Vinou lásky (2011)

Zatímco u čtyřhodinového Love Exposure jsem měl dojem, že sleduju film dvouhodinový, tady to bylo naopak.

Býčí šíje (2011)

Pro část lidí to bude film, na který nezapomenou (kvůli jedné scéně), pro část lidí to bude film jedné scény. Kromě toho film nabízí přesvědčivého hlavního herce a hutnou atmosféru.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Ultimatni destruction derby a ultimatni souboj Vina Diesela a The Rocka temer, temer davaji zapomenout na nektere diry a nesmysly, ktere se ve filmu objevi. Cely film znovu bych asi nedal, nektere pasaze klidne vicekrat. Solidnich 7/10.

Odnikud někam (2010)

Děvky, sex, chlast a ferrari - aneb náročný život bohatého herce. Herec v hotelu, a přece úplně jinak než v Lost in Translation. Zatímco Lost in Translation sází na střet kultur, melancholii a charismatického, vtipného herce, Somewhere nabízí floutka, který nevydrží 24 hodin nesouložit a vede život podobně prázdný, jako film o něm. Film si sice drží pohodovou atmosféru, ale unavuje zdlouhavými scénami a postrádá stotožení a sympatie s postavou.

Rubber (2010)

Autor ústy postavy říká, že se jedná o poctu "no reason", bezdůvodnostem ve filmech. Ale podle mě si spíš plete "no reason" s "doesn't make sense". Pozitiva, vyjmenovaná Rentonem, převládají v počátku, druhá část je už natahovaná a zabředává do snahy si co nejvíce hrát a ohýbat pravidla. Co mohla být legrace při vymýšlení nebo natáčení, nemusí být i při sledování pro diváka.

Světová invaze (2011)

Akce, přestřelky a výbuchy mnohonásobně převládají nad patetickými či jinými dialogy, takže u mě dobrý.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Líbilo, překvapivě. Poslední kniha mě moc nebavila, první část bylo samé chození lesem, stanování a nic víc. Proto mě potěšilo, jak se povedlo scénáristovi putování seškrtat na snesitelnou úroveň a hlavně režisérovi do filmu natlačit emoce i napětí a tím udržet moji pozornost. Uznání patří i trojici mladých herců, jejichž výkon je více než snesitelný. A přidávám se k názoru, že nejpůsobivější scény jsou ty, které byly do filmu oproti knize přidány.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

OMG, co to mělo být? Akční film? Napínavý thriller? Co třeba sympatické postavy (i když zloději)? Ne, nic z toho se nekoná. Armored je mnohem více ukecaným sociálním dramatem, nuda.

Počátek (2010)

"What's the most resilient parasite? A thought. A single thought about the movie Inception." Ze svého pohledu - opět jsem udělal chybu, když jsem se příliš těšil. Trailer byl nabušený, strhující, narvaný emocemi, to film ve své 60násobné délce nedokáže; trailer je prostě koncentrát. Někteří filmu vyčítají, že v první polovině představí plán a v druhé ho plní. Mně to nevadilo, užíval jsem si ten začátek, vysvětlování, budování týmu, protože i to je dobře zvládnuté. Bylo to pro mě jako objevování něčeho nového, nového světa, nových funkcí, bavilo mě to. Herecký tým je skvělý, téměř nikdo nepůsobí jako vata. Problém jsem měl s poslední scénou, i když později jsem si přečetl, že v ní možná jde o něco jiného, než se na první pohled zdá. Co chci ještě zmínit, je hudba. Ačkoliv těch skvělých tracků je na soundtracku jen pár, ve filmu funguje dokonale. Abych se ještě vrátil na počátek - ačkoliv mě film po prvním zhlédnutí nesmetl tolik, jak jsem doufal, i po třech dnech na něj stále myslím a těším se, až ho uvidím znova. A to nemůžu říct o každém filmu. ____ Po druhém zhlédnutí už zasloužených 5 *.

Predátoři (2010)

Příjemná letní jednohubka, nenudí, pobaví, v hlavě nezůstane a opětovného vidění netřeba. Zpětně si říkám, jestli to vůbec je akční film, protože samotné akce, přestřelek a soubojů tam tolik nebylo. Spíš se mi tam líbila atmosféra "neznáma", kdy postavy netuší, kde jsou, a snaží se zjistit, jak se dostat z džungle. I namíchání postav se mi líbilo - všichni jsou prvotřídní zabijáci a každý se specializuje na něco jiného (např. souboj s katanou mi přišel fajn). 70 %

Ovládací panel
97 bodů