Shakugan no Shana - Final (2011) (série)

Wow, vzkriesenie veľmi dobrého anime ktoré malo snáď úplne zbytočnú druhú sériu. Nečakal som žiadne zázraky, pretože druhá séria bola poslabšia. Po zhliadnutí prvej epizódy ma to okamžite upútalo, no prišlo sucho a nuda, ktorá však bola nutná pre niekoho kto starú Shanu nevidel, niečo ako znova zoznámenie sa z postavami. Od piatej epizódy to prišlo, kvalitný zaujímavý dej plný skvelých súbojov. No a potom zasa nuda a trocha neopchopiteľný dej. Potom zasa wooow a úžasné súboje. Celkom zaujímavo sa pohybujú ako váhy raz shit raz super. V tomto momente je vonku 10ep ktoré som videl. Zatiaľ to ma u mňa *** , ale ma to potenciál dokonca aj na ***** . Rozhodne pokračujú v starom dobrom duchu v akom bola druhá polovica prvej série. Zatiaľ nehodnotím, akonáhle táto posledná séria skončí ohodnotím.

Život v jednom dni (2011)

Z 4500 hodin videa vybrat len toto, to je velmi slabe. Cakal som od takehoto projektu velke veci ale nic sa neudialo.

Un-Go (2011) (seriál)

Na to aby som zistil či sa mi anime páči alebo nie musím obyčajne vidieť prve dve epizody aby som posúdil či budem pokračovať. Toto anime ale nepatrí k tomu čo by som chcel naďalej pozerať. U prvej epizody som sa síce moc nenudil ale to len preto že som čakal každú chvíľku nejaké "WOW" , ale to sa nedostavilo. Druhá epizoda bola ešte slabšia ako tá prvá, Hodnotiť nebudem pretože to nemám pozreté celé a z dôvodu nezaujmavosti to ani nedopozerám.

Hjóge mono (2011) (seriál)

Furuta Sasuke je, 34 ročný vazal Oda Nobunagay ktorý chce ovládnuť celé japonsko. Furuta je estét posadnutý čajovým obradom, architektúrou a všetkého simplistického a pekného, pôsobí ako posol u Nobunagy. Celé anime sa odohráva okolo Sasukeho, ktorý si všade všimne iba čajníky a šálky ktoré chce vlastniť a díky ktorým vznikajú rôzne dilemy ktoré sú často vtipné. Podľa popisu deja tohto anime na iných stránkach som usúdil že ide o hlúposť nehodnú zhliadnutia. Zatial som videl 11 epizód, a musím povedať že je to pri najmenšom zaujmavé a nečakane komické. Manga začala v roku 2005 a vyhrala niekoľko ocenení, tú som však nevidel. Anime stále vychádza a veru neviem čo by malo byť obsiahnuté v tých 39 epizodach ktoré sú plánované. Je tam síce sekundárna politická zápletka ktorá je zaujímavá la tiež sa motá okolo estetiky a čajníkov :) Bude to pravdepodobne nuda už po viac epizódach, ale na hodnotenie je ešte priskoro, takže sa k hodnoteniu vrátim neskôr, buď keď to dopozerám celé, alebo keď sa mi to stane už príliš nudné. Predčasné hodnotenie je však 3,5 .

Usagi Drop (2011) (seriál)

Anime vhodné na oddych, ako som to tu už čítal u Subjektiva, je to niečo v štýle "fuwa fuwa", ale to nevadí. Je veľké množstvo bullshit anime a toto do tejto kopy nepatrí. Dávam silné 3* , ak by to malo v sebe trocha dramatu ktore som neustale ocakaval tak 4*

Hana-saku iroha (2011) (seriál)

Musím uznať že ide o niečo obyčajné, zápletka nieje ani nijak extra zaujímavá no má to taký zvláštny nádych z nudy sa to dá pozerať a aj to je zábavné. Zvláštny nádych tomu dodáva hlavne prostredie starého hot spring ryokanu, spravovaný starou a striktnou babičkou hlavnej protagonistky, kde musí Ohana (hlavná postava) či už chcene alebo nechcene pracovať z dôvodu že jej matka nieje jedna s tých najlepších a utečie so svojim priateľom a nechá Ohanu na starosti jej babke. Jedno z negatív je že dej je často veľmi dobre predpokladateľný ale asi z dôvodu že ide o bežné situácie ktoré sa dejú každý deň. Navyše ma z nejakého dôvodu hypnotizuje hudba z prvého openingu http://www.youtube.com/watch?v=8GMrg7d7AQk Napriek tomu že to znie ako nuda, tak to prekvapivo baví. Škoda že nieje možné hlasovať medzi, lebo je to 4,5/5 ...

Rubber (2010)

Kvalitny film, neni to ani tak moc vtipne ako som cakal, skor na zamyslenie a odpocinok.

Ničidžó (2011) (seriál)

Máte radi smiech? , absurdný humor? Tak toto anime je pre Vás, to čo uvidíte sa nedá vidieť nikde. Od úvah nad všednými každodennými udalosťami, klasického humou prameniaceho z bežného života až po úplne nemožné, prehnané akčné scény ktoré zobrazujú často niečo veľmi obyčajné. Neviem to lepšie opísať. Ak by mi niekto popísal čo sa v tom anime vlastne deje, tak by som to okamžite označil za blbosť nehodnú zhliadnutia. Je to vhodné prakticky pre každého kto sa chce veľmi dobre zabaviť, no v určitých momentoch znalosť japonskej kultúry je nevyhnutná pre pobavenie a pochopenie vtipu. Je to ako kombinácia Azumangy Daioh a Lucky Star + viac absurdity. Pri tomto sa dá smiať až Vám budú tiecť slzy. 5/5 kedykoľvek bez váhania !

Steins;Gate (2011) (seriál)

Mňam, v momente keď toto píšem je vonku len 16ep. Zo začiatku som myslel že pôjde o hlúposť ktorá mala pútavú prvú epizodu. Bolo to viac zábavné a v podstate sa nič nedialo, Okabe ktorý si stále vymýšľa, rozpráva do vypnutého mobilu a podobne ma po chvíľke prestal baviť. Neskôr to nabralo na kvalite a v niektorých momentoch sa riešia dosť zapeklité situácie, cestovanie v čase je tu použité často na neštandardné účely ako sme bežne zvyknutý. Zatial 5/5 , po skončení komentár doplním a prípadne upravím hodnotenie. [UPDATE]13.sep.2011 skoncil Steins;Gate, hodnotenie nemením, i keď musím povedať že to mohlo byť určite kratšie, asi 4 epizody boli niečo ako filler, ale boli nutnosťou vzhľadom k príbehu.

Utawarerumono (2006) (seriál)

Nepáčia sa mi ušaté, okrýdlené a chvostnaté stvorenia, fantasy takehoto typu nemusim a pri pozeraní prvej epizody som proti tomu cítil značný odpor. No z divného dôvodu som to dopozeral dokonca. Je cítit že sú tam kvality, hlavne čo sa týka deju. Zo zvedavosti zistit kto to Hakuhoro naozaj je a hlavne z nudy som si pozrel 20 epizod, no 21 epizoda az po poslednu toto anime dostane úplne inú chuť a dopozeral som to z radosťou. Tak či onak ani kolosálny koniec nemôže zvrátiť moje hodnotenie slabé 3*