Bosch - Zadržte noc (2019) (epizoda)

Bavilo. Aj zabavka v sudnej sieni, aj linia s "Jamajcanom". Policajny sef, buduci pan starosta, asi nebol poteseny Bosch-ovym slovnym spojenim...dotiahnut cosi do konca. Uvidime. Trochu nadnesenych pat.

Bosch - Hora spásy (2019) (epizoda)

Z casti som sa trafil, uplne vsak nie, a tak ma skutocny vyvoj udalosti pozitivne prekvapil. Opat je v tom cosi naivity a skratiek, ale da sa.

Bosch - Moudrost pouště (2019) (epizoda)

Hoci sa nam tu dost jasne crta dalsi vyvoj udalosti...Boschova fotografia v novinach, ziadost o "extrakciu", dcerin mobil, policajny prezident..atd., napriek tomu dufam, ze nas tvorcovia este prekvapia.

Bosch - Falešné recepty (2019) (epizoda)

To co sa mi vzdy n atejto serii pacilo. Nie len dianie okolo pripadu, ale i linie vo vedeni oddeleni, napriec nimi a i osobne zivoty postav. Navrat stareho dobreho a previazanie s dianim a postavami predoslych serii.

Ve jménu vlasti - Na útěku (2020) (epizoda)

Presne, ako som si myslel. Skoda, dufal som, ze tvorcovia prekvapia. Mierny nadpriemer, ale kedze som niektore spravodajske hry precital a naviac sa ukazala i mensia naivita, ktora mi dost vadila...

Monty Pythonův smysl života (1983)

Song "Every sperm is sacred, every sperm is great" a v tomto filme je ten kontrast v podani detskeho zboru, ktory ju spieva, voci textu. ;) "Couldn't you have your balls cut off" ;) Sexualna vychova s nazornou ukazkou a suchym obkecavanim opat brutal. ;) Britske kolonizacne armady s prepadnutym taborom a vyssimi sarzami agsolutne ignorujucimi okolite dianie. Havajska muciaren, ziva transplantacia pecene, penis-song, Mr.Death, Christmass in heaven song...life of brian sa mi vsak vzdy pacil viac..

Život Briana (1979)

Plne genialnych skec-ov mnou tak oblubeneho britskeho humoru. Pre neznalych legendy Monty-Python-ov odporucam pozriet ako prvy. Suslavy cisar a cringe jeho strazcov, porusenie 18-mesacneho slubu mlcanlivosti, ukecana podvratna teroristicka bunka, sandala, ci tekvica hodna nasledovania, vyuka v pravopise od rimskeho legionara, kozmicka lod a dost a dost dalsich, plus samozrejme "Always look at the bright sight of life...song v zavere. Pecka..odporucam. Je mozne, ze sa k v Monty-filmom budete stale vracat, ked vam dany zaner chyba v sucasnej kinematografii. ;)

Ozark - Season 3 (2020) (série)

Vynikajuca seria. Viac dynamiky, viac psychologie postav, perfektna chemia, ci uz v "rozsirenej" rodinke Bird-ovcov, alebo u ich spolupracovnikov, clenov kartelu, ci FBI. Udrzala ma v nepretrzitom zaujati kazdu jednu cast a zabavnost, ocakavanie a napatie bolo bez "vaty" a stabilne vysoke. Zopar skratkovitych drobnosti, avsak nic prilis rusiace. Ku kazdej epizodke som sa kratkym zhrnutim uz vyjadril, a tak nema zmysel viac prezradzat. Odporucam vsetkymi desiatimi.

Ozark - Všechno, nebo nic (2020) (epizoda)

Prva polovica epizody je takmer vylucne venovana psychickemu rozpolozeniu vacsiny zucastnenych a postupnej gradacii zvlast vo vztahu k Helen. Pacil sa mi i takmer az metaforicky obraz Darlene, ktora sleduje mladu Ruth a jej zajka pred makovymi poliami. Hold vetri dalsiu generaciu prosperujucich domorodych "pestovatelov". :) Zaver nas slusne usadil, to musim tvorcom uznak. Napriek tomu by som rad vedel, co viedlo Navarra k rozhodnutiu, ktore urobil. Ano, moznosti sa ponuka hned niekolko, ale niekolko z nich predpoklada, ze musel mat echo od kohosi na severe, co ma az tak uplne nepresvedcilo. A tiez par drobnosti, z ktorych bolo jasne, ze sa schyluje k uzavretiu serie. Kazdopadne tato tretia stala ozaj za to a zrejme jej "napalim" zasluzeny plny pocet.