krvavamera

unreal profession

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 21.6.2012  17:55
    15/67: TV (1967)

@panjosef: srovnání s televizí? tam jde o to, že se kouká do dálky. fernsehen. proto televize.

• 11.3.2010  10:53
    A co dál... (1979)

Epesní podívaná nejen pro cyklisty středoško-vysokoškoláky. Mistrně natočeno, bravurně ztvárněno, vtipné vtipné velmi velmi, a to se cení. Aneb cyklistika jako (nechtěná?) rebelie, ústící konečně v uznání vlastní rodiny. Velmi motivační

• 7.9.2011  13:16
    Advent (studentský film) (2010)

Divný dokument o divných lidech

• 17.6.2011  14:44

Chtěla jsem dát pět hvězdiček, ale pak jsem si uvědomila, že i když je to neskutečná zábava nabytá napětím a skvěle, opravdu skvěle (tady dělá Jackie čest svému jménu) propracovanými akčními scénami, přece jen to bylo místy příliš přitažené za vlasy, aby nad tím vrněl i kritičtější divák. Nicméně to nemění nic na faktu, že jde o prvotřídní zábavu. Dokonce jsem se bavila o řád víc než v případě Nové police story.

• 25.6.2011  21:39

Nemám ráda děti, proto mě dost překvapilo, že jde o jeden z nejvtipnějších filmů, jaké jsem od Jackieho viděla. Překvapivě se vyhnou trapnosti, kterou by podobný film naducala americká produkce (i když na konci je toho sentimentu opravdu tolik, že (by) se rozplakal i ten nejtvrdší gangster, ovšem je to celé zaonačeno tak nějak... stravitelně. Nejslabší je asi hlavní záporák (naštěstí zde mluvíme asi o deseti minutách v poslední třetině snímku) a pak ten závěr... Ale což, za tak dobře vyvedený film jim tu "překvapivou" a "vtipnou" tečku odpustíme. Skvělé triky, jak jinak, tentokrát skutečně mazec - s miminem se dá vyhrát opravdu hodně. Co všechno dítě přežije! ;) Zápletka klasická, únos, záchrana, happyend. Jackie je tentokrát za toho špatného, má ale srdce ze zlata (takže mu všichni můžete držet palce) a všichni nakonec dojdou jednoho velkého tlustého napravení (takže si budete mnout ruce, že jste mu ty palce drželi). Star si drží svoji image, hlavně že mu to pořád kope, naplňuje očekávání svých fanoušků atakdále. Připomene svou pěveckou dráhu a bojovka: schválně, jestli si všimnete product placementu na Pepsi? (Jestli ne, tak jste si stáhli špatný film.)

• 25.12.2013  12:54

příjemný narativní film, akorát tak na hraně příjemné metafyzické podbízivosti

• 25.12.2013  19:40
    Allegretto (1936)

"Po úspěchu Komposition in Blau následovala nabídka od firmy Paramount a Fischingerův odchod z Německa, kde byly jeho filmy označeny za "zvrhlé umění". Ani ve Spojených státech ale však vzhledem k názorovým rozdílům se Fischingerovi nedařilo. Film Allegretto (1936-1943), vytvořený pro Paramount, zůstal vlastně jakýmsi torzem původně rozsáhlejšího projektu." (Martin Čihák, Ponorná řeka kinematografie. NAMU, Praha 2013. s. 93)

• 4.11.2011  21:53
    Alois Nebel (2011)

kouzelný vizuál, ale ten příběh... těšila jsem se, že si ho bez znalosti komiksu neposkvrněná vychutnám, namísto toho jsem se v dost věcech nechytala a to asi není tak úplně dobře, adaptace by přece měla obstát sama o sobě. nebo je taky možný, že jsem úplně blbá. každopádně by to byl skvělý destiminutový, dvacetiminutový film. na celovečerák by to chtělo lepší scénář. LEPŠÍ scénář.slabý. ale stejně strašně krásný.

• 30.9.2010  16:22
    Alphaville (1965)

Radikální hodnocení. Ale jde o nejhorší scifko, co jsem kdy viděla. Začínám si myslet, že jde i o nejhorší film. Dlouhé záběry hlubokých očí Anny Kariny to nezachrání, naopak po kratší úvaze působí velmi povrchně a trapně. Nová vlna je muss, ale pomalu si začínám myslet, že Godard je normální magor. Jsem zvědavá, co o něm napíšou v prosincovém čísle filmového časopisu www.25fps.cz.

• 10.5.2014  00:23
    Amblin' (1968)

velmi dobré, velmi hravé

• 19.11.2011  11:20

Ze začátku jsem si říkala WTF, ale film nabíral s každou další epochou a přelivší se hlavní postavou grády až se v sedmdesátejch a osmdesátejch dostal do neskutečnejch obrátek. wow

• 25.12.2013  19:50

• 5.9.2011  20:21
    Andyho film (amatérský film) (2009)

Na začátku mi to připadalo jako takový Andyho "Nebýt dnešní" (Markovu filmu se v jistých aspektech hodně podobá), pak to ovšem nabralo zcela jiné obrátky a musím uznat, že hororové pasáže byly skutečně velmi napínavé! a precizně zpracované ;)

• 31.3.2010  14:51

První ne-westernový film Williama Wylera. Němý. V Hollywoodu se postupně z nejnižších pozic vypracoval až na režiséra, nejprve krátkých westernů (kterých mezi lety 1925-7 natočil 21), poté přes celovečerní westerny (8) konečně až k této romantické komedii. Jeho příštím filmem byl už snímek zvukový (Hell's Heroes, 1930) - paradoxně opět western.

• 23.8.2011  15:35
    Apocalypse Pooh (TV film) (1987)

• 27.3.2011  16:14
    Auto (1977)

Celkem povedené béčko pro ty, kdo mají rádi silniční humor (spíš než horror). O nějaké atmosféře strachu se v případě auta-démona (které vidí doslova rudě) nedá mluvit, legrace je to ale obstojná. Tvůrci rozhodně dokáží udržet napětí víceméně až do konce. Tu čtvrtou hvězdičku jsem si neodpustila - je za roztomilé zrychlování čehokoli kdekoli se to hodí, takže auto místo aby působilo děsivěji (což byl záměr), vypadá víc jako hračka s přetaženým pérkem, zato čiperně běhající policajti jsou mňamózní. Alespoň se do té televizní stopáže vejde víc děsu, no ne ;)

• 6.12.2011  22:40

Ty filmový hvězdy jsou dost strašidelný. Hlavně Shirley Temple. Nebudu spát.

• 7.7.2012  18:11
    Avatar (2009)

včera jsem dala 4 hvězdy a dnes cítím potřebu to ujasnit: jsou za skvěle vykreslený zcela jiný svět a za to, že tak dobře fungovalo propojení skutečnosti a uměle vytvořeného světa. jinak nuda, předvídatelnost a klišé, po ránu jsem si s hrůzou uvědomila, že druhá polovina filmu je prakticky nejenom zcela zbytečná, ale zbytečně jej zatěžuje výše zmiňovanými prvky. takže zpracování ok, ale všeho moc škodí

• 7.5.2011  09:39

Skvělé. Dá se říci "hvězdný snímek" ;) Hvězdami se to tam opravdu jen hemží (street artovými, filmovými i hudebními). Mihnou se tam dokonce i takoví exoti jako Beck, kterého na plátně aby člověk pohledal, a mnozí další. Zajímavé téma, originální pojetí. Film, který "má koule".

• 2.5.2014  15:12
    Barva noci (1994)

Film na nedělní odpoledne. Má i své světlé chvilky, kvůli kterým se na něj člověk podívá, ty však nejsou způsobeny filmařskými kvalitami (ale hej, viděla jsem televizní seno, ne director's cut či tak) jako spíše výskytem Bruce Willise, různým stupněm jeho odhalenosti a zpocenosti a hereckou exhibicí, jejíchž kvalit jsme si vědomá s každým dalším zhlédnutým snímkem z Brucovy filmografie čím dál více. Takže fajn snímek, pozdává se mi však že z větší části stojí na hvězdě, takže pokud nejste fandy Bruce Willise...

• 14.5.2010  22:42
    Beach Picnic (1939)

Donald vs. nafukovací duše, Donald vs. mravenci a Donald oblepený od hlavy až k patě mucholapkami. Ještě hodně dlouho jsem se sbírala zpod stolu, než jsem byla schopná setřít slzy, přátelé. Tenhle animák rozhodně neztrácí koule ani po víc jak sedmdesáti letech!!!

• 1.2.2011  15:53

Pro fanouška Boba Dylana to musí bejt fakt bomba. Pro ty ostatní si Haynes schopně zaexperimentoval a dopadlo to jak to dopadlo. Zajímavej feeling, ale znova mě na to koukat nikdo nedonutí.

• 7.8.2010  14:14
    Big Lebowski (1998)

Eňo ňůňo snové/bezvědomé sekvence. Primární dojem z tohoto nezávisláče: dát si bílýho rusáka a zahrát si kuželky

• 20.6.2011  17:38
    Blesk (1995)

První polovina: naprosto bez debaty pět hvězdiček, špičková práce. Opravdu skvěle vymakané. Druhá polovina bohužel spadla o příčku níž, a to jak scénář, tak se začne objevovat dost blbé a lamácké použití hudby. Kvůli místy dost špatně zvolenému hudebnímu doprovodu, který dost kazí zážitek (zvlášť u bitky v kasinu), film trpí a trpí. Co kecám, ta hudba je přímo rušivá! Takže pět a tři, průměr čtyři za film celkem. Dechberoucí kaskadérské kousky jsou však rozprostřeny/nahuštěny naprosto rovnoměrně. Tady Jackie a jeho Stunt team odvedli stoprocentní práci.

• 7.10.2011  10:37
    Blubberella (2011)

Snímek staví na základech totální šílenosti a stoprocentního kýče, kterou řádně vytěžuje. Ovšem s takovou zručností, že sám je sice kýčovitý a značně šílený, ale dokáže z toho vykřesat i vtip (jeho pokusy o citace jiných filmů a zesměšnění historických postav a stereotypů jsou dokonalým příkladem balancování na této hranici, kterou záměrně a s přehledem a celkem přiznaně překračují), dá se dokonce říct, že oplývá velmi sofistikovaným smyslem pro humor. Takže pokud nejste vysloveně homofobní, náckofobní, vampirofóbní a tlusťoškofobní, je dost možné, že vás to bude i dost bavit. Jisté je, že s takovýmhle typem filmů se dnes běžně nesetkáte, můžete to brát jako osvěžení běžných postupů.

• 15.4.2011  20:48
    Boss Nigger (1975)

Klasický sedmdesátkový blaxploiťák s hrdinou - černošským nadsamcem, který to těm bílým hubám dává pěkně sežrat - je chytřejší, spravedlivější, zásadovější a víc nabitý testosteronem než kterýkoli z nich. Black chick, white chick. Od černých pro černé, ale užít si to můžeme i my - čecháčci.

• 6.9.2011  08:54
    Boxer (studentský film) (2009)

Jirka je mladý fanda Rockyho a pan režisér taky. Skvělý film se silnými scénami, které se střídají s nudným kopírováním tradičního už klišoidního zpracování sportovních scén (demonstrace toho, jak krásně a profi to dokážeme podat, jenomže to už tady bylo tolikrát, že je to krásné a profi, ale zároveň největší nuda z celého filmu) a občas nějakým tím slabším okamžikem herecké složky. Celkově jde ale o zajímavý nápad, dobře odvedenou práci a zábavný film. Chci vidět remake. A bude dvojka (s vyběhnutými schody)?

• 22.11.2010  19:34

Mrzí mě, že musím film hodnotit tak krutě, a to hlavně kvůli NAPROSTO GENIÁLNÍ SCÉNĚ POKUSU O ZNÁSILNĚNÍ! (to je bohužel asi tak všechno, co se dá z filmu doporučit). Hlavní hrdina neustále vydává zvuky jako porouchané kukačkové hodiny, to ve snaze připodobnit se Bruce Leemu. To se mu ale bohužel moc nedaří. Jeho kung-fu moc schopně nevypadá, a když už, tak provede nějakou takovou prasárnu, která je prostě technicky neproveditelná (upřímně nejenže by to nezmákl ani Bruce Lee (ani Chuck Norris), ale taková píčovina by je ve snu ani nenapadla). Jo a jako bonus: víte jak vzbudit mrtvé? Jedině akupunkturou! Bohužel na ty, kteří okamžitě po vašem příjezdu projedou kremační pecí , kterou mají hned ve škole bojových umění, to už nefunguje. Naprostá většina lapsů tady evidentně vzniká zpraseným střihem. Jo a asi mám novou oblíbenou herečku. Tahle borka hrála už v klipu u Stonů (Too much blood) a nedává nám ani na vteřinu zapomenout, že hraje. A umí se tvářit hodně zděšeně a nepatřičně lekat. Je prostě skvělá. Ne, vážně, její herectví je natolik ..mno, že dělá tenhle snímek jakž takž zábavným. Takže ho snad přežijete i dokoukat!

• 16.7.2012  17:53
    Cargo (2009)

na tomhle filmu je dobrý hlavně to, že je švýcarský. nebo taky to, že někdy člověk neví, jestli se má tomu, jak film pracuje s různými klišé upřímně smát v dobrém, nebo ve zlém. no aspoň že se směje. spíš ale platí, že jestli jste předtím už někdy viděli nějaký sci-fi, tak vás to dost možná bavit nebude.

• 26.12.2013  23:56
    Catalog (1961)

"Kolem roku 1957 zakoupil části starého vyřazeného protiletadlového kanonu M-5, včetně jeho řídící jednotky, a sestrojil mechanický analogový pracomputer umožňující programovaně natáčet animace. Sám John Whitney označuje toto zařízení jako cam machine nebo také animation machine. Mezi lety 1958-1966 vytvořil pomocí tohoto mechanicko-optického zařízení řadu komerčních zakázek, mezi jinými například animované obrazce pod úvodními titulky filmu Vertigo (1958) Alfreda Hitchcocka. Toto zařízení umožňovalo komplexní systém pohybů kamery, případně rotací a posouvání snímaných předloh, množství variací pro práci se závěrkou, na zařazování filtrů i dalších originálních technických vymožeností. Film Catalogue datovaný rokem 1961 je jakýmsi vzorníkem rozličných postupů realizovatelných pomocí cam machine. Přestože tento film nemá žádnou dramaturgickou stavbu a je opravdu jen katalogem rozličných možností, byl později prohlášen za filmové dílo (víceméně s Whitneyovým trpným souhlasem)." (Martin Čihák, Ponorná řeka kinematografie. NAMU, Praha 2013. s. 112/113)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11