Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

Oblíbené seriály (10)

Báječná léta (1988)

Tenhle seriál jsem zbožňoval. Na rozdíl od mnoha jiných seriálů nepopisuje jen dění běžných životních událostí, ale hlavně vnitřního Kevinova světa, což dělá s takovou autentickou citlivostí, že se se slzami v očích nelze ubránit vzpomínkám z vlastního života, mládí a dětství. Nádherná ukázka toho, jak to, co je vidět, je sotva procento toho, co někteří prožívají společně s tím, co vidět není.

Svět tajemných sil (1985)

Seriál pojednává o zdokumentovaných záhadných jevech, nevysvětlitelných událostech a zaznamenaných zázracích, vybraných z archivu spisovatele a vynálezce A. C. Clarka, sběratele záhad. Jednotlivé díly seriálu jsou zpravidla zaměřeny každý trochu jiným směrem a Clarke, který pořadem provází, k nim obvykle dodává své poznatky a názory, přižemž vždy zůstává prostor na samotném divákovi, aby si mohl vytvořit názor vlastní na zmíněné fantastické jevy, které se skutečně staly a které se často vymykají racionálním vysvětlením. Nejednou se stáváme svědky nevyvratitelných důkazů o tom, že žijeme ve světě plném záhad, o němž ještě mnohé nevíme a nechápeme. Zároveň však seriál není zaměřen čistě jednostranně, zabývá se i odhalováním kdejakých podvodů vydávajících se za paranormální jevy, takže Clarke se nesnaží jen oslňovat diváky s jeho nasbíranými záhadami a věšet jim tím bulíky na nos, ale jde mu zejména o objasňování nejasných a tajemných skutečností. Nicméně přesto každý po zhlédnutí třeba jen jediné části tohoto výjimečného a velmi poutavého seriálu musí dát za pravdu tvrzení sv. Augustina, že: "Zázraky se nedějí v rozporu s přírodou, nýbrž v rozporu s tím, co o ní víme."

Kutil Tim (1991)

Zdaleka se nejedná jen o "klasickou rodinnou zábavu". Seriál nabízí přehlídku skvěle, s nadsázkou a humorem, vykreslených důvěrně známých vztahů: 1) manželský, potažmo muž-žena (Tim - Jill, se zdůrazněnou lehkou úsměvnou mužskou ješitností), 2) pracovní (Tim - "flanelový" Al), 3) otcovský+mateřský/rodinný (Tim+Jill - jejich kluci, s opět perfektně odvedenými rozdílými přístupy, ukazujíc jak ohromně důležité jsou obě tak protichůdné role rodičů v rodině), 4) sousedský (Taylorovi - Wilson), 5) vztahy k vlastním profesím a věcem (Tim - jeho auto, které staví, případně celá jeho sbírka nářadí souvisejíc s jeho pro něj paradoxně ne/vhodnou profesí, kde neustále uplatňuje svou ne/šikovnost) a dalších a dalších... A z tohoto těžící lítají tam vtipy jako perly jeden za druhým, přičemž nikdy se nejedná jen o bezduchou legraci, ale vždy za tou inteligentní zábavností, podobně jako v MASHi, se skrývají jistá drobá poselství poukazující nejen třeba na různé úrovně jakési vyspělosti či moudrosti postav, přičemž právě proto jsou tak důvěryhodné. Výběr hlavních představitelů byl taky bezesporu bezchybný (v čele s pro tuto roli jako stvořeným Timem Allenem) stejně jako jejich herecké výkony, úroveň kvality/zábavnosti/smyslupnosti taky v podstatě nikdy neklesla, někdy skoro bych řekl s rostoucími dětmi se dokonce i také zvyšovala, a tak jednoduše není tomuto vpravdě povedenému sitcomu takřka co vytknout.

Reklama

Reklama