Tahle země není pro starý (2007)

Hlavné úlohy sú výborne vybrané. Príbeh je veľmi zaujímavý a herectvom sa tu veru nešetrilo. Všetci hrajú svoje úlohy pôsobivo a veľmi autentický, akurát Woody Harrelson bol trošku pozadu. Nekompromisný a chladný zabijak v podaní Javiera Bardema s ktorým sa nedá vyjednávať, akurát si možno tak hodiť mincou je veľkým ťahačom filmu i deju samotného. Originálne zréžirovaný a zahraný texasky triller. Super.

Špína (2017)

Bez cenzúry a okolkov podaná dráma o stratenej nevinnosti, ktorá sa síce odohrala za zvláštnych okolností, ale za to je o to silnejšie nemá spoveď obete, ktorá bez logiky a pevného dôvodu neprezradí to prečo začalo jej šialenstvo a myšlienky na vykúpenie v podobe smrti. Zaujímavo a napínavé vyzobrazenie psychiatrickej nemocnice, kde miesto liečenia ľudí sa im ich trápenie ešte viac prehlbuje. Vulgárne ale cez to pravdivé dialógy medzi ľudmi, ktoré pôsobia prirodzene a ako zo života. Celá myšlienka filmu je však vlastne jednoduchá. Stačí pár minút a celý Vás pohľad na Vec, ktorú ľudia považujú za najväčší pôžitok v živote môže Vám pripadať, ako nočná mora. Nevinnosť a realita totiž delí veľmi tenká hranica. Dobrý film, ktorý vo Vás určite niečo zanechá.

Městečko Pines (2015) (seriál)

Uhladené mestečko Pines si ma získalo svojou tvrdou realitou, nenásytnou spoločnosťou, ktorá robí všetko preto, aby bol každý šťastní a spokojní a popritom kývajú ramenami nad vraždami a násilnosťami v ich tesnej blízkosti. Určite Mat Dillon zaujal, i keď od ačkového herca ma ďaleko. Príbeh sa rozvíja pomaly ale isto odhaľuje všetky podrobnosti a dokáže si udržať napätie po celých 14 a pol hodiny rozdelených do 10. častí.

Rizika pití (2016)

Rizika pitia sú sondou do ľudskej duše napadnutou neprekonateľnou túžbou po alkohole. Dokument sleduje životy štyroch ľudí, dvoch mužov a dvoch žien, ktorý každý pije z iných dôvodov a presvedčení avšak z rovnakou túžbou to obmedziť, alebo prestať úplne. Všetkým totiž alkohol strpčuje život súkromný i pracovný. Posledný príbeh ma však naozaj zaujal a naplno odkryl krutosť tohoto ochorenia, ktoré človeka ničí postupne a systematický mu ovládne myseľ ale i telo samotné. Prežívať ozajstne utrpenie z nedostatku alkoholu je vyzobrazené práve na poslednom príbehu a chronologicky i najhoršom stupni alkoholizmu. Určite prínosný a poučný, ale ostávajúci v bežných koľajach, vyrozprávaný zo všetkou úctou k trpiacim touto duševnou chorobou a preto úplne korektný a ničím nešokujúci. Taký je Risky Drinking.

Miluji tě, teď zemři (2019)

Zaujímavý dokument z nevinnou, nemou tváričkou v hlavnej úlohe v príbehu o mladom páre a ich bezhlavom skoku do temných priepasti beznádeje, depresii a smrti. Reálne "deti" reálnej Ameriky tápajúce vo vlastnom nepochopení svojej podstaty. Smutné na tom je,že aj keď si prečítate o tejto tragédii v slovenskej či českej tlači vyvolá to vo Vás pocit, že Michelle Carterová bola bezcitná a sebecká osoba, ktorá využila svojho priateľa, aby sa v očiach svojich známych stala niečim viac, aby ju obdivovali, ľutovali a mali ju radi. Využila jeho slabosti, jeho pocit ničoty a sebadeštruktívne nápady, aby sa sama vymámila s diabolského zovretia, ktoré ovládalo jej život. Ale tento dokument sa snaží poukázať aj na to, že to mohlo byť celé celkom inak, že to nebolo iba čiernobiele, a že ľudia sú fakticky neskutočne zložité stvorenia, ktoré sa v v priebehu ich spoločného príbehu a okolností od seba učia a vedia sa pochopiť aj v takých bizarných skutočnostiach, ako je samovražda. Dokument o tom, že aj zlé veci môžu byť myslené dobre i keď následky sú hrozné. ...

To Kapitola 2 (2019)

Druhá kapitola je celkom iný zážitok ako bola kapitola prvá. Atmosféra už nie je taká zvieravá a dusná ako to bolo pri deťoch prechádzajúcimi temnotou starého domu a špinavými odtokmi mesta Derry. No celé mi to momentami prišlo vtipnejšie i keď dospelé postavy mi neboli vôbec také sympatické, ako ich mladší kolegovia. PennyWise opäť ukázal mnoho svojich digitálnych tvári, ale žiadna nebola skutočne desivá. V pamäti ostane snaď len návšteva Bev v byte svojho otca. Jednoducho povedané je to taký lepší priemer, ktorý vo Vás nevzbudí záujem pozrieť si to opäť.

Ve vysoké trávě (2019)

Americký vidiek z rozľahlými poľami tiež môže ponúknuť dobrý námet na atmosférický horor plný strachu a napätia. Vysvetlenie, prečo sa ľudia v týchto vysokých trávach strácajú a zomierajú nie je nijak ohurujúca, ale všeobecne dobre pozerateľný i keď ku koncu už ohranými nápadmi preplnený a preto hodný len dvoch hviezd.

Slunovrat (2019)

Atmosféra, napätie a vyzobrazenie rituálov zdrogovaných ľudí. Umelecké poňatie, Florence Pugh a jej tragédiou zničená postava. Zaujímavé prostredie, kde sa za asistencie krásnych slnečných dní odohráva zlomyseľný a nechutný vražedný kolotoč...To všetko sa mi na tomto filme páčilo. Horšie to už bolo z dialógmi a s chovaním postáv, ktorý na niektoré scény a veci okolo seba reagovali prinajmenšom sviežo. Ale gradovalo to postupne a pomaly a dokázalo to upútať na celú stopaž. A tým ako to bolo iné, si ma to celkom získalo i keď druhý krát by ma to už asi vôbec nebavilo...

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Práve pri pozeraní tohto filmu som si spomenul na asi najlepší Rockov snímok Vitajte v džungli. Tiež sa jednalo o nesúrodú dvojicu hlavných predstaviteľov, ktorý však hýrili vtipom a vzájomnou chémiou. Bohužiaľ z nostalgie ma vytrhol pohľad na dvoch akčných veľraptorov, ktorý nezvládali medzi sebou povedať ani jednu vetu bez toho, aby to nevyznelo trápne. Ja viem, že film je prosto film a že je všetko jednoducho hrané, ale keď vás vtipné dialógy nebavia a pri pozeraní sa hanbíte, keď akčné scény sú neprehľadné a hlavne neskutočne nereálne a keď do toho všetkého pozeráte na príbeh, ktorý nemá konca kraja, ale pritom sa v ňom nič zaujímavé nedeje, asi to potom nie je celkom v poriadku. Škoda lebo Statham je sympaťák a Johnson zase drsňák, ale čo z toho keď to celé vyznelo do prázdna a pritom to malo potenciál byť dobrou akčnou komédiou.