Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Krátkometrážní
  • Animovaný

Recenze (1 084)

plakát

Yung Lean: In My Head (2020) 

We RTZ now, aneb k S A D B O Y S a Drain Gang jsem se dostal přes Dota2 scénu. První půle rozebírá pohledem Jonatanova okolí události až do zlomového okamžiku v Miami. V druhé půli už se ke slovu více dostává i samotný JLH.

plakát

Weekend in Wallop (1984) (TV film) 

Zajímavá rarita, kde mimo jiné v porovnání komediální špičky (Cook, Smith, Connolly, Atkinson, Mayall, ...) jednoznačně vyčnívají Fry a Laurie se svou Shakespearovskou etudou. Viděna nesestříhaná verze z VHS, takže jsem měl možnost kouknout i na dobové reklamy.

plakát

Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace (2020) (koncert) 

Mrzí jen opětovná nepřítomnost Love Letter a v posledních letech tradičně slabší aranžmá mé oblíbené Jubilee Street. Jinak ovšem velmi dobré; přiznám se, že jsem to po předchozí zkušenosti se Skeleton Tree čekal horší. Závěr (Black Hair a Galleon Ship) famózní.

plakát

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film) 

Spíše než Wipe to připomíná Iannucciho 2004: Stupid version (která mi bohužel s odstupem času už nepřišla tak vtipná), ale pouze formátem, nikoli odvahou humoru. Ten dává za pravdu již dříve potvrzenému postřehu, že dělat povedenou satiru na Trumpa je prakticky nemožné (viz ubíjející SNL, Colbert, Oliver ...). Potěšil Grant, který mi svou variací (mnohem více než Attenborougha) připomínal jednu ze skečových postav Hugh Lauriho. ___ Footnote, neboli krásně česky Nota nohy: 1) Není to dokument, ale mockument. 2) BBC s tím nemá nic společného, celé je to v režii a produkci Netflixu (dlouho tu tvrdím, že je Netflix korektnější než BBC). 3) Kdo jenom trochu sleduje UK komediální scénu, tak musí vědět, že se skládá z více než 90% z levicově smýšlejících lidí. Tady na čsfd mě vždy bavily ty ublížené odpady pro Olivera, když "najednou" hodnotící zjistil, že s Oliverem vlastně v ničem nesouhlasí.

plakát

The Big Fat Quiz of the Year (2020) (TV pořad) 

Hodně tomu škodí ty rozestupy, kdy jsem si v prvních minutách říkal, zda to má vůbec smysl dokoukat.

plakát

The Goes Wrong Show - The Nativity (2020) (epizoda) 

3-4* _ Povedenější než loňský speciál, ale pozice AD/BC Rock opery, jakožto nejlepšího převyprávění Nativity, zůstala s velkou rezervou neotřesena.

plakát

All or Nothing: Tottenham Hotspur (2020) (TV seriál) 

K tomuhle se ještě musím vrátit - ohledně poločasových proslovů strčí Trpišovský Mourinha do kapsy.

plakát

Tucker Carlson Tonight (2016) (TV pořad) 

Tucker má dobrý styl. Ten nechápavý pohled má dávno patentovaný a je zdrojem nepřeberného množství memů. Obsah asi nemá cenu komentovat, přece jenom je to Fox news. ___ Ohledně volebních dnů se ještě musím vrátit k jinému souboji než Trump vs. Biden, který probíhal na soc. sítích a sice Crowdera z YouTube a Hasana z Twitche. Crowder dosáhl většího počtu diváků, ale ohledně obsahu a hlavně humoru u mě jasně vyhrál Hasan. I když it sounds like some commie gobbledygook. Škoda, že v poslední době přísný copyright dosti omezuje možnost reagovat na produkci konkurenčních pořadů (NBC, FOX, CNN, ...).

plakát

Dámský gambit (2020) (TV seriál) 

V současné době máme možnost sledovat nejlepšího hráče všech dob Magnuse Carlsena, ale bohužel je to již v době, kdy jsou šachy překonané 1) silnými enginy 2) hektičností/neschopností udržet pozornost. Proto bylo správné zasadit seriál do historické doby, kdy šachy vedle společenské prestiže zdobila jistá poetika a některé zápasy mohly trvat i několik dní.

Reklama

Reklama