Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

plakát

Ježíš: Muž opředený mýty (2005) (TV film)

Poměrně zajímavý dokument o pátrání po informacích o postavě historického Ježíše v místech jeho pravděpodobného působení. Autor a průvodce dokumentem si klade otázky o základních poznatcích z Ježížova života a o podstatě jeho učení. Hledá rozpory mezi tím, jaká stanoviska oficiálně zastává (katolická) církev a co lze vysledovat z historických pramenů či archeologických výzkumů. Potěšilo mě, že se zde zabývá i rozdílností církevního učení oproti tomu, co vystupuje z gnostických spisů, především z Tomášova evangelia. Autor si je vědom nebezpečí sklouznutí k nejrůznějším zaujatostem a to je asi to nejcennější, co si může každý přemýšlivý či duchovně hledající (a nacházející) divák z tohoto dokumentu odnést.

Jurský park 3 (2001)

Snad tím, že jsem se dostal k tomuto dílu až mnoho let po jeho natočení, spatřil jsem v něm neuvěřitelnou hromadu nejklasičtějších klišé, jež by mohly sloužit jako odstrašující příklad všem začínajícím filmařům, kteří to s filmařinou myslí aspoň trochu vážně.

Mother and Child (2009)

Mimořádně silné drama, které se umí v hloubi duše dotknout na mnoha místech. Naomi Watts sedí přesně takovéto role nejvíce.

Nádherná Zelená (1996)

Komedie, která mě vlastně přivedla do poněkud depresivního rozčarování.

Čachtická paní (2009)

No pane jo. Další prachbídné filmové zpracování života hraběnky Báthoryové, které snad vyfásla za trest za všechny své napáchané krvavé zločiny.

Ticho (2012)

Komu všemu se líbí takovéto "dokumentární" experimenty?... Ticho. A to přitom myšlenka stojící u zrodu této prvotiny nebyla vůbec špatná.

plakát

Po stopách hledačů pravdy (1993) (TV film)

Na svou dobu bezpochyby zajímavé, avšak z dnešního pohledu se to jeví už jen jako vyčpělá dokumentární sonda do života tehdejších podivínů. Nicméně to, o čem se zde pojednává, rozhodně vyčpělé není a nebude.

Absurdistán (2006)

Kdopak z vás se u zdejší vize budoucnosti nasmál a kohopak naopak veškerá sranda přešla? :)

Vrtěti ženou (2011)

Vtipné, autentické, poučné, trefné i moudré. Kdykoli na tenhle film vzpomenu, přivede mi dobrou náladu, za což mu velmi děkuji. :)

Atlas mraků (2012)

Dechberoucí filmový epos! Dokonale ztvárněná mozaika osudů, z níž si každý divák odnese tolik, na kolik momentálně má.