See - Tohle je tvá země (2022) (epizoda)

"Must be one-hell-of-a-cock". :) Heh, asi prve pozitivum tejto epizode je tato vtipna Timacti-ho poznamka na adresu Harlan-a a jeho "vyjednavajuceho vtaka". Druhe, bolo ironicke zamrucanie ochrankyne "Mrhhhhh, thank you, Charlotte" "You're welcome Baba Vos". Nuz a tretie bolo milucke prehovaranie du duse synakovi, o com je otcovstvo. Zaverecna tretina opat naplno ukazala to, co je zrejme uz niekolko epizod a da sa povedat i predoslu seriu. Ze totiz Sibeth vsetkych prezije. Viac ako tato hlupy linia ma irituje to, ze tvorcovia pokladaju za hlupakov divakov serialu. Linie, ktore ma v tomto seriali zaujimaju sa postupne redukuju, co je skoda.

American Horror Story - Děkuji za vaše služby (2022) (epizoda)

Ten song v gay-bare ma tym textom dostal...:) "daddy's milk is hazy..." cisty bizar. Zda sa, ze otravny Quintov charakter tu bude kazdu epizodu. Uz sa tu ukazuje urcity vzor. Virus na ostrove v predoslej casti a teraz u gay pacientov bude zrejme pociatok objavenia sa virusu AIDS. Zial, atmosferou ma to moc nevtiahlo. Btw., prihliadnuc na momentalnu situaciu na Slovensku po tom teroristickom cine toho zmrda na Zamockej (sorry za vyraz, ale presne ho popisuje) pri sucasne rozdelenej spolocnosti, sa u jej velkej casti tento serial stretne s odporom. Od serialu vsak ocakavam viac, zvlast ohladom na jeho nazov. Zatial to je viac-menej thriller. Inak, to prerastene hoviadko v kozi je tak vrtke, ze aj bystremu zraku vedkyne len tak zmizne z oci!? Inak ho v pohybe nikdy nevidime....chjo, lacne.

American Horror Story - Něco se blíží (2022) (epizoda)

Dufal som, ze nam tvorcovia dopraju konecne seriu s atmosferickou  ducharinou, ci poriadnu mysterku. Skoda. Zasadenie je do New Yorku 70's - 80's, prostredie gay komunity, barov a vztahov, viac-ci-menej promiskuitnych. Su bud na okraji, ci sa skryvaju. Prva epizoda ma touto liniu "nezahackla". Zvlast, ked "leather-daddy" zatial iba hrozivo postava. Dufam, ze v nejakej epizode uvidime, ako si vychutna postavu Zachary Quinta - iny slizak. :) Zaujala ma skor linia s udajne chorymi zvieratami na pevnine. Snad nas caka zaujimava spojitost. Kazdopadne, neposobi to lacno, dialogy moc nerusia, ale tema ma moc neberie. Snad sa to rozbehne v dalsom dieli poriadne. Z predoslych serii si herecky vybavujem len Leslie Grossman a tusim este jednu zensku postavu.

Andor - Demonstrace síly (2022) (epizoda)

Takto nejak by zrejme po nejakej dobe vyzeral ten "super" narodny, svojstojny narod, bez hnusnej "progresivnej" agendy, ktoru hlupaci pokladaju za mor a nerozumeju ani slovu liberalny. Cast z nich by si svoj omyl neuvedomila, ani keby samotni ich prislusnici boli utlacovani napriek domnelej prislusnosti k majorite. Uff, ale som sa opustil. :) Iskra rebelie bola zapalena a samozrejme, ze odpovedou su represie. Slusne, az na ten trapny Cassian-ov zaver.

Andor - Oko (2022) (epizoda)

Napinavy a umne natoceny diel. Moje uznanie. Velkolepa svetelna show a i pomerne prehladna a v ramci zanru uveritelna akcia. 85%

Neznámí (2022)

Na zaciatku spolu s tymi chaotickymi prestrihmi a zvukovymi kulisami ma, priznam, dost rusili. Postupne sa odkryva rozsiahla policajna akcia. Obcas mi to pripomenulo temnou atmosferou a poctom zapojenych jednotiek znamy film Zodiac. Minutaz filmu je znacna a je to citit. Konverzacky, jazdenie autom a neprijemne pocity, ked su zucastneni pod tlakom. Moze vas unudit, ze ani nedopozerate. Zaver uz vnimate skoro ako dokument. Minimalisticke, sterilne a neprijemne, tak nejak to na mna posobilo. Slusny vykon hercov. Mierny nadpriemer. Zrejme na to treba mat tiez aj spravnu naladu. Kazdy/-da to neda.

Andor - Sekera zapomene (2022) (epizoda)

Velmi slusne rozbehnuta akcia a i vybudovanie ocakavania, ci uz na strane povstalcov a i v prepychovom meste.

Andor - Aldhani (2022) (epizoda)

Nova rozbehnuta linia ma zaujala viac. Rozhodne o dost vaicej "hmatatelneho a vizualneho sci-fi". :)  Naviac, Anton Lesser ako mozog "tajnych" je viac nez dostojnym protivnikom. Aj ked v seriali zrejme skostnatelym a tradicnym. A potesila i Faye Marsay, zabijacka "mrcha" z GoT ako leaderka odporu, Vel. :) Nadherna priroda, Glen Tilt Park v Skotsku. Zapletka, hoci jednoducha, bude zrejme zabavna. Snad nam ukazu "oko" - roj krystalov, ktore vzburenci spominali.

Andor - Zúčtování (2022) (epizoda)

Po dvoch uvodnych, pomerne rozvlacnych dieloch, prislo konecne celkom slusne akcne finale, kedy sa Andor, ako kedysi v detstve ocita unikajuc na vesmirne lodi. Slusny hudobny doprovod. Potesila absencia prilisne uletenych blbosti. Hoci ani tu sme sa neubranili "spravodlivosti zradcu", ci vecicky, ktoru sme "nestihli" vziat, lebo bol proti nam cely svet...meh. :) tak unavujuce. 65% Slabsie stvorhviezdie.

Andor - Byl jsem to já (2022) (epizoda)

Ceremonialne vyzvananie a obradnost "zvonara-kladivara" boli ceresnickou. Menej uz klise a ohrane vnimanie fiktivneho mileneckeho trojuholnika a z toho vyplyvajucej zrady. Dost kratucky diel, ale zaver a zbiehanie linii k stretnutiu s "svedom Skarsgard-om" - Panom hercom, tomu trosku dodavalo ocakavanie. Slabsi priemer. Prakticky nic sa nedialo.