Bestsellery (2021)

Co si budeme nalhávat, ve Varech šli na film skoro všichni jen proto, aby viděli živého Michaela Cainea. Ten pronesl bonmot, že hezké ženy nebývají talentované, ale že paní režisérka talentovaná je.. a pak se zeptal, jestli už se jde. Tolik k úvodu. Film samotný.. se ubírá těmi cestičkami, které byste po přečtení anotace očekávali. Čím lehce překvapí: že Caineova postava je utržená ze řetězu více, než bych čekal, a film je jasná přístupnost R. A čím bohužel zklame, že postava nakladatelky je spíše jen taková figurka, karikatura, než životná postava, která má něco za sebou.

Atlas ptáků (2021)

Jedním z trendů letošního festivalu jsou filmy s nesympatickými postavami. V případě Atlasu ptáků jsou ty nesympatie dané nelogičností jejich chování. Postavy, které by na základě předchozích životních zkušeností či postavení měly být chytré a schopné, se chovají přesně opačně. Respektive tak, jak se to scénáristovi hodí, i když to nedává žádný smysl. Facepalm během filmu zažijete několikrát. Ptačí monology patří do kategorie WTF a jak jich přibývalo, v sálu začínal propukat smích. Že konec filmu nemá žádné pořádné dovršení ani rozuzlení dříve nakousnutých zápletek, je jen dalším z hřebíků do rakve.

Brimstone (2016)

Mě nejvíc pobavilo, že s Guyem Pearcem tu máme další film, který je vyprávěn pozpátku :) Herecké výkony skvělé, nepříjemného násilí tu je opravdu dost, jen ta délka.. trpí holt postavy i divák. 70 %

The Divide (2011)

Atmosférické a špinavé ano, ale na mě je to moc velké béčko. Možná s lepším scénářem nebo víc vykreslenými postavami bych si to vychutnal víc.

Božské (2016)

Takové to když dospívající herečka hraje toho spratka tak dobře, že vás celý film strašně s..e. Ale na režijní debut povedené.

Den před krizí (2011)

Viděl jsem až po Big Short (což pro mě byla pecka a bylo to zábavné). Tohle je chladné drama, čistě vysoustružené, jací bankéři jsou, ale mně tomu chybělo něco extra, přesah, emoce.

Koe no katači (2016)

Ano, dalo by se to shrnout jako "co se škádlívá".. a stejně tak se dá rozporovat, že v začátku ty hlavní dvě postavy nejsou moc sympatické, ale v průběhu jsem k nim stejně nakonec přimknul. Ale na Kimi no na wa to nemá.

Vnitřní krása (2015)

Velmi povedené romantické drama, které obzvlášt těží ze své zajímavé premisy. Praha na závěr je už jen třešnička.

Vlk samotář a mládě 2: Řeka smrti (1972)

Dvojka Lone Wolf mě bavilo o něco méně, než jedničkový úvod. Byly tam zajímavé i dojemné momenty, ale mně chyběla asi dějová výživnost prvního dílu. 70 %

Za mých mladých let (2015)

Zase jednou taiwanská romantická komedie ze školního prostředí, až si říkám, jestli teď nastoupila nějaká taiwanská vlna, jak kdysi přišla korejská. Jen mi ty filmy přijdou dost podobné, hlavně ve svých záporech - humor je někdy až toaletní a postavy vyhnané do extrému. Za mě škoda a lidštější přístup by mě potěšil. 65 %