Pignon

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 4.1.2020  12:31

Přoč musí Hellen Migréna vždycky být ta kladná. Gandalf byl ale super!!

• 26.12.2019  18:50

Salónní americká studie rozpadu vztahu mezi manželi. Bez humoru to nejde, viď Woody?!

• 26.12.2019  18:46

Nepřesvědčíš přítele v boji, že toto jsou kamarádky na celý život, natož na jednu noc. Zase důkaz o “potřebě” ženské nadvlády.

• 26.12.2019  18:43
    Spolujízda (2019)

Takový pěkný vánoční film za 3 hvězdy.

• 20.12.2019  22:46

Tak tohle mě fakt chytlo za srdce. A navíc ta holka má perfektní kukuč, který na mě zabírá. Slza v Kaplici 20.12.19 ukápla.

• 17.12.2019  22:37

Povídka 1: 4* Povídka 2: 3* Povídka 3: 2* Můj oblíbený šmajda Walter M. si zahrál s chutí unaveného manžela, slizkého producenta i skrblického fotříka v den svatby svojí dcery, ale mě se dostalo pod kůži nejvíce drama s komediálním přesahem v první povídce. Prostě, není to lehké být 23 (24) let s jednou ženou a nezešílet, dámy, prosím čtěte reverzně to samé z vašeho úhlu pohledu.

• 11.12.2019  19:19

Na sklonku filmařského života to Woody opět trefil a natočil film o naivitě mládí, jak výstižně předběhnul trapné vystoupení hereckého představitele Gatsbyho, pošetilosti mužských staříků ve středním věku a nutkavé potřebě po autentičnosti, která nakonec vždy vypluje na povrch. Čas skutečně letí, ale u Woodyho určitě ne druhou třídou. Time flies. Unfortunately. Flies couch. Jednou si Američané tento film zhlédnou a budou nadšení.

• 22.11.2019  08:42
    Dunkerk (2017)

Vyškolen byv ještě sovětským válečným urááá filmem, ziral jsem na tuto skutečnou mistrovštinu, jak přblížit hnus váky dopadajíci na ty nejposlednější články, tedy na kluky, vojáčky. Bomba, pecka, škuner, obrovské hrdinství a soudržnost britského obyvatelstva. Využtí hudebního doprovodu je jedno z nejlepších v dějinách filmu. Skláním se před hrdinstvím bojovníků a umem režiséra! A prosím fakt už nikdy více rakouské vůdce a války strůjce.

• 22.11.2019  07:41

Scénaristicky neohrabaný kousek, který se nijak neochyluje od životní paraboly většiny z nás. Znuděná popřechodovka vyhodí manžela, který jí přestane jako hračka bavit, no a on se z toho nezhroutí. K tomu je ve filmu trochu humoru, opravdu ne moc...a nevěrohodná konstrukce s agenturou na zážitky. Hm, povinným 8 min potleskem z Cannes se nenechte zmást.

• 2.11.2019  23:11

Prosím Ježíšku, až budeš někoho posílat na mojí záchranu z budoucnosti, pošli i mně prosím tu Grace. Půjdu a nebudu se vůbec na nic ptát. Nebudu chtít vysvětlit, proč byl John Connor v Trojce dospělý a tady najednou zjišťuji, že ho Army nakonec přece sejmul jako dítě, nebude mě trápit, proč Army tak zestárnul, když by mě být tak trochu navždy everelasting a hodím za hlavu i další nesmyslné šťouravé otázky a budu se hlavně bavit. A nakonec si dovolím říct, že to byl jeden z nejlepších maďarských filmů, jaké jsem kdy viděl. I would like to be augmented too.

• 29.10.2019  21:35

Dvě hvězdičky za pohled na bradavky paní velitelky.

• 13.10.2019  11:07
    Pavarotti (2019)

Docela svižný dokument o průletu hvězdy. Zachráněné nahrávky z ruční videokamery (bože, jak rychle odcházejí a jak málo kvalitní byly....) poskytují snad ještě dojemnější obraz pomíjivosti lidské slávy. V mixu se sarkastickými a životně poučenými komentáři první manželky: “kdyby chtěl mléko ze slepic, tak mu ho seženou” a záběry z vrcholů jejich (3 Tenoři) vystoupení v Diokleciánových lázních v Římě, dodává dokument potvrzení, že ten hlas a život byl pro nás mnoho po světě pravým Božským hlasem génia. V srpnu 2019 jsem si prošel v Modeně románský chrám, kde proběhlo poslední rozloučení. Duch je pryč zůstává pamět a filmové a hudební nahrávky. Arivederci Maestro!!

• 30.9.2019  23:27
    Ad Astra (2019)

Scénáristé si s tímto filmem nedali moc práce. Však on to kameraman vybere těmi dlouhými skorostatickými záběry na Braďouška... Vše by ještě tak nějak šlo až po ten Mars, ale potom už to nejenom kulhalo jako Orfeus, ale přímo padalo na ústa. Výboje z druhého koutu fesmíru (4,5 mld. kilometrů) klepou čajem o páté v Bílém domě. Někdy to bylo až tak okaté, jako kdyby výpravčí pustil na jednu kolej proti sobě 2 nákladní vlaky. Zoufalé (k uzoufání je lepší) setkání otec-syn na konci naší sluneční soustavy bylo horší než bolševický opus o opilcích Dobří holubi se vracejí. No a na závěr ještě ty Třeskoprsky a nasrávačky plné vesmírných prdů a mejdžr je cool chlap a vůbec nás neojebal. Bože, ty jsi šprýmař, ale nemohl bys dát příště tvůrcům víc fantazie??

• 12.8.2019  21:39

Za všechny ty dětské radosti s tímto filmem a tu finální scénu s robertkem. Děkuji Phillipe a Annie. A bientot.

• 4.8.2019  00:28
    Naboso (2014)

Tu Rachel Wood bych si taky osvojil a ukázal jí jak to chodí ve světě. Milý film s nenáročným road spiritem.

• 4.8.2019  00:23

Verdunský anděl v podání Emilky Blunt musí být stále dobýván. Smyčky, jízdy, navazovačky a stále zvovu a pořád dokola. A ta skělá výhoda, že ta holka si vůůůbec nic nepamatuje:-) Tudíž vás nezasypává výčitkami a nestěžuje si, že jste včera nedosáhli společně origasmu, nebo jak se ta potvora v tom filmu jmenuje. To je scientologický sen všech obarvených hobitích hereckých titánů. A ten závěrečný průhyb v kliku na rozloučenou...

• 3.8.2019  23:56

Už vím o jedné věci, bez které se obejdu. Německý angažovaný film.

• 2.8.2019  21:18
    Ibiza (2019)

Cristian Clavier jede své fotříky jako na kolotoči a už je v mistrovském pásmu. Film nic převratného neřeší, ale dá oddechnout a jemně se pobavit. Opava - Cinestar 30.7.2019

• 30.7.2019  17:34

Na tak nudné téma, tak dobře natočený film aby pohledal. Vhled do myšlení kapitánů financí oplývá humorem: Na co myslíš? Ale umírá mi pes a jeho léčba mě denně stojí 1000 dolarů. Kdo dal dohromady tu analýzu? Toho dneska vyhodili pro nadbytečnost. Vše je v duchu 5 fází každého projektu: nadšení z projektu, vystřízlivění z realizace, hledání viníků, potrestání nevinných, odměnění nezúčastněných. A po 10 letech jsou bohatší, než kdy dřív. Holt komu nesmrdí poctivá práce, musí mít ustláno v kopřivách. Tak uvidíme, co za dalšich 10 let bude trápit kluky z ulice za zdí.

• 14.7.2019  11:23

Po náročném dni v práci tento film potěší (Breda a Weinstein 9.7.2019). Hlavně snad tou hravostí, kdy se neukojené ministery of state zapálí křoví a potřebuje Seth píchání. Po ostatních humorných stránkách je film spíše vetchý a nijak zásadně nerozesměje. Bohužel se způsob, jakým tvoří humor v usa, liší od evropského. Mně charakter wierd chlápka, který vyřvává pitomosti nepřijde vtipný.

• 18.6.2019  07:45
    Neviditelné (2018)

Milý film o lidech, kteří nemají potenciál být úspěšní v dravém světě. Tedy skoro sociální drama, za komedii bych se to neodvážil vydávat. Hlavní metodou je práce s ošklivými neherci. Nepoznáte, kde končí herec a začíná hraný looser. Škoda, že se to nepodařilo natočit veseleji, jako třeba Formanovi.

• 4.6.2019  23:13
    Mluv s ní (2002)

Opus magnum, na žebříčku Almodovarových matek a traumat nejvyšší laťka.

• 4.6.2019  23:12

Fuj fuj téma

• 4.6.2019  23:10
    Volver (2006)

Dovolilm si dnes z vyšších pater letopočtu (2019), po zhlédnutí Bolesti a slávy říct, že toto byl jeden z posledních čika-čika životných, upovídaných a vtipných almotovarowin. Penelopka frajerka ještě neunavená, drsná rebelka, nevycucaná jak fidorka po dětech. Almodovar nám všem a sobě zvláště tuto španělskou můzu a bohyni zachytil v momentě krátkého záblesku mávnutí krásy motíích křídel. Vše je pryč, ale na “celuloudu” navždy zaznamenáno. Ach.....

• 4.6.2019  22:58

V rozhovoru to sám režisér popsal, zůstaly silné postavy matky, barevnost a jistá melancholie nad koncem. A nad posledním vzedmutím k tvorbě. Je to jednoduše tak, jdu k počítači a začnu vše, co mě napadne ládovat na papír. Až budu mít dost textu, tak to všechno pospojuji a natočím. Je to pokus o Buñuela, ale v 21. století. Ty nářky a lítostivost staré Indiánky mě místy dost prudily.

• 4.6.2019  22:48

V tomto filmu nebylo ublíženo žádnému zvířeti, natož psovi slepce.

• 25.5.2019  00:16
    Zrodila se hvězda (2018)

Scénář napsal zřejmě automatický program s podporou šimpanze Breda. Nic otřesnějšiho jsem neviděl od doby odhalení pravdy o Milli Vanilli. Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno.

• 18.5.2019  23:43
    DonT Stop (2012)

Kdo nemá v srdci požár, ať se nedívá a nehodnotí. Na české poměry krásné retro. Pořád platí, komunisti a konformisti DĚTE DO P.....!

• 10.5.2019  23:28

Dojali (sic) jste mě, kurvy! Opravdu pěkné scény, které budete chtít vidět ještě několikrát. Parádně vystřižená postava kamaráda (Benjamin Lavernhe) mě uhranula svojí komedialitou a strhujícím herectvím. Nakonec si to beru jako silně poučný závěr z filmu: neblbni, nebo příjdeš i o tenhle život, co máš. Zase jsem se zamiloval. Kino Kotva 10.5.2019

• 10.5.2019  14:38
    Oni a Silvio (2018)

První půlka je splněný vlhký sen všech prostopášníků. V druhé dojde na zásadní otázky života a smrti, konce kariéry, směšnosti moci a starců. Pokud vaše partnerka přežije první kundí les, tak v druhé bude spokojená. Držím se té naděje, že první půlka nikdy neskončí. Silvio, ach Silvio!!!

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9