Kulový blesk (1978)

Nedavno som si nasiel este stare dvd-cko s tymto skvostom cesko-slovenskej kinematografie. Nostalgia po genialnej uvodnej pesnicke ma ovladla a musel som si film znovu pustit. Pecka. Od scenara po bezchybne herecke vykony velikanov nasej kinematografie. 100% :)

Expanze - Série 6 (2021) (série)

Nebyt posledneho dielu, v ktorom sa toho udialo vela a i dost "v zrychlenom konani", mali by sme opravneny dojem, ze sa toho naopak v siestej serii udialo velmi malo. Naviac linia s protomolekulou ostava zabudnuta v uzadi len s chaotickymi naznakmi. Hlavna linia sa toci okolo "rebelov" Inaros-ovho Free Navy, nastastie vsak mnoho zachrani spominane dianie v zaverecnej epizode a tak nam neostava ine, len cakat na dalsiu seriu a dufat, ze bude o cosi prepracovanejsia. 70%

Expanze - Popel Babylonu (2022) (epizoda)

Protomolekula uraduje za prstencom na Laconii a okrem ineho vytvoreny "zombie-chlapec", ktory zhodou okolnosti "vidi" osoby podobne, ako nas "detektiv" z prvych serii - wtf?! Roci a posadka ma jasny plan a dopraju si peknu, milu chutnu veceru a nasledne epicku bitku, kde heroicka martanka Bobbie a Amos zachrania den. Laconia posiela Marca do certa. Bitka o "Prstenec" je nevyhnutna. "Bytosti....prehovoria." ...je po boji. Transportna unia a dobracisko Holden so lstou prevezie Avassaralu, co uz bola trosku past na oko v "zrychlenom konani", ale ktoreho fanusika serie to aspon trochu nepotesilo? Drummer na zasluzenom poste a ktoze to opustil Inarosovu lod, kym sa vsetko zomlelo? Nuz je jasne, ze cakame na dalsiu seriu.

Turista - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Podareny otvarak s plejadou zaujimavych charakterov. A ano, v ich jednoduchosti a "weird"-rdnosti by sa niekomu mohlo zdat, ze sa tvorcovia inspirovali kvalitnym Fargom. I zrejmy "zaporak", ktoreho mamina robila snad kazde povolanie, by akoby vysiel odtial. Tam vsak podobnost pada, pretoze wtf-momenty sa nedeju a ani nahle brutalitky - zatial. Rozohrane je to na viacerych frontoch a tak som rozhodne zahacknuty - Dornan je ten spravny "vyhukany ksichtos" pre tento charakter. Nahoda s odchodom "pred vybuchom s "casnickou" zrejme nebola nahoda a i nozicka ho prestala boliet dost rychlo. ;) Par logickych blbiniek a "nahod", snad nebudu pribudat. 65%

Louis C.K.: Sorry (2021) (pořad)

Rysavy pohodak s laskavym usmevom je spat. :) Otvarak s pedofilmi bol top, podany drsne a zaroven velmi inteligentne a logicky, covid-zlahucka - kazdy mal rovnake problemy, nie ako zaplava v Houston-e ;), oci su pekne sponad masky, ritne "ocko", pocitanie dennych obeti covidu ako hobby - "this is 9 11 every day....!!!" prirovnanie k "dvojickam" - hoax, diskriminacia skaredych, tucnych - MRI v ZOO, slon s rakovinou, pes s vedomim rozhodnutim, adoptovanie dietata z krajiny "tretieho" sveta gaymi, nepreskakujte reklamy, niekto sa na nich narobil, Good Will Hunting ocami jeho tvorcu Damon-a - genialny bit ;D, lupanie banana az po spodok - heh, a ta perzonifikacia - "...I have a bruise right here....", cernoska preberajuca sa bananmi, pozvanka do dodavky na "kurbu" ;) senior moment, umierajuca mamina, prirodzene poradie zomierania malo tiez genialnu pointu, genderfluid :), "..today's heterosexual men are faggots"...a ten zatvarak...fuuu...nutny obycajny dick obycajna "farm-raised pussy", aby si ty mohol byt, cim chces....genialne. Pacilo sa! Odporucam. 80%

Eternals (2021)

Mnoho znamych tvari, pekne efekty a obohrata marwellovska premisa o zachrane ludstva a planety. Aplikujte ludske neduhy, ci hendikepy na nesmrtelnych a prostredie mate dokonalo opisane. Pomerne pompezny a trochu "drzy" zaver. Dopozerajte az po uplny koniec titulkov, kde sa dozviete meno dalsieho komixoveho hrdinu. Slabsi priemer.

V.I.P. (2017)

Mierny nadpriemer, len kvoli zadostucineniu v samotnom zavere. Ano, uz sme to tu mali niekolkokrat. A sice, ochrana najvacsich scumbags len preto, aby to "nenastrbilo" vztahy tajnych sluzieb, ci medzinarodnych agentur. A ano, tiez to preto bolo citatelne. Prekaracky a horuce hlavy "nebojacnych" vysetrovatelov, tym vsetkym su korejci vo svojej filmografii znami. Vsetci ale vieme, ze takto to v reale nefunguje, i ked sa na to so sabavou pozera. 60% Herecky spokojnost ale "debilne" uskrny vysinutych typkov su uz "ohrane". Pacila sa mi vsak linia severokorejskeho solitera. I tak odporucam.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Mnohi sme sa na tuto seriu po tolkych rokoch odmlcania velmi tesili. Od celej serie som po tolkom case a moznosti na pripravu bombastickeho scenara cakal ovela, ovela viac. Stale sme vsak v medziach dostojneho konca. Na zaver este mohli k dokanalosti a z nostalgie ukazat prichod davneho kolegu a priatela k klobuciku z Miami Metro do mestecka. Herci i vykreslenie mestecka i vztahov jeho obyvatelov boli fajn. Co mi vsak chybalo najviac, bol ten "dexterovsky vibe", nasepkavania cierneho pasaziera a intelegentnejsi story-telling. Tuna to pracuje asi len v dvoch vyrazne nadpriemernych epizodach. Bolo by to na slabsie stvorhviezdie, ale vdaka dost vela prvoplanovosti a predvidatelnemu vyvoju. 60% Sklamanie. Koniec neprekvapil.

Dexter - Otcovy hříchy (2022) (epizoda)

Takze predsa. Jeden z 3-och najpravdepodobnejsich scenarov sa nakoniec aj udial. Verim, ze to mnohi predvidali tiez. Akurat sa to nechalo na "ucicikanie" divakov tusim na konci osmej epizody, aby to teraz mohlo prist ako "twist". :) Na kazdy pad, celkom uchadzajuce, hoci som od celej serie po tolkych rokoch a moznosti na pripravu bombastickeho scenara cakal ovela, ovela viac. Stale sme vsak v medziach dostojneho konca. Na zaver este mohli k dokanalosti a z nostalgie ukazat prichod davneho kolegu a priatela k klobuciku z Miami Metro do mestecka.

UFO (2018)

Pacilo sa, velmi. Kedze som mnohym veciam rozumel (stupne civilizacii I, II, III podla mnozstva energie, ktoru vedia vyuzivat, a dalsie a dalsie technicke, fyzikalne, ci chemicke pojmy..) z pocuvania Vedatorskeho podkastu - vdaka Samuel Kovacik. :) Vyborne spracovane a pre mna i pomerne napinave. Potesila Gillian, ale hlavne Alex Sharp, ktory mi svojou zanietenostou v mnohom pripominal vynikajuceho "bubenika" Miles-a Teller-a z filmu Whiplash - dokonca sa na seba i podobaju. :) Urcite nesadne kazdemu, je to dost ukecane s uz spominanymi vedeckymi terminmi, ktore absentuju v beznej komunikacii. Odporucam. 65%