Pignon

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 15.7.2018  01:33

Viděl jsem až s velkým časovým odstupem od premíery, tedy 14.7.2018 v tv, ale potěšilo mě, že ještě může občas vzniknout film s autentickou atmosférou a skoro tarantinovskými scénami.

• 15.7.2018  01:09

Velmi špatně uchopené téma, kde se míjí účinkem všechny pokusy o hlubokomyslné debaty rodinného přítele “doktora”, smysl nedávaji ani všechny přesuny, napřiklad ten do Prahy. Od výletu do Lurd začne být film k nesnesení. Jediné fungující záběry a humor jsou ty, kde hlavní hrdina navštívi svého otce (stařičký, ale skvělý Claude Brasseuer). Happy end už je pouze třešničkou na dortu filmařského neumětelství a neuvěřitelnosti celé konstrukce.

• 15.7.2018  01:01

Varování pro muže, toto je pouze pro ženské publikum. Jak tlustá, ošklivá kráva dojde štěsti.

• 15.7.2018  00:58

Ten šéf firmy je perfektní hochštapler, který už lecos viděl a prožil. Téma filmu je originálni, ostatně všechno šílenství, které se děje okolo svateb, musí mít i takovýto alternativní pohled.

• 17.6.2018  22:54
    120 BPM (2017)

Ten film může mít jednu hvězdu, ale i pět hvězd. Problémem není téma, ale obehrávání už obehraných témat, ale férově nutno přiznat, že dobře! Všechno to aktivistické a smutné okolo ejc je v jiných filmech. Takže nejvíce mi přijde, že film byl zbytečný a ke konci zbytečně dlouhý...

• 31.3.2018  23:10
    Tlumočník (2018)

Trochu umělokonstruktní, bohužel i tématicky špatně uchopené, nedůvěryhodné kvůli množství detailů, jako je osoba syna, který se teprve v 80 rozhodne spáchat dobro, cynický syn nacistického úředníka, který se naopak po celoživotním cynismu probere po návštěve syna koncentráčníka. Tak slabá 3, za toho Menzela.

• 31.3.2018  23:01

Námět je originální pouze do té míry, jak ho napsala realita americké zahraniční exportní politiky. Tom Cruise jako vždy pouze popisný, ten chlápek nemá vůbec herecké střevo!!!

• 31.3.2018  22:56

Dvě hodiny mi bylo 6 let a fandil jsem pěti roztomilým králičkům. Někdy jsou i takové dny.

• 26.3.2018  00:07

Svižné, inspirativní v tom, kolik podob má podnikavost. Nechám si to do rána projít hlavou.

• 17.3.2018  00:45

Trochu mírného napětí na začátku, postupně už pouze fraška až po úplné ufouknutí na konci. Pokud nejste ve věku 12-15,5, tak to nutně nemusíte vidět.

• 13.3.2018  23:48
    Lady Bird (2017)

Za ty pravdivé postřehy ze života dospívajících dětí a dilemat ve výchově jejich rodičů, za tu poctivou civilnost, s jakou to vše vtahovalo do prostředí a děje a za tu lásku a něžnost, s jakou bylo natočeno. Byl to takový dokument z mého mládí i zkušeností mě, jako rodiče. Nejobyčejnější krása života. Žiji to s vámi.

• 13.3.2018  23:41
    Cizí oběd (2013)

Už jsem starej, jak říkával Arnošt Lustig, dojal jsem se jako stará prostitutka, ánti. Jednoduché rekvizity, dvě natáčecí scenérie, dopisy posílané v jídlonosičích a text předčítaný z postsynchronu. Voila, dávám 8 z 10 nejlepších shahi paneer.

• 14.2.2018  20:18

Filmařsky tradicionalistické pojetí tvrdého osudu S.H. Takže vyzdvihuji snahu zfilmování oběti Jane, kterou své lásce položila. Za velkým tématem času, který byl Jím Hawkingovi vyměřen v prodlouženém čase je jen a pouze ona. Respect!!

• 12.2.2018  11:25

Atmosféra houstne od druhé půlky a dodává původní takřka kunderovské koncepci díla (nedá se nevzpomenout na Žert nebo Směšné lásky) nečekané dramatično.

• 12.2.2018  11:21

Svižná výměna komplimentů mezi Bridgesem a Komančem byla osvěžující.

• 1.2.2018  17:23

Skvělá atmosféra, vynikající hlavní hrdinka, přiliš smířlivý konec. A jako vrchol dva dojemné dopisy na rozloučenou. OST je krassální.

• 11.1.2018  00:18
    Samba (2014)

Tohle mělo kouzlo francouzské kinematografie, na střechách Pařiže, jako za Belmondových časů. Nejvtipnější scénka s Rusem, který se snaží úřednicím vysvětlit, že nemá pas a ani červený papír, který mu dali jako zástavu.

• 7.1.2018  23:41
    Záskok (1994)

Ja ja, pochádky

• 7.1.2018  23:38

Já jsem si svojí kamarádku vybrala, tobě ho přidělili.

• 4.1.2018  13:07
    Test (2003)

Al Pacino, Al pacino, al pacino, alpacino.....

• 27.12.2017  23:39

Nězně trhlé, o velkých věcech našich malých životů. Skvělé hudební proklady a grafické a vizuální ztvárnění. Jemně vám polechtá vaši sentimentální náladu.

• 21.12.2017  16:56

Velký potenciál proměny mysli není prohospodařen, obzvláště v připadě manžela a hercova skvělého ztvárnění ženských poloh osobnosti, jsem místy dokonce přemýšlel, zda se opravdu nepřevtělil. Zábavné a svižné.

• 30.11.2017  22:16

Minimálně do poloviny veliká kafkárna, která ze svojí síly najednou ztratí to hlavní a to je vtipnost. Dál už jenom pouštní romanzza. Ale i tak dávám 6,5 tykwiček z 10.

• 29.11.2017  13:12

Dobré psychologické drama, kde volba témat je hraniční, ale ne neobvyklá, co do výskytu těchto jevů ve společnosti: rozvod, domácí násilí na ženě, věkově nerovný vztah a oidipovská láska. Dobře natočený film.

• 26.11.2017  23:04

Hříčka o krizi středního věku dotažena ad absurdum.

• 25.11.2017  23:51

Kino Kotva 25.11.2017. Lehce natočené, skoro Woody Allenovské. Film ovšem vrcholí hned svojí ústřední scénou slavnostní večeře. Další děj je spíše plytký. Toni Colete si ale svůj part mrchy madam užila a film má i pár dalších pěkných klipových scén. Hlavní je asi pařba na pokoji služebné a potom následně při jilzdě Porsche.

• 25.11.2017  23:40

Když se potkají velké dějiny s malými dějinami jednotlivce, je to rána. První minuty válečných scén vám vyrazí dech stejně jako pořádná rána z kanónu. Krutý a romantický příběh v jednom.

• 18.11.2017  23:35
    Noci šelem (1992)

Děsivě přesvědčivé a nekonečně beznadějné. Do dneška mě straší po nocích.

• 28.10.2017  22:17

Inteligentní humor, skvělá atmosféra a uvolněnost herců. Bavil mě námět i Salma, jak hraje, tanči a zpívá. Tempo se drži skoro celý film. Díky Kene Marino.

• 13.10.2017  12:58
    Wind River (2017)

Největším nepřítelem filmu bylo počasí, některé ty zimní záběry prostě neseděly. To globální ohřívání je zlo;-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7