triatlet

okres Jihlava
češtinář

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68
    • 7.5.2017  18:24
    Semestr (TV seriál) (2016)

Jednoduchý nápad - 6 měsíců - 6 dílů - věrně odráží komunikaci (bohužel) r. 2016. PS: Video z Berlína ve 3. díle bylo inspirující pro další návštěvu :-)

• 30.4.2017  18:29

I když příběh nepůsobí věrohodně, tak pobavil. Škoda, že ústřední dvojici nehráli herci cca o 10 let mladší.

• 27.4.2017  21:06
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

"Museli jsme trochu improvizovat." Jedna z posledních vět "mysteriozního" seriálu :-) Až doplní KOMEDIÁLNÍHO, zvýším hodnocení :-)

• 27.4.2017  20:52

Ve chvíli, kdy trojice herců markýruje rytířskou oddanost před ostatky Václava III., jsem se upřímně zasmál. Takže buď plný počet, nebo odpad. Jinak to nevidim :-)

• 25.4.2017  21:14
    Blaník (divadelní záznam) (1997)

Živě 24.4. 2017 přímo na Žižkově, 4. řada. Atmosféra cimrmanovitější než při zájezdovém dostaveníčku v Jihlavě. Pokud nebudou divadelní prázdniny v roce 2018, tak bych jel příští rok znovu. Jinak mě v ZDJC máte jako na koni 9.9.2019 :-)

• 22.4.2017  17:52
    Síť na bludičku (TV film) (1983)

Zajímavě rozvedený detektivní příběh. A excelující "holka na zabití".

• 19.4.2017  19:53
    Vláda - Volby (S03E10) (epizoda) (2013)

"Birgitte, Birgitte, Birgitte!"

• 17.4.2017  17:45

Zápletka podobná jako v Rudolfově příběhu. Při bloudění borderky pralesem jsem přemýšlel, že bych si udělal výlet do botanické zahrady :-)

• 17.4.2017  17:41

Vaří za vás Vitana, myslí za vás Musil. Elektrizující kouzla podobná Hofmanovým Chobotnicím. Scén se šikanou bylo na můj vkus moc. Vtipný byl ředitel (M. Šimek) a Musilovy nápady: "Ano, maminko".

• 16.4.2017  18:01

Divný dokument - už úvodní rozhovor s náhodně(?) procházející dvojicí kolem pamětní desky E. Plocka působí nepřesvědčivě. Chybí pohled nějakého historika.

• 16.4.2017  17:58
    Řachanda (2016)

Tváří se to jako pohádka, ale není to pohádka. Několikrát jsem se lekl - když postavy (včetně princezny) ječely jako by je vraždili...

• 16.4.2017  17:55

Básníkovská série má štěstí, že se tandem Ladislav Pecháček - Dušan Klein doplňuje a že jim celých 34 let fungují zásadní body: 1) Pavel Kříž, David Matásek; 2) Pavel Kříž jako Štěpán Šafránek a všechny jeho partnerky; 3) animace Adolfa Borna + písničky (Ondřej Brzobohatý v 6. díle navázal na předchozí autory hudby); 4) další rázovité postavy v podobě Štěpánovy maminky, profesora chemie, řidiče sanitky/ pohřebního vozu, Nádeníčka nebo Vendulky Utěšitelky... V šestce potěšil návrat mistra saunaře :-); 5) hlášky - i ty, které odrážejí dobu (v šestce například hodnotící dotazníky); 6) veršování

• 16.4.2017  17:41
    Teorie tygra (2016)

Respekt před Radkem Bajgarem. Debut se povedl. Hercům jsem věřil (i Kohákovi!), příběh byl tak přirozeně smutněúsměvný. Podobný film: Výlet.

• 10.4.2017  21:36

Podprůměrný scénář ani nadprůměrný režisér nezachrání. Krimi? Drama? Thriller? Mysteriózní? Komedie.

• 8.4.2017  22:12

Muzikálově barevné, roztančené a optimistické. Příběh tak nějak naznačen, ale podprahově tam vnímavý divák :-) zachytí magii 14.7. :-) Srovnatelné s Kvaskou, ale za hitmakera jednoznačně hvězdička navíc.

• 18.3.2017  16:19
    Krtek a Panda (TV seriál) (2016)

Hnus. Viděl jsem náhodou na odpadkoidní barrandovské televizi díl o pneumatice. Postrádá všechno, co Zdeněk Miler Krtečkovi vdechnul. Především jednoduchost. Milerova vnučka by měla dostat trest za vlastizradu.

• 14.3.2017  19:22
    Hodina pravdy (TV film) (2000)

Scénář manželů Kohoutových je nadčasový a herectví ústřední dvojice dost přesvědčivé. I když je závěr očekávatelný, potěšil mě otevřený konec. A při poslední scéně na nádraží jsem se i upřímně zasmál :-)

• 6.3.2017  21:47
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Seriál se mě získal někdy od čtvrtého pátého dílu. Zajímavé bylo propojení nenarozeného Filipa s Filipem v kómatu. Pobavily nejen Sloky, ale i sledovačky Majora Zemana nebo polákovská trma vrma se Šarikem v podání Kryštofa Hádka. V závěrečných dvou dílech mě rušily na 80. léta nereálné vyšetřovací metody a rozsudek pro Martina Plachého. Pochopil bych, kdyby zemřel při útěku na hranicích, ale poprava zaváněla mírnou propagandou...

• 20.2.2017  22:29
    Temný Kraj - Čarodějnice (E01) (epizoda) (2017)

Sestry Bártovy aneb kde je zakopána mrtvola.

• 14.2.2017  23:24
    Marta Kubišová - Mamá (hudební videoklip) (1969)

Dokonalost. A to i v podání Anety.

• 14.2.2017  23:20

V Dánsku jsem se sice nenarodil, ale Dánsko jsem si zamiloval. Stejně jako Birgitte. Máš můj hlas, Birgitte. A těším se na dalších 9 dílů. Parádní rozjezd 3. série.

• 6.2.2017  21:44
    Trpaslík - Sobota (E06) (epizoda) (2017)

Kolečko? Ve velkolepém víkendovém finále o jednu grandiozní hvězdičku míň za absenci angažovaného Koháka. .................................................................................................................................................... Odpady celkem šetřím. Na závěrečném dílu Trpaslíka jsem neshledal nic pozitivního. Rozuzlení jsem očekával a zombie opravdu nemusím. Ale že vyprovokuji nickpetajavorsky k napsání podobné zprávy? Nazdra, tobě by měli na CSFD ten účet smazat vole. Co to je za hodnocení, Rapl - 2 hvezdy, Trpaslik - Odpad, Kobry a užovky 3 a další a další. Lidi s takovým právem hodnotit jsou na hovno, smaž si radši učet, dík.  ...................................................................................................................................................... Péťo, hledej trpaslíka :-)

• 5.2.2017  10:59
    Okupace (TV seriál) (2015)

10 dílů, 9 měsíců. 10 x 45 minut plných akčních situací z vysoké mezinárodní politiky. Kdo je hrdinou? Premiér Norska? Ruská velvyslankyně? Śéfka tajných zpravodajských služeb? Členové Svobodného Norska? Investigativní novinář? Dvojí agent Hans Martin Djupvik? Majitelka restaurace? Právníci? Obyčejní lidé?

• 4.2.2017  15:44

Z hlediska atmosféry i děje zdařilý díl. Bavil mě jak pohled na kolektivní pojetí odplaty, tak počínání velitele (Drobného). Líbil se mi symbol zrcadla, se kterým autoři pracovali už v minulém díle. Vadila mi nedoslýchavost četníků. Kdyby byli důslední, Maďarka by žila. Nebo měl scénárista větu "Jdete si pro malou?" vypustit...

• 2.2.2017  19:03

Atmosféra téměř totožná jako v Jeanovi nebo v Manon. Částečnou naivitu vyváží hudba a přesvědčivé herectví.

• 1.2.2017  17:36
    Sedmero krkavců (TV film) (1967)

Poctivá studiovka - na minimálním prostoru s minimem rekvizit herci dokáží vykouzlit přesvědčivý příběh.

• 1.2.2017  17:33
    Perly: Kouzelná mošna (TV film) (1978)

V jednoduchosti je síla - vtipné čertovské hrátky, naivní Matěj je nakonec důvtipnější. Brodský jako vypravěč potěší.

• 31.1.2017  18:02

Amatéři. Samotný čin průměrný. Jako soudnička by mohl zafungovat. V podání novácké mordparty nechtěně úsměvné :-)

• 25.1.2017  22:57
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Trapný. Nekoukatelný.

• 20.1.2017  16:29
    Strach (2013)

O případu jsem četl, i když jen povrchně. Ale zpracování Martina Krejčího mi připadá také povrchní.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68