triatlet

okres Jihlava
češtinář

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68
    • 23.9.2017  17:39

Výprava líbivá, ale scénář jaksi instantně nudný a nepřesvědčivý.

• 23.9.2017  17:36

Romantická linka prostřednictvím hledání chotě pro nespoutanou královnu, dobová prostřednictvím chartisů.

• 23.9.2017  17:34

Krysy jako symbol. Děj se oproti úvodnímu dílu posouvá pomaleji, ale dobová atmosféra zůstává.

• 23.9.2017  17:33

Úvodní díl vtáhne do děje - výpravou, hereckými výkony.

• 21.9.2017  20:58

Zuzka, Tonda a Žert od Milana Kundery. Nejpovedenější linka seriálu.

• 21.9.2017  20:54

V polovině dílu je dokonalý flashback (Josef + Jana) a píseň Pavla Nováka Příběh.

• 21.9.2017  17:13
    Opožděná vražda (TV film) (1988)

Do průměru povyšují studiovou kriminálku vtipné dialogy. Pošťačka (A. Vránová) k mladému policistovi (J. Langmajer): "To poslali jen vás?" / Nadstrážmistr: "Moulin zůstal doma."

• 20.9.2017  19:46
    Fantom opery (TV film) (1987)

Jazykové hrátky rádobyodborníka na lingvistiku (O. Havelka) jsou osvěžením, ale celkově forma vyprávění nudí i během 15 minut.

• 20.9.2017  19:44
    Polobotky (TV film) (1997)

Těžkopádně odvyprávěná bakalářská soudnička.

• 19.9.2017  21:58
    Kde já se tady beru? (TV film) (2012)

Vínečko, slivovice, moravská muzika a krásné vyprávění Paní sportovkyně. Proč hledat chyby. V psané podobě moc hezká vzpomínková kniha - Život pod pěti kruhy. 19.9.1922 - * Zátopkovi - hezká náhoda, nebo osud?

• 19.9.2017  18:25
    Český pekáč (TV film) (1988)

Vtipná humoreska, z níž dýchá 19. století. Miroslava Pleštilová a Oldřich Kaiser se dobře doplňovali.

• 13.9.2017  19:59
    Stříbrný smrček (TV film) (1983)

Zajímavý motiv o generačních vztazích. Zpracování k uzoufání nudně studiové.

• 7.9.2017  19:15

Zajímavě rozehraný příběh, který působí velice civilně.

• 6.9.2017  20:33

Radši si pustím záznam z koncertu než tento dokument. Škoda, že nemá poloviční stopáž a nepůsobí míň "umělečtěji. U řady osob jsem netušil, kdo mluví a proč mluví.

• 6.9.2017  20:29

Titulky nabíhají ještě ve 14. minutě! :-DDD Spíš než originalitu v tom spatřuji zbytečné natahování. Škoda, protože herecky (i díky "dlouhánům" Janu Vondráčkovi a Martinovi Velikému) vtipná podívaná. A rozhodně pobaví "seriál v seriálu".

• 3.9.2017  16:48

Rozdělení do dvou dílů považuji za nefunkční. Míň je víc. Jeden akčnější díl by potěšil.

• 3.9.2017  16:44

Dokonalé. Jako uspávací prostředek naprosto dokonalé. Herecké obsazení potěší, ale děj je natahovaný. Vyšetřovatelé jsou na volné noze, že se scházejí u Exnera, připadně Exner chodí k podezřelým na návštěvy? A chová se tam jako doma. Příprava nápojů zbytečně protahuje děj a "vtipné" dialogy jako "Já chci bez mlíka a cukru. " "Já chci s mlíkem a cukrem." jsou spíš trapné... Hudební doprovod naprosto nekoresponduje s dobou, působí jako parodie. Kabriolet je zatím taky nefunkční.

• 28.8.2017  21:51

Nechápu, čím si získala Obérnímandová pozici v ČT. Trapnost střídá trapnost. To, že se tam zesměšňuje její dcera, mě nemrzí, ale že se nechali naverbovat Alena Mihulová, Pavla Tomicová, nebo Igor Bareš, to zamrzí.

• 28.8.2017  18:42

Jaroslav Satoranský v roli vyšetřovatele je přesvědčivý jako major Zeman v akci. Když říká, že řeší jeden starší případ, tak jsem přemýšlel, jestli nějaký z doby normalizace :-) Baví mě obědové dýchánky policistů z Modravy - vezmou si tácy, sednou si mezi dav komparsistů, kteří si vychutnávají jídlo, a vedou kecy o pachatelích :-)

• 26.8.2017  22:24

Knižní příběh je plný vančurovskopoláčkovské poetiky. Shodou okolností oba zemřeli v době protektorátu, o které Svěrákovi ve filmu vyprávějí prostřednictvím školou povinného kluka. A vyprávějí mistrovsky. Postava tatínka (Ondřej Vetchý) mi trochu připomněla Leo Poppera. Pokud někomu chyběl příběh, pak mu asi schází fantazie.

• 21.8.2017  09:54

Letní rodinná komedie. Potěší stopáží a hereckými výkony dospěláků. Režisérské vedení dětských herců, nebo jejich talent jsou (pod)průměrné. Nabízí se srovnání s expedicí Apalucha. Tatínkové a děti versus maminky. Proti přirozenému vtipu stojí ovšem opakované používání vulgarit. Zkuste spočítat, kolikrát se ve filmu vyskytnou slova jako vůl, debil, kretén, idiot...

• 20.8.2017  17:58
    Sousedé - Kavárna (E03) (epizoda) (2017)

Pokud se neherci snaží odvykládat trapnou repliku, nemůže to dopadnout dobře.

• 4.8.2017  20:32
    Pokoj 1408 (2007)

Půlhodinový rozjezd a hodinový pobyt v záhadném pokoji. Dá se očekávat, že hlavní aktér nepřežije?

• 4.8.2017  20:28
    Mammon - Série 1 (série) (2014)

Seversky mrazivá atmosféra se roztekla dovětkem na jakémsi slunném ostrově. Překombinované.

• 15.7.2017  21:55
    Pohádkář (2014)

Nuda podle Nesvadbové.

• 13.7.2017  18:14
    Legenda 17 (2013)

Poprvé v životě jsem fandil sborné. Zjednodušený scénář se dá omluvit legendickým zpracováním, ale v závěru film působí (asi nechtěně) trochu jako parodie (sledování utkání s Kanaďany v nemocnici, ve vězení, maskérská práce u herců, kteří představují kanadské hokejisty...). Motivace přečíst si nějaký životopis o Charlamovovi.

• 7.5.2017  18:24
    Semestr (TV seriál) (2016)

Jednoduchý nápad - 6 měsíců - 6 dílů - věrně odráží komunikaci (bohužel) r. 2016. PS: Video z Berlína ve 3. díle bylo inspirující pro další návštěvu :-)

• 30.4.2017  18:29

I když příběh nepůsobí věrohodně, tak pobavil. Škoda, že ústřední dvojici nehráli herci cca o 10 let mladší.

• 27.4.2017  21:06
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

"Museli jsme trochu improvizovat." Jedna z posledních vět "mysteriozního" seriálu :-) Až doplní KOMEDIÁLNÍHO, zvýším hodnocení :-)

• 27.4.2017  20:52

Ve chvíli, kdy trojice herců markýruje rytířskou oddanost před ostatky Václava III., jsem se upřímně zasmál. Takže buď plný počet, nebo odpad. Jinak to nevidim :-)

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68