Jhershaw

Michal Schongut

okres Most

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 15.5.2017  18:23

Na paní neBovaryovou / pan jin lian, jsem byl zvědavý, neb jsem si pamatoval, že vyhrála nějaké ceny na asijském filmovém festivalu; nicméně o filmu samotném jsem moc nevěděl. První, co zaujme, je samozřejmě vizuální podoba - kruh nebo čtverec ve středu, a víc ze scény nevidíme (nicméně efekt roztažení plátna byl více wow v Mommy). No.. a to je asi vše, co mě zaujalo. Ale to je můj problém, když se s hlavní postavou nejen že nemůžu sžít, ale navíc mě strašně irituje. Tím, že si za svoje problémy může sama, a taky by si je měla sama vyřešit a ne s tím pořád otravovat okolí.

• 15.5.2017  18:15

Low-costový německý rádobyintelektuální Interstellar? A proč ne? Na filmu mě zaujal už plakát, který mi Interstellar připomněl: postavy ve skafandrech na nějaké nehostinné pláni. Na začátku se film inspiruje Stalkerem: hlídaná tajemná Zóna, kterou přijede zkoumat zapálený student z univerzity. Místním, izolovaným od okolního světa, se to samozřejmě nelíbí. A pak se vše komplikuje.. Možná že film postrádá napětí, ale svou atmosférou mě dokázal zaujmout. Nicméně ke konci dojde zase na ten Interstellar styl, kdy se místo logicko vědeckého vysvětlení dočkáme emocí.. ale celkově jsem byl spokojen. 70 %

• 15.5.2017  16:51

Aniž bych si tu přečetl doporučení takového postupu, šel jsem na film nevěda o čem bude, čistě na základě doporučení a hodnocení - a všem, kdo Beksinského příběh zatím neznají, doporučuji totéž. Film se hodně odvíjí od jeho postav, těžko se dá s nějakou 100% sympatizovat a sžít, ale minimálně dokážou zaujmout svou neobyčejností, případně časem získat určitý respekt. Pečlivá režie a kompozice dlouhých záběrů napomáhá se stát zvídavým pozorovatelem a nahlédnout podrobně do života jedné netypické rodiny (a dost by mě zajímalo, jak moc je to podle skutečných událostí).

• 15.5.2017  16:41

Tak nevím, FF8 mi sice nepřišla nějak výrazně slabší než předchozí díl, přesto mě bavila méně. Možná je na vině opakované vstupování do jedné řeky, nebo prostě stárnu. Nějak mi chybělo víc nadhledu a víc zapamatování-hodných akčních sekvencí (vybavuju si akorát ty dvě, co jsou profláklé z traileru). Místo hlavních/ původních postav baví spíše ty vedlejší, asi není nikdo kdo by nevychvaloval Stathama, s Rockem film táhnou (kdežto Vin mi přišel vyšumělý a Charlize oproti Mad Maxovi taky slabota). 65 %

• 15.5.2017  16:21
    Uteč (2017)

Pro AfroAmeričany pravděpodoně zfilmována jejich noční můra, pro mě jako Evropana neotřelý thriller, při kterém jsem se sice párkrát fakt leknul, ale jinak jsem se spíše bavil rasovým/rasistickým pozadím filmu :) 75 %

• 27.3.2017  13:32
    Loving (2016)

Přiznávám, že jsem čekal o něco víc, než jen vizualizaci wikipedie/ článku v novinách. Loving plyne pomalu (ale jistě), občas se přeskočí měsíc, občas rok, ovšem život jde dál. Bez nějakých výraznějších momentů a zapamatování-hodných scén, ale v té všednodennosti je jisté kouzlo. (ale zajímavé bylo, že snad pokaždé, když Edgertonova postava stavá nějaký dům, je jeho zeď stejně vysoká.) Herecky výborné. 70 %

• 27.3.2017  13:28

Animovaný film, který určitě není určený/ vhodný pro (malé) děti - ne že by byl vulgárně nevhodný jako Párky, jen by jej nepobraly se všemi jeho narážkami a detaily.

• 22.3.2017  23:29
    Život (2017)

Již dva komentáře zmiňují, že abyste si film užili, musíte "vypnout mozek". A mají pravdu. Tedy, u některých snímků se zadaří v tom, že film strhne a divák pak nad nesmysly nezačne přemýšlet, ale tady se to nepovedlo. S vyzrazením zápletky v trailerech je začátek filmu jen natahované čekání na nevyhnutelné. (A zde si zaslouží velkou pochvalu Pasažéři, kteří se s tím v traileru moc neprozradit poprali lépe.) Jak je na první pohled patrná inspirace Vetřelcem, ve druhém plánu je inspirace Prometheem, kde podobně se postavy, které mají být špičky ve svých oborech, chovají nesmyslně. Navíc, kromě občasného "proč ne/udělali tohle" je jedna scéna (Sojuz), kde jsem nějakou dobu vůbec nechápal, co se na plátně dělo. A soudě podle reakcí okolí, nebyl jsem jediný. P.S. se stopáží 1:45 se nejedná ani o svižnou devadesátiminutovku, bohužel. 50 %

• 22.3.2017  12:42

Sice jsem v průběhu filmu měl trochu zmatek v Olliho motivacích, co a proč dělal, jestli to chtěl dělat.. ale v celku se jedná o typický příjemný film s pozitivním vyzněním, který zpříjemní večer (ale po roce si na něj divák asi nevzpomene). P.S. hezká tečka/ cameo, ten starý pár na konci :) 70 %

• 22.3.2017  12:40
    Moonlight (2016)

Obával jsem se, aby film nebyl primárně důležitý a až potom "filmově zajímavý", ale bez obav. Bolestivé drama o hledání sama sebe dokreslené výbornými hereckými výkony.

• 22.3.2017  12:37
    Mlčení (2016)

Nejsem si jistý, pro koho ten film byl natočen (kromě pro Scorseseho samotného). Mě poněkud minul, a píše-li Cival "..konverzačka, ve které můžete sympatizovat v podstatě s každou jednotlivou postavou" - já to měl přesně opačně, nemohl jsem tam sympatizovat s nikým. Možná ke konci pocítit trochu lítosti nad osudem, ale jinak ne. Mimochodem, tohle je film, u kterého doceníte premisu Arrival, aneb jak se dvě naprosto rozdílné civilizace spolu naučí komunikovat. Tady spolu měli mluvit jak, anglicky, portugalsky, latinsky? Vždyt tam ti japonští vesničané mluvili anglicky lépe, než leckterý obyvatel současného Tokia...

• 22.3.2017  12:31

Možná že to není taková pecka v kině, ale tenhle film prostě nezapomenete.

• 17.3.2017  13:46

Popcornovka v tom pravém smyslu slova - na popcornu si pochutnáte, ale za hodinu už nevíte, že jste něco jedli.. a je to škoda. Už od traileru mě nadchlo vizuální zpracování. A i když -ano, ty nejlepší momenty vykecali předem- stále jich dost zůstalo. V drobnostech, detailech k pobavení, to je super, a je vidět, že si s tím režisér pohrál. Ale kulhá to v celku. A to bych tak často zminované postavy dal až na druhé místo v pořadí důvodu neúspěchu. Nejvíc mi vadilo, že to není konzistentní. Má to být lehkovážně dobrodružná komedie nebo hutné survival drama? Snaha od každého trochu to pro mě boří, a jakékoliv budování napětí se zhroutí, když to během pár sekund zabije nějaký vtípek. I přes to: v kině jsem se bavil, užíval si ty wow momenty, a pokud ne celý film, tak mininálně trailer zůstane mým guilty pleasure. 75%

• 17.3.2017  13:35

Já už se s tím opakuju, ale čekal jsem opět o trochu víc. O trochu víc.. intenzity, vtažení do děje a na konci se nechat vyplivnout úplně překroucenej. Takhle mi to přišlo jen hodně dobré. Možná i příliš dlouhé? Ale druhé zhlédnutí, bez očekávání dám určitě. Konec super. 90 %

• 24.1.2017  10:46
    Mamon (TV seriál) (2015)

Pro mě bohužel poněkud zklamání; po všem tom hajpu kolem; nebo byla chyba vidět Mamon až po Pustině, která je- si to přiznejme- ve všech ohledech o několik levelů výše. Na jednu stranu jsem ocenil, že jsem nepoznal skoro žádného herce a tedy jsem neměl pocit "toho znám z...", ale to bude nejspíš tím že jsou to hlavně seriáloví herci. Některým role sedla (Šrámek, Zpěváček), ale ta policistka mi přišla moc jednorozměrná, chyběl mi nějaký background a hlavně jestli/proč to měla být Lisbeth Salander lite? Problém jsem měl s tempem, kde se víc jak polovina něco odvíjí a odhaluje, aniž by to (alespon mě) pořádně chytlo a přikovalo k sedačce; z druhé strany konec byl sice intenzivnější, ale zároven z kategorie "WTF a ted mi to vysvětlete a přidejte ty oblíbené nitky vedoucí od postavy k postavě". (Ale na vině je možná severský předchůce - a seveřani tohle mají rádi?). Ačkoliv nepochybuju, že to je jeden z nejlepších seriálů, co u nás vznikly, je to dáno hlavně tím, že spousta těch dalších je dno, za které se dá akorát stydět. Tohle tak 70 %

• 24.1.2017  10:32
    Sing Street (2016)

Ten kluk je možná trochu cucák, na druhou stranu v tom věku na to má nárok (a v době a místě, kde žil). Příjemný feelgood film o dospívání, o tom jít si za svým snem - ale bez hudby by byl poloviční.

• 24.1.2017  10:25

Lepší 3 *. Líbilo se mi, že ve filmu sledujeme vývoj postav na nějakých 5 -10 let, a ocenil jsem, že kromě konce se nějak moc netlačí na romantickou linku a slzopudnost; že jde hlavně o studenty, dospívající děti, a jejich první sbližování. Bohužel humor je takový jednoduchý, opravdu zasmál jsem se jen párkrát. 70 %

• 24.1.2017  10:22
    Ip Man (2008)

Lepší tři hvězdy. Akce je samozřejmě skvělá, ale přišlo mi že kulhá vše ostatní (a nejen Ip Manovi protivníci) - Donnie Yen má asi dva výrazy (lehký úsměv a lehkou zasmušilost), příběh žádná sláva (k čemu tam měla sloužit ta skupinka přivandrovalců?), no aspon to není moc dlouhé a nenudí.

• 4.1.2017  17:11
    La La Land (2016)

Takové to když... film úplně nenaplnil vaše očekávání a vy mu místo 5 * dáte jen 4. Uvodní taneční scéna je super, má šmrnc, drajv. Pak střih na představení postav, které projdou klasickým, ale přesto podmanivým vývojem hate->love. (Mimochodem, film začíná tím, že Goslingově postavě sestra nabízí nezadanou slečnu na vztah a on odmítá. Obával jsem se finále a la My Sassy Girl, ale naštěstí se to nekonalo.) No a pak v nějaké fázi, cca 3/4 filmu to najednou začalo, ne vyloženě drhnout, ale povolilo to sevření diváka, a příběh začal působit trochu natahovaně. Jinak hudba super a dvojici Ryan+ Emma to fakt sluší.

• 30.12.2016  16:44

Nějak nechápu to všeobecné nadšení z filmu. Vůbec. První polovina, možná i víc, mě nestrhla. Jak píše Marigold, "Je ta postava dementní?". A ještě ke všemu je to strašně zdlouhavé. Natočené hezky, nablýskaně, ale zdlouhavé. A pak přijdou jatka, kterým pocit intenzity vydrží v první části, a pak se dostaví již známý pocit z první poloviny "natočené hezky, ale zdlouhavé".

• 29.12.2016  10:08
    Pasažéři (2016)

Pasažéři mě prozměnu docela mile překvapili (aneb očekávání je mrcha). Obzvlášt začátek, který táhne Chriss Pratt. I ta romantická linka mi přisla OK a uvěřitelná. Škoda je až akčního finále, které je více pateticky zdlouhavým vyznáváním lásky než akčním finále. 70 % P.S. role Andyho Garcii wtf?

• 28.12.2016  16:32
    Malá smrt (2014)

Očekával jsem víc. Natočit křížence Všeho co jste kdy chtěli vědět o sexu a Lásky nebeské (protože mini příběhy o lásce a jejich prolínání), se jeví jako dobrý nápad a film začne velmi dobře, vtipně. Představí jednotlivé páry, potom předhodí problém (=úchylku) a pak by se s tím mělo nějak dále pracovat, rozvíjet a ukončit. A tady mi přijde, že filmu dojde dech, či mu jsou podraženy nohy, prostě z velké části vyšumí doztracena. Nejde mi o to, aby každý příběh skončil happyendem (naopak ocenuju, že neskončí), ale přišlo mi to prostě takové neuzavřené. Co se týká konce, souhlasím s Rob Royem - poslední segment je parádní, Erin James zamilování-hodná - jenže pak přijde úplný finiš, tečka na závěr, průsečík linií, a ten mi přišel příliš zbytečný a vychtěný.

• 16.12.2016  15:20

"Jako dobré, ale." Přijde mi, že panuje vcelku shoda. Že Rogue one byl jedním z nejočekávanějších filmů roku a že ta očekávání nenaplnil. Dokonce panuje i shoda v tom, co se nepovedlo. 1) odebrat z filmu lehkost, až pohádkovost typickou pro SW a ničím ji nenahradit. Není z principu špatné natočit military scifi ze SW světa, ale to by ten film musel působit tíživěji, osudověji, inrenzivněji - a ne jen špinavěji. 2) A hlavně, a s bodem jedna to vlastně souvisí: pro vtažení do děje, pro to, aby nám na postavách záleželo, jsou potřeba ty postavy. Dát jim nějaké pozadí, příběh, motivaci - důvody s nimi souznít. To, co se tak pěkne povedlo v SW7 u Rey, Finna a dalších. A co tady z nějakého důvodu nefunguje. Ještě třeba na začátku, s malou Jyn, a později Whitakerovým Saw Gerrerou, ale pak mi to celé přišlo málo propojené. Kde se vlastně asi s většinou neshodnu - robota 2KSO považuju jednoznačně za nejlepší postavu a většinu jeho vtipných hlášek za opravdu vtipné. Jen nejsou prvoplánově srandovní, spíše jsem v nich viděl způsob vyjadřování a la Sheldon z BBT. A tak mi jako největší dilema pro všechny přijde, jestli těch 70 % zaokrouhlit na 3 nebo 4 *.

• 13.12.2016  10:59
    Kvílení (2016)

Od Kvílení jsem mnoho nečekal, šel na něj v rámci zombie night FilmAsie, protože běžel před Pusanem, a byl jsem příjemně překvapen. Nebo spíš nepříjemně, ale pro horor pozitivně. Jak píše každý druhý, je to slepenec žánrů, začíná podobně jako Vzpomínky na vraždu - neschopnými policajty a jejich nestandardními metodami. Nicméně postupně atmosféra houstne, odhaluje se zlo a ve velmi intenzivním rituálu se vymýtá. Díky gradaci mi ani přes 2,5hod stopáž nepřišlo, že by film byl moc dlouhý. Intenzivní zážitek. Jen mi trochu vadí ta nejednoznačnost. P.S. je vtipné, že když jsem koukal na youtube na nějaké vysvětlení - je jich tam spousta, a každé říká něco jiného, podepřené jinými domněnkami.

• 13.12.2016  10:51

Svižně natočené, rozhodně nenudí, s dobře obsazenými postavami; ale zas bych to úplně nepřeceňoval. 70 %

• 13.12.2016  10:40

Za mě zklamání, ale holt po Wailing byla laťka dost vysoko. Přitom rozjezd byl dynamický, nákaza se šíří rychlostí blesku, zombící jsou správně agresivní a rychlí (tedy z pohledu zombie je to špatně, ale připomnělo mi to spíš 28 dní poté). Že do toho Korejci budou cpát melodrama, malé dítě, těhotnou, to se dalo čekat. Spíše mi vadilo, že to někde od poloviny přestalo dávat smysl, i z hlediska chování postav, a zbytečně se to natahovalo.

• 23.11.2016  22:40

Hlavnimi devizami filmu samozřejmě jsou: -že to je dokument (tedy ne "podle skutečných událostí", on ty skutečné události ukazuje), a -že nás nechá nahlédnout do míst, která předtím nespatřila člověka. Ničím to extra nepřekvapí, ale jako mrazivá výpověď o hrdinství a odhodlání potápěčů to funguje dobře.

• 23.11.2016  22:36
    Ženy sobě (2011)

Po většině ohlasů a oscarových nominacích jsem to čekal lepší, na druhou stranu mi to nepřišlo tak strašné, jak někteří varují. Ano, humor je místy over the top až k fekálnosti, celkově to je moc dlouhé a postavy někdy lezou na nervy, nicméně hlavní pozitivum vidím v Kristen Wiig a její sympatické postavě. 70 %

• 23.11.2016  22:32

Načrtnuté je to zajímavě, ale jak další vývoj, tak herecké ztvárnění je, přinejlepším, solidní a standardní.

• 23.11.2016  22:28

Uznávám, že po těch 13 letech si moc nevybavuji, o co všechno šlo v Nemovi. Ale vybavuji si, jak na mě ten film působil: že mě bavil i dojal. O Dory se to první dá říct částečně a to druhé vůbec. Humor mi přišel strašně prvoplánový, dětský, někdo komicky vypadá nebo upadne. Navíc je konec natahovaný a zkrácení o 10-20 minut by filmu, nebo alespon mně, prospělo.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28