Skryté zločiny osmašedesátého (2008) (TV film)

Dokument o zločinech je založený na výpovědích pamětníků srpna 1968. Výborné archivní záběry, skvělý komentář. Pouliční lidovou slovesnost v podobě nápisů, anekdot (Neplivejte do vzduchu - poškodíte ruské bombardéry.) přebíjejí v tomto dokumentu tragické příběhy, na něž pamětníci vzpomínají… "Přátelská pomoc" s krvavým nádechem...

Maškary (1991) (koncert)

Jdou cvičení sloni/ a cvičení pávi/ Pár cvičených koní/ a cvičené krávy/ Jdou cvičení švábi/ a cvičené žáby/ jdou cvičení mroži/ a za nimi - s noži -/ dál - jdou - cvičení - lidé... Hudba, texty, nezaměnitelný hlas, civilní vystupování. Karel Kryl dostal nejen publikum v Lucerně, ale i diváky u televize, potažmo posluchače v rádiu. PS: Co by asi říkal Kryl na to, že jihlavský komunistický zastupitel Martin Herzán, který vystudoval teologii, vytvořil pamětní medaile písničkáře Karla Kryla...http://zpravy.idnes.cz/jihlavsky-komunista-vydal-pametni-medaile-karla-kryla-p1p-/domaci.asp?c=A090708_150533_media_jw

Nezvaný host (1969) (studentský film)

Manželka: "My Tě máme tak rádi." Rus: "Já vás taky. Ale jak říkám, raději netykat." Manželka: "Nezapomeňte na hlášení." - Rus (k manželovi): "Vem to dneska za mě." Zdánlivě absurdní snímek, který díky krátké délce nenudí a navíc trefně ukazuje příchod "přátelské pomoci". Podobné téma o nesvobodě, ale ve větším, rozvedeno např. ve filmu Ucho.

Pyramida (1995) (pořad)

Symbol pyramidy využit maximálně – pozadí ve studiu, losování čísel pod pyramidkou, losování pomocí skládačky šesti čísel s trojmístnou základnou a jednomístným štítem, sedm soutěžících na podobně uspořádaném zasedacím pořádku – šest sedělo, jeden byl v akci. Rychlý spád, přiměřené otázky. Soutěž nebyla o velké peníze, ale převyšovala radost z vědomostního měření sil.

Na psí knížku (2002) (TV film)

Na televizní zpracování nadprůměrný snímek o mezilidských vztazích. Spolupráce Remundová - Janžurová se vyplatila. Souhlasím s Flegem, že scénář mohl být dotažený, ale trhliny zacelují herci - především Janžurová. A souhlasím s uživatelem Lish84, který upozornil na karikaturu postavy Evy Holubové; i mně se scéna s ní vybavila před druhým zhlédnutím.

Komisař Moulin (1976) (seriál)

Možná jsem měl smůlu, že jsem viděl díl Dokonalý viník. Příběh měl sice atmosféru, ale minutáž mi přišla zbytečně dlouhá a závěr s útokem na Moulinovy blízké předvídatelný. Navíc komisař Moulin pro mě postrádal charisma. Ale jako oddechovku nezatracuji.

Browningův překlad (1994)

Nejzajímavější byla paralela s Aischylovou postavou Agamemnona – pěkná scéna při koupi knížky v antikvariátu, kdy student vídí, co by vidět neměl. Rozháranost hlavního hrdiny pramení z okolních intrik (manželovu radost kazí jeho manželka, která „shazuje“ vztah studenta k učiteli). Střih je mistrný (přednáška/ragby), navození školní atmosféry velmi dobré .

Šance pro lásku (1995)

"Byl to Tvůj kluk, ona Tvoje kamarádka, tak proč si nedali pozor?" Příběh o partnerských rošádách na pozadí studentského prostředí 50.let trošku připomíná Poslední kabriolet. Hlavní mužský hrdina zabíjí dvě mouchy jednou ranou: odhaluje nejen kouzlo medicíny, ale také poznává, koho miluje. Při jedné milostné scéně je zmíněno i pražské jezulátko. Alan Cumming skvěle zahrál postavu slizouna.

Co teď a co potom? (1991) (seriál)

Zajímavý pohled na terapeutická sezení Dr. Fořta (perfektní Jan Hartl); skvělé herecké výkony. Výborný scénář Alexandry Berkové řeší jednorázové problémy (paní Tichá a tichý její manžel), ale i dlouhodobé – v úvodních 4 dílech problém Evy, bývalého manžela Jiřího a dcery Jany (hlavně Chýlková, ale i Jandová zahrály přesvědčivě). V dalších částech je zajímavě rozvinut příběh Nory (Jana Šulcová) a mladé vdovy (Zuzana Bydžovská). Závěrečný citát A. Switzera: "Cokoliv jste udělali komukoliv dobrého - to zůstává."

Naše děti (2001) (TV film)

I přes lehce předvídatelný děj si televizní film uchovává hlavně svěžest - zajímavé nápady (příprava pizzy). Kvituji skloubení komediálního prvku s dramatičtějším (vztahy mezi partnery, mezi rodiči a synem). Vypointovaný závěr (přemýšlení nad osudovými kroky prostřednictvím drcení kostí).