• Pohádka

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Další pokračování rodinné komedie od Marie Poledňákové o "zlobivém tatínkovi". Tentorkáte se příběh odehrává v létě, uprostřed Dračích skal v Českém ráji. Je to úžasná krajina, ve filmu je skvělé herecké obsazení, je to film který jsem viděl již mockrát a určitě se na něj podívám s klidným srdcem znova.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Ani po třetí mě Harry Potter nezklamal, byla to opravdu super podívaná. Super atmosféru doplnila oproti předchozím dílům atmosféra temna a film působil strašidelnějši nežli předchozí dva. Film má zdařilou kameru a velmi propracovaný scénář. Podpořil bych variantu udělat film delší a některé zápletky či vztahy více rozvést, ale i přesto jsem byl s filmem spokojen.

Byl jednou jeden král... (1954)

Velice zdařilá, skvělá, vtipná kouzelná pohádka, která zaujme svou lidskou hloupostí a na druhé straně v mládí podanou moudrostí. Zcela určitě většina z nás ví, že sůl je nad zlato, jen díky právě této pohádce. Skvěle stvárněné role pana krále (Jan Werich) a role Atakdále(Vlasta Burian), kteří zde dostali příležitost projevit svůj humor. myslím, že je to klasika, kterou na Vánoce prostě člověk vidět musí a určitě se na ni každý rok těším, protože bez by to nebyly ty správné Vánoce.

Chalupáři (1975) (seriál)

jeden z dalších seriálů československé kinematografie, který je dle mého názoru na vrcholu. Dějově je zainteresován mezi vesnické obyvatelsvto v Třešňové, mezi které se snaží zařadit ukecaný nový soused z velkoměsta, pan Huml, kterého ztvárnil perfektně hrající Jiří Sovák. Dvojici spolužijících spolubydlících doplňuje Josef Kemr, v roli Bohouše, který pracuje pro celou vesnici jako spravovatel všeho!:) je škoda, že seriál má pouze 11 dílů, ale i tak je v něm skvělé herecké obsazenstvo. Když v televizi uslyším již známou melodii - když máš v chalupě orchestión - nemohu odolat a sleduji ho pokaždé, kdykoli ho dávají!

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Vynikající Rada Vacátko, spolu s inspektory Mrázkem, Brůžkem a Boušem ... je to krásná klasika ve formě vynikajícího seriálu z policejního prostředí. Případy, které na "4" řeší, nejsou záhadné a napínavé, jak je to v u dnešních seriálů s touto tématikou, ale jsou řešeny s klidem a pohodou, která v období první republiky panovala. Nyní se můžeme jen pousmát nad těmito příběhy, ale i přesto je to jeden z nejlepších krimi seriálů v československé filmografii, myslím že se nebudete nudit.

Ovládací panel