Splasher

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 21.6.2018  22:52

3+1 za Paula.

• 20.6.2018  18:26

Po tomhle člověk musí mnohem více ocenit jiné party nadšenců, kteří dali dohromady například Aloise Nebela, kde animace taky zabrala 2 roky (díky tomu byl nákladný celý film). Ale byla jasná vize uchopení předlohy a tým 29 animátorů. Takže Nebel šel do kin a neudělal ostudu ani na festivalech. __ Druhá parta nadšenců, která mně ihned vytanula na mysli po zhlédnutí tohoto dokumentu, je tým okolo Garth Marenghi's Darkplace, který tento týden dokončí svou smutnou pouť noční ČT Art. Parta komiků z Footlights okolo Ayoadeho a Holnesse, která stvořila dokonalý předobraz Aporveru. Jediný rozdíl u Nekonečného příběhu Aporveru je, že se tvůrci bohužel nedokázali povznést a zařadit alespoň jeden kritický hlas, který by komentoval všechnu tu amatérštinu při natáčení (v Darkplace Todd Rivers). Zbyly nám tak pouze nehorázné kecy pánů Krejčího, Košťála a dalších zúčastněných. __ Pokud si toto náhodou pan Krejčí přečte, doporučuji mu předělat Aporver na 6 dílnou komedii ve stylu Darkplace a doplnit ji o rozhovory z tohoto dokumentu. A samozřejmě to předělání financovat přes startovač nebo patreon, lidi mu na to určitě rádi přispějí.

• 22.5.2018  14:28

Tímto se bohužel ukazuje, že ani ústavou garantovaný bezplatný přístup k léčbě nezabrání existenci podobných "klinik" a řada lidí jim dá přednost (navzdory finanční zátěži). Nedělám si iluze o zprivatizovaném zdravotnictví a tipuju, že podobných zařízení bude i např. v USA značné množství. __ Hlavní výtku vůči dokumentu mám technického rázu - detailní záběry na mluvící hlavy v připravených rozhovorech s lékaři - zbytečný důraz na emoce.

• 10.5.2018  21:38
    The Eric Andre Show (TV pořad) (2012)

Více než show to připomíná random meme generator. Ale kde jinde uvidíte hodinový trollící rozhovor natěsnán do tří minut? Je tam pár zlatých valounů, ovšem toho bahna okolo. To mnohé odradí.

• 26.4.2018  23:38
    Cunk on Britain (TV seriál) (2018)

Epizoda třetí: Třetí epizoda. Kdo prosadil Dvořáka? Budu se muset Charlieho zeptat, zda viděl Obecnou školu.

• 13.4.2018  22:43
    Peter Cook & Co. (TV pořad) (1980)

Tři skity už jsem znal z dřívějška. Dva s Cleesem (Chamberlain, rybáři) a jeden s Atkinsonem (kupé). I ty ovšem patří spíše do průměru. Ze zbytku už mě pobavil jen zpívající Cook.

• 12.4.2018  23:26
    James Acaster: Repertoire (TV seriál) (2018)

Recognise - 5*, Represent - 3*, Reset - 5*, Recap - 4* ___ Acaster jakožto návštěvník panelovek zrovna nepatřil k mým oblíbencům. Proto jsem ochoten mu trochu přisadit u tohoto čtyřdílného speciálu. Lehce "moranovský" styl vyprávění. Skvělá struktura všech představení. A je tam i doposud nejlepší vtip na Brexit.

• 9.4.2018  14:41

Den ze dne se poctivý lidé víc a víc přesvědčují, kdo mluví pravdu a kdo lže. Naše je právo! Naše je Pravda! Stále aktuální. Už aby byla zpátky uvědomělá státní televize.

• 23.3.2018  18:04
    Ricky Gervais: Humanity (TV film) (2018)

Po sedmi letech žádný posun. Přestože se Ricky, dle jeho slov, poprvé naplno věnoval stand-upu a celoroční tůru si velmi užíval, tak ve stylu či materiálu ke změně nedošlo. Chimps, pre-ops a hlavně egomania (u té je vrstevnatost největší). Zajímavé, že Ricky ve svém pořadu na Sirius XM se svými hosty velmi podrobně rozebírá jednotlivé techniky stand-upu, ale v praxi (v Humanity) z toho předvedl velmi málo. ___ Název nemá tradičně nic společného s obsahem. Vzpomínka na vtipy, které nemohl Ricky říci na Glóbech, mi přišla lehce úsměvná, protože i Netflix velmi rád střihá příliš silné scény pro US publikum. Škoda, že když už Ricky tolik času věnoval analýze svých eskapád na Twitteru, tak se nevrátil k užití slova mong. To přece byla tak vtipná konverzace. Naprostá většina point vyzněla banálně a do ztracena. I nejlepší vtip (inzerát na kytarové lekce) je ve své podstatě špatně použitý příměr. ___ Když jsem si projížděl mnou zhlédnuté speciály na Netflixu, tak Humanity určitě patří k těm nejzdařilejším. Přesto nemůžu jít nad 3 hvězdičky. Jakožto absolvent vysoké školy Stewarta Leeho nemůžu jinak.

• 23.3.2018  16:36
    Derry Girls (TV seriál) (2017)

Trochu jednodušší školní humor á la Inbetweeners, ovšem oděn do retra 90. let. A zasazen do Derry, tedy hraničního města v Severním Irsku. Čímž přidává v současné atmosféře Brexitu (a jednáních o hraniční kontrole) nový rozměr.

• 14.3.2018  01:01
    Baby Driver (2017)

Edgar to od spoofů na Tarantina a partičky devonských ochotníků (spoof na seriál On the buses) dotáhl daleko. Baby driverem si určitě zlepšil náladu po Ant-Manovi. Ale mě by to více bavilo, kdyby zůstal u původního obsazení a žánrem u komedie ve stylu Hot Fuzz.

• 14.3.2018  00:48
    Mindhorn (2016)

3+1* za scénu na přehlídce. Více "Cooganovské", než booshovské.

• 14.3.2018  00:41

Škoda že Iannucci nepřizval vedle Schneidera i Chrise Morrise, ale u této látky by se asi umělecky nesešli. Iannucci to tlačil více k Shakespearovi, což bylo znát nejen z obsazení Beala. Mrzí slabý Palin jakožto Molotov. Whitehouse si klasicky ukradl těch pár scén pro sebe. ___ Zákaz promítání v Rusku, rvačka Ševčenka se Svanidzem, ublížené komentáře na imdb. Ale to se dalo čekat, protože film chce provokovat. Nevím zda máme ve svých dějinách nějakou postavu, která by vyvolala po letech takové emoce (a to nejen proto, že nemají světový ohlas). Když ČT "polidštila Gottwalda" v Českém století, tak se žádné protesty a rvačky nekonaly; Beneše kritizujeme, ale jsme rádi, že radikálně vyřešil problém s německou menšinou. Sice to po letech stále řešíme, ale akademicky. Kdyby si někdo v zahraničí utahoval z Masaryka nebo Havla, tak kvůli tomu velvyslance na kobereček nepošleme.

• 24.2.2018  13:47
    Frost on Sketch Shows (TV film) (2013)

Chyběl mi tam Mitchell s Webbem. Rozhovor Davidů by určitě patřil k těm zajímavějším.

• 3.2.2018  18:11
    The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál) (2017)

70%, takže 3,5 hvězd. Téma mi přijde lehce oportunistické a není divu, že hlavní postava musela narazit zrovna na Lenny Bruce. Marvelovská Midge Maisel hraje velmi dobře. Akorát ten úsměv Rachel se především ve scénách bez dialogu opakoval příliš často. Vtipy jsou vtipné, což je základ. Jen se musím přiznat, že já si více vážím komiků, kteří svůj akt dokáží vystavět i na něčem jiném, než je jejich osobnost. Hodně mi vadilo závěrečné zauzlení. ___ Za pár měsíců by se měla do širší distribuce dostat i Veselá Kráva, což by měl být pohled ze 70. let v UK.

• 3.2.2018  12:23

Smutné jak moc novodobý humor v ČR spoléhá na šrapnely. YouTube scéna až extrémně. Blaník (podobně jako předobraz Thick of It) by měl být jen jako doplněk na okraji humoristického spektra.

• 3.2.2018  12:09
    This Country (TV seriál) (2017)

Rurální odpověď na People just do nothing. S "Garethem z Kanclu".

• 17.1.2018  20:22

Wossy je tam pečenej vařenej, protože BFQ vymyslel spolu s Jimmym a pořad od začátku dělá jeho produkční studio. Upadá nám to upadá. I změna formátu u klasiky, kdy nejedou podle měsíců ale podle témat, mi hodně vadí.

• 15.1.2018  16:29

Téma vývoje humoru (obecně, nejen 80. léta vs. současnost) mě dosti zajímá. A určitě i Steva s Reecem, když došlo na návrat Ligy Gentlemenů po 12 (?) letech. A byl to povedený návrat nejen s ohledem na vývoj postav (hlavně Pauline a Olie), ale i na nový materiál, kdy Gatiss zahrál (a velmi pravděpodobně i napsal) vůbec svůj nejlepší výkon - ve scénce vyvolávače z Binga.

• 15.1.2018  16:10
    Russell Howard: Recalibrate (TV pořad) (2017)

Po delším čase od MtW a Good News jsem dal Russellovi novou šanci a kouknul jsem se na Recalibrate. A u mě k rekalibraci očividně nedošlo. Pořád mi vadí jeho úsměšek, rodinné historky a způsob jakým upozorňuje i na závažná témata.

• 7.1.2018  12:46

Pánové si troufli i na novodobou Shakespearovskou frašku. A funguje to.

• 4.1.2018  20:59
    The Filthy Frank Show (TV seriál) (2018)

Přední odborník na těžkou až hlubokou internetovou retardaci, profesor Papa Franku. Na tento Omniverz měl až příliš mnoho chromozomů. "This, this is not ok. This needs to stop now ..."

• 29.12.2017  00:01

Nakonec to nedopadlo tak, jak jsem se obával z upoutávky, že to bude více rozlučka Moffata a Gatisse než Capaldiho. Byly tam jasně patrné prvky tématu emancipace, stejně jako u Sherlocka, což se ale dalo s obsazením Jodie očekávat. Jedna nemístná poznámka nakonec. Pokud se Doktor rozhodl zregenerovat, aby viděl jak nadále vítězí dobro nad zlem ... jsem zvědav jak v lednu dopadne regenerační scéna prezidenta Zemana ...

• 14.11.2017  13:29

To si tak koukám na stream AdmiralBulldoga a mezi tou cancer music zaslechnu Jimův Whiskey Bar. Ty Dveře mě nikdy moc nebraly, ale tenhle jejich cover mám hodně rád a na základě těch pár vteřin ze streamu jsem se ponořil na několik hodin do koncertů této kapely. ___ Asi nejznámější je právě jejich koncert z roku 1968 v Hollywood Bowlu. Předpokládám, že toto je profil původního záznamu (remastrovaný z roku 2012 tu má na čsfd taky svůj profil. Velmi zajímavý koncert - Jim byl v tomto roce dle mého poslechu v nejlepší pěvecké formě a docela dobrá je i kvalita záznamu. ___ Škoda, že se nenatáčel koncert ve Stockholmu z 20. září (zachoval se bootleg ze soundboardu). Ten je pro mě doposud tím nejlepším, co jsem od nich slyšel. Je tam výborná interpretace Mackie Messera s přechodem právě do Moon of Alabama. A taky jeden z mála živých záznamů pomalé You're lost Little Girl. ___ Live in Europe je dokument s docela nekvalitním záznamem z koncertů. Naproti tomu záznam z dánského rádia je ve velmi vysoké kvalitě, ale čítá necelých 30 minut (doporučuji i koncert Led Zeppelin ze stejného roku 1968 taktéž z dánského rádia). Ještě zmíním vystoupení The Doors v pořadu Critique z roku 1969 s již fousatým Jimem.

• 14.11.2017  12:34
    Motherland (TV seriál) (2016)

Loňský pilot jsem neviděl, což je asi chyba. Ale po prvním díle mě u toho udrží jen Diane Morgan a zvědavost jestli se to zlomí a bude to vtipné tak, jak se od tvůrčího komba Horgan, Linehan, Walsh očekává.

• 14.11.2017  12:12
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Jako kniha to asi může fungovat. U seriálu si říkám: Proč?

• 3.11.2017  13:35
    Krajinou domova (TV seriál) (2014)

Záběry krajiny jistě nádherné. U záběrů fauny už jsou vidět značné nedostatky v porovnání s profesionály z NG nebo BBC. Věřte, že krajina v Německu, Polsku a třeba i na Slovensku je velmi podobná té české, takže bych se mírnil v těch superlativech a řečech o výjimečnosti. ___ Jakkoli nejsem zastáncem monopolu á la BBC s Attenboroughem, tak patřím do tábora těch, které hned napadlo, proč zrovna toto monumentální dílo nedoprovází hlas pana Cílka. Zase lepší pan Švehlík, než původní nápad s průvodem přímo od pana režiséra Krejčího. Pan Maxián (hudba, vypravěč) nejslabším článkem.

• 17.10.2017  23:53

Nezvykle mi na tom vadil ten satirický tón, zvýrazněný prokládáním skeče Cooka s Cleesem. Jelikož je to více zaměřené na Chamberlaina, tak se zde nerozebírají konkrétní bilaterální vztahy před Mnichovem (pakty o neútočení). Pokud se nepletu, tak ČSR měla lepší vztahy s Francií - Beneš studoval na Politickém institutu v Paříži. Není zmíněn ani vliv probíhající občanské války ve Španělsku na výsledek Mnichovské dohody.

• 16.10.2017  12:50
    C.B. Strike (TV seriál) (2017)

Burka jsem poprvé zaznamenal v konspiračním seriálu Utopia (paradoxně zde na čsfd není u Burka uveden), kde si zahrál mladého Carvela v epizodě ze 70. let. Nic proti Atosovi a Dolochovovi, ale jsem rád, že se dočkal hlavní role v této adaptaci. Holliday jsem si pamatoval jen z Dickense. První případ mě příliš nenadchla úvodní zápletka, ale bavilo mě její rozplétání. U druhého případu je to přesně naopak. Vynikající úvodní zápletka, ale celkový případ dopadl lehce na plocho, jak se v UK říká.

• 11.10.2017  20:07
    The Goodies (TV seriál) (1970)

Svého času velmi populární. Mnohem více než například Pythoni, se kterými se Goodies velmi dobře znali z dřívější doby. Goodies mají imo i o něco blíže ke Goonům (Sellers a spol) než Pythoni, díky čemuž byli často nesprávně označováni za "dětský pořad". Zajímavý je i stejný start Goodies jako u Pythonů, kdy jim byl přiřazen pořad a pořádně nevěděli o čem bude. Proto taky ústřední téma Goodies - agentura pro všechno. Pythoni spolu vydrželi jen 3 sezóny, ale jejich trvající popularita byla zapříčiněna úspěchem v Americe. Goodies na obrazovkách vydrželi přes 10 let. Jejich odchod od BBC k ITV však pravděpodobně vedl k tomu, že od odvysílání posledního dílu (1982) nedošlo na BBC do dnes (2017) k repríze původních řad. Autoři museli odkoupit zpět práva, aby mohli sami vydat seriál na DVD, protože BBC se k tomu prostě neměla. ___ Humor je to starší a pro dnešní mladší generaci už asi příliš cringy. U toho, co jsem viděl, jsem se dobře bavil. Nejen u nejznámější epizody Kitten Kong, ale například u tématických fiktivních reklam á la Česká soda.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35