Pitomý Vánoce (2022) (seriál)

Italové ty vánoční blitky umějí alespoň pojmout zábavně.

Dark Waters (2019)

Když dobře natočíte čirou beznaděj, vyjde vám z toho čirá beznaděj.

Šťastné a veselé (2020)

Odpouštím tvůrcům tu chatrnou kostru lesbického příběhu, protože posloužil k ověšení desítkami vtipných perel na téma rodinných stereotypů, amerických pravidel a celé mě to tu hodinu a 47 minut bavilo. Ten scénář musel psát někdo s pozorovacím talentem a smyslem pro vypointování vtipu.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Zlámejte logice nožičky a potom jí vyprávejte tuto historku ze sklepa, stejně se bude chtit odplazit pomocí ručiček pryč, i kdyby jí tam nahoře měli přerazit i je.

V zajetí (2020)

Dost přesvědčivý popis hormonálního koktejlu zvaného matka.

Manželství na body (2022)

Film natočený podle Gausovy křivky. Zhruba uprostřed hledejte 15-20 nejsilnějších minut. Co jsem si dnes přál, to mi Netflix nadělil….

Král (2019)

Než se člověk začte, tak to chvíli trvá, ale potom už se nemůže odtrhnout. Přes trochu levnější výpravnost bitevních scén a ne tak odpudivou všednodennost, jak by bylo očekávatelné, je to dostatečně dostatečně reálně, aby divadlo hry o moc, zrady, pomsty, věrnosti a lásky diváky pobavilo a dojalo a o to od věky věků jde a půjde i nadále.

Promlčeno (2022)

Mám sen, Robert Sedláček se urve a natočí největší film svého života, prolog je v 80. letech, kdy drobný červ ze Slovenska sbírá první zkušenosti od STBrouků neboli chrobakov. Druhé dějství, Sedláčkův hrdina se vrací domů jako velký krásný a opálený motýl ze zahraniční mise, kde se na trzích naučil vše, co plně rozvine a využije v nové domovině, tedy lhát, ječet, smlouvat, vyhrožovat a nekale likvidovat konkurenty, i za cenu zakrvanených tykadel. Ve třetím dějství již vítězně táhne rozkvetlou žlutou loukou, kde mu nadšení příznivci malí Sedláci a Jankové pomáhají potírat modrá korupční hnutí práků, kteří se živí hnědými motýly. Vše je završeno happy endem, kdy naše Babočka esterensis usedá na trůn českých králů a práská pobaveně tykadly nad čehůnskými poddanými, kterými po celý motýlí život pohrdá pro jejich slabošství a snadnou poddajnost, kdy mu dobří Čechové skočí na první šejdířovu lež. Film získá grant od Protikorupčního fondu a Českého lva předá panu mluvčímu Pražského hradu panu Sedláčkovi sama Jiřinka Bohdalová. Dobrou noc.

Mikulášovy patálie: Jak to celé začalo (2022)

Dobrá metoda, kterou kdyby byly zpracovány ty předchozí hrané filmy, by byla d”accor.. Ale přesto se nejde ubránit picitu, že film má sloužit hlavně edukaci francouzských žáčků o tom, kdo ti dva palnové byli. Vizuálně je film nicméně moc hezký.

Nepohodlný (2005)

V případě lehké mrtvičky to může patřičnému diváctvu způsobit správnou stimulaci některých mozkových center. Pro nepostižené je to nestravitelná pilule.