Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Dobrodružný

Destination Moon (1950)

Cesta party zámečníků na Měsíc. Jak to ti pánové s dýmkami v "klubu geografické společnosti" hezky rozhodli a pak hezky postaru nakreslili. Připomnělo mi to Tintinův komiks. Ale ne, vážně, na dobu vzniku a 20 let před skutečným letem Američanů na Měsíc, je to docela napínavá a zábavná věc a rozhodně stojí za shlédnutí. Vemte si, že v roce 1950 nebyla na našem území ještě všude samozřejmostí dnes tak běžná věc jako je elektřina!

plakát

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Můžu film-noir a můžu Jessicu! Že tento film je, vím s určitostí od roku 1999. V dalších letech jsem na něj tu a tam jistě narazil, ale měl jsem většinou "důležitější" divácké cíle. A nakonec "1001 filmů, které musíte vidět, než... " a hele ho! Nečekal jsem tolik, kolik jsem nakonec dostal. Lidi, tahle hraná kreslená krimi komedie se "zlým Dr. Brownem" a supersexy mutací Rity Hayworth a Scarlett Johansson má přes třicet let! Plný počet!!

plakát

Čaroděj ze země Oz (1939)

Ve své době z toho musely být děti (i dospělí!) na větvi. I dnes film baví svými barvičkami, písněmi, výpravou a vůbec takovou jakousi nevinnou pokrizovou meziválečnou rozjuchaností. Osobní žebříček sympatie: 1. Strašák, 2. Plecháč, 3. Lev.

Můj soused Totoro (1988)

Úžasně pozitivní, pomalý, uklidňující film. Doporučuji.. zvlášť v tomto čase.

Ledová archa (2013)

Tak tohle byl vážně mazec! Mám vlaky rád, v tomhle bych ale nechtěl trávit ani karanténu, natož 18 let! Tedy, v zadních vozech určitě ne.. Je to napínavé, plné kontrastů (např. tma - světlo :)), překvapení (kuk - kluk!), tak nějak tarantinovsko-korejsky ulítlé, po česku rozdováděné, místy až surrealistické. Věřím, že i kino, kavárna (minikinokavárna) s dětskou hernou by se našly a zejména pak nepostradatelná posilovna. Dám téhle komiksárně z nadhledu za pět a myslete si o mě, co chcete..

Deadpool (2016)

"Oh, shit! I forgot my ammo bag!" Mladý Bruce Willis zkřížený s nabušeným Jackie Chanem nacpaný po návratu ze Shaolinu, kde se mj. dočkal modifikace své DNA ("Deadpool Natural Appetite") a přežil výbuch klášterní varny, do spidermanovského kostýmku a poslaný do víru velkoměsta... Hlášek a regenerace tolik - a Morena Baccarin HOT tolik a tolik! - až nezdravo!! Na home projekci rozhodně nezvěte svojí babičku a děti a film dokoukejte jak říká Forrest až do úplně nejvíc posledního konce.

Riphagen (2016)

Filmů s tématikou WW2 jsem viděl myslím dost a myslel jsem si, že mě už nic nějak extra nepřekvapí. Jeden velký omyl! Tento snímek si rozhodně nenechejte ujít!! Takže: 1. Myslíte si, že to umíte s lidmi, že to umíte hrát na všechny strany a dokážete si za všech okolností zachovat chladnou hlavu a hbité reflexy? 2. Kdy vás naposledy nějaký film k sobě postupně poutal stále větší a větší silou a vysvobozující konec se ne a ne dostavit? 3. A když konec (?) přišel, jen jste zírali? A pak ještě 2 minuty na černou plochu.....

Gentlemani (2019)

Hrozně nepravděpodobná nesourodá slepenina. Tenhle svět jde úplně mimo mne. Snaží se to být hrozně cool, tough, funny, stylish a modern… Na procvičení pouliční angličtiny to ovšem není špatné. Byl jsem zvědavý na "snow queen face" Michelle Dockery v jiné roli než té z Downtonu. Dočkal jsem se.

Saljut-7 (2017)

Saljut 7 mě vtáhnul víc jak o něco starší Gravitace, a to už je co říct! Celé to bylo, řekl bych, lidštější. O osudy sovětských hrdinů a jejich rodin jsem se taky víc bál. Dopředu jsem si o této misi na webech nic nečetl, ani zdejší komentáře. Jen ten konec je na můj vkus dost rychle utnutý. Film, u kterého se nenudíte ani 1 ms si nicméně nezaslouží menší hodnocení.

Konkurenti (1992)

Šmejdi. Já mám s těmihle vnucovači a vemlouvači (pojistky, energie..) obrovský problém.