bomber3

bomber3

okres Příbram

<< předchozí 1 2
    • 11.3.2012  14:54

Audivizuální stránka je opravdu působivá, ale samotný příběh se mnou ani nehnul. Ve filmu je plno dobrých prvků např. animované pasáže nebo prostřihy na osudy lidí, co Lola potkává. Navíc démonická techno hudba všemu spolu s atmosférou Berlína 90.let dodává jakýsi neopakovatelný exotický nádech(přestože Berlín je v podstatě za rohem). Ale bohužel ... ta dějová stránka byla asi špatně vypointovaná nebo co. Když Lolu zastřelili, bylo mi to jedno, když ji otec řek, že neni jeho, bylo mi to jedno a když vyhrála v casinu, tak jsem se vůbec neradoval. Inu, škoda, jinak by se Lola klidně mohla poměřovat s Trainspottngem nebo Requiem za sen, což jsou filmy podobného ražení.

• 10.3.2012  10:16
    Serpico (1973)

Od začátku mi bylo jasné, že ten chlap opravdu musel existovat a že si ho nikdo nemohl vymyslet, na to byl moc divnej. Bojovník proti korupci má mít podle všech klišé tvrdý výraz ve tváři, drsné řeči, rovná záda a padnoucí oblek. A ne hipísácký hadry, plnovous, stínítko od lampy na hlavě, velkýho chlupatýho psa a tři manželství za sebou. Ano, Serpico na to sice nevypadal, ale jinak to byl vzor vší morálky Byl pečlivý, poctivý a trpělivý, stejně jako dokázal jednu každou šachovou figurku balit při stěhování do novin, tak dokázal rozsekat hubu každýmu, kdo si to zasloužil, nehledě na to, jestli to byl boss nebo jenom malá ryba. A Al Pacino opět zahrál skvěle, na začátku mi teda ještě trošku připomínal Michaela Corleoneho, ale později už jsem ho viděl pouze jako potrhlého ochránce slabých. Nezbývá mi než hodnotit za pět a podivovat se tomu, jak je tenhle film originální, i když se neodehrává v příliš originálních kulisách.

• 9.3.2012  21:25

Kdo by nechtěl mít takového učitele, jakým je John Keating? Bohužel, většina učitelů, se kterými jsem se kdy setkal, k němu měla dost daleko. Někteří disponovali aspoň částí jeho nadšení a šarmu, však ze sedmdesáti procent se jednalo o vnitřně omšelé lidi zdevastované pravidelně se opakující, ubíjející prací. To je holt realita... Ale každopádně mi nic nezabránilo tento ideál učitele během filmu obdivovat a obdivovat i výsledky, kterých dosahoval. Je však naprosto správné, že byl tento ideál zbořen a to celkem brutálním způsobem. Byl zbořen, aby to nebyla taková nuda a taky, aby by mohl být na konci opět postaven velmi dojemným způsobem ve stylu Vyššího principu. Poezie, univerzitní prostředí, 50. léta v Americe? Samá zdánlivě nezajímavá témata, ale na mě tenhle film docela slušně zapůsobil(a to není úplně lehké). Zlepšil mi náladu a hlavně mě motivoval, možná, že zítra už si na něj nevzpomenu, ale třeba ne, třeba si založím vlastní spolek a budu užívat života jak se sluší a patří.

• 9.12.2010  18:54
    Cyborg Cheerleader: Fuckdown in Hockey Mask Camp (amatérský film) (2007)

V celém "filmu" není jediná dobrá scéna, snad až na jednu :-). Uznávám, že není lehké natočit dobrý film bez finančních prostředků, štábu a talentu, ale přesto to tvůrce neopravňuje k stvoření takovéhle srágory.

• 4.12.2010  11:47

Hlavní hrdina je mi silně sympatický, stejně tak jako hlavní hrdinka, stejně tak jako hlavní myšlenka filmu. Jen je škoda, že totalita je zde velice špatně vykreslena. Když už uděláte něco hodně protistátního, zabijí vás, ale jinak si můžete žít úplně v pohodě. Takhle to skutečně nefunguje. Vyhledal jsem komiksovou předlohu, abych se utvrdil v tom, že původní autor udělal práci lépe. Ano udělal, ale některé věci se mi v komiksu moc nelíbily, v něčem byl lepší film. Každopádně hodnotím za pět, i když s jistými výhradami.

• 4.12.2010  11:05

Smutný a nesmírně působivý příběh zločince, který se po návratu z vězení chce stát lepším. Ze začátku se mu to daří, ale nakonec se ukáže, že když už jednou do světa zločinu vstoupil, horko těžko se z něj dostane zpátky. Al Pacino opět zahrál gangstera velmi přesvědčivě a Sean Penn zhýralého právníka taktéž. Časem se možná z tohoto filmu stane moje srdcovka.

• 4.12.2010  10:49

Podobně jako u Gran Torina zde nečekejte žádné velkolepé scény plné digitálních efektů. Autoři vsadili na emoce Nikoliv na nějaké hysterické výlevy, ale na surové chlapské city, které člověka paradoxně dojmou mnohem víc. Eastwood zkrátka vítězí tím, že neopakuje všechny holywoodské motivy. Člověk uvyklý na šťastné konce je v půlce filmu přesvědčen o tom, jak film dopadne. Ale tu ho najednou překvapí náhlý zvrat, který je velice nehezký, přesto film nadřazuje nad ostatní filmy podobného ražení.

• 4.12.2010  10:39
    Mys hrůzy (1991)

Některé scény jsou opravdu nezapomenutelné. Například scéna v kině nebo v divadle. Ale jsou tu také věci, které film sráží na čtyři hvězdičky. Za prvé - Cady je až nesmyslně nesmrtelný, chápu, že tvůrci chtěli ukázat jakou má vůli, ale tohle už trošku přehnali. Za druhé - film je jaksi podivně vypointovaný, jeho koncem jsem nebyl nějak zvlášť ohromen. Nic, co by člověka překvapilo, po jeho zhlédnutí jsem si říkal "A to je všechno?". Zkrátka vynikající film se skvělým obsazení, ale pár věcí se mi tam nelíbilo.

• 4.9.2010  21:01
    Autoškola národa (TV pořad) (2010)

Když už neni vtipnej ani Míra Bosák, tak kdo?

• 9.8.2010  12:33
    Počátek (2010)

Inception je skoro po všech stránkách dokonalý film. Snad je ten scénař je trošku vadný. Ne, že by nebyl dobře promyšlený, ale je na něm až příliš vidět, že si ho někdo vymyslel. Tím chci říct, že jsem tomu filmu po celou dobu sledování prostě nevěřil a to asi není zrovna dobře. Ale jinak jsem byl po odchodu z kina absolutně spokojen. Dramatický hudební motiv mi pořád duněl v hlavě a stále jsem viděl před očima "létajícího" Josepha Gordon-Levitta .

• 2.8.2010  10:54
    Šikulové (TV pořad) (2007)

Nejsem proti tomu, aby si děti vyráběli různé nepotřebné nesmysly, aspoň se přitom zabaví. Ale jsem proti moderátorům, kteří se pořád idiotsky usmívají a melou nějaký unuděný sra***. Ještě by na ty děti mohli šišlat!

• 2.8.2010  10:41
    Hrůzostrašný dějepis (TV seriál) (2001)

Popravdě řečeno je to dost slabý. Odpornější animaci jsem nikdy neviděl. Zřejmě měl Hrůzostrašný dějepis(v knižním vydání Děsivé dějiny) zůstat jenom v knihách, které jsem měl kdysi velmi rád a dokonce jsem se u nich i dobře bavil, což se o tomhle seriálu říct nedá.

• 2.8.2010  10:05
    96 hodin (2008)

Musím říct, že tenhle francouzský akční biják je opravdu skvěle natočený. Člověk by opravdu uvěřil, že se taková věc může stát. Ano, může se stát, že někomu pařížští Albánci unesou dceru a chtějí zní udělat zfetovanou prostitutku. Ale nemůže se stát to, že ji její tatík zcela sám zachrání, zabije přitom 50 po zuby ozbrojených gangsterů a ještě přitom stihne utíkat před francouzskou policií. To zkrátka není v lidských silách. Možná někomu připadám jako hnidopich, ale mě to prostě bilo do očí. Zřejmě z toho důvodu, že jsem se nedávno zúčastnil přednášky o sebeobraně, kde nám příslušníci policie vysvětlili, jak malou šanci má neozbrojený člověk proti člověku s nožem. A také že člověk může mít černý pásek v judu, ale v klíčové situaci všechny své vědomosti jaksi zapomene. Ale co. Film je film. Nemůžu pořád chtít realističnost, akční film není dokument. Nakonec tedy dávám, i přes všechny moje připomínky, pět hvězd.

• 2.3.2010  13:50

No, je to sice gangsterka plná nelítostných siciliánů, ale Kmotrovi se to sotva vyrovná. A to především proto, že je film z většiny tvořen pouze z vražd a sexu, což filmového diváka časem omrzí. Smrti zde neunikne, kromě hlavní postavy Lanzetty a advokáta, opravdu nikdo. Kulku do hlavy dostane dokonce i velký šéf don Corrasco, kterého hraje Richard Conte tedy don Barzini z Kmotra. Když se to vezme kolem a kolem Boss - Smrt na zakázku je filmem zábavným, ale jenom pro krátkou chvíli. Delší dobu si snad budu pamatovat jen ten soundtrack, který je velice laciny, ovšem velice chytlavý.

• 20.2.2010  22:04

Poklad na Sierra Madre je šedesát let starým westernem, přesto v něm nenajdete ani stopu patetismu, který by se zde dal očekávat. Postavy jsou jsou velice realistické, jejich chování je víceméně uvěřitelné. Hlavním motivem filmu je zlatá horečka aneb co dokáže s člověkem udělat zlato a za ním schované bohatství. Skutečné charaktery lidí se ukážou pouze v krizových situacích, to je známá pravda, která je hlavní myšlenkou filmu. Jak říkám, je to známá pravda, takže nic nového ani superoriginálního, ale na tom tentokrát tolik nezáleží. Stejně tak nezáleží na tom, že se celý děj odvíjí podle očekávání diváka a nenajdeme zde žádné velké závěrečné zvraty. Film je působivý i tak.

• 31.1.2010  19:39
    Stalker (1979)

Stalker, to je opravdu těžkej kalibr. Takhle ponurou atmosféru už jsem dlouho neviděl(zkazila mi náladu na dva dny). Stejně tak dlouho jsem neviděl tak zpomalenou kameru(v jednu chvíli se mi zdálo, že jedno místo zabírá deset minut). Zkrátka-zábavnost filmu-minimální, filozofická hodnota-maximální. Každopádně si na ruskou kinematografii dám pozor, kdybych to s ní přehnal, mohlo by mi hrábnout.

• 29.1.2010  14:41

Klepání na nebeskou bránu, to je německý film, natočený americkým stylem. Ve filmu je několik opravdu vynikajících okamžiků, které by se daly zařadit do kteréhokoliv amerického bijáku, třeba právě od Quentina Tarantina. Bohužel jedna věc mi zde nesedí. Já prostě nevěřím, že se něco takového může odehrát v Německu! Nedokážu si představit, že by se jakýkoliv Němec choval jako některé postavy v tomto filmu. Je to tím, že jsem degenerovaný Čech, který rozděluje Němce jenom do dvou skupin - na nácky a na boháče, kteří se nechají okrást v Praze či ve Špindlu. Ano je to ostuda, že jsem tak omezený, sám se za to stydím, nemůžu všechny Němce házet do jednoho pytle, já vím, já vím. Ale už je tak a vlastně za to ani nemůžu(Pulp Fiction je stejnak nejlepší).

• 29.12.2009  19:41
    Avatar (2009)

Zajímavé na tomto snímku je, že přestože hlásá "zelené" názory, tak je zároveň i popírá. Popírá je tím, že je odporně rozmáchlý a megalomanský, to znamená zcela "nezelený". Každý pravý ekolog by tento film měl odsoudit. Ale názorovou logiku ponechme za sebou. Film má být především zábava. Ale copak může být Avatar zábavný, když je příběh taková nudná, patetická a rozplizlá, nechci říct co? Přece je však na tomto filmu něco opravdu vynikajícího. A tím jsou efekty. Digitální efekty, je to jediné, co nám zbylo.

• 9.10.2009  18:16

Když už jsem si zvykl na ten úchylný styl Monty Python a odvykl si hledat v některých skečích smysl, přijde takovejhle film. Možná nejúchylnější věc co jsem kdy viděl.

• 21.9.2009  17:13

Komiksové předloze se to sotva vyrovná, ale nebylo to úplně špatné. Avšak některé věci mi vadily- především špatná animace(ohavné pozadí) a také absence takových těch odkazů na současné dění ve světě, které se v komiksové verzi objevují. Prostě mi přijde, že tento film byl jaksi ořezán a zbyl jen základní příběh, který zase tak fantastický není, obvzlášť když ho znáte nazpaměť.

• 6.8.2009  16:38

Tenhle film to je nechutnost sama! Zaznamenal jsem rekordní počet záběrů na blití. Ale na druhou stranu také téměř rekordní počet záběrů, při kterých jsem se prostě musel smát.

• 12.7.2009  21:51
    Stmívání (2008)

Největší problém tohoto filmu je, že je naprosto neslýchaně nudný. A také nepříliš originální. Story o upírech už tu bylo stokrát a toto není pojato nějak extrémně zajímavě. Takže celkový dojem příliš nezachrání ani to, že se natáčelo v pěkných exteriérech či, že je hlavní herečka kost. A proč jsem tedy dal 3 hvězdičky? Jednak proto, že kdybych dal míň a dozvěděli se to někteří moji spolužáci nemohl bych se před nimi dva roky ukázat. A jednak proto, že Kristen Stewart je opravdu pěkná a ještě chvíli mi zůstane v paměti.

• 27.1.2009  18:12

Ve dvojce už jsou trochu propracovanější hrátky s časem než v prvním díle. Takže by se mi tento film měl teoreticky, jako fanouškovi science fiction líbit víc než ten první. Nelíbí. Těžko říct proč, ale už je to tak.

• 26.12.2008  20:08

Film ve kterém Hodný není vždy hodný, Ošklivý často zlý a Zlý vždycky zlý. Prostě klasika.

• 20.12.2008  13:43
    Angličtina - Extra (TV seriál) (2003)

Jako obyčejný seriál by to asi neuspělo, ale jako jazykový kurz se to dá přežít. Někdy je to dokonce i vtipné(ale jenom někdy).

• 17.10.2008  16:47
    Kmotr (1972)

Příběh ze života obyčejné italské rodiny.

• 16.9.2008  17:31
    Gauneři (1992)

Neuvěřitelně stylové. A přitom velmi levné. Tarantino musel na tomto násilném a vulgárním filmu neuvěřitelně vydělat.

• 26.8.2008  17:23

Nelíbil se mi ani ten seriál, tak co můžu dát jinýho než odpad!

• 23.8.2008  21:35
    Vraždy v Midsomeru (TV seriál) (1997)

Údajně toto má být mysteriózní seriál. Ve skutečnosti je to dost nuda. Mám rád anglické seriály, mám rád krimi seriály, ale tohle mě prostě moc nebere.

• 9.8.2008  22:35

Naprosto strhující snímek, jednoznačně nejlepší film roku. Ale pořád existují i lepší filmy.

<< předchozí 1 2