Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Drama
  • Dokumentární

Poslední recenze (253)

plakát

Příběh kmotra (2013) 

"Všichni jsou ke koupi... nebo na prodej." Už při pohledu na první ukázky a na účast pro mě jednoho ze dvou nejlepších českých herců, mi bylo jasné, že tohle nebude vůbec špatný film. A přesně se mi to potvrdilo - z kina jsem vůbec neodcházel s depresí, naopak s nadšením z dalšího skvěle natočeného českého filmu. Režie i scénář se povedly na výbornou, stejně jako kamera. Možná ve filmu mohlo být o něco více akčních scén (napočítal jsem se doslova na prstech jedné ruky), ale zřejmě to nebylo primárním účelem filmu, což je na druhou stranu dobře. Stopáž taky naprosto v pořádku, myslím, že tohle je ideální délka tohoto typu filmu. Samostatnou kapitolu pak tvoří výkony dvou herců v hlavních rolích. Ondra Vetchý je prostě dokonalý herec a na co sáhne, z toho kouká opravdu neskutečný herecký výkon. A to předvedl i v roli Františka Vedrala. Scéna s proměnou jeho názoru na systém a společnost je neskutečně dobrá. A líbila se mi i role Lukáše Vaculíka, kterého jsem už dlouho v žádném filmu neviděl... a i jemu role také hodně seděla. A pochválit můžu i zbytek hereckého obsazení, nenašel bych v něm nikoho, kdo by mi vadil. Soundtrack k filmu je dobrý, místy sice nevýrazný, ale spíše to bylo jenom tím, že mě film tak pohltil, že jsem hudbu ani nevnímal. Výborné bylo namixování hudby k závěrečným titulkům. Prostě výborný film!

plakát

Plán útěku (2013) 

"Heh heh. You hit like a vegetarian!" Co napsat k takovému filmu, který si evidentně nehraje na víc, než na to, čím doopravdy je - klasickým béčkovým filmem. Scénář jednoduchý s klasickými zápletkami, akce výborná a předvídatelná, speciální efekty fajn a herecké výkony také odpovídaly žánru filmu. Stallone i Schwarzenegger hrají... prostě jako Stallone a Schwarzenegger, nic víc se od nich nedá asi ani čekat, ale v takovém filmu mi to vůbec nevadí. I když Arnoldův monolog v bedně opravdu za vidění stojí! Ostatní obsazení je vybrané zajímavě, ale prim ve filmu samozřejmě hraje ústřední dvojice. Povedla se ale i hudba k filmu, přesně takový typ soundtracku jsem čekal a dostal jsem ho. Takže, rozhodně to není na plné hodnocení, ale v žánru béčkových akčních filmů rozhodně obstojí.

plakát

Rivalové (2013) 

"The closer you are to death, the more alive you feel. It's a wonderful way to live. It's the only way to drive." Vždy mě prostředí závodních okruhů a rychlých aut připadalo svým způsobem atraktivní, takže film Rivalové bylo pro mě splnění jednoho z velkých snů. A když jsem si po konci filmu uvědomil, jak skvěle to Ron Howard natočil, byl jsem spokojený na 100%. Povedlo se vlastně všechno, co k filmu patří - scénář (i přesto, že je inspirovaný skutečnými událostmi), vztah mezi dvěma hlavními hrdiny, zpracování závodů, herecké výkony, hudba. Se stopáží jsem neměl sebemenší problém, film utíká mílovými kroky a ani jsem neměl pocit, že v kině sedím přes dvě hodiny. Líbilo se mi i občasné proložení filmu autentickými záběry obou rivalů. A konec byl samozřejmě lehce patetický, ale to přece k pravému americkému patří. A k hereckým výkonům taky není co dodat. O něco víc mě přece jenom zaujal skoro až "oscarový" výkon Daniela Brühla - myslím, že Laudu zahrál dokonale. Ale také Chris Hemsworth se rozhodně za svůj výkon nemusí stydět. A hudba Hanse Zimmera byla opět více než povedená, i když jsem ji na začátku ani moc nevnímal (což je vlastně dobře). Sice se opět trochu "vykrádá", ale když se vykrádá to dobré, tak mi to nevadí. Takže film Rivalové můžu každému jenom doporučit, i když asi hlavní část diváků budou tvořit lidé, kterým se prostředí závodů nehnusí.

Poslední hodnocení (2 875)

Narcos: Mexiko - Zachraňte Tygra (2020) (epizoda) (S02E01)

14.09.2023

Oktopus - Ztracený případ (2023) (epizoda) (E01)

28.08.2023

Narcos: Mexiko - Legenda (2018) (epizoda) (S01E10)

11.08.2023

Narcos: Mexiko - Lope de Vega 881 (2018) (epizoda) (S01E09)

10.08.2023

Narcos: Mexiko - Prostě řekni ne (2018) (epizoda) (S01E08)

10.08.2023

Narcos: Mexiko - Šéf šéfů (2018) (epizoda) (S01E07)

09.08.2023

Narcos: Mexiko - Poslední hranice (2018) (epizoda) (S01E06)

08.08.2023

Narcos: Mexiko - Kolumbijská spojka (2018) (epizoda) (S01E05)

04.08.2023

Narcos: Mexiko - Rafa, Rafa, Rafa! (2018) (epizoda) (S01E04)

02.08.2023

Reklama