3Bobule (2020)

11 let uteklo jako víno, teda jako voda a trojka Bobulí je tu. Už je to spíš komediální drama než typická komedie, ale to, už je taková tradice u pokračování u CZ filmů. Trojka je sice o něco slabší než první 2 díly, ale furt mě to baví. Dobří herci, dobré dialogy a opět podařený Kryštof song. Původně jsem chtěl dát 3 hvězdy, ale nakonec jsem přimouřil obě oči. Co říci na závěr : Raději si pustím 30x tento díl než vidět ještě jednou jakýkoliv díl z shit seriálu Vinaři, obzvlášť z té druhé řady.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Jako velký fanoušek prvního dílu jsem se na dvojku moc těšil a přišlo trošku zklamání. Sacha vtipný jako vždy, ale děj, už není tak dobrý. Přišlo mi to jako, kdyby někdo od Joea Bidena přišel za Sachou a dal mu prachy, když natočí něco proti Trumpovi a hlavně, aby se to stihlo odvysílat těsně před volbami. Ono vůbec ty scény z Ameriky jsou nic moc, oproti Kazachstánu. No a co se mi na filmu nejvíc líbilo? Tak určitě vrcholem filmu je " Tanec plodnosti ". Na to se nedá jen tak zapomenout. Dále křeslo v Prezidentském paláci a velmi vtipně vymyšlené scéna s Tom Hanksem, která do příběhu výborně zapadla. Musím pochválit i bulharskou herečku M. Bakalovou, která odvedla kus dobré práce. Co říci na závěr: Pokud se vám první Borat moc nelíbil, tak dvojka bude pro vás ztrátou času.

Zpřítomnělí (2019) (seriál)

Letos mám štěstí na výběr seriálů a tento určitě patří mezi ty, u kterých jsem se bavil moc. První díl sice takový průměr, ale pak mě seriál dostal. Hlavně svojí originalitou. Jsou zde výborné nápady, u kterých jsem se často pousmál. Klobouk dolů před scénáristy. Byl jsem nadšen i s výběrem herců. Málokdy se totiž stane, že vám všichni sedí a tady se to stalo na 100%. Budu tedy doufat, že vznikne i 2. série, protože seriál není úplně uzavřen a nápadů jak pokračovat mají scénáristé ještě určitě dost.

Away (2020) (seriál)

Pro mne, asi největší seriálové překvapení tohoto roku. Čekal jsem, že si dám jen první díl a pro nudu, to pak nejspíš vypnu, ale stal se přesně opak. Nenudil jsem se ani minutu. Všichni, ale opravdu všichni herci, mě v tom neskutečně baví. Obzvlášť, ty z posádky, co míří na Mars. Takhle sehranou partu herců, jsem již dlouho neviděl. Vždycky jsem si myslel, že životní rolí pro Hilary Swank bylo " Million Dollar Baby ", ale teď, už si myslím, že je to " Away ". Jasně, je to výborná herečka, která nám to dokázala i v jiných filmech např. " Kluci nepláčou ", ale tahle role jí sedí možná úplně nejvíc. Možná je to film, který osloví víc budoucí kosmonautky než kosmonauty, ale to je vcelku jedno. Kdo má rád Sci-fi a nevadí mu rodinné drama, tak ho třeba tenhle seriál osloví, tak jako mě.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Po druhém shlednutí jsem musel jít s 1 hvězdou nahoru a zároveň i přepsat tento komentář. Film není žádná megapecka, ale na druhý pokus mě bavil o dost víc. Severský Pop a nejen on, ale vůbec celý soundtrack mě hodně baví. Dokonce i přehrávač v autě, ho zná za poslední měsíc nazpamět. Dokonce jsem si zvyknul i na humor Willa Ferrella, kterého moc nemusím. Rachel McAdams, Dan Stevens a Pierce Brosnan, tak s těmi jsem byl spokojen, už na první shlédnutí. Lokace Island je fajn a pro filmové plátno stále atraktivní. PS: Hudebních komedií moc není a takhle je docela i originální, tak proč to nevidět.

Modelář (2020)

Tak kvalita filmů Petra Zelenky jde rychle dolů. Jsem velký fanoušek jeho filmů " Samotáři a Příběhy obyčejného šílenství " a proto mě to docela mrzí. Jeho 3 poslední filmy jsou velkým zklamáním. Na " Modeláře " jsem se těšil, ale opět to nevyšlo. Kryštof Hádek hraje výborně, což začíná být pravidlem. Záběry z dronů jsou podařené, ale bohužel to je vše, co se dá chválit. Přijde mi to jako, kdyby scénář psal nějaký zhulený " Sluníčkář ". Zelenka, asi nesnáší Zemana, Babiše a USA a tak se jim mstí aspoň přostřednictvím filmu. Do toho ještě velmi špatný soundtrack. Jiří Mádl se pokouší o rap a je ještě horší raper než samotný Kato z Prago Union, který na filmu spolupracoval. Proč jsou ruské songy od Janky Djagilevy ve filmu, jsem také nepochopil. Kdyby se mi někdo zeptal hned po filmu, co se mi honí hlavou, tak bych řekl asi tyto slova: Terorismus, elektrokoloběžky, ségra, drony, politika a atentát.

Ženská na vrcholu (2019)

Z herečky Anny Polívkové se pomalu stává Česká Bridget Jones. Její romantické role ve stylu " Trdlo, co potká pravou lásku ", tak těch docela přibývá. Na druhou stranu je to její parketa, hraje je dobře, prostě se na ty role opravdu hodí. Což znamená, že není mínusem tohoto filmu, ale naopak plusem. Martin Dejdar, Marek Němec + dětští herci jsou také dobrý. Slovenská lokace jsou také pěkné. Podařený je i song " Tohle není pláč " od Báry Basikové a Kamila Střihavky, ale to je naprosto vše, co se dá chválit. Režisérka Lenka Kny, jde ve stopách Marie Poledňákové a moc jí to nejde. I scénář je velmi špatně napsaný. Ve filmu je spousty neuvěřitelných nesmyslů. Padáka by určitě měla dostat skriptka za velkou chybu v čase 0:39:25 aneb u Martina Dejdara je vidět port a oblečení nenavazuje na další střih. Možná by se těch chyb našlo i víc. PS: Film je určen převážně pro nenáročné publikum. I přes jeho nízkou kvalitu filmu, se po čase dá vidět znovu.

Daria (2020)

Mysteriózní žánr se u nás neumí točit a tohle je přesně ten důkaz. Tenhle film je divný slepenec všeho možného a jako celek to vůbec nefunguje. Dávám 1 hvězdu za herecké výkony ( J. Nosek, J. Šulcová, J. Schmitzer, N. Lichý a J. Vlasák ). Ostatní herecké výkony není proč chválit. Co pochvalu, ale zaslouží, to jsou úvodní a závěrečné titulky. PS: Film moc nedoporučuji, je to ztráta času.

Casino Royale (1967)

Dlouho jsem tenhle film odkládal a udělal jsem dobře. Vlastně špatně, protože jsem si tento film nakonec pustil. Stáří filmu kvalitu neomlouvá. Hodně přimouřím obě oči a dávám 1 hvězdu a to jenom kvůli tomu, že mám rád Petera Sellerse a Jean-Paula Belmonda. I když ten druhý tam skoro ani nehraje. PS. Naštěstí existuje ještě jiné " Casino Royale ", které mi vždycky spraví chuť.

Králíček Jojo (2019)

Už podle traileru jsem od toho čekal spíš trapárnu a vlastně jsem se, ani moc nemýlil. Je to takové " Musíme si pomáhat " nebo " Život je krásný " na americký způsob. Je tady hodně znát, že Taika Waititi má židovské předky aneb musí se pomstít, aspoň přes kinematografii a udělat z vůdce nacků retardu a vůbec z celé jejich ideologie. Klidně se mohou točit filmy či seriály na toto téma, ale musí to mít nějakou úroveň humoru. Jako tomu bylo např. u filmu " Život je krásný " nebo u seriálu " Haló, haló! ". Ono to bude i tím, že italský a britský humor se k válečným komediím hodí daleko víc než ten americký. Soundtrack je také zbytečný úlet. Vždyť je tolik vtipné německé muziky, která by do filmu lépe zapadla, Taneční finále bylo taky zbytečné a jenom do dokreslilo celkovou kýčovitost jak v Bollywood filmech. Dost, ale kritiky. Film má i svá pozitiva a to jsou určitě herci. Casting se zde povedl a všichni odvádějí dobrou práci, tedy kromě Taika Waititiho, který se na vůdce typově nehodí a extrémě přehrává. To ho rovnou mohl hrát Sasha Baron Cohen a bylo by to o dost lepší. Pokud bych, ale měl někoho vyzdvihnout, tak určitě je to Sam Rockwell. Škoda, že zde má málo prostoru, protože ten mě tam fakt baví. Dobře je natočený i Hitlerjugend tábor, což také považuji za jedinou vtipnou část filmu. Co říci na závěr: Škoda, bylo to docela dobré téma, které se mohlo natočit o dost lépe.