Jhershaw

Michal Schongut

okres Most

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 11.10.2017  16:26

Závěrečná akce je super, ale ty zbylé dvě hodiny na mě byly až úmorné. Těžko řict, jestli se jim to nepovedlo, nebo jsem se já správně nenaladil, ale přišlo mi, že se film beze zbytečně vážně a ztratil nadhled, který byl tak super v prvním dílu. Všeho víc ještě neznamená lepší výsledek (přišlo mi to trochu, jako když si hraje Peter Jackson 'ještě tam dám tohle a tohle a to bude super jízda' ..akorát že není) slabší 3*

• 11.10.2017  16:23
    Po bouři (2016)

Z Kore-edových filmů mě Po bouři bavilo asi nejméně. Příběh člověka, který opustil dřívější ambice a zabřednul do nezajímavé práce, a zároveň ztratil vůli a motivaci s tím něco udělat. Tam jsem měl problém s ním nějak soucítit.

• 25.7.2017  15:32
    Dunkerk (2017)

Přidávám se k těm, kteří z Dunkerku nejsou nadšení na 100 % (a tedy k těm, kteří dávají 4 místo 5 *). Ale nejde o nic překvapivého. Ač jsem byl připraven na to, že nejnovější Nolanův počin by měl být precizně chladný, bez výrazného příběhu a vykreslených postav, stejně mi to tam prostě chybělo. Přišlo mi to jako jedna dlouhá akční/ napínavá scéna (resp. tři prostříhané dohromady), které ale chybí začátek. Když si vzpomenu na slavnou "docking scene" z Interstellaru - ta scéna je uhrančivá nejen proto, jak je natočená a hudebně podkreslená, ale taky proto, že jsme si k těm postavám stihli vypěstovat nějaké citové pouto. Ale bylo by stejně poutavé sledovat docking scene nataženou na 90 minut (protože hudba v Dunkerku skutečně tepe skoro celou dobu), kde ale chybí veškerý úvod? Za sebe si to nemyslím, zbyl by mi jen obdiv technického provedení. Ani těm postavám se nedá pořádně dostat pod kůži, s výjimkou Marka Rylance, Branagh ani Hardy moc času před kamerou nezaberou. Napadlo mě ještě jedno přirovnání - ač v pornu je hlavní ten samotný akt, bez nějakého úvodu mě to baví míň.

• 25.7.2017  14:23

Už si ani nepamatuji, kdy naposledy comicsový film 1) byl tak zábavný, 2) měl tak dobrého záporáka. ad 1) Comicsové filmy mohou být napínavé, dramatické, ale čistou zábavu, ve smyslu nadhledu a humoru, jsem v takové koncentraci již delší dobu postrádal. Píšou to tu asi všichni, nový Spider-man funguje nejlépe v humorných scénkách ze střední školy, akční scény jsou až na druhé koleji. (A za mě, ta poslední s neviditelným letadlem, byla ta nejvíc nepřehledná a zmatečná akční scéna, co pamatuji.) Ad 2) Četl jsem to už kdysi jako komentář k Bayově Skále - kvality akčního filmu se odvíjí od záporáka. Proto byla tak super Skála nebo Nebezpečná rychlost. A na druhou stranu, kdo si dnes vzpomene, jaký byl záporák v Ant-Manovi nebo Thorovi 2? Michael Keaton je perfektní a jeho postava je sice záporák, ale stejně jako pro generála Hummela pro ni mám jisté pochopení. Netuším, jestli jak hodlá Marvel se Spider-manem pokračovat, ale takto za mě ano. Určitě Spider-maní TOP3.

• 13.7.2017  09:18

Jak již napsali Pomo a Marigold, nečekejte žádnou opulentní válku. A film si své pomalé tempo udrží až do konce a zazdí potenciální vyvrcholení celé trilogie. Ale at nezním moc kriticky. První polovina je skvělá, má výbornou atmosféru (vč. hudby M. Giacchina) a perfektně splňuje to, co si představuju pod souslovím vtáhnout do děje, a nebál bych se ji ohodnotit pětihvězdou. Jenže pak přijde druhá polovina, řekněme pracovní tábor, a to mi jednak přišlo víc jako asociace na Most Kwai než Apokalypsu, hlavně se to začalo poněkud vléci a já jsem přišel o to vtažení do děje, film se odehrával dál, ale já se cítil čímdál méně zaujatý. Samotný konec je fajn jako konec jednoho filmu, ale trilogie by si zasloužila něco víc.

• 10.7.2017  12:20
    Wind River (2017)

Já jen chci dodat, či vypíchnout, co tu psal Marigold. Pro mě též je vrcholem poslední dialog dvou otců, kteří ztratili dceru. Po Hell or High water další thriller se sociálním podtextem, a funguje to výborně. PS hudba Nicka Cavea a Warrena Elise je skvělá. 90 %

• 9.7.2017  01:10

Jak mi většinou nabídka hlasovacího lístku v Karlových varech přijde málo detailní, zároven mě ochraňuje od dilematu, které mám často tady, a to: je to na 3 nebo 4 * ? Úvod je svižný, vtipný a se správnou chemií mezi protagonisty. Nicméně pak tedy nastane fáze koma, a ta je imho delší, než by snímku slušelo. Sice v něm přijdou asi ty nejvtipnější momenty, ale je mezi nimi větší množství sentimentální vaty. 75 %

• 9.7.2017  00:59

Nemůžu asi začít jinak než SPOILEREM. Celý film sledujeme pachtění a přežívání losera, který není schopný něco dotáhnout do konce, nebo alespon vyjít se svou rodinou a lidmi kolem sebe. A já pořád čekal, že přijde moment, který ho změní, a my se dočkáme happy endu. Ale to se nestane. A pak je tedy otázkou, jaký měl film smysl, nebo jestli mělo jít jen o jakousi melancholickou jednohubku. P.S. ale zajímala by mě nějaká potitulková scéna, třeba po 2 letech, jestli by skončil jako bezdomovec na ulici.

• 9.7.2017  00:50

Složité kamerové jízdy, dlouhé záběry, poutavý soundtrack, a pak dlouho nic a pak teprve příběh.. v podstatě podepisuji, co zde již napsal Adrian, audiovizuální zpracování je dechberoucí, kamerové jízdy připomenou Potomky lidí, automobilová honička - ač krátká je vskutku intenzivní, ale samotný příběh je jednoduchý a vydal by na pár vět. 70 %

• 9.7.2017  00:46
    Odnikud (2017)

Z úrovně "solidní / standardní" tenhle film vytahuje jen opravdu výtečná Diane Kruger, jinak nic, co by nebylo zpracováno obdobně a dříve. Pamatuju, že z Gegen die Wand jsem byl odvařený o dost víc. 70 %

• 9.7.2017  00:42
    47 metrů (2017)

Na půlnoční film bohužel málo zábavné, ve smyslu hloupě zábavné, je to jen jednoduché a nelogické.

• 9.7.2017  00:25

Rozhodně jeden z těch lepších půlnočních filmů, aneb základem je humor. Sice mi klasicky přišlo, že někde ve 3/4 docházel trochu dech a že ještě pár minut vystřihout a odsejpalo by to víc, ale jinak spokojenost. 70 %

• 6.7.2017  19:55

Jestli chcete vědět, do čeho jdete, nečtěte ani tak oficiální synopsi, ale komentář uživatele iz67, je tam vše: " Šel jsem na to už s vědomím, že se toho nebude moc dít. Ale doufal jsem, že toho hodně uvidím (interiéry a exteriéry v rozkladu). Bohužel i přes značnou délku snímku se díky rychlosti (pomalosti) záběrů do filmu moc nevešlo." Tedy ve zkratce - chcete-li jít na film doufajíce, že budete obdivovat krásu rozkladu a zániku, nechte si zajít chut. Takových záběrů je tam jen pár. Zbytek filmu vypadá že byl natáčen stylem: postavíme kameru ke skupině neznámých, indiferentních lidí, necháme ji běžet 5 minut a uvidíme, co se stane. A pokud se nic nestane, pořád aspon máme 5minutový záběr a to se počítá. Odešli jsme po 40 minutách a určitě jsme nebyli mezi první dvacítkou odchozích.

• 6.7.2017  17:44
    Oklamaný (2017)

Začnu tím, co mě uchvátilo nejvíc - a to byly, překvapivě, ony krátké záběry nádherně nasvícených přirodních scenérií. Mělo to nějaký smysl? Asi ne, ale hezky se na to koukalo. A jak si to po sobě čtu, ta věta by se dala aplikovat na celý film. Jak píše Pomo, dějově řídké a diváci se smějou na místech, kde nevím, jestli S.C. ten smích plánovala. Těch dvou hodin nelituji, ale znova bych se na to nepodíval. 70 %

• 6.7.2017  17:38
    Listopad (2017)

K Listopadu bych měl asi dvě poznámky; jednak onu otřepanou frázi o vítězství formy nad obsahem. Protože ano, černobílé zpracování je dechberoucí a překvapivě i hudba tam funguje dost dobře. Druhá poznámka by byla inspirována tím, co často píše Franta Fuka u filmových adaptací knih - film má být srozumitelný i pro nečtenáře. A tady mi přišlo, že spousta informací chybí; že snímek je ilustrací knihy, kterou si užijí ti, kdo jíž ví, o co jde. Ale já jsem tápal, kdo, co a nejčastěji proč dělá. Spíše než koherentní film mi to přišlo jako sled scének, kde některé byly působivé, jiné veselé či nechutné, ale v celku jsem postrádal nějaký smysl,

• 6.7.2017  17:30
    Baby Driver (2017)

Jak mě potěšily Dobrý časy, kde hudba žene film zběsile dopředu, tak mě zklamal Baby driver. Úvodní automobilová honička je super, pak se na scéně objeví ONA a.. pak až do konce to kdovíjak zajímavé nebo strhující není. Píšou to tu všichni, ale je to tak, chybí propracovanější příběh, výraznější postavy i ten nadhled, proboha. Občas sice potěšilo nastříhání na hudbu či zvukové efekty, ale to byly jen momenty, čekal jsem toho víc.

• 6.7.2017  17:26
    Dobrý časy (2017)

Bál jsem se, že Good Time bude jeden velký nepochopitelný trip, a nedopadlo to tak hrozně. Film hrozně těží z nabušeného soundtracku, který dodává většině scén na intenzitě; bez něj by by zážitek poloviční. Pattinson se dal bez problému přežít.

• 6.7.2017  17:21
    Neústupný (2017)

Svým námětem, poctivý jednotlivec versus zkažená společnost, mi to připomnělo Leviatana od Zvjaginceva. Neústupný přecijen poněkud pokulhává po formální stránce, ale jako sonda do života na íránském (nejspíš) venkově to funguje dobře. Všehovšudy solidní film, který by vás neměl odradit jen proto, že se jedná o íránské drama.

• 5.7.2017  12:01
    Obludárium (2017)

Bál jsem se, že Freak show na mě bude moc.. freak a queer. A zpočátku jsem s hlavní postavou dost bojoval, přišel mi moc rozmazlený a sebestředný, s nepochopitelnými motivacemi (tak chce od prvního dne zapadnout mezi spolužáky a zapůsobit na ně pozitivně, nebo se chce vymezit a stírat je??) Nicméně někdy od třetiny film přepne do spíše-komedie, a navíc je v něm fakt energie, živelnost (hlavně obrazové montáže na písničky), a to už jsem si užíval. Konec je možná trochu moc smířlivý a sentimentální, ale to k takovým příběhům trochu patří.

• 15.5.2017  18:23

Na paní neBovaryovou / pan jin lian, jsem byl zvědavý, neb jsem si pamatoval, že vyhrála nějaké ceny na asijském filmovém festivalu; nicméně o filmu samotném jsem moc nevěděl. První, co zaujme, je samozřejmě vizuální podoba - kruh nebo čtverec ve středu, a víc ze scény nevidíme (nicméně efekt roztažení plátna byl více wow v Mommy). No.. a to je asi vše, co mě zaujalo. Ale to je můj problém, když se s hlavní postavou nejen že nemůžu sžít, ale navíc mě strašně irituje. Tím, že si za svoje problémy může sama, a taky by si je měla sama vyřešit a ne s tím pořád otravovat okolí.

• 15.5.2017  18:15

Low-costový německý rádobyintelektuální Interstellar? A proč ne? Na filmu mě zaujal už plakát, který mi Interstellar připomněl: postavy ve skafandrech na nějaké nehostinné pláni. Na začátku se film inspiruje Stalkerem: hlídaná tajemná Zóna, kterou přijede zkoumat zapálený student z univerzity. Místním, izolovaným od okolního světa, se to samozřejmě nelíbí. A pak se vše komplikuje.. Možná že film postrádá napětí, ale svou atmosférou mě dokázal zaujmout. Nicméně ke konci dojde zase na ten Interstellar styl, kdy se místo logicko vědeckého vysvětlení dočkáme emocí.. ale celkově jsem byl spokojen. 70 %

• 15.5.2017  16:51

Aniž bych si tu přečetl doporučení takového postupu, šel jsem na film nevěda o čem bude, čistě na základě doporučení a hodnocení - a všem, kdo Beksinského příběh zatím neznají, doporučuji totéž. Film se hodně odvíjí od jeho postav, těžko se dá s nějakou 100% sympatizovat a sžít, ale minimálně dokážou zaujmout svou neobyčejností, případně časem získat určitý respekt. Pečlivá režie a kompozice dlouhých záběrů napomáhá se stát zvídavým pozorovatelem a nahlédnout podrobně do života jedné netypické rodiny (a dost by mě zajímalo, jak moc je to podle skutečných událostí).

• 15.5.2017  16:41

Tak nevím, FF8 mi sice nepřišla nějak výrazně slabší než předchozí díl, přesto mě bavila méně. Možná je na vině opakované vstupování do jedné řeky, nebo prostě stárnu. Nějak mi chybělo víc nadhledu a víc zapamatování-hodných akčních sekvencí (vybavuju si akorát ty dvě, co jsou profláklé z traileru). Místo hlavních/ původních postav baví spíše ty vedlejší, asi není nikdo kdo by nevychvaloval Stathama, s Rockem film táhnou (kdežto Vin mi přišel vyšumělý a Charlize oproti Mad Maxovi taky slabota). 65 %

• 15.5.2017  16:21
    Uteč (2017)

Pro AfroAmeričany pravděpodoně zfilmována jejich noční můra, pro mě jako Evropana neotřelý thriller, při kterém jsem se sice párkrát fakt leknul, ale jinak jsem se spíše bavil rasovým/rasistickým pozadím filmu :) 75 %

• 27.3.2017  13:32
    Loving (2016)

Přiznávám, že jsem čekal o něco víc, než jen vizualizaci wikipedie/ článku v novinách. Loving plyne pomalu (ale jistě), občas se přeskočí měsíc, občas rok, ovšem život jde dál. Bez nějakých výraznějších momentů a zapamatování-hodných scén, ale v té všednodennosti je jisté kouzlo. (ale zajímavé bylo, že snad pokaždé, když Edgertonova postava stavá nějaký dům, je jeho zeď stejně vysoká.) Herecky výborné. 70 %

• 27.3.2017  13:28

Animovaný film, který určitě není určený/ vhodný pro (malé) děti - ne že by byl vulgárně nevhodný jako Párky, jen by jej nepobraly se všemi jeho narážkami a detaily.

• 22.3.2017  23:29
    Život (2017)

Již dva komentáře zmiňují, že abyste si film užili, musíte "vypnout mozek". A mají pravdu. Tedy, u některých snímků se zadaří v tom, že film strhne a divák pak nad nesmysly nezačne přemýšlet, ale tady se to nepovedlo. S vyzrazením zápletky v trailerech je začátek filmu jen natahované čekání na nevyhnutelné. (A zde si zaslouží velkou pochvalu Pasažéři, kteří se s tím v traileru moc neprozradit poprali lépe.) Jak je na první pohled patrná inspirace Vetřelcem, ve druhém plánu je inspirace Prometheem, kde podobně se postavy, které mají být špičky ve svých oborech, chovají nesmyslně. Navíc, kromě občasného "proč ne/udělali tohle" je jedna scéna (Sojuz), kde jsem nějakou dobu vůbec nechápal, co se na plátně dělo. A soudě podle reakcí okolí, nebyl jsem jediný. P.S. se stopáží 1:45 se nejedná ani o svižnou devadesátiminutovku, bohužel. 50 %

• 22.3.2017  12:42

Sice jsem v průběhu filmu měl trochu zmatek v Olliho motivacích, co a proč dělal, jestli to chtěl dělat.. ale v celku se jedná o typický příjemný film s pozitivním vyzněním, který zpříjemní večer (ale po roce si na něj divák asi nevzpomene). P.S. hezká tečka/ cameo, ten starý pár na konci :) 70 %

• 22.3.2017  12:40
    Moonlight (2016)

Obával jsem se, aby film nebyl primárně důležitý a až potom "filmově zajímavý", ale bez obav. Bolestivé drama o hledání sama sebe dokreslené výbornými hereckými výkony.

• 22.3.2017  12:37
    Mlčení (2016)

Nejsem si jistý, pro koho ten film byl natočen (kromě pro Scorseseho samotného). Mě poněkud minul, a píše-li Cival "..konverzačka, ve které můžete sympatizovat v podstatě s každou jednotlivou postavou" - já to měl přesně opačně, nemohl jsem tam sympatizovat s nikým. Možná ke konci pocítit trochu lítosti nad osudem, ale jinak ne. Mimochodem, tohle je film, u kterého doceníte premisu Arrival, aneb jak se dvě naprosto rozdílné civilizace spolu naučí komunikovat. Tady spolu měli mluvit jak, anglicky, portugalsky, latinsky? Vždyt tam ti japonští vesničané mluvili anglicky lépe, než leckterý obyvatel současného Tokia...

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29