pantoliano v Mementu... První film s Jackem Nicholsonem, který mě nepotěšil. 50% - jistou úroveň to má.

• 27.2.2008  00:34

Je to ostuda, ale tento film jsem viděl poprvé až loni (léto 2007). Ale myslím, že to je jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Je to snímek s velmi dobrým příběhem, ale celý stojí a padá s neskutečným výkonem Jacka Nicholsona (možná nejlepšího herce filmové historie). Dát mu Oscara za tento film byla naprostá povinnost. Nicholsonův nesnesitelný spisovatel Melvin Udall zkrátka nemá chybu a také Helen Hunt ve své roli číšnice, do které se hlavní hrdina nakonec zamiluje a díky které se i trochu polepší, byla vynikající - však také získala Oscara. Je to komedie (udržuje si své tempo až do úplného konce), takže se tam najde i plno vtipných situací. Ještě teď se musím smát, když si vzpomenu, jak se Jack řítil k telefonu a před telefonováním se začne zuřivě česat... Naprosto perfektní!

• 27.2.2008  00:34

Burtonovská taškařice - a jeden z jeho spíše slabších filmů, vzhledem k tomu, jak vysokou kvalitu mají ostatní. Pochybuji, že tento film myslel vážně. Našel superhvězdné obsazení, což ale neznamená, že to musí zaručit velký úspěch. Poprvé jsem měl pocit, že roli Jacka Nicholsona (nebo vlastně dvojroli) mohl ztvárnit kdokoli jiný - ale chyba není na jeho straně. Poprvé jsem dal jen 3*, podruhé dávám 4, ale jen tak tak... Místy je to totiž docela zábavné a člověk se nenudí. Taková oddechová kravinka a tak to asi brali i všichni zúčastnění herci. Brosnan působil směšně, ale ne jako Tom Jones, když v závěru s výrazem naprostého štěstí hladil holuby a jeleny. :-) 71%

• 27.2.2008  00:33

Není jednoduché tento film ohodnotit. Jedná se samozřejmě o film zajímavý a povedený, ale nemyslím, že by na tom měl nějaký výrazný podíl režisér Rob Reiner. Ten pouze odvedl svou práci. Hlavní zásluhu na tom má herecké obsazení a scénář - resp. autor scénáře a původní divadelní hry. I když se teď najednou nemůžu ubránit myšlence, že se ve filmu nachází určitá plochost a předvídatelnost (místy možná i zdlouhavost)... Jack Nicholson je sice v titulkách na druhém místě, protože to je Jack Nicholson, ale co se týká prostoru, tak je asi tak na místě pátém nebo šestém (bohužel). Ale co se týká významu, tak je opravdu na místě druhém. A co se týká kvality hereckého výkonu, tak je samozřejmě na místě prvním - asi jako v každém filmu, kde se objeví. Po právu byl nominován na Oscara a po právu ho nedostal. :) Byť je to můj nejoblíbenější herec, Oscara bych mu za toto asi nedal. Ještě příčetný Tom Cruise překvapil, protože hraje docela obstojně. A Demi Moore je velmi příjemná a na svou roli se perfektně hodí. Svým tématem film rozhodně musí vzbudit zájem u diváků a závěrečná část v soudní síní (ačkoli už jsme jich viděli spousty) potěší každého a každý si ji vychutná. Reiner nás chtěl donutit, aby se nám to strašně moc líbilo - ale film přece ukázal, že slepé plnění příkazů není dobré - tím pádem rozhodně nemůžu dát 5*.