Greg

Greg

Jirka Přichystal

okres Olomouc


Instagram: jirkapri

37 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Forrest Gump (1994)

 • poster

  Počátek (2010)

  "The seed that we planted in this man's mind may change everything." Od tohoto filmu jsem měl obrovská očekávání a hend na začátek musím přiznat, že je film splnil na 100%. Inception je vynikající ve všech aspektech, ve kterých by měl být - od skvělé režie, scénář (obrovská poklona Christopheru Nolanovi), kamery, naprosto famózní hudby Hanse Zimmera a hlavně všech hereckých výkonů. Nemělo by cenu někoho z hlavních představitelů upřednostňovat, ale myslím, že Leonardo DiCaprio odehrál další ze svých životních rolí (rozhodně už to není jen ten hezoun z Titanicu). Zazářili ale i ostatní (speciálně bych chtěl jmenovat Ellen Page a Toma Hardyho). Takže, určitě musím dát plné hodnocení. Podle mého názoru ale určitě Film roku 2010, který by se Oscara rozhodně zasloužil.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  "I believe in two things: discipline and the Bible. Here you'll receive both. Put your trust in the Lord; your ass belongs to me. Welcome to Shawshank." Bezesporu jeden z nejlepších filmů dějin světové kinematografie. Svůj životní výkon podali členové celého štábu od režiséra, kameramana, scénáristy, autora hudby a samozřejmě také představitelů dvou hlavních rolích - Tima Robbinse a Morgana Freemana. Vše navíc korunuje prakticky dokonalý český dabing v čele s Vladimírem Dlouhým, který dabuje opravdu mistrně. A kdybych měl vybrat jednu scénu z celého filmu? Myslím, že to nejde, protože celý film je jedna velká úžasná scéna a Vykoupení z věznice Shawshank prostě nejde dát nic jiného než 5*. P.S. A ten závěr, ten je stoprocentně nejlepší filmový závěr všech dob.

 • poster

  Poslední Mohykán (1992)

  "I am Le Long Carabine! My death is a great honor to the Huron, take me!" Úžasně výpravný snímek, výborný scénář, charizamtičtí hlavní hrdinové, skvělý režisér, okouzlující hudba. Tento film má snad všechny superlativy, co by měl mít. Můžu ho vidět, kolikrát chci a stejně mě nikdy neomrzí. Závěrečná scéna si podle mě zaslouží místo mezi nejlepšími pěti scénami filmové historie. Jeden z nejlepších filmů celé historie, ale zaručení nejlepší soundtrack (asi nejlepší soundtrack všech filmových dob) - jen samotná hudba by si zasloužila hodnocení 5*. Ale vzhledem k tomu, že doplňuje tak skvělý film, tak dávám jasných 5*.

 • poster

  Déjà Vu (2006)

  Zatím nejlepší film s Denzelem Washingtonem, co jsem viděl. Režisér Tony Scott si v něm pohrává s kombinací "minulost-přítomnost-budoucnost", takže se dočkáme i prvků sci-fi. I když se film občas do časových smyček zamotává, je to jen malá vada na kráse. Úvodní scéna filmu, která se obejde bez zbytečných slov, a je doprovázená pouze hudbou a grimasami herců, je naprosto geniální. Celý film navíc ještě korunuje naprosto neočekávaná pointa...

 • poster

  Odvlečen (2007)

  "In all the years you've been doing this, how often can you say that we've produced truly legitimate intelligence? Once? Twice? Ten times? Give me a statistic; give me a number. Give me a pie chart, I love pie charts. Anything, anything that outweighs the fact that if you torture one person you create ten, a hundred, a thousand new enemies." I přes pomalý a rozvláčný úvod, jde jednoznačně o jeden z nejlepších filmů, které byly v roce 2007 natočeny. Jistě není v něm moc výbuchů, honiček ani jiné podobné akce, ale všechny filmy jich plné být prostě nemohou. Oscarový režisér Gavin Hood totiž diváka udržuje v neustálém napětí a neumožní mu ani na vteřinu doufat, že by mohl odhadnout zápletku, vývoj a už vůbec ne rozuzlení filmu. Vše pak korunuje famózním a opravdu neočekávaným závěrem, jehož malou vadou na kráse, je to, že se divák hned nemusí zorientovat v časové souslednosti... Kdo závěr nepochopí, může se na film určitě podívat ještě jednou. K pěti hvězdičkám pak filmu dopomohou skvělé herecké výkony v čele s Reese Witherspoon, Jakem Gyllenhaalem, Peterem Sarsgaardem nebo Meryl Streep a také nádherná hudba, absolutně vystihující tísnivou atmosféru celého filmu... Tento film mě naprosto pohltil a určitě se na něj podívám v budoucnu ještě několikrát.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Bourneovo ultimátum (2007)

 • poster

  Walk the Line (2005)

  "Marry me, June. - Oh please, get up off your knees, you look pathetic." Jeden z mála povedených životopisných filmů, které jsem zatím viděl. Tím spíše ale vyniká jeho krása, zejména herecké i hlavně pěvecké výkony hereckých hvězd Joaquina Phoenixe a Reese Witherspoon. Od doby, co jsem film viděl, si totiž občas poslechnu i Johnnyho hudbu... Režisér filmu James Mangold dokázal fanouškům Johnnyho Cashe, že počáteční obavy z jeho obsazení na post režiséra filmu byly zcela zbytečné. Některé ohlasy na film říkají, že je Johnny vykreslen příliš jako alkoholik a nezodpovědný člověk, ale podle mě takový jeho život mohl být. Nehodnotím ale jeho život, ale film... A ten se povedl skvěle, přes režii, kameru, soundtrack, scénář a herecké výkony nejen hlavních hrdinů. Film jsem viděl až po tom, co za něj Reese získala Oscara, takže jsem měl velké očekávání - ale zklamán jsem vůbec nebyl.

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)