Mgb21

porotce

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 8.1.2014  23:06
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

Po hodně dlouhý době jsem každý týden usedával k televizi a sledoval český seriál. Skvěle napsané postavy a příběh pádící stále dopředu. Užil jsem si každý dialog mezi Řezníčkem a Čermákem. No a v neposlední řadě mě nadchlo filmové zpracování. Konečně někdo začal používat filtry a nebál se kameru sundat ze stativu a nechat ji pořádně proletět. Máme v Čechách krásnou krajinu, tak proč ji neukázat. Celkově jsem si všech šest dílů opravdu užil.

• 8.1.2014  22:55
    Revival (2013)

Neuvěřitelně promarněný talent všech zúčastněných. Podle mě je největší slabinou českých filmů scénář. Natáčet a hrát umíme, ale napsat nedebilní scénář nám nejde. A u tohohle filmu to fakt zamrzí. Potenciál tam byl. Ale já si prostě nedokážu užít film, když mě irituje chování jednotlivých postav.

• 13.8.2013  11:33
    Newsroom (TV seriál) (2012)

1. série - Náhodou jsem chytnul první díl na HBO a po pár minutách bylo jasno. Skvěle napsané postavy a velmi dynamické tempo vám nedovolí ani na chvilku polevit ze sledování. První série je opravdu povedené a jen upevňuje pozici HBO jako lídra v dramatických seriálech. Jediná věc co znemožňuje plný počet je milostná linie mezi Jimem a Maggie. Tyhle scenáristicky komplikovaný lásky přímo nesnáším. Už se těším na další sezonu

• 5.7.2013  21:13
    Dva nula (2012)

Tohle je mi tak líto. Skvělý nápad a spousty zajímavých postav. Jen někdo zapomněl v rozpočtu nechat pár korun pro střihače. Místy to byla fakt nuda a všechno jen díky dlouhým záběrům jedné kamery. V pasážích, kdy se rychleji stříhá, začne mít dokument tempo a zas je na co koukat. Je mi opravdu líto promarněné příležitosti.

• 10.5.2012  00:48
    Titanic (1997)

Dnes jsem byl v IMAXu na Titanic ve 3D. Dodnes jsem ho viděl jen jednou a to když šel do kin poprvé a od té doby jsem viděl max 5 minut, když běžel v TV. Ten film zná každý a skoro každý má na něj jiný názor. Musím ale po dnešku říct, že mě až překvapilo, jak ten film je skvělý. Neustále se něco děje, nejsou hluchá místa, Leonardo i Kate hrají skvěle, hudba epická a 3D vás nádherně vtáhne přímo na palubu a pak do studené vody. Cameron je úžasný vypravěč. Nádherný filmový zážitek!

• 14.11.2011  22:31
    Válka Bohů (2011)

První věc, co mě napadla při sledování byla, že se to nějak moc podobá Cele. Po přečtení jména režiséra už vím proč:-) Vizuálně tedy moc povedený film. Co mu sráží hodnocení, je bohužel scénář. Pronášená klišé nejsou problémem, člověk je očekává, ale ty zkratky, které scénáristé používají jsou hrozné. Hyperion něco chce a ukrutně to hledá, lidé umírají, aby to nenašel a ejhle o pět minut později už to má a vůbec nevíme jak a kde to našel. A takových věcí je tam více. Jinak pěkná popcornová oddechovka. Závěrečný boj bohů je fakt maso! 3D použito moc pěkně. Snad se to konečně naučili. Určitě stojí za to si na film zajít do kina. V souboji s novým Soubojem Titánů jasně vítězí Immortals!

• 30.6.2011  23:04

Pokud jsem dal jedničce 5 hvězd a dvojce tři, tak třetí roboti jsou přesně uprostřed. 3D paradoxně Bayovi prospělo v zpřehlednění akce a v IMAXu je to opravdu skvělá podívaná. Příběh není geniální, ale to nikdo snad ani nečeká :-) Závěrečná akce je fajn a je tam pár záběrů, kde mi spadla čelist. Celkově ale mě nejvíc vadili postavy a ty věci co v jedničce, tak fungovali, tu spíš vadí. Hlavně humor moc nefunguje (i když Turturro se snaží). Návštěvu IMAXu rozhodně doporučuji, ale DVD to asi tentokrát opět nebude.

• 2.6.2011  11:31

Zrodila se nová komiksová hvězda. Matthew Vaughnovi se podařilo vytvořit letní blockbuster se spoustou humoru, skvělými postavami a s několika scénami, které si budu chtít neustále připomínat. Za největší klad filmu (vedle zvládnutý akčních scén) považuju ty části filmu, kdy spolu jednotliví hrdinové hovoří a mě opravdu zajímalo co si říkají. McAvoy je skvělý jako balící profesor, Fassbender jako lovec nácků a Bacon celou dobu. Prostě a jednoduše doporučuju návštěvu kina! Jinak "Go fuck yourself!"

• 29.3.2011  12:08

Ďábelská jízda s klauny, kteří si TO dávají k snídani!

• 24.1.2011  11:50
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Rok 2010 byl rokem Sherlocka. Zatímco filmové zpracování je takové odlehčené, tak atmosféra v této minisérii se dá krájet jen velmi ostrým nožem. Vynikající zpracování (texty v obraze, prolínání záběrů,...), výběr hlavních představitelů a skvělý scénář je to, proč chcete další a další díly. Čekání do podzimu bude dlouhé, ale věřím, že se vyplatí.

• 17.12.2009  19:55
    Avatar (2009)

Nejlepší vánoční dárek všem milovníkům filmů!

• 30.11.2009  23:02
    Zombieland (2009)

To nejlepší, co zatím CSFD nabídla :-)))

• 4.11.2009  21:04

Velice neobjektivní hodnocení. Ten film má spostu chyb: pomalé tempo, málo záběrů z "tvůrčí dílny".... Ale pro člověka, který na peckách od M.J. vyrůstal a jeho hudbu obdivuje to byla paráda. Michael byl geniání hudebník, který miloval hudbu a své fanoušky, kvůli kterým se snažil ze sebe vydat to nejlepší. Bohužel ho tato snaha stála život a This Is It je pro fanoušky sice blýskavá, ale malá náplast. Prostě ten malej kluk ve mě, co na jeho muziku tancoval rodičům, byl nadšenej.

• 23.5.2009  00:16

Lepší než Sifra.Ale i tak mě film nedokázal vtáhout a přikovat k sedadlu.

• 8.5.2009  16:19
    Star Trek (2009)

Nikdy jsem nebyl fanouškem Star Treku, já raději Star Wars. Ale pokud bude J.J. pokračovat v nastaveném trendu, tak této sérii přibyl nový fanoušek.

• 10.2.2009  09:20

Snůška banalit a klišé přebita neuvěřitelně trapným scénářem, sci-fi souboji a snahou o cool postupy jako v CSI. Ale jako komedie je to parádní.

• 11.1.2009  16:05
    Tohle je Sparta! (2008)

Kam sahá moje paměť, tak si nevzpomínám, že bych nějaký film nebyl schopen dokoukat. Tento drží to čestné prvenství.

• 28.12.2008  23:12
    Michael Jackson: Number Ones (video kompilace) (2003)

Hvězdička dolu za zkrácenou verzi Shooth Criminal!

• 19.10.2008  20:01
    U2 3D (koncert) (2007)

Dnes jsem byl na koncertě U2 a měl ty nejlepší lístky. Parádní zážitek!

• 20.3.2008  20:13

Šel jsem do kina s tím, že se chci pobavit a víc od toho filmu nečekám. Sice je to propagovaný jako velkofilm, ale je to hodně sterilní velkofilm. Nic mě nedokázalo vtáhnout do toho světa. A když už něco vypadalo zajímavě, tak to bylo hned vzárodku utnuto a nedostalo prostor. Jediné kvůli čemu stojí ten film vidět jsou modré oči Camill Belle. Ale to je na film tohoto ražení hodně málo.

• 21.2.2008  20:53

"Fuck the world!"

• 31.1.2008  19:57
    Podraz (1973)

Celej film je jeden geniální podraz!

• 18.1.2008  09:31

Netradiční pojetí velice tradičního příběhu. Příběh se začne odvíjet v pomalém tempu, aby vás na konci úplně pohltil. Já teda pohlcen jsem ještě druhý den. O hereckých kvalitách hlavních představitelů se snad ani nemá cenu rozepisovat. Jen dodám, že charisma Clooneyho stoupá se stupněm jeho "sešlosti". Co mě nejvíce na snímku uchvátilo byla kamera, střih a hudba. Vzláště v poslední půlhodince tyto tři složky fungují dokonale.

• 17.12.2007  08:48

Příjemná romantická komedie na víkendové odpoledne, která ničím neurazí, ale také dohužel ničím nenadchne. Colin Firth je jako vždy výtečný a Heather Graham je přímo k nakousnutí. Celé to je takové příjemné a hezky barevné, jako městečko Hope, ale kromě dvou hlavních herců si toho moc pamatovat nebudu.

• 7.12.2007  16:21

Neoriginální, nevtipné, nezajímavé, nudné. Ta druhá hvězdička je za seriálové herce, které uvidíte v jiných rolích, než jste zvyklí z TV. Ale pokud chcete romantický film, tak sáhněte jinam. Některé myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsem nepochopil ani po 2 dnech.

• 25.11.2007  20:39
    Once (2007)

Komorní příběh se spoustou krásných písní. V jednu chvíli jsem měl trochu pocit, že se koukám na zfilmované album, ale příběh se pomalinku rozeběhne a už vás nepustí. Příjemné překvapení letošního roku. Sice to pro mě není taková bomba jako loni Little Miss Sunshine, ale sountrack si rozhodně stáhnu a několik týdnů mi bude znít v uších. P.S.: Asi po 14 dnech po návštěvě kina jsem nucen svoje hodnocení zvýšit na plný počet. Stále musím nad tím filmem přemýšlet a při poslouchání písní ho mám stále před očima.

• 21.11.2007  20:32

Pokud budu hodnotit film samotný, tak jsou to slabé 3 hvězdičky. Filmu by slušelo více animací dinosaurů a méně záběrů na kameny a písek. Ale je pravda, že ty k práci paleontologů patří nejvíce. Pokud ale budu jako můj první zážitek z IMAXu, tak bych musel dát za 5. Úplně mě to nadchlo a celou dobu jsem si říkal, jaká by to musela být paráda viděl své oblíbené SW v tomto kině. Třeba se jednou dočkám:-) Jinak se rozhodně pudu podívat na další 3D dokument a budu doufat, že nebude jen na efekt 3D zážitku.

• 3.10.2007  08:33
    Zbouchnutá (2007)

Skvělá komedie o krásách těhotenství a partnerského soužití. Romatická komedie, která se množstvím slova fuck může rovnat i třeba Pulp Fiction :-) Příjemné osvěžení tohoto žánru.

• 13.8.2007  20:13
    Soudce Dredd (1995)

Zklamání na celé čáře. Příšerná hudba, která z každé scény chtěla udělat zásadní věc celého filmu. Zbytečná postava Roba Schneidera. Kdyby se škrtla, tak se filmu vůbec nic nestane. Otřesný triky. Ta honička na těch vznášedlech byla až komická. To i komedie z třicátých let měli lépe udělané automobilové honičky. Ke konci už mi i přišlo, že si i Stallone tak trochu z toho dělal srandu. Ale nejspíš ne :-) Celkově špatnej film.

• 9.7.2007  14:44
    Jericho (TV seriál) (2006)

U tohohle seriálu je asi nejlepší pustit si první díl, pak několik dílů přeskočit a pokračovat tak od 12 dílu. V první půlce se tvůrci zaměřili spíše na vztahy mezi jednotlivými postavami. Což nebylo zas tak nejhorší, ale v seriálu o atomovém útoku na Ameriku by člověk čekal něco podstatně jiného. Naštěstí to tvůrcům došlo a druhou polovinu seriálu zlepšili a tak se i moje hodnocení zvýšilo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7