Fallout - Hlava (2024) (epizoda)

Uverili ste niekto tomu obrazu ako utlocitna a naivna Lucy prenasa hlavu pustou? :) Paradne na kameru a velky zaber ale v taske alebo batohu by to bolo primerane jej charakteru. Rusilo to. Pobavila ziskuchtiva opravarka / pajk-erka. :) "Show me the picture....yeh, THAT,'s definitely HIM." Vsetci asi ocakavame ako skoncia naivni a hlupucky vault-aci.

Fallout - Cíl (2024) (epizoda)

Michael Emerson je dalsia herecka hviezda. Stacil len on a jeho psi spolocnik, aby sa Lucy-ina linia stala pozeratelnou. Previazanie linii deju pomohlo. Nadpriemer.

Fallout - Konec (2024) (epizoda)

"So, what's your SPERM-count?" Pobavilo "utretie do zaclony". Az v 25tej minute to zacne mat najaky spat. Linia s mladou naivkou Lucy ma nebavila vobec, posobila skor ako otravne pozlatko. Linia s panosom Maximom a bratstvom oceli je znama hracom hry a je urcitym zaujimavym mysteriom. Ale najlepsim chytakom zatial, bol pre mna jednoznacne 200-rocny ghoul cowboy z uvodu, vynikajuci Walton Goggins. Uvidime, co sa z toho vykluje. Zatial opatrny nadpriemer.

Wisting - Season 3 (2022) (série)

Zhruba rovnaka uroven zabavy ako predosla seria. Stavu a i zaujimavu liniu tomu pridava akurat Carrie-Anne Moss z prvej serie. Kriminalny pripad nie je ojedinely pre tych, co maju radi krimi. Co dodava tejto serii osobitost je poludstenie a bezne zivoty vysetrovatelov. Ale scenar i spracovanie obcas posobilo trochu amatersky. 65%

Wisting - Episode 2 (2022) (epizoda)

Pride mi zaujimave, ze je uplne samozrejme, ze vysetrovacia skupina Norov sa v pohode bavi s americkou prislusnickou FBI anglicky. Ano, su to sice herci, ale kedze mam i ponatie i ich vzdelavacom systeme a zo stream-ov asi 3och skandinavcov, verim tomu. Zaujimave by bolo, ake jazykove znalosti by mali nasi vysetrovatelia. Pobavil "zvieraci bullshit", ako to obcas volam. :) Mopslik, ktory sa isiel zadusit uz len tym, ze dychal. Ale zapadol do celeho pribehu s policajtovou zenou, takze v pohode, ziadna prvoplanovost.

Wisting - Episode 1 (2022) (epizoda)

Paradny drsny otvarak a rovno aj s prichodom usmievavej "starej znamej", Carrie-Anne Moss, na scenu. Po predoslej serii, ked vysetrovatelia nachadzali koncatiny, po tamojsom vrahovi....nasli tentokrat, pre zmenu, hlavu.

Wisting - Season 2 (2021) (série)

Mierne nadpriemerna epizoda, opat nie prilis "prefrajerena" ako sme zvyknuti z americkej a obcas i britskej produkcie. Realnejsie postavy, ktore sme mohli vidiet i v prvej serii. Zapletka sa toci okolo udajneho pachatela davnych vrazd "rozkuskovania tiel". :) Paradny kratas, odporucam. 70%

Wisting - Episode 1 (2021) (epizoda)

Slubny otvarak, takmer az komorna atmosfera, je to ine ako klasicke britske, americke, ci francuzske kriminalky. Tiez kvitujem, ze do toho zatahuju i osobne pribehy zucastnenych.

Šógun - Propast života (2024) (epizoda)

Epizoda rozoberajuca koncept vernosti az za hrob. Nikam sa v nej neponahlame. Manzelsky cajovy ritual mal svoje magicno. Popravde, neviem si predstavit nieco podobne vykonat europsky par, aby to malo rovnaku atmosferu a obe strany si udrzali vazne tvare. :) Druhy epicky moment bol Toranagove rozhodnutie o pozemku pre kurtizany a susediacom pozemku pre katolicky kostol :D To bolo dokonale. Nuz a tretia, najsilnejsia, bola samozrejme seppuku nejblizsieho. Nuz a co bolo dovtedy azda utahane a poeticke, zaver zaklincoval prislubom do buducna uplne brutalne. Paradna praca. Za ten zaver pol-hviezdie navrch. 85%

Oderbruch (2023) (seriál)

Serial mal pozvolny rozjazd, ale celkom vydarenu mysterioznu atmosferu. Zial, po asi polovici, ked uz zacalo byt jasne, o co ide, mi to prislo prilis genericke a natahovane. Skoda. I tak vsak vyskusajte moze vam sadnut. Karoline Schuch bola v roli velmi slusna. 60%