MiriamLef

Twitter: MiriamLef

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 2.10.2019  02:24
    Ve stínu měsíce (2019)

Podprahově programovací propagandě globalistické moci není možné dát ani jednu hvězdičku.

• 3.8.2018  23:32
    Soumrak templářů (TV seriál) (2017)

Psychicky jsem unesla vidět první díl a asi 10 minut druhého, pak už to bylo nad mojí toleranci. Sprostota nejhrubšího zrna přepisující dějiny za použití atraktivních hollywoodských prvků a výpravy. Z toho co jsem viděla fakta: V Ákře při první křížové výpravě nebyl nalezen kalich, ale Longhinovo kopí. roku 1306, byl už papež Bonifác VIII. tři roky mrtvý. velmistr Jacques de Mollay nepíchal Janu Navarskou. Osoba jménem Landry neexistovala. židi v Paříži za vlády Filipa Sličného nezažili pogrom. templáři nebránili židy. Víc snad ani nemá cenu rozebírat. Snad jen původ produkce a peněz, ale to ať si každý dohledá sám a pochopí tu sprostotu. Pusťte si raději Svatý grál nebo život Briana od Monty Pythonů. Ti si aspoň na nic nehrají a člověk se zasměje. U tohoto seriálu se jen urazí a rozčílí.

• 14.7.2018  20:55
    Atlas mraků (2012)

Protože se tu už přede mnou vykecali větší odborníci já jen dodávám svůj subjektivní pocit z filmu. Tohle je nadpozemské a nadčasové, hloubka smyslu a jeho ztvárnění přesahuje naše chápání, naši realitu a náš časoprostor. Mám pocit, že už nikdy v životě nic dokonalejšího ve filmové tvorbě neuvidím.

• 11.7.2018  08:40
    Paul (2011)

E.T. mimozemšťan 2.0 po třiceti letech a určený pro 3 generaci, nebo-li mileniály. Když to srovnám s filmem z roku 1981 tak vidím jak postoupila debilizace lidstva a čemu se dnes jako mají smát. Film by byl hezký, kdyby nebyl poničený americkým fekálním humorem, úchylnými kecy, vulgaritou a debilitou, která je dnes považována za humor a cool. Jinak v sobě nese pro blbečky dvě základní podprahové informace. 1 - u Roswelu spadl létající talíř. 2 - hollywoodské programování lidí, aby si zvykli až uvidí šediváka doopravdy. Děsím se další verze za dalších 30 let, snad už budu mrtvá...doufám.

• 2.7.2018  09:04
    Uneseni (TV seriál) (2002)

Dala bych plný počet bodů, kdyby účelem seriálu nebyla dezinformace a pokroucení všech faktů. Nevědomky sám seriál nese v sobě poselství hodné 4* a tím je třeba už jenom to, aby se lidé už konečně začali zajímat o tu obří utajovací kampaň událostí, které nám mají být ukryty a poznání našich vlastních schopností, které jsou nám odepírány ne mimozemšťany, ale naší vládnoucí elitou. Seriál se musí brát s rezervou a číst mezi řádky. Poměrně kvalitní dílo po umělecké stránce. Herecké výkony aktérů jsou přesvědčivé a působivé až na některé dětské hrdiny což je pochopitelné. Obrazová a zvuková technická stránka celého projektu je vysoce kvalitní a okamžitě vtáhne. Divák musí ale zůstat ostražitý a opatrný aby si udržel nadhled nad příběhem a filmovým překrucováním faktů, které je bohužel nehorázné.

• 29.5.2018  10:42

Z filmařského hlediska jde o poměrně naivní dílo, avšak nese v sobě poselství pro obyčejné lidi natolik významné, že se EU rozhodla tento film zakázat. Já vím proč je zakázaný, ale kdybych to napsala na plnou hubu, měla bych vážné problémy. Každý se musí dopátrat sám. Dám jenom vodítko: teoretický fyzik Nassim Haramein. Googlete, hledejte, bádejte, bádejte. No a kromě toho všeho je to příjemný odpočinkový film.

• 26.5.2018  18:21
    Okem boha Hora (TV seriál) (2000)

po vyslechnutí 8. hodinové přednášky teoretického fyzika současnosti z roku 2010 Nassim Harameina a po všem čeho jsem se dopátrala od svých 15. let života do současnosti můžu pouze říct, že vše co tam je... je pravda, nic než pravda a jenom pravda. Kdo tomu nevěří, neprošel si studie Einsteina, Tesly, Plancka a jiných. Neštěstím dnešní doby ve vědě je specializace a dogma.

• 6.12.2017  10:38

Nato že se jedná o remake původního krásného filmu je to velice povedené a pochopila jsem, že tvůrcům šlo o oprášení původního příběhu za použití současných filmových technologií při zachování původního příběhu a to se povedlo. Film jsem si užila a jsem moc ráda, že tvůrcům jejich záměr vyšel na jedničku.

• 27.11.2017  16:39
    Jericho (TV seriál) (2006)

V tomto seriálu je vše co mám ve filmu ráda. Napětí, postapokalypsa, tajemno, přestřelky, válka, agenti, láska, vztahy. Je tam vše aniž by byl z toho guláš. Hlavní hrdinové mají charisma a s každým dílem člověk netuší jakým překvapivým směrem se ubere situace. Za mně plný počet bodů jednoznačně.

• 25.11.2017  00:21
    Únos (2017)

Nejhorší negativum filmu je jeho uzavřenost vůči nezainteresovaným. Ten týpek co znásilnil novinářku měl být Svěchota nebo kdo? A Sýkora byl ten přičmoudlý mafioso s ohonem? No prostě film absentuje jména zato uboze kopíruje scénku z filmu kmotr v průběhu úklidu SIS alá Michael Corleone v kostele. Mám podezření, že je to úmyslně špatně natočeno.

• 7.2.2017  03:48
    Tchyně (TV pořad) (2015)

Pár lidí tenhle pořad použilo asi na zviditelnění, pár lidí proto, že rádi perou pšinavé prádlo na veřejnosti, ale pár lidí opravdu ze zoufalosti jako poslední pomoc. Nápad to není špatný, ale ve zdejších končinách nejsou lidi zvyklí na takový způsob zábavy. Dávám poměrně vysoké hodnocení především proto, že asi v několika případech tohle opravdu pomohlo a taky proto, že hlavní aktérka dokázala pořádně namíchnout pár pablbů, kteří nepatří do volného výběhu mezi lidi.

• 27.12.2016  15:47
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Jsem docela ráda, že Česká televize bez obalu předvedla jak zachází s penězi z koncesionářských poplatků a daňových poplatníků. Pevně doufám, že si tenhle průser někdo těžce odskáče.

• 26.12.2016  12:21
    Anthropoid (2016)

Vcelku dobře natočeno díky kvalitním kulisám a rekvizitám, pokulhává herectví a zarazili mě úzkostné záchvaty trénovaného paragána, ale budiž, dneska je to moderní. Co mě mrzelo mnohem víc je absence hudebního podbarvení. No a samozřejmě nesměla chybět minimilostná motanice, to se dnes ve filmech taky musí - už chybí jen porod. Laťku na vyšší level zvedla pouze závěrečná přestřelka v kostele.

• 9.12.2016  15:36

Téma proroctví. Pravidelně se "objevuje" nové a nové proroctví, vždy se stanoví konec světa a když nevyjde, objeví se nové a nové bláboly do dalšího data, které nevyjde. Přitom si už tradičně navzájem odporují, nebo překrucují názvy, data, události. Zajímavé je, že tentokrát se tyhle bláboly připsaly konkrétně nějakému Nostradamovi, o kterém jsem jenom slyšela v televizi a občas něco četla, ale nemám v ruce jediný důkaz, že někdo takový existoval a pořád mu připisují nová a nová blaproroctví. Kdyby se podle dokumentu roku 3907 nebo kdy ukázalo, že je pravdivý, měl by dokument 5*, kdyby ne, byl by to odpad a protože já nejsem prorok dala jsem mu 3*. Jinak to bylo zajímavé zkrácení volného času, ale co mě mrzí, že se v takzvaném proroctví ze 17. století objevuje výraz jako oběžná dráha planety, rychlost světelného paprsku a podobně což silně napovídá o celkové "kvalitě" a "pravdivosti" tohoto zábavného blábolu.

• 19.11.2016  08:50

Vcelku nudný film, který ničí veliká očekávání od vzrušujícího tématu. Jenomže Forest Whitaker si dal tak obrovskou práci zahrát Idi Amina a hraje ho tak geniálně, že veškeré kladné hodnocení padá jen a jen na jeho hlavu. To se jen tak nevidí. Přístup k práci tohoto herce mi vyrazil dech a dokázal mi, že je mistrným profesionálem. Ostatní osoby jsou naprosto jakoby bez zájmu a nulové charizma postav přímo teče proudy na diváka.

• 19.11.2016  08:35
    Tam někde (TV seriál) (2005)

Nevím proč veškerá filmová tvorba z období tohoto válčení je nějaká vyčpělá, nemastná neslaná. Buď natáčím válečný seriál, nebo civilní seriál a když splácám dohromady obojí, dostanu něco jako tohle. Když jsem vystříhala všechny scény z civilního života bylo to poměrně zajímavé, ale minutáž spadla o víc než 50% a to je sakra málo muziky. Jinak guma "Spoďár" docela úsměvný příběh zvlášť ten závěr. Herectví dobré, hudba uspokojivá, akční kamera výborná místy připomínající slavné momentky Johna Woo, morální odkaz jsem nějak nezaregistrovala a moment, který mě rozčílil bylo objevení peněz a jejich dělení/nedělení. Asi jsem zkažená, ale nechala bych si je a neřešila morálku. Proč nosit dříví do lesa? Celkově nepřesvědčivý snímek s uspokojivou akcí, ale díru do filmařského světa to neudělá.

• 17.11.2016  17:08

Gangsterská telenovela pro svobodné maminky.

• 14.11.2016  19:22
    Nejvyšší boss (TV film) (2001)

Film se správnou atmosférou a hereckými výkony, který však bohužel nevyužil ukrytý potenciál tématu.

• 20.10.2016  20:31
    ISIS: islámský stát (TV film) (2014)

Naprosto unikátní, a asi jediný film, který podrobně ukazuje přímý vznik IS. Film vlastně ukazuje to, před čím byla americká administrativa varována od Itálie a Německa (a určitě nejenom od nich) při oznámení o svrhnutí Sadáma. Bush ml. nevěřil, že ve vzniklém vákuu nastane anarchie, a vznikne něco tak hrozného. Provedl a doprezidentoval vklidu. Obama vyhrál volby jen proto, že slíbil stažení amerických vojsk z iráku. To dodržel a víc se nechtěl namáčet do podpory stabilizace blízkého východu ze strachu z dalšího vietnamu a asi má recht. Po odstranění sunitského diktátora nastoupil šítský pablb, který rozpoutal sektářské násilí po odchodu američanů. Odstranil sunity z vlády a zbytek cepoval dál až je vyprovokoval k založení IS se vším všudy. To je v kostce film. A teď zamyšlení: podezřele jednoduché odstranění Sadáma a americké vítězné tažení v iráku nakolik tohle všechno bylo plánováno a jak dlouho předem a kým? Přece plně funkční stát s veškerou hierarchií, administrativou a infrastrukturou se plánuje a buduje desetiletí až století. Podle mého skromného názoru konkrétní plány na vznik IS byly vypracovány dávno předem, ještě za funkce a života Sadáma, jeho prošpekulovanými generály jako sunitská pomsta celému světu. Otázkou zůstává nakolik moc byl vědomě do toho zapojen Málikí. Byl to opravdu takový pablb nebo byl vědomou součástí plánů, které bezesporu nesou rukopis Sadámových generálů nebo pravděpodobněji straníků BAAS? Dozvíme se to někdy? Na tyto otázky bych strašně ráda viděla další dokument s odpovědí.

• 23.8.2016  11:37
    Apokalypsa (1979)

Po opětovném shlédnutí filmu si vychutnávám brilantní hrátky kamery, světla a stínů, akce za doprovodu přímo hypnotické hudby a zvuků a zvyšuji hodnocení na plných 5*

• 4.6.2016  14:41

Pád Londýna je šablonou filmu pád Bílého domu. Včetně obličejů, děje, a vlastně všeho. Oproti svému předchůdci má jen víc střílecích akcí. Tvůrcům se nějak nepovedlo výrazně odlišit ty hodné od těch zlých. Zbraně prodávají obě strany barikády avšak ti tzv. teroristi konají krevní mstu. Fakt netuším komu v tomhle filmu držet palce aby vyhrál, ale popravdě je mi to jedno. Zločinci jsou všichni tak co. Shlédnutí mi nic nedalo, ničím nezaujalo a kdyby nebyl natočen, nic by se nestalo.

• 12.5.2016  16:07

Tak mocný a hluboko pronikavý dojem toho, co mi kdy chtěl film dát poznat jsem nikdy u žádného snímku doposud nezažila. Tohle nebyl válečný film, tady byly ukázány a vnímavější divák si je mohl požít a procítit i s hrdiny filmu a to jsou důsledky války na všechny. Především však na rozvoj osobnosti a krutý zásah do psychiky dětského vojáka. Měl by to vidět každý kdo touží po dobrodužství boje, válčení, napětí. Velice rychle bude z těchto ideí vyléčen dost nevybíravým ale účinným způsobem. Ukrutně mocný snímek s překvapivou dokonalostí všech hereckých rolí, děti nevyjímaje což bylo perfektní a posunulo úroveň filmařské laťky hodně vysoko. Cítím se poctěna, že jsem tohle mohla vidět.

• 11.5.2016  12:02

Dávám vyšší hodnocení než bych chtěla protože po filmařské stránce nemám co vytknout. Spíš naopak. Těžká technika v akci, žádné lepenkové předělávky, stejně tak detaily výstroje určitě nadchnou všechny militaristy. Bitevní scény vzrušující, popis jak se hýbala fronta srozumitelný i pro taktické analfabety mého kalibru. Přesto mi chybí jaksi nějaký silnější příběh jednotlivců a nějak mi nejde vduchu fandit "těm druhým". A nepomohlo ani silné charisma herců, kterých tam bylo hodně a byli přesvědčiví. Bohužel. Jinak určitě dobrý film z méně známých filmařských končin na téma 2. sv. války. Za zmínku stojí scénka, která mi vyrazila dech a dodnes netuším jestli se vůbec ve válce někdy něco takové stalo. To byl moment kdy ruský voják s nasazením vl. života přitáhl nepřátelského vojáka k jejich partě a zase zdrhnul ke svým.

• 24.6.2015  20:03

Viděla jsem ten film tolikrát za to množství let od doby jeho vzniku a nikde jsem se nedopátrala proč za celou tu dobu nebyl nadabován do češtiny. Jinak pro mě scény z kasáren nuda a to je bohužel většina filmu. Pár hezkých bojových scén, ale příliž málo. Přeceňovaný snímek. Jinak vystřižená scéna fotbalu s lidskou hlavou tam mohla klidně zůstat. Když jsem byla malá, táta před náma schovával fotky z války ve Vietnamu. Nevím odkud je měl a proč je odkládal, ale našla jsem je a byl to humus a na jedné z nich byl ten fotbal s hlavou, akorát bylo poznat, že to nebyl film ale skutečnost.

• 15.6.2015  08:29
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Velice nadějný začátek první řady se v dalších dvou řadách roztahal dějově na nesnesitelně dlouhou dobu a stala se z toho nějaká telenovela pro chlapáky na mateřské dovolené aby ve 4 řadě naprosto zabila akci děj a hlavně poutavost. Naprostý paskvil. 1* za pár dobrých herců, kteří se zprvu chovali normálně vzhledem k dějové linii, druhá * za první řadu. Jinak běžný komerční seriálový odpad.

• 29.5.2015  08:38

Dlouho jsem přemýšlela proč se neustále vracím k Sedmi samurajům a proč si je pouštím ve chvílích volna a odpočinku pořád dokola a nenapadlo mě nic. Vždyť jsou tam tak zdlouhavé, nudné až zbytečné scény a přezto si je pouštím zas a zas. Ráda sleduju počínání jednoho z nich coby výtržníka a (ne)samuraje, další z nich je tichý samotářský hrdina, další mladý záletník, další taktický odborník. Prostě paráda. Nepamatuju si jméno ani jednoho z nich, ale to mi vůbec nevadí a nepřekáží k tomu, abych si ten film pustila znovu.

• 25.5.2015  17:07
    REC (2007)

Tyhle oblbovačky alá Blair which nemůžu koukat kvůli nesnesitelně a naprosto zbytečně roztřesené kameře, která má asi navodit atmosféru realistična nebo co. Mně navodila těžké bolesti hlavy a po 20 minutách jsem to vypla a film zlikvidovala. Pokud je film natočen tak, že z obrazu jde upadnout hlava je špatný. Kvůli ostatním, které u toho hlava nebolí dávam 1* jinak pro mě naprostý odpad. Dvojku ani nejdu riskovat, fakt NE!

• 25.5.2015  11:26

Zklamání s absencí humoru umocněno dabingem Řitka video. Podprůměr umocněm dabingem na hrubý podprůměr.

• 18.5.2015  14:51

Nečekala jsem od toho nic a tak jsem byla příjemně překvapená. Pravda do komedie tomu hodně chybí, spíš bych to označila za úsměvný film o smutných věcech a odklon od původních básníků vzhledem ke stárnoucím představitelům i tvůrcům je veliký. Když se člověk podívá na všechny díly básníků, přestane se smát a usmívat čím dál víc, protože celá série je až mrazivě reflektující dobu, ve které byla natočena. Je smutné vidět kam jsme se dopracovali, proto to není k smíchu.

• 2.5.2015  19:26
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Rozhodně víc než průměrné ale ne nejlepší. Na můj vkus tam je dost situací kdy se dalo víc ukázat z toho "umění" přežití bez civilizace. Dost situací, ze kterých se dalo filmařsky akčně vytěžit jako např. prázdný tank, rúzná vojenská technika a pod. Rozhodně nemá cenu brát si k seriálu blok a tužku a zapisovat si survival postupy. Žádné jsem tam totiž nenašla. Přecejen se dá na to koukat víc než na jiné seriály, kterými nás neustále krmí. Příběh uspokojivý, dokonce se dá objevit i něco jako dějová linie. Zajímavé momenty: kluk Carl a jeho postupný přerod v postapo tvrdého bojovníka, Derylovo setkání s nemrtvým bratrem Merlem a pod... Zkrátka některé díly vynikají svojí vysokou kvalitou příběhu, jiné jsou zase jen jakoby do počtu. Co mi jaksi uniklo byl důvod vzniku apokalypsy. PS: Komixy nečtu. 1. řada 55%, 2. řada 55%, 3. řada 75%, 4. řada 75%, 5. řada 80%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6