N.Strauber

Česko

1 2 3 4 5 6 následující >>
    • 27.2.2008  00:33
    Batman (1989)

Souhlasím s neskromným prohlášením Jacka Nicholsona, který svůj výkon označil za umělecké dílo. Jeho kreace byla opravdu neskutečná, není možné Jokera ztvárnit lépe a hlavně kvůli němu musím dát 5*. Navíc je to první film s Nicholsonem, který jsem viděl - ale myslím, že v té době jsem zase nevěděl, že ten šklebící se pán je Nicholson. :) Ale vůbec celkové provedení je na velmi vysoké úrovni a Michael Keaton je ideální představitel Batmana. Tim Burton zkrátka před 19 lety ukázal, že nebude úplně špatným režisérem :)

• 27.2.2008  00:32
    Osvícení (1980)

Co dodat...? Vynikající film, skvěle vykreslená atmosféra... - Kubrick to ani jinak neumí. A Velký Jack neuvěřitelný jako vždy (ale tady se snažil opravdu hodně). :-) Ale přesto se to panu Kingovi nelíbilo, stejně jako zfilmovaný Přelet nad kukaččím hnízdem panu Keseymu... Ale to mě netrápí, já dávám 5* a doporučuje všem, kteří to náhodou ještě neviděli.

• 27.2.2008  00:32

Mám výhrady: Jack Nicholson tu předvedl fantastický výkon, ale ne svůj nejlepší; Velkou sestru měla hrát jiná herečka a hlavně jinak; chtělo to více se držet knížky, která je prostě lepší než tento film... Ale přece nemůžu nedat 5 hvězdiček! :-) Protože i přes mé úvodní výhrady se to Formanovi moc povedlo a každé sledování mi přinese skvělý zážitek. 90%

• 27.2.2008  00:23

Musím si dát záležet, je to můj první komentář, který sem píšu. Pro začátek uvedu, že se jedná o naprosto strhující film a že Tim Burton rozhodně nešlápl vedle a opět nám předvádí, že je zároveň génius a zároveň trochu blázen. :) Já nemám rád muzikály, ale přesto se mi to moc líbilo (možná právě proto) a nedovedu si představit, že by mělo být toto dílo zpracováno jinak - nebo dokonce nadabováno (tím by se vše zničilo). Do kina jsem se vydal především díky skvělému hereckému obsazení (3 hlavní role = 3 moji oblíbení herci) a byl jsem velmi zvědavý. Když se Depp ohání břitvou a krev stříká na všechny strany, není nutné zavírat oči - točí to přece Tim Burton, u kterého přece nelze nic brát smrtelně vážně. Svůj komentář zakončím hodnocením toho nejdůležitějšího - herců. Byť Burton opět obsadil svého kamaráda a svou manželku, nemohl si vybrat lépe. Johnny Depp je skvělý jako vždy (dokonce i zpívat umí), ale podle mě celému filmu dominuje především úchvatný výkon Heleny Bonham Carter. A vynikající záporák Alan Rickman je jen pomyslnou třešničkou na dortu. Zkrátka, jedná se o velký zážitek a tento film právem získal Oscara za nejlepší výpravu.

1 2 3 4 5 6 následující >>