Splasher

okres Praha
Child of the Stars ... Colobus

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 19.5.2020  23:31
    Ach, ta láska nebeská... (TV film) (2020)

Ještě o stupínek níže, než pocta Neckářovi (Hotel Hvězdář) od stejného autora. I podobné stylizace je možné realizovat se ctí, jak tomu bylo například u pocty HaDivadla Bulisovi (Café Proklatec).

• 30.4.2020  23:22
    Po životě - Série 2 (série) (2020)

Velmi podobné pocity jako z první série a Dereka. "Reklamní vyumělkovanost". Tedy pro mě přesný opak k závěrečné písni Sufjana Stevense. Přijde mi, že se Ricky ani nikam herecky neposunul. Spíše naopak. V dramatických polohách je stále velmi nepřesvědčivý a bohužel mi přišlo, že je o něco slabší i v těch komediálních (použité vtipy už dříve podal/režíroval lépe).

• 13.4.2020  23:38
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

Pamatuju si, že jsem Černejm kočkám sestup z Premier League přál. Pro mě hodně nesympatický tým (hráči a herní systém nikoli fanoušci či majitelé). Seriál ale začíná až jejich počínáním v Championship, kterou jsem sledoval jen okrajově (hlavně Fulham s Jokanovičem, Mitrovičem a Kalasem), ale i tak jsem potíže Sunderlandu zaregistroval. ___ Nechci spoilovat, ale musím zmínit ten výbornej kontrast, kdy se nepodaří udržet nadějného hráče a jsou rádi za 1,5 mio eur z Francie, aby následně vysázeli 3 mio za mnohem horšího útočníka.

• 17.2.2020  14:12

Iannucci a spol (Roche, Martin, Blackwell,..) jsou nejsilnější v dialozích (Thick of It, Veep, ...) a proto jsem byl zvědavý, jakým stylem pojmou vesmírnou Avenue 5. Fokus zůstal na dialozích, ve kterých po prvních čtyřech dílech jednoznačně kraluje Zach Woods. Snad se scénáristům časem více zadaří u Laurieho, který těch povedených vtípků zatím příliš neměl. __ Doufám, že po schválení 2. řady bude pozván i Jesse Armstrong a na oplátku by mohl Iannucci opepřit nějaký díl Succession.

• 22.1.2020  20:56
    Městské legendy (TV seriál) (2017)

Památný rozhovor Sex Pistols s Grundym jsem neznal, takže jsem byl na vážkách, jestli takto skutečně proběhl. Některé díly této série (např. mladý Hitler s Rupertem Grintem a Dylan s Eddie Marsanem) tu mají na čsfd vlastní profily.

• 9.11.2019  12:51
    Král (2019)

Netflix si může odškrtnout zvládnutou velkolepou bitevní scénu. A to je asi tak všechno, zbytek se totiž příliš nepovedl. Možná ještě závěrečný dialog Harrise s Chalametem, ale víc tam toho opravdu nebylo.

• 10.10.2019  23:49
    Premiér (TV seriál) (2019)

První sitkom a hned Premiér. ___ Ty si to představuješ jak Soukup politiku (ti odvážnější použijí oficiální anotaci Barrandova "politickou satiru"). ___ Přemýšlím nakolik žije pan Soukup v iluzi, že je českým Davidem Frostem a nakolik se jedná o precizní marketing Bannonovského střihu: kavárna ovládá čsfd, já vám to říkal, budou nás chtít zakázat jako FOX news. ___ Pan Soukup určitě zamotává hlavu i profesorům mediální tvorby, protože toto již nelze pouze zařadit do kolonky bizár u sitkomu či seriálu, toto je úplně nový formát, který bych zařadil kamsi pod politické pásmo Jaromíra Soukupa. A prosím ať pan Soukup nezůstává při zemi a rovnou přejmenuje celou stanici dle svého jména. A né pane Foldyno. Já Soukupa neporodil.

• 4.10.2019  23:51
    Year of the Rabbit (TV seriál) (2019)

3-4* _ Berry ve své klasické póze hláškujícího drsňáka.

• 11.9.2019  22:49
    Boj o moc (TV seriál) (2018)

Jak bývá u Armstronga již dobrým zvykem, nechává jednotlivé díly napsat různými scénáristy, natočit různými kameramany a řídit různými režiséry. Přesto celek vypadá velmi koherentně a nejsou tam tak patrné rozdíly jako tomu bývá u sitcomů, kde je tato praxe (v minulosti často ani nepřiznaná) mnohem běžnější.

• 27.8.2019  20:40
    Full Force (2019)

Oh, this side of YouTube ...

• 26.8.2019  23:39
    Čto? Gdě? Kogda? (TV pořad) (1975)

Dílů s anglickými titulky je pramálo a ruštinou zrovna neoplývám. Ale obecně vzato mi tam vadí ten oldschool formát (hlavně písničkové intermezza) a po roce 2018 i odchod hlavního arbitra - gospodina Verchošinského (byl převelen do Alfa Bank), který měl jako jediný vtipné kecy na soutěžící a moderátora.

• 26.8.2019  22:59

"Zvolna dochází mi jak je to s tou vlastí ... zajódluju z hranic sláva Vaterlandu!"

• 19.8.2019  23:42
    Limmy's Show! (TV pořad) (2009)

Silný glasgowský akcent, surreálné nápady bez pointy, každodenní aktivity s černohumorným twistem. Mělo by to fungovat. A mám podezření, že kdyby byl na místě Limonda například jemu podobný Reece Shearsmith, tak jde mé hodnocení nahoru. Jenže je tam Limond a v jeho podaní mi naprostá většina skečů přišla na sílu a nevtipná. Vedle těch opravdu povedených typu Adventure call inu. _ Nyní i na českém Netflixu ovšem bez cz titulků, takže opravdu jen pro silně pokročilé.

• 23.6.2019  23:40
    Co děláme v temnotách (TV seriál) (2019)

Whiskey!

• 28.5.2019  00:10
    Ghosts (TV seriál) (2019)

Parta z Horrible Histories zpět na BBC a s postavami, které si díky námětu mohli napsat přímo na tělo. Nejvíce mě bavil politický předák Julian v podání Farnabyho (bez kalhot, jak jinak). Ovšem nikdo za ním nezaostával, Katy Wix jsem v kostýmu nepoznal a i často kritizovaní nový majitelé sídla (Ritchie a Smith-Bynoe) mi nevadili. ___ Baynton a spol jsou nejvíce konzistentní baviči uplynulé dekády. Přestože se pravděpodobně na rozdíl od Goonů a Monty Pythonů (kteří také začínali na dětských pořadech) nikdy nezbaví své dětinskosti a nedosáhnou jejich komediálních výšin a patřičného uznání, tak pro mě se řadí k jejich boku.

• 10.3.2019  00:04
    Po životě (TV seriál) (2019)

Mé hipsterské já by se rádo podepsalo pod komentář m4xp4yn3. Ale chápu, že Ricky to vše chce i nějak přehledněji uspořádat do sitkomové formy. A hlavně mu do toho nikdo nemluví. Ovšem přestože dal Gervais dohromady bandu mých oblíbených a nepříliš známých herců, tak jako scénárista jim toho příliš nenabídl. V tomto je totiž velmi podobný Tonymu a jeho sebestřednosti. Takže tu nehrozí žádné opravdu silné momenty, jaké jsem například viděl od "oskarové" Olivie Colman ve Flowersových a ani tolik vtipu, jako v další hořké komedii Mum. To jen abych vyjmenoval komedie z posledních let, které jsou svojí kvalitou dosti nad After Life.

• 28.2.2019  19:07
    True Sight (TV seriál) (2016)

Jedna věc je pohled do zákulisí, jako tomu bylo v 3 dílném speciálu s EG a Fnatic v Bostonu. Ovšem až následující True Sighty z Majorů a TI ukázaly, že mnohem vděčnější je soustředění se na drafty a komentáře samotných hráčů na průběh zápasu. Do toho přehrávání klíčových teamfightů s neopakovatelným komentářem Tobiho či OD Pixela. V nejnovějším True Sightu z TI8 doplněné o animace. Popularita Dota 2 stabilně upadá, ale atmosféra světových šampionátů (TI) je neopakovatelná a s Twitch chatem i zábavná. Díky True Sight má fanoušek možnost si finále znovu prožít, tentokrát z pohledu hráčů.

• 28.2.2019  18:03
    Umbrella Academy (TV seriál) (2019)

Klasické problémy komiksových zkratek a s cestováním v čase. Jak už tu řada lidí přede mnou zmiňuje, je to líbivě zabalený mix příchutí. Jestli si bonboniéru jako celek užijete bude asi záležet na tom, zda to budete brát jako lacinou kopii nebo jako substitut s odkazem na originál.

• 12.1.2019  20:04

Já bych všechny ty Bakalovy hry zakázal.

• 9.1.2019  20:44
    V pasti (2018)

Dle toho co jsem si mohl přečíst si scénáristé několik věcí z knihy upravili dle své optiky, ale na můj první pohled to nebylo dostatečně razantní, protože předloha je očividně nejslabším článkem filmu. (SPOILER: Proč například "virus" nepůsobil na lidi pozorující zprávy? Jinak by bylo zajímavé sledovat i dění okolo: úvahu zda by společnost složená pouze z kriminálníků dokázala dál fungovat. /SPOILER).

• 29.12.2018  19:49

Kinoautomat, Svatopluk, Bandersnatch. Příliš se to od té doby neposunulo. Pořád je tam to omezení dané natočeným materiálem. Což je dobrá zpráva pro herce. U her je ten posun od roku 1984 daleko znatelnější. Půjde to v budoucnosti? Bude si divák "programovat" svůj vlastní film?

• 31.10.2018  00:55
    11/9 (TV film) (2002)

Památný dokument, kde jsou i zachycené výpovědi záchranářů o výbuchu ve vestibulu a explozích při pádu věže. Což jen dokazuje, jak nespolehlivé lidské výpovědi bývají. A přidaly na podpoře řady konspiračních teorií. Ale i díky nim vznikl velký tlak na zveřejnění řady materiálů z vyšetřování. V roce 2006 něco zveřejnil prokurátor jakožto důkazy u soudu USA vs. Moussaoui (většina stále online). A k velkému uvolnění dat došlo v roce 2008 díky tzv. FOIA. Máme tak nyní možnost vidět řadu neskutečných záběrů z tohoto dne. Já bych upozornil hlavně na videa Barbagalla a LaGangy . Další nepříliš známá videa: Hlava - Čech omylem natočil první letadlo , Pentagon z hotelu - vedle tolik rozebíraných záběrů z parkoviště snad jediné další video zachycující přílet letadla , pohled z vrtulníku NYPD, který kroužil v těsné blízkosti věží před kolapsem první věže , Doktor Heath po pádu věží a ještě jedno bez zvuku, ale ukazující pády z jiného úhlu . Jedno podobné video vydá za 20 hraných filmů.

• 31.10.2018  00:15
    Rašín (TV film) (2018)

Když obsadím Vetchého a Donutila tak musím počítat s tím, že budu potřebovat jo silné dialogy a příběh, protože ať se na mě jmenovaní pánové nezlobí, ale Rašína a Kramáře jsem v nich neviděl ani na vteřinu.

• 31.10.2018  00:11
    Sick of It (TV seriál) (2018)

Karl ve Škodovce baví a bavil by mě určitě ještě víc, kdyby s tímto přišel o 5 let dříve.

• 4.8.2018  12:25
    Safe (TV seriál) (2018)

Problémem Safe je, že Hall i Abbington patří k těm méně nadaným hercům. Podivný průběh vyšetřování a tím i vyprávění se v posledních dílech vyjasní, ale stejně to šlo zkrátit na 6 dílů.

• 4.8.2018  12:08
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Při vší úctě k Ondříčkově Dukle pro mě zůstává nejzdařilejší poctou horníkům videoklip Since I Left You od Avalanches. Příjemně překvapil Mikluš.

• 2.8.2018  16:17

Dva komici po operaci srdce vyjíždějí na ryby. Je to méně vtipné než Trip, ale taky mnohem více pohodové. Obojí je dáno tím, že Trip byl založen na střetu dvou velkých eg a snaze Coogana s Brydonem překonávat jeden druhého. Nutno podotknout, že Mortimer s Whitehousem mi jsou mnohem více sympatičtí. ___ Tyhle polobulvární formáty mi moc nevoní, ale je těžký je příliš kritizovat, když to patří k tomu nejlepšímu, co za celý rok vidíte. A je to BBC, takže to není zas tak moc prolezlý product placementem, o který si jinak podobné pořady vyloženě říkají.

• 20.7.2018  23:58
    Miloš Kopecký: Mackie Messer (hudební videoklip) (1962)

Pro posluchače doporučuji německou verzi Lotte Lenya z 30. let. Ta má ještě tu původní pochmurnou melodii, z které běhá mráz po zádech. Verze s Kopeckým již přejímá upbeat jazzové tempo z broadwayského muzikálu 50. let.

• 20.7.2018  22:36

Booyakasha! Po pravdě už tenhle humor na mě tolik nezabírá a nevím jak bych se tvářil na reboot Brass Eye. Ale i tak Re5pek

• 14.7.2018  19:46
    Hold the Sunset (TV seriál) (2018)

Nakonec návrat Cleese na BBC není taková hrůza (jak se může zdát z většiny recenzí), aby kvůli tomu musel znovu opouštět ostrovy. Ale je to tuze málo vtipné. Například se souběžně běžícím a tématicky blízkým sitcomem Mum (BBC 2) prohrává na všech frontách.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36