aluna

aluna

Česko
In the middle of nowhere...

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 17.10.2020  21:10
    John Wick 3 (2019)

Udělala jsem zásadní chybu, jelikož jsem se na všechny díly dívala po sobě a tudíž mi jednička připadala ve svý brutalitě celkem zábavná, dvojka už absolutně nezáživná a u trojky jsem usnula! A nejhorší je, že jsem o nic nepřišla! Kdybych se aspoň bavila, byla bych ochotna odpustit archetyp hrdiny, kterej mi připadá pro společnost nebezpečnej (to nemůže kinematografie dát teeňátkům taky nějakej charakterní morální idol?) a možná i nelogický motivace postav i universum, kde každej bezďák je hitman a pohádku o Babě Jaze znají nejspíš všichni lidi světa (včetně "zakázek"), jenže vona je to nuda k uzoufání. S Johnem Fíkem kámoši nebudeme...sorry.

• 17.10.2020  00:34

Šerednosti Vietnamu prostřednictvím pouze toho, jaké to je posléze "doma", když zjistíte, že klid nepřichází, nikdo se nestará a nechápe, je šikovný způsob, jak vykřesat soucítění s (bůhvíproč) dobrovolníky i bez přehnané ukázky boje v džungli v celé nahotě a snahy šokovat. Přesná Jane Fonda a Jon Voight, kterému to už nikdy takhle vsedě neslušelo, perfektní soundtrack a pomyslné slzy za všechny, kteří nás ovlivnili, v našem životě byli a už nejsou. Baby you're out of time...

• 14.4.2020  10:51

Jedna věc je být zneužita kapitalistickým filmovým magnátem, který vás přes protesty a odmítání pomocí finanční kompenzace dotlačí tam, kam potřebuje a přetvoří vaše niterní dílo k obrazu svému. Zkušenost jistě nezáviděníhodná. Ale použít vaše pravé jméno, jméno rodinných příslušníků a reálie k natočení příběhu o výše zmíněném, o vás, viděný pokřivenou optikou - navíc po vaší smrti, kdy se nelze jakkoli "ošívat" a s vyzněním, jak starou nerudnou pannu tíženou dávnými démony spasí a zachrání ztripovaný dobrosrdečný taťka Walt, kolem nějž tančí zpívající víly - to je teda už silný kafe a ukázka nedozírné megaarogance! Ale tak oba filmy se divákům líbí, tak je vyšší princip zajištěn. Zkušený vlk ví, jak se z jedné kozy nažrat dokonce dvakrát a za hlasitého aplausu přihlížejících.

• 6.9.2019  19:56

Fuck, fuck! Shit!! Crap!!! Fuuuck!! Brutalita bez příčiny, co má bavit? Fuck?! Svět se v prdel obrací, jestli tohle lidi chtěj...

• 23.6.2018  09:43

Co na to říct? Kdyby mi tohle naservírovali v devadesátých, spokojená bych nebyla. On na filmech byl vždy nejdůležitější příběh a bude to tak bez ohledu na technický pokrok. ///Možný spoiler!/// Tady na konci zjistíte, že celou dobu fandíte špatné straně, pomateným pseudohumanistům, kteří nedokáží vidět špičku vlastního nosu a ani, protože jsou tuze dobří až na kost, nesnesou pohled na smrt, které mohou zabránit a tak raději způsobí globální katastrofu, jelikož tu v celé své kráse na vlastní oči sledovat nemusí. Jak ohleduplné. ///Konec spoileru!/// Ale jinak to nebylo tak zlý a dinouše jsem si užila. Jen tklivě pláču po chrabrých, uvažujících pánech a statečných vyděšených dámách, zatímco jediný příčetný Ian Malcolm zde bohužel hraje až ty nejposlednější housličky.

• 5.8.2015  11:03
    Ona (2013)

Něco takhle na první pohled nevinně zvrácenýho a zároveň aktuálního jsem už dlouho neviděla. V týhle formě nikdy. On má na tohle Jonze jak vizi, tak cit. Jen doufám, že se v rámci etiky do "Ní" nedostanem, poněvadž pak by to závánělo znásilňováním (všech) a v blbým (ale dle mě nevyhnutelným) případě Skynetem. Jen krůček by pak byl k tomu, jestli je morální (později zákonné) urazit city (později práva) "osoby" mající vědomí a myslící víc, než lecjaký živoucí tvor vůbec může pobrat. Ještě propastnější izolaci osamocených chudáčků nepočítám. Podle hesla "Myslím, tedy jsem" bych nerada byla příznivkyní něčeho, co by leckteří nazývali otrokářstvím, protože prostě chci, aby mi můj Dell sloužil a když to dělat nebude, nechci cítit morální kocovinku, až ho jen tak prohodím oknem.

• 28.7.2015  10:36

Teen Age Riot potěšila a Heroes je song, kterej má drajv. Jinak je to takový...americký.

• 19.7.2015  10:15

Nenávidím, když mi potupně znásilňují mojí lásku a ani se při tom nesnaží vytvořit atmosféru, která by utrpení maličko zmírnila. Nenávidím "moderní" dobu a pro vytřený publikum točící Amíky, co už nejsou schopni vyplodit nic novýho a smysluplnýho. Reinkarnace nej guvernérovejch hlášek, mých milovaných scén a vět, který vymyslel někdy jindy někdo jinej, svým lacině podbízivým útokem na nostalgii paradoxně jen lijí olej do vatry už tak solidního zhnusení. You're terminated, fucker.

• 18.7.2015  12:17
    Méďa (2012)

Nečekala jsem roztomilýho méďu, čekala jsem přesně to, čeho se mi dostalo. Evidentně čím chlupatější, tím víc testosteronu. Jenomže bezžlázovitej Ted s libidem 18 letýho dominantního stříbrohřbetýho samce není oplzlej a trapnej jen ve srovnání s medvídky, ale i řada upocenejch povalečů z nádražní putyky z čtvrtý cenový by zůstala pozadu. Znát ho, nemám ho ráda. Taky nemá žádnej morální kodex ke svýmu jakože nej kámošovi a jestliže nedokáže předvídat následky svejch činů, indiánský jméno Velký medvěd si nikdy vysloužit nemůže. Jediná milá tady byla - Markyho milá Mila, i ten její vychlastanej hlásek. Metrák fekálností (prdy nepočítám, ty vyvanou), tuny patosu a pár dobrejch vtipů a narážek na sele brity, ale jinak mi filmek prokázal službu medvědí.

• 4.7.2015  15:01

Na rozdíl od Kurt and Courtney se Statler alespoň opírá o nějaký fakta, jak Statný, to už je na reflexi diváků, nicméně vyřazení výpovědí lidí, co vypadají jako prvoligový smažky, autenticitě rozhodně neublíží. Takhle dokument ano. Osobně nejsem přítelkyní konspirančních teorií, i když síla peněž je nepopiratelnej fyzikální jev, co přenáší hory. To je fakt...

• 14.4.2015  17:35

Válka je peklo, jistě. Každá. A když v ní jste, je celkem fuk, jak a proč začala. Důležité je jen splnit úkol a přežít. Chrabří a hrdinní hoši zde si ji ale dobrovolně vybrali jako zdroj obživy a já těžko můžu litovat patologa, protože dělá psychicky nepříznivou práci. Je jasný, že odbitím páté nemáte padla, pokud nepadnete sami, a nepůjdete se sousedem nezávazně poklábosit k jednomu chlazenýmu. Alespoň, pokud jste normální, což je další kapitola...Když už někam z vlastní iniciativy lezu a tam neplánuju zrovna krouhat zelí, nýbrž hlavy, chci vědět proč. A oni o tom, zčásti asi kvůli ignoraci, zčásti kvůli organizovanýmu vymejvání mozků už od malýho švitořícícho američánka odříkávajícího přísahu, nemaj páru a co hůř - ani je to nezajímá. Zlej zakuklenec mi zastřelil parťáka vedle, já musím být hrdina a chránit svoje lidi, i (hlavně) mimo území USA. Tak moc se to zdá být osobní, až další tisíce texasanů přehlédnou děsivou vysokou a progresivní politiku a podlehnou iluzi, že skutečně hrdinně brání nevinný Američany, co se, chudáčci, celý roky už od svého vzniku všude bezelstně snaží jen šířit demokracii, dát zaostalým zemím lepší život a tak jdou a rubou. Nebo spíš se nám snaží prostřednictvím týhle vymejvárny nakecat, že oni to tak berou, ačkoliv ve skutečnosti jim je osud všech úplně u zádele. Natočený je to pěkně, Bradley byl fajn, jednostrannost a kusý informace přebíjený emotivností jsem, i když mě štvou a hlavně děsí, chtěla skoro odpustit, ale ten konec mě nechal sedět s otevřenou pusou a němou otázkou, jestli je vůbec možný takhle bezostyšně jak mávnutím kouzelnýho prutu udělat z člověka glorifikovanou heroickou a nesmrtelnou karikaturu sebe sama. V ten okamžik mě ten film nepředstavitelně nas*al a považuju ho za nebezpečnou součást mediálního masírování veřejnosti. Holt historii píše vítěz.

• 29.3.2015  14:25
    Lví král (1994)

Bohužel jsem si v žánru nevšimla kolonky muzikál. Vydržet zpívaný pasáže byl pro mě v sebezapření výkon srovnatelnej se Simbovým chopení se toho, čeho by měl, ale nechce. Možná to bylo tak děsuplný jen v dabovaný verzi, netuším. Ale musím tenhle animáček hodnotit průměrně i s rizikem, že ve Wheelcrusherových očích budu potrefenou "pseudointelektuelní hyjenou". Na svou dobu to byla pecka, to ano. A morální předlohy se dnešním lvíčatům tůze nedostávají.

• 21.1.2015  17:30
    Interstellar (2014)

První polovička připraví poměrně zajímavou půdu, kterou pak náš fantasmagorista rozpráší do ztracena (kde se ztratíme všichni). Aby taky ne, když běhat se v Novým světě bude i vzhůru nohama. Nelogickej a mnou neoblíbenej Inception a Interstellar chtějí být dle počátečních písmen "IN", a tak nám tlačí vizuální pecku s překombinovaným dějem, jehož složitost a "hustota" skryje vyhlodaný červí díry a řečičky, který musí emocionálně rozložit, aby se na přemítání o ději raději zapomnělo. Já se nekrátkou dobu modlila, ať už ta blbá dodávka konečně spadne / blbej modul se konečně připojí, vlajky se přestanou plácat ve větru, záchrana dětí pomine a tenhle na efekt dělanej rádobychytrej film, co nedojímá, nepřekvapuje, ale nudí, konečně skončí. Science fiction rozuzlení je k pousmání, mistr tesař nikdy neví, kdy se z tý diskotéky radši vyspat a kdy vypsat. Tenhle žánr mu nejde, takže 2 celý hvězdy a jednu pomyslnou dvojcípou.

• 27.11.2014  00:01

Většinou mě "umělecký" filmy štvou - diváci se i přes nebetyčnou nudu snaží najít význam v každým kousku pitominy, kterou tam rejža v poloopilosti bez hlubšího smyslu vložil a teď se baví nad interpretacemi těch, kteří věří, že takovej génius musel zamýšlet význam i v detailu, jestli si hrdina utírá pravou nebo levou rukou, či dokonce toaleťákem. Obrazově je to pecka, což mě, zarytýho dějaře, většinou nijak neuspokojuje, jenže s Jimem si sednem i hudebně a potrefeně přiznávám, že to mi zážitek umí o 200% zvednout (a bez nelogičností ve scénáři mi najednou stačí jen nasát atmosféru a užívat si ji). Jinak by bylo hezký myslet si, že za pouhých několik set let by lidstvo všeobecně mohlo dospět v tak uvědomělý tvory, jakými byli Adam a Eve a o to smutnější je ubezpečení, že populace zůstává neponaučitelná i po dvou tisíciletích, až se z nich stanou zombie.

• 4.9.2014  09:17

Doufala jsem, že se skopčácká kinematografie konečně zvetila a bude to fajn komedie, jak zdejší hodnocení předpovídalo. Možná jsem už prostě stará, jinak si svou rezistenci k "fórům" týhle rádobyhustý pikačoviny nedokážu vysvětlit. O úspěšnosti dokončení svýho mentálního vývoje ale celkem pochybuju, jelikož se mi v kině podařilo dvakrát vysypat popkorn a pokřtít podlahu vypěněným (předraženým) Heinekenem, jehož 4 kousky jsem si po první hodině povolala na pomoc doufajíc, že trochu rozmělní atmosféru. Rozpačitý smích se sice po třetí trojce v rozumný míře dostavil, ale byl směřován tomu, jak je to nebetyčně trapný. Takže možná to konina fuck je.

• 22.7.2014  12:16

Znáte to v tom vtipu, jak pán padá z věžáku a v každým patře si říká: "Ještě je to dobrý..." ?...Zajímalo by mě, v kterým si přizná, že už to oukej není.

• 22.7.2014  09:29

Když má prastarej duch ztělesňující čiré zlo slabost pro hudbu 60. let, říká si kočičí král a mluví hadím jazykem, je jasný, že namísto punktování alotrií touží jen po dlouhých vlnitých vlasech, kožených kalhotech a odříkání si svojí Soft Parade prostřednictvím The Unknown Soldier. Kdo by se mu divil - s kukučem J.M. by se to páchalo! (I know your deepest secret fear) Bohužel dnešní horory prostě děsivý nejsou. Zmačkaný obličeje, mimózní výrazy, skučení, krev rozmatlaná po těle - podobný a přitom děsivější je pondělní ráno, když se díky vedru proberete nedochrněný s rozškrábanejma pupencema od komárů a jinejch hovad. Nevím, jak na to, aby to dle mě fungovalo, ale je fakt, že z toho ční snaha o nějakou "novotu" - "filmů o exorcismu tu bylo, tak my musíme pořádně - ať se prohejbá za hranicema lidský anatomie, drápe se, žere, mluví latinsky, kouká jak vejr...a to všechno hroozně děsivě." Přehnaně a směšně. Ale jinak myslím, že jim to všem natřel hezky.

• 6.2.2014  18:48

Jen nechápu, proč skoro vždycky tím odkrývaným zlem musí být tahle ojetá újma, když jsou rodinný tajemství, nešvary a tahanice přitom v reálu tak nápaditý.

• 3.2.2014  00:29
    Lawn Dogs (1997)

Málá Devon málem umřela, dvakrát, a tak nemá dvakrát zdravej náhled na smrt. Velkej (vyvrhel společnosti) Trent má sice zdravej náhled na smrt i na život, ale platný mu to je jak mrtvýmu zimník, protože jednou taky málem umřel. Devon a Trent, Trent a Devon, znějí hezky jim a asi i mně, ne už ale rodičům z odpornýho placatýho předměstí, protože když dceři sáhne pod halenku zazobanej smraďoch ze sousedství, chtěl ji přece jen pošimrat, jak jí ale věnuje želvičku "špína", je jasný, že to udělal výměnou za kačenku. Sam Rockwell zase "laškuje" s holčičkama, zase je při tom neskutečnej a to všechno ve filmu o pokrytectví svrchovaných, kde jsou ale krapet zlí všichni...a přitom nikdo.

• 21.1.2014  18:08
    The East (2013)

Nesnáším filosofický moudra a extremismus v jakýkoli podobě a je jedno, jestli se jedná o principielní pojídání zbytků z popelnice, principielní žhářství (protože mamon je kurva a jedině žitím v lesní chajdě můžu splynout s přírodou a nebýt jako "oni") nebo principielní demonstrace sounáležitosti krmením v kazajkách. I dobrý skutky jsou snazší s prachama. Všechno z principu jsou jen pózičky. Leč majitele korporace, co vědomě vypouští jinejm rodinkám do potůčku před baráčkem sračky, ale vlastnímu dítěti by pochopitelně zakázal se k Čertovce jen přiblížit, bych v něm s čistým svědomím vyráchala. Jenže jen úmysl je potrestatelnej tímhle "oko za oko" způsobem a zjistit, jestli tam byl, je na čas náročnej koníček, při kterým by už ho moc nezbylo na alotrie. Cílem lekce je oči otevřít, ne všechny vypíchnout. Shrnuto: nic novýho ten film neříká, ale opakování je matka moudrosti, ty oči vás otevřít donutí a přechroustat si to v sobě taky. Byť třeba jen na dvě hodiny a byť se těm kydům často budete smát.

• 18.1.2014  21:55
    O Sáře (2005)

Holka, co se musela i chtěla se vším porvat sama si nabrnkne borečka, kterýmu koule rostou s vědomím, že on je ten, kdo se stará, je potřebnej a má zasloužený právo na nošení kalhot (aspoň nohavičku, prosíím). Když zjistí, že slečna se nají i bez něj, přestane ty kalhoty pro jejich důkaz radši i sundávat a vyjde najevo, že ho její nová práce dvakrát nevzrušuje. Tak slečna jde za kariérou a chlapec dál pokračuje v honbě (za pocitem potřebenství). Holka to byla silná, ale i ty nejsilnější občas zaškobrtnou a, pokud to neděláte často, rozhodně není pro druhý obtíží říct si o podání ruky. Naopak je někdy hezký, cejtit se důležitě. Zdravě! se oprostit od svejch pseudohrdostí a pseudomindráků by všem ušetřilo fůru energie. V praxi to tak hladce nefunguje, ale často by stačilo fakt málo...ega.

• 16.1.2014  17:07
    Strašáci (2011)

Starý "Slamáci" měli lepčí charaktery, tahle verze mi připadá jaksi jemnější, jenže i ty nejskvělejší postavy nelze s radostí sledovat, pokud je utopíte v plivanci, co se táhne jako zima v Norsku. A v tom strašidýlka z roku 2011 rozhodně vedou, protože tady to odsýpá. Já jsem si to svý už taky odsípala, tak mizim strašit zas někam jinam. Jen je vidět, že do pastičky na medvídky se dá chytit lecjaká havěť. A v případě tohohle zviřátka, mi ho bylo skoro i líto. Skoro.

• 12.1.2014  23:33
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Všechny díly ovládaly marketingovej um, jak nažhavit diváka na ten další a kdyby to často nebylo tak absurdní, překombinovaný, chování postav i univerza tak moc nelogický a nekonzistentní v pravidlech, co platily jen podle toho, kdo byl v hledáčku, měla bych čistý svědomí. Takhle se i stydím za to, že mě ten seriál zhypnotizoval, až jsem nebyla schopná známkovat. Plánovala jsem 3*, což mi přijde pokrytecký, když každej díl, byť mě štval, utekl, jak vampýr lenochodovi. PS: Sookie je prospěchářka, kterou svět naučil, že bejt hezká, stačí na to, abyste si hystericky votvírali hubu na kohokoliv a nic se vám nestane, popř. vždycky přiběhne nějakej blbec, kterej za vás dá ruku do plamenů. Ta mně lezla na nervy a nechápala jsem, co na ní všichni! maj, když jediná pravá nebojácná ženská, která se příkladně emancipovaně stará o svůj kočoládovej zadek i vanilkový zadky ostatních sama bez vykňučený pomoci zvenčí, je tady Tara. Vlci a ta Kráva mě nebavili vůbec a všechno kolem Sama rovněž. Jason je tele. Laf, Terry, Jess, Tara, Pam a Eric na druhou stranu chvílema jedlý, ale stejně je to celý trapný :), leč čučela jsem na to.

• 27.12.2013  14:39

Kdo by byl řekl, že je na Štědrý den dostatečnej pech chtít vykrást dům nástrah postaršího Kevina McCallistra, být polit kočičími chcankami a obtisknout svůj ksichtejk do záznamu, aby mohl, nebýt profesionální policejní práce, následně být populárnější než ten Santův, je na omylu. Chudák zlodějíček musí jako rukojmí ještě navíc zajmout pár, co se rafe jak jeho vlastní rodiče. A kdo by tušil, že být pod pohružkou násilí uvězněn ve vlastním domě (který si, jako vše, nárokuje tchyně), může Vánoce k svátkům klidu a míru paradoxně přiblížit víc, než rutinní večeře v kruhu rodinném? Bůhvíproč celkem neznámá konverzační komedie, která má drajv a stává se mým novým milým Vánočním filmem.

• 3.12.2013  17:23
    Sunshine (2007)

Slunce vyhasíná, bomba to spraví. "Když myslíte, proč ne..." říkala jsem si. Jenže pak se začalo stmívat a nejasností přibývalo (jít se nechat dobrovolně usmažit, i když tam nebudu nic platnej, to je mi pořádnej Zemskej patriot. A mrzí mě, že význam zvolání: "Co vidíš?! Co vidíš!!?" mi zůstal neosvětlen). Zastřený motivace Freddy Krugerů i zmatečný činy dalších postav do příběhu zrovna světlo nevnesly a z totální nepřehlednosti vševybuchujícího konce se mi rovněž nerozsvítilo. Koukala jsem na audiovizuální kravinku, pod kterou je podepsáno pár hvězdiček. Možná to na mě jen bylo moc hr (střih, blik, střih, blik), páč než to ke mně dojde, trvá to zpravidla 8 minut a tady vás nenechaj ze svých pochmurných zásob outůčka ani nadechnout. Sny o "Slunečním svitu" mít určitě nebudu. Já měla daleko radši ten Měsíční....

• 21.11.2013  09:56
    Debilní kecy (TV seriál) (2012)

Debilní kecy psů - to jsem se fakt chechtala jak po požití talíře bylinkovejch bramboráků. Ale víc než ostatní díly mě v tu dobu pobavil jeden "línej" úletář: http://www.youtube.com/watch?v=fIMFkSLGwxE

• 18.11.2013  13:51

Pitomoučkej film a nenáročná zábava - tak lehká jako pouze-společnice! Dorka (předpokládám, že slečna má jméno odvozené z Angličtiny). Šílená atmosféra pobavila, je to místy až zabijácky vtipný a i když vysvětlení a konec jsou, jaký jsou, já si nemůžu pomoct, ale mně by na 3 hvězdy asi klidně stačilo, kdyby tam Plouhar hodinu a půl jen tak stál a házel ty svý mord pohledy. Lopatou i bez ní.

• 6.10.2013  17:02
    VyVolení (TV pořad) (2005)

Přehlídka slepic a kreténů: Vyvolení

• 3.10.2013  17:44

Jakeovi to sekne (všichni chlapi by měli trochu zpustnout a zarůst, aby byli zas chlapama), je to fajn udělaný a vůbec, jenže už nějak blbě snáším, když se brutalita vykresluje jako něco hustýho, což je dneska už skoro normální a pak se nelze divit, že dá holčina kopačky klukovi a on jí rozřeže tescomáckým nožem. Nic proti usekanejm hlavám, motorovkám a všem roztomilejm blbůstkám, ale musí bejt jasný, že jde o nadsázku (nebo dát zabíjení nějakej důvod, i když ten jde dát jen zabíjení, masakru ne). Já dřív myslela, že to lidi mají v hlavě v cajku a žádná kůl agitka v rouše zobrazování "reality", zhmotnění představ či co já vim, je neovlivní, ale... Nebezpečný, moc nebezpečný. A to, že se to lidem líbí, je důkaz, že to padá na úrodnou půdu a já tápu, proč bych tohle měla chtít sledovat?

• 2.10.2013  22:55

Horor to moc není, ale na druhou stranu mám dost těch věčnejch znetvořenejch co nejhnusnějších ksichtů, dětí od hlíny v roztrhanejch šatičkách s kruhama pod očima, lekaček a ohlušujících skřeků. Jenže tady na mě dopadla jakási prapodivná nostalgie, protože ač je tenhle flák s televizním vzezřením točenej začátkem novýho milénia, na mě z něj dýchaj devadesátky a večery, kdy rodiče jednou za uherák vypadli někam na zábavu a já s bratrem jsme zůstali sami v prázdným baráku, ponocovali, čučeli na Velkou noční hudbu, u toho se ládovali, nahrávali na VHS klipy Mansona a Kurta a užívali si volnost bez přítomnosti zploditelů. A tenhle film ve mně ten milej pocit bůhvíproč vyvolal a za to poděkovat musím.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13