X-Men: Apokalypsa (2016)

Já si tenhle díl neskutečně užil. Nepochybně za to může ženské obsazenstvo a charismatický James McAvoy, ale ti by sami film neutáhli. Pevně stojí na silných základech humoru, plynulému vyprávění příběhu a audiovizuálních efektů. Když se řekne X-Men: Apokalypsa, už navždy se mi vybaví, jak epický nářez to byl.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Audiovizuální porno. Vážně, takhle úžasný abstraktní efekty a dodatečné animace jsem snad ve filmu nikdy neviděl. Dějově to maličko skřípe, ale nic vážnýho. Vynahrazuje to Čas a jeho naprosto trefný metafory a parafráze. Herecky mě jenom trochu mrzí, že Depp nedostal tolik prostoru a že je Alenka trošičku otravná. Možná to dělal ten britský nebo australský přízvuk, nevím. Celkově jde ale určitě o velmi povedené pokračování.

Aladin (1992)

Velmi příjemné překvapení, u kterého jsem se docela pobavil. Chytlavá hudba, asterixovské grimasy a samozřejmě nostalgie, neboť jsem jako malý hrával hru podle tohohle animáku. Po druhém shlédnutí bych nejradši přidal hodnocení, ale už to víc nejde. Tohle je určitě jeden z nejlepších animáků, co jsem viděl. Je to hodně nadčasový snímek, tady si Disney vůbec nebral servítky se stereotypy a vtipy. Je to plné takového toho správného humoru, který byl docílen nejenom dialogy, ale i mistrovskými detaily s animací. Jeden příklad za všechny - povedlo se jim věrně napodobit lidské emoce. U koberce. Samožejmě tomu kraluje hlas Robieho Williamse jako Džina, kde mistrně vyšvihl píseň Friend Like Me. Snad je mu země lehká.

Živí mrtví - Série 3 (2012) (série)

|| 3. série – 90% Důležitost a strach ze zombie pomalu ustupujue a dává větší prostor pro intriky a šarvátky mezi lidmi. Stejně tak se zpomalil samotný vývoj postav - snad s výjimkou Ricka. Alespoň jsme dostali o to zajímavější nové postavy. Michonne je pro mě taková charakterní třešnička na dortu.

Živí mrtví - Série 2 (2011) (série)

|| 2. série – 95% Zombie parafráze na westernovku s šerifem v hlavní roli funguje senzačně. Ale kdyby vše zůstalo při starém, byla by to nuda a tak jsme svědky jedněch z nejlepších vývojů charakterů za sezónu. A dokonce to i dává smysl. Celá série si zároveň zanechává potřebnou dynamiku a atmosféru. Je až k neuvěření, jak tvůrci dokáží vměstnat nějakou napínavou akci skoro každý druhý díl a přitom se nechytat scénáristického stébla.

Živí mrtví - Série 1 (2010) (série)

|| 1. série – 90% Hodně slušný začátek, má to dynamiku, má to prvky hororu, má to senzační hudbu a má to dokonce i drsnýho kovboje. Drobnou výtku mam pouze k jedné scéně, kde se zombie snaží klikou otevřít dveře svého domu. Chápu, že pointa byla dodat tomu slušnou atmosféru (a taky dodala), ale takhle se prostě zombie nechovaj.

Osm hrozných (2015)

Necelé tři hodiny utekly jako voda. Názory na části filmu se liší, mě se líbila víc první polovina, která byla více ukecaná a měla ten správný westernovský duch. Vzít celé prostředí do zasněžených hor je vskutku geniální. Kromě dodané atmosféry to nepůsobí tak tuctově. Lehce absurdní komedie, který bezkonkurenčně kraluje Samuel L. Jackson a jeho ďábelský smích. Je jedno, jestli hraje zápornou nebo kladnou postavu, jemu snad sedne všechno. Co mě lehce zklamalo byl paradoxně Morricone, čekal jsem hudbu v malinko jiném stylu, který by víc pasoval do prostředí.

Marťan (2015)

Taková o dvě třídy lepší Gravitace. Očekával jsem, že se bude jednat o hlubokomyslný velkofilm, ale dostalo se mi příjemné popkornovky s trochou adrenalinu - rozhodně to není na škodu. Tohle téma je mi velmi blízké a v jednom nejmenovaném vědci na steroidovém kafi se dost vidím. Celkově mi to prostě sedlo. Taky bylo příjemný koukat na pozitivní snímek, kde se celý svět točí za jedním cílem a společně mu fandí. Což se v dnešní době nestává moc často. Vlastně se to nestává vůbec.

Dokonalý šéf (2015)

Až jsem z toho dostal hlad. Filmů o fine diningu je neskutečně málo, takže si jich musím náležitě cenit. Bohužel jídlo není všechno a mizerný děj nezachrání ani nápadná paralela ke Gordonu Ramsaymu. Ani mi tak nevadí prostoduchost, jako spíš nekonzistentnost a nevysvětlení určitých drobností. Proč že to sakra loupal přesně milion ústřic?

Spectre (2015)

Vysoká očekávání oproti Skyfall byla zadupána do země. Delší stopáž by nebyla vůbec problém, kdyby příběh nějakým způsobem gradoval, vytvářel atmoséfu a nebyl tak neskutečně lineární a repetitivní oproti svým předchůdcům. Oceňuji ale propletenost s Craigovými bondovkami. Při dialogu ohledně bondcar mi bylo úplně jasný, že při první příležitosti pošle to auto do věčných lovišť. Už to není ani vtipný. Akční scény jsou spíše nudnou výplní s pár autentickýma výjimkama. Celkově jsem zklamán, a mé zklamání začalo už při otřesný úvodní znělce, která Adele nesaha ani na špičku palce.