triatlet

okres Jihlava
češtinář

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69
    • 19.11.2017  18:02
    Psaní do nebe (divadelní záznam) (2016)

Dá se něco zkazit na průřezu cimrmanovskou tvorbou?

• 13.11.2017  17:56

(Bohužel) očekávatelný konec. Motiv fotky sice využit dokonale, ale celkově nepřesvědčivé. Pokračování? Sabine spáchá sebevraždu, Larse odvelí zpátky do DDR, kde zlikviduje Alexe, který se pokoušel přeletět přes hranice. Klára po potratu doplave v olympijském závodu těsně na 4. místě a...

• 13.11.2017  17:52
    Pod jedním nebem (TV seriál) (2017)

Na špionážní sérii jsem se díval díky Sofii Helin. Vývoj její postavy mě zklamal, stejně jako (otevřený?) závěr. Překombinované takovým způsobem, že by nepomohlo ani deus ex machina. Kvalitnější filmy s podobným motivem jsou Východ - Západ nebo Fair Play.

• 12.11.2017  10:38
    Cesta domů (1996)

Milý rodinný film, ve kterém je jasný motiv cesty. Podobné filmy: Kuřata na cestách, Racek Jonathan Livingston.

• 12.11.2017  10:27

Skvělá černobílá stylizace, skvělé herecké výkony, ale... ... ale jsem rád, že jsem mohl koukat jedním okem doma u televize. V kině bych se (asi) nudil.

• 9.11.2017  21:08
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

"Z osoby Jiřího Kajínka se stal celospolečenský fenomén ..." (TV Prima). Z osoby Jiřího Kajínka dělají média (bohužel) fenomén...

• 5.11.2017  18:23
    Na úrovni (1973)

Konverzační komedie na úrovni. Steve: Máte hezké syny. Vicky: Děkuji. Až na to, že jeden z nich je holka.

• 4.11.2017  11:02

Vata. Zbytečný díl, který z cca 80 % pouze rekapituluje, co se stalo. Chvíli jsem si myslel, že v ČT pustili některý z předchozích dílů. Marie jako vražedkyně je dost nepřesvědčivá :-) Červená knihovna hadr.

• 31.10.2017  18:50

Kozák a Dohnal. "Ty vole, ty vole, ty vole." Pat a Mat v akci :-D Neskutečný Miroslav Hanuš! Naprosté odlehčení proti předchozím dílům.

• 28.10.2017  18:47
    Super karaoke (TV pořad) (2017)

Tublatanka a její malí příznivci. O vazbě na "palachiádu" jsem u Žeravého znamenie osudu nevěděl.

• 26.10.2017  22:25

Podobně jako knížka i film sleduje Bradyovy ve 30. letech a za protektorátu a současné japonské děti, které díky Fumioko Išioka dál šíří poselství Hannina kufříku. Divák, který nezná knižní předlohu, může tápat. Recitace dětí napříč kontinenty je dojmná.

• 18.10.2017  16:57

První republika je projekt ČT, který ale bohužel přináší jen fádní příběh, unylost, nudu. Přes veškerou barevnost a kostýmy vnímám celý seriál jako šeď. Chápu, že se příběh založený na červené knihovně může někomu líbit, ale nelíbí se mi, jak tvůrci manipulují s divákem. Vzhledem k tvůrčímu týmu a názvu seriálu První republika jsem očekával dobovost podobnou jako ve Vyprávěj. Bohužel scénárista si ve 2. řadě splnil povinnost v 1. díle jmenováním Elišky Junkové a dál se točí v bludném kruhu vražd. Kdybych se chtěl dívat na duchařinu a vraždy, zvolím jiný seriál. Souběžně vysílaný seriál Viktorie je nesrovnatelně kvalitnější.

• 15.10.2017  19:32

V době mobilů scénárista postavy nechá hrát příběh ala Léto s kovbojem. Na Léto s kovbojem se rád někdy podívám. Bezva ženská na krku stačila jednou. Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský a Petra Hřebíčková se ale skvěle doplňovali.

• 8.10.2017  10:48

Zatímco první díl sleduje pachatele, druhý díl se věnuje pozůstalým po oběti. A ti se stávají obětmi předsudků a neschopnosti vyšetřovatelů. Přesvědčivé - jak herecky, tak scénáristicky. Pasáže z Turecka ukazují tamní zvyky.

• 4.10.2017  17:11
    Trapný padesátky - Bůh sexu (E03) (epizoda) (2017)

Trapný. 0 %. Míň nejde. Bohužel.

• 3.10.2017  17:48
    MY 2 (2014)

Příběhy Radky Denemarkové jsou náročné. Peníze od Hitlera znám v knižním i divadelním podání. Oboustranná kniha Kobold také není jednoduché čtení. Film My 2 zanechá rozporuplné pocity. Herecky celkem přesvědčivé. Příběh je ale spíš neuvěřitelný. Navíc občas od dramatu sklouzává k (nechtěnému) úsměvu.

• 1.10.2017  18:05

Drsně a zároveň poutavě zachycený vývoj extremismu.

• 30.9.2017  20:40
    Padesátka (2015)

"Na Tři krále nepij, nikdy nevíš, koho trefíš stromkem." Ha ha ha. Padesátka stejně trapná jako Trapný padesátky. Stopa! Stopa! Přepínám.

• 26.9.2017  19:32
    Boj o těžkou vodu (TV seriál) (2015)

Strhující válečná série: politika + etika + špionáž + odboj + věda + umění + láska. Akce minimálně stejně dramatická jako biatlonová stíhačka. Skol! Díky MartinezZ za knižní odkazy.

• 23.9.2017  17:39

Výprava líbivá, ale scénář jaksi instantně nudný a nepřesvědčivý.

• 23.9.2017  17:36

Romantická linka prostřednictvím hledání chotě pro nespoutanou královnu, dobová prostřednictvím chartisů.

• 23.9.2017  17:34

Krysy jako symbol. Děj se oproti úvodnímu dílu posouvá pomaleji, ale dobová atmosféra zůstává.

• 23.9.2017  17:33

Úvodní díl vtáhne do děje - výpravou, hereckými výkony.

• 21.9.2017  20:58

Zuzka, Tonda a Žert od Milana Kundery. Nejpovedenější linka seriálu.

• 21.9.2017  20:54

V polovině dílu je dokonalý flashback (Josef + Jana) a píseň Pavla Nováka Příběh.

• 21.9.2017  17:13
    Opožděná vražda (TV film) (1988)

Do průměru povyšují studiovou kriminálku vtipné dialogy. Pošťačka (A. Vránová) k mladému policistovi (J. Langmajer): "To poslali jen vás?" / Nadstrážmistr: "Moulin zůstal doma."

• 20.9.2017  19:46
    Fantom opery (TV film) (1987)

Jazykové hrátky rádobyodborníka na lingvistiku (O. Havelka) jsou osvěžením, ale celkově forma vyprávění nudí i během 15 minut.

• 20.9.2017  19:44
    Polobotky (TV film) (1997)

Těžkopádně odvyprávěná bakalářská soudnička.

• 19.9.2017  21:58
    Kde já se tady beru? (TV film) (2012)

Vínečko, slivovice, moravská muzika a krásné vyprávění Paní sportovkyně. Proč hledat chyby. V psané podobě moc hezká vzpomínková kniha - Život pod pěti kruhy. 19.9.1922 - * Zátopkovi - hezká náhoda, nebo osud?

• 19.9.2017  18:25
    Český pekáč (TV film) (1988)

Vtipná humoreska, z níž dýchá 19. století. Miroslava Pleštilová a Oldřich Kaiser se dobře doplňovali.

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 52 69