Splasher

Child of the Stars ... Colobus

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 4.8.2018  12:25
    Safe (TV seriál) (2018)

Problémem Safe je, že Hall i Abbington patří k těm méně nadaným hercům. Podivný průběh vyšetřování a tím i vyprávění se v posledních dílech vyjasní, ale stejně to šlo zkrátit na 6 dílů.

• 4.8.2018  12:08
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Při vší úctě k Ondříčkově Dukle pro mě zůstává nejzdařilejší poctou horníkům videoklip Since I Left You od Avalanches. Příjemně překvapil Mikluš.

• 2.8.2018  16:17

Dva komici po operaci srdce vyjíždějí na ryby. Je to méně vtipné než Trip, ale taky mnohem více pohodové. Obojí je dáno tím, že Trip byl založen na střetu dvou velkých eg a snaze Coogana s Brydonem překonávat jeden druhého. Nutno podotknout, že Mortimer s Whitehousem mi jsou mnohem více sympatičtí. ___ Tyhle polobulvární formáty mi moc nevoní, ale je těžký je příliš kritizovat, když to patří k tomu nejlepšímu, co za celý rok vidíte. A je to BBC, takže to není zas tak moc prolezlý product placementem, o který si jinak podobné pořady vyloženě říkají.

• 20.7.2018  23:58
    Miloš Kopecký: Mackie Messer (hudební videoklip) (1962)

Pro posluchače doporučuji německou verzi Lotte Lenya z 30. let. Ta má ještě tu původní pochmurnou melodii, z které běhá mráz po zádech. Verze s Kopeckým již přejímá upbeat jazzové tempo z broadwayského muzikálu 50. let.

• 20.7.2018  22:36

Booyakasha! Po pravdě už tenhle humor na mě tolik nezabírá a nevím jak bych se tvářil na reboot Brass Eye. Ale i tak Re5pek

• 14.7.2018  19:46
    Hold the Sunset (TV seriál) (2018)

Nakonec návrat Cleese na BBC není taková hrůza (jak se může zdát z většiny recenzí), aby kvůli tomu musel znovu opouštět ostrovy. Ale je to tuze málo vtipné. Například se souběžně běžícím a tématicky blízkým sitcomem Mum (BBC 2) prohrává na všech frontách.

• 4.7.2018  23:58
    Mary Poppins (1964)

K legendárnímu muzikálu mě dokopal až "disneyovský trailer" od Poga. Z dnešního pohledu je to přece jen přepálené. Hlavně metráž a grimasy Van Dyka. To však bohatě vyvažuje dokonalá Julie Andrews. Film měl ve své době určitě velký dopad i na tvůrce v Československu. Všem musí být jasné, že Pan Tau je vlastně obrácená kopie Mary Poppins. Moc bych za to nedal, že paní Bohdalová zase velmi dobře sledovala Glynis Johnsovou. Dopad pozoruji i v dnešní době, kdy Claire Foy v Koruně velmi často nasazuje výraz Julie. ___ Jak se mi líbila Audrey Hepburn v Pygmaliónu, tak se přiznám, že nyní bych mnohem raději na jejím místě ve filmu viděl právě Julii. Zasloužený Oscar.

• 21.6.2018  22:52

3+1 za Paula.

• 20.6.2018  18:26

Po tomhle člověk musí mnohem více ocenit jiné party nadšenců, kteří dali dohromady například Aloise Nebela, kde animace taky zabrala 2 roky (díky tomu byl nákladný celý film). Ale byla jasná vize uchopení předlohy a tým 29 animátorů. Takže Nebel šel do kin a neudělal ostudu ani na festivalech. __ Druhá parta nadšenců, která mně ihned vytanula na mysli po zhlédnutí tohoto dokumentu, je tým okolo Garth Marenghi's Darkplace, který tento týden dokončí svou smutnou pouť noční ČT Art. Parta komiků z Footlights okolo Ayoadeho a Holnesse, která stvořila dokonalý předobraz Aporveru. Jediný rozdíl u Nekonečného příběhu Aporveru je, že se tvůrci bohužel nedokázali povznést a zařadit alespoň jeden kritický hlas, který by komentoval všechnu tu amatérštinu při natáčení (v Darkplace Todd Rivers). Zbyly nám tak pouze nehorázné kecy pánů Krejčího, Košťála a dalších zúčastněných. __ Pokud si toto náhodou pan Krejčí přečte, doporučuji mu předělat Aporver na 6 dílnou komedii ve stylu Darkplace a doplnit ji o rozhovory z tohoto dokumentu. A samozřejmě to předělání financovat přes startovač nebo patreon, lidi mu na to určitě rádi přispějí.

• 22.5.2018  14:28

Tímto se bohužel ukazuje, že ani ústavou garantovaný bezplatný přístup k léčbě nezabrání existenci podobných "klinik" a řada lidí jim dá přednost (navzdory finanční zátěži). Nedělám si iluze o zprivatizovaném zdravotnictví a tipuju, že podobných zařízení bude i např. v USA značné množství. __ Hlavní výtku vůči dokumentu mám technického rázu - detailní záběry na mluvící hlavy v připravených rozhovorech s lékaři - zbytečný důraz na emoce.

• 10.5.2018  21:38
    The Eric Andre Show (TV pořad) (2012)

Více než show to připomíná random meme generator. Ale kde jinde uvidíte hodinový trollící rozhovor natěsnán do tří minut? Je tam pár zlatých valounů, ovšem toho bahna okolo. To mnohé odradí.

• 26.4.2018  23:38
    Cunk on Britain (TV seriál) (2018)

Epizoda třetí: Třetí epizoda. Kdo prosadil Dvořáka? Budu se muset Charlieho zeptat, zda viděl Obecnou školu.

• 13.4.2018  22:43
    Peter Cook & Co. (TV pořad) (1980)

Tři skity už jsem znal z dřívějška. Dva s Cleesem (Chamberlain, rybáři) a jeden s Atkinsonem (kupé). I ty ovšem patří spíše do průměru. Ze zbytku už mě pobavil jen zpívající Cook.

• 12.4.2018  23:26
    James Acaster: Repertoire (TV seriál) (2018)

Recognise - 5*, Represent - 3*, Reset - 5*, Recap - 4* ___ Acaster jakožto návštěvník panelovek zrovna nepatřil k mým oblíbencům. Proto jsem ochoten mu trochu přisadit u tohoto čtyřdílného speciálu. Lehce "moranovský" styl vyprávění. Skvělá struktura všech představení. A je tam i doposud nejlepší vtip na Brexit.

• 9.4.2018  14:41

Den ze dne se poctivý lidé víc a víc přesvědčují, kdo mluví pravdu a kdo lže. Naše je právo! Naše je Pravda! Stále aktuální. Už aby byla zpátky uvědomělá státní televize.

• 23.3.2018  18:04
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

Po sedmi letech žádný posun. Přestože se Ricky, dle jeho slov, poprvé naplno věnoval stand-upu a celoroční tůru si velmi užíval, tak ve stylu či materiálu ke změně nedošlo. Chimps, pre-ops a hlavně egomania (u té je vrstevnatost největší). Zajímavé, že Ricky ve svém pořadu na Sirius XM se svými hosty velmi podrobně rozebírá jednotlivé techniky stand-upu, ale v praxi (v Humanity) z toho předvedl velmi málo. ___ Název nemá tradičně nic společného s obsahem. Vzpomínka na vtipy, které nemohl Ricky říci na Glóbech, mi přišla lehce úsměvná, protože i Netflix velmi rád střihá příliš silné scény pro US publikum. Škoda, že když už Ricky tolik času věnoval analýze svých eskapád na Twitteru, tak se nevrátil k užití slova mong. To přece byla tak vtipná konverzace. Naprostá většina point vyzněla banálně a do ztracena. I nejlepší vtip (inzerát na kytarové lekce) je ve své podstatě špatně použitý příměr. ___ Když jsem si projížděl mnou zhlédnuté speciály na Netflixu, tak Humanity určitě patří k těm nejzdařilejším. Přesto nemůžu jít nad 3 hvězdičky. Jakožto absolvent vysoké školy Stewarta Leeho nemůžu jinak.

• 23.3.2018  16:36
    Derry Girls (TV seriál) (2017)

Trochu jednodušší školní humor á la Inbetweeners, ovšem oděn do retra 90. let. A zasazen do Derry, tedy hraničního města v Severním Irsku. Čímž přidává v současné atmosféře Brexitu (a jednáních o hraniční kontrole) nový rozměr.

• 14.3.2018  01:01
    Baby Driver (2017)

Edgar to od spoofů na Tarantina a partičky devonských ochotníků (spoof na seriál On the buses) dotáhl daleko. Baby driverem si určitě zlepšil náladu po Ant-Manovi. Ale mě by to více bavilo, kdyby zůstal u původního obsazení a žánrem u komedie ve stylu Hot Fuzz.

• 14.3.2018  00:48
    Mindhorn (2016)

3+1* za scénu na přehlídce. Více "Cooganovské", než booshovské.

• 14.3.2018  00:41

Škoda že Iannucci nepřizval vedle Schneidera i Chrise Morrise, ale u této látky by se asi umělecky nesešli. Iannucci to tlačil více k Shakespearovi, což bylo znát nejen z obsazení Beala. Mrzí slabý Palin jakožto Molotov. Whitehouse si klasicky ukradl těch pár scén pro sebe. ___ Zákaz promítání v Rusku, rvačka Ševčenka se Svanidzem, ublížené komentáře na imdb. Ale to se dalo čekat, protože film chce provokovat. Nevím zda máme ve svých dějinách nějakou postavu, která by vyvolala po letech takové emoce (a to nejen proto, že nemají světový ohlas). Když ČT "polidštila Gottwalda" v Českém století, tak se žádné protesty a rvačky nekonaly; Beneše kritizujeme, ale jsme rádi, že radikálně vyřešil problém s německou menšinou. Sice to po letech stále řešíme, ale akademicky. Kdyby si někdo v zahraničí utahoval z Masaryka nebo Havla, tak kvůli tomu velvyslance na kobereček nepošleme.

• 24.2.2018  13:47
    Frost on Sketch Shows (TV film) (2013)

Chyběl mi tam Mitchell s Webbem. Rozhovor Davidů by určitě patřil k těm zajímavějším.

• 3.2.2018  18:11
    The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál) (2017)

70%, takže 3,5 hvězd. Téma mi přijde lehce oportunistické a není divu, že hlavní postava musela narazit zrovna na Lenny Bruce. Marvelovská Midge Maisel hraje velmi dobře. Akorát ten úsměv Rachel se především ve scénách bez dialogu opakoval příliš často. Vtipy jsou vtipné, což je základ. Jen se musím přiznat, že já si více vážím komiků, kteří svůj akt dokáží vystavět i na něčem jiném, než je jejich osobnost. Hodně mi vadilo závěrečné zauzlení. ___ Za pár měsíců by se měla do širší distribuce dostat i Veselá Kráva, což by měl být pohled ze 70. let v UK.

• 3.2.2018  12:23

Smutné jak moc novodobý humor v ČR spoléhá na šrapnely. YouTube scéna až extrémně. Blaník (podobně jako předobraz Thick of It) by měl být jen jako doplněk na okraji humoristického spektra.

• 3.2.2018  12:09
    This Country (TV seriál) (2017)

Rurální odpověď na People just do nothing. S "Garethem z Kanclu".

• 17.1.2018  20:22

Wossy je tam pečenej vařenej, protože BFQ vymyslel spolu s Jimmym a pořad od začátku dělá jeho produkční studio. Upadá nám to upadá. I změna formátu u klasiky, kdy nejedou podle měsíců ale podle témat, mi hodně vadí.

• 15.1.2018  16:29

Téma vývoje humoru (obecně, nejen 80. léta vs. současnost) mě dosti zajímá. A určitě i Steva s Reecem, když došlo na návrat Ligy Gentlemenů po 12 (?) letech. A byl to povedený návrat nejen s ohledem na vývoj postav (hlavně Pauline a Olie), ale i na nový materiál, kdy Gatiss zahrál (a velmi pravděpodobně i napsal) vůbec svůj nejlepší výkon - ve scénce vyvolávače z Binga.

• 15.1.2018  16:10
    Russell Howard: Recalibrate (TV pořad) (2017)

Po delším čase od MtW a Good News jsem dal Russellovi novou šanci a kouknul jsem se na Recalibrate. A u mě k rekalibraci očividně nedošlo. Pořád mi vadí jeho úsměšek, rodinné historky a způsob jakým upozorňuje i na závažná témata.

• 7.1.2018  12:46

Pánové si troufli i na novodobou Shakespearovskou frašku. A funguje to.

• 4.1.2018  20:59
    The Filthy Frank Show (TV seriál) (2018)

Přední odborník na těžkou až hlubokou internetovou retardaci, profesor Papa Franku. Na tento Omniverz měl až příliš mnoho chromozomů. "This, this is not ok. This needs to stop now ..."

• 29.12.2017  00:01

Nakonec to nedopadlo tak, jak jsem se obával z upoutávky, že to bude více rozlučka Moffata a Gatisse než Capaldiho. Byly tam jasně patrné prvky tématu emancipace, stejně jako u Sherlocka, což se ale dalo s obsazením Jodie očekávat. Jedna nemístná poznámka nakonec. Pokud se Doktor rozhodl zregenerovat, aby viděl jak nadále vítězí dobro nad zlem ... jsem zvědav jak v lednu dopadne regenerační scéna prezidenta Zemana ...

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35