triatlet

okres Jihlava
češtinář

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72
    • 3.5.2020  16:59
    SuperStar 2020 (TV pořad) (2020)

Jsem rád, že díky SuperStar jsem objevil Hošťálkovů.

• 3.5.2020  16:56
    Tlumočník (2018)

Zajímavá road movie dvou kmetů. Přestože se jejich osudy zkřížily už v dětství, tak se poznají a cestu absolvují až v pozdním stáří. Líbila se mi hudba, pestré motivy. Jiří Menzel a Peter Simonischek se skvěle doplňovali.

• 27.4.2020  19:14

Rodinný velkofilm, který umožní přístupnou formou seznámit i mladší diváky s holokaustem. Jak příběh dopadne, to je asi jasné. Přistoupil jsem na dobrodružnou linku a společně s Brunem jsem se vydal na výpravu. James Horner hudebním podkresem vystihl jednotlivé situace. V Šamuelovi jsem trochu viděl Felixe. Některé pasáže připomínají Merleho, v jiných Kohouta.

• 6.4.2020  09:09
    Jak se ševcem šili čerti (TV film) (1975)

Výborné herecké obsazení. // "Pro pár špinavých zlaťáků, pro falešnou slávu. Jak může člověk zradit člověka."

• 28.3.2020  21:33

Film se mi trefil do nálady. Bavil jsem se, smál jsem se. Plusem je sympatické herecké obsazení. Ondra Vetchý sice v malé roli, ale rozhodně nepřehlédnutelný .

• 26.1.2020  22:19
    Stockholmský syndrom (TV film) (2020)

Zatímco první díl buduje atmosféru, druhá část množstvím nedotažených motivů hraničících s parodií opět odhaluje problém českého filmu - dobrý scénář. Proměna Kláry Osecké v samotném závěru je až úsměvná. Účast Oseckých na pohřbu jsem nepochopil... Možná trpěli stockholmským syndromem celá rodina.

• 3.1.2020  20:38
    Ten, kdo tě miloval (2018)

Knížka byla průšvih. Film taky. Smutné sledovat, jak se Marie Poledňáková odklonila od své původní tvorby.

• 26.12.2019  18:49
    Premiér (TV seriál) (2019)

Bezkonkurenční mezi odpady...

• 25.12.2019  17:48

Vtipný scénář, který vychází z prachobyčejné zápletky, je šitý na míru vystupujícím hercům. Pavla Tomicová s Ondřejem Malým po Vlastnících předvádějí velké herectví i v další okrajové roli.

• 20.12.2019  21:39
    Brankář (2018)

Fotbal, tanec, láska, hrdinství, válka. Marcus H. Rosenmüller mohl nosný příběh Berta Trautmanna zpracovat jako líbivou romanci, anebo mohl naplnit pravidlo, že v dobrém filmu někdo zemře... Zatímco Margaret v Bertově pokoji nepřekvapí, tak závěr je dechberoucí.

• 20.12.2019  21:34
    Vlastníci (2019)

Podle upoutávky jsem se těšil na oddechovou komedii. Jiří Havelka mě (ne)překvapil divadelním zpracováním. Na plátně mi vadila zveličená nadsázka, vulgarita mi přišla místy nadbytečná. Scénář i herci dokonale vystihli atmosféru nesmyslných schůzí,byrokracii, mezilidské vztahy, přesně zobrazili české maloměšťáctví a manipulovatelnost...

• 20.12.2019  21:29
    Princip slasti (TV seriál) (2019)

Poláci prý souslovím "český film" označují nesrozumitelnou situaci. Princip slasti polský scénárista povýšil na "českopolskoukrajinský koprodukční seriál". Zmatečné...

• 14.12.2019  18:28

Iphone 5 za první vysvědčení je dostatečným důkazem rodinné idyly...

• 4.11.2019  21:57

Sima v celé své éteričnosti.

• 4.11.2019  21:52

Sice jsem nejdřív viděl 2. díl, ale zážitek při sledování jedničky mi to nezkazilo 🐕

• 4.11.2019  21:50

Parádní rodinný film. Potěší nejen pejskaře 🐶

• 4.11.2019  21:45

Závěrečný Viktorův rozkaz k Marii: "Hlídej těla!" to zabil :-) Snaha o akčnost 🔫🔫🔫 se mění v parodii. V kategorii nejnesympatičtějších postav patří Marie mezi jasnou topku. Chudák M. Buckowska.

• 4.11.2019  21:41

Knižní předloha se mi líbila víc. Svátkova režie se blíží dokumentárnímu zpracování. Z hereckého obsazení mě rušili Babčáková, Dušek a Ondrka.

• 15.10.2019  21:09
    Ku'damm 59 (TV seriál) (2018)

Podobné jako první série: pěkná výprava, ale příběh působí nastavovaně.

• 15.10.2019  21:05
    Ku'damm 56 (TV seriál) (2016)

Po nadějném začátku se příběh utápí v množství témat (znásilnění, židovství, homosexualita). Dobová atmosféra a taneční čísla zvyšují úroveň.

• 29.9.2019  19:03
    Průsmyk (TV seriál) (2019)

Průsmyk připomíná skandinávskou atmosféru a drží ji až do poslední scény. Mrazivě tajemná krampusovská podívaná, byť pachatel je divákovi znám. Výborně sestavená kompozice jednotlivých dílů, přesvědčivé herecké výkony.

• 16.9.2019  20:37
    Hastrman (2018)

Četl jsem knihu a byl jsem nadšený z její první (historické) části. Jsem rád, že Ondřej Havelka se zaměřil právě na hastrmanův příběh zasazený do 19. století. Tak jako kniha přináší krásný Urbanův jazyk, tak film se zaměřuje na vizuální stránku. Příběh je vystavěn na baladičnosti; erbenovskou atmosféru navozuje i hudba. Herecké obsazení je skvělé; Karlu Dobrému parádně sekunduje Simona Zmrzlá. Závěr jsem díky knize rozklíčoval a jsem rád, že současnost byla jen naznačena.

• 2.9.2019  21:47
    Aneta Langerová: Tragédie u nás na vsi (hudební videoklip) (2015)

Hudebně - skvělé aranžmá, pěvecky - Aneta ❤ a filmařky - skvělý scénář i režie Olgy Špátové.

• 2.9.2019  21:43

Překombinovaný scénář - autor nevěděl, co řešit dřív - soukromí policistů a rádobyrázovitých lidí z Kašperských Hor, ale nezapomněl (bohužel) nenásilně vložit i vraždu. Odhalení pomocí facebookových zpráv působilo nepřesvědčivě.

• 2.9.2019  21:39

Pokud úvodní scénu z pohřbu autorky zamýšleli jako poctu tvůrcům Trháku, pak mají malé bezvýznamné plus. Celkově nekoukatelné.

• 2.9.2019  21:36

Škoda nepřesvědčivého rozjezdu. Kdyby autoři rovnou začali vyšetřováním a nepřesvědčovali výhodami práce u bezpečnosti, udělali by líp. Postup ing. Svobody na kriminálku působil hodně náborově (za studium příplatek, po deseti letech doživotní renta). Celkově má ale příběh náboj a zajímavé herecké obsazení. Dost kontrastně působila skvěle natočená scéna z pohřbu oproti téměř parodii ve 2. části Temného Kraje. I když opravdu by byla nejblíbenějším songem dvacetileté holky právě Hříšná těla křídla motýlí? (Ale odkaz na Anetu potěšil.)

• 24.8.2019  19:18

Film si zaslouží pochvalu za memento, které připomíná v závěru. Celkově se ale jedná o velice naivní příběh.

• 3.7.2019  23:25
    Rocco Schiavone (TV seriál) (2016)

Vopruz maximálně za jednu hvězdičku.

• 3.7.2019  23:22

Natahovaná, nudná parodie. Při dialogu vyšetřovatele s podezřelou osobou předem víte, co bude podezřelá říkat v následující replice. Forma závěrečného zatýkání podtrhuje paoidické vyznění. Snaha o filmařskou invenci detailním záběrem na cigaretu, kterou si balí vyšetřovatel, je k smíchu. Ze záběrů na skla auta, ve kterých se odráží alpské kopce, bolí oči. Jediná záhada, s kým vyšetřovatel sdílí byt (dcera, partnerka), vyřešena "originálním" posledním záběrem... Vopruz maximálně za jednu hvězdičku.

• 9.6.2019  19:00

Hezké záběry na alpskou přírodu, přesvědčivý Félix Boussuet a velmi dobrá práce s vedením psích "herců". Scénář a zpracování devalvují původní předlohu. Nereálné.

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72