Yasuwa minyeo (2005)

Příjemná komedie (záměrně nepíšu romantická) která si na nic nehraje. Ne vždy je potřeba všechno balit do romantiky, někdy stačí opravdu jen svěží humor. Pokud měl tenhle film pobavit, u mě se mu to povedlo.

Soupeři (2005) odpad!

Film, který se snaží být tak in, že je neskutečně out. Příběh: tam opravdu něco takového je? Asi ano, ale jen jako doplněk pro vizualitu. Vizualita: Nevadí mi zpomalovačky, ale tohle je opravdu moc, mám pocit, že kdyby je nepoužily, měl by film okolo třiceti minut. Bohužel snaha o dokonalou vizualitu na úkor normální filmařiny se v Korejské tvorbě začíná poslední dobou vyskytovat až nezdravě často. Ale tam, kde v Sympathy for lady vengeance to vlastně sedí a máte pocit, že to tam patří, se vám chce při Duelist brečet. Už dlouho jsem si u filmu tak nepřál, aby skončil. Naštěstí se stalo, a moje hodnocení je jasné. NIKDY VÍC!!!

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Právě jsem dokoukal a nemám slov. Pro FFF absolutní povinnost. Ostatní se budou v ději určitě ztrácet, ale minimálně vizuální stránka je nepopsatelná. Pro někoho mohou být souboje nepřehledné, vše se odehrává neskutečně rychle, ale přesně takhle mi to sedí. Souboj s Bahamutem je pastva pro oči, nehledě na to, že při pohledu na Bahamuta zaplesá srdce každému fandovi FF. Hudba je kapitola sama pro sebe, Nobuo Ueematsu je jako vždy geniální, One Winged Angel, i když pozměněná, je prostě úžasná. Neberte mě moc vážně, ale v tomto případě nemohu být kritický. Už se těším, až to uvidím znovu.

Azumi 2 (2005)

Teď jsem dokoukal tento snímek a bohužel jsem zklamán. Tam kde v jedničce byli zajímavé souboje i postavy, zůstává ve dvojce prázdno. Nezajímavý příběh, nezajímavé charaktery, nezajímavé souboje. Absolutně obyčejný film, po kterém ve mně nezůstavá nic. Dialogy postavám nevěřím ani vteřinu. Myslím, že by filmu pomohl nějaký výraznější "záporák", ale druhý Bijomaru Mogami se asi hledá těžko, a nějací úchyláci v maskách ho opravdu nahradit nemůžou. Přesto se film dá shlédnout a možná se můžete i bavit, ale potenciál filmu zůstáva nevyužit. Tak třeba příště. (snad radši ani ne)

Devilman (2004)

Díky hodnocení na IMDb jsem k tomuto filmu přistupoval skepticky, ale byl jsem příjemně překvapen. Japonští vědci vypustí pri bádání démony, kteří vstupují do lidí a ovladají je. Jeden vstoupí i do hlavního hrdiny Akiry, ale ten zůstává nadále napůl člověkem a začne si říkat Devilman. A teď by mohl začít infantilní příběh o boji Devilmana proti démonům. A svým způsobem také přijde. ALE.... Režisér se spíše začal soustředit na chování lidí a démonů jako takových, a to dává filmu trošku jiný rozměr. Ukazuje, jak jsou lidi snadno zmanipulovatelní a až fanaticky pronásledují všechny, co se trošku odlišují. Příběh vyznívá dost pesimisticky a to mám hodně rád, proto ty čtyři hvězdy. Triky jsou standard, nevypadají realisticky, ale spíš jako z počítačové hry. Nevím jestli to byl záměr, nebo malý rozpočet, ale nevadí mi to. Takže shrnuto, příjemný snímek(pokud od něj nic neočekáváte) s celkem stupidními dialogy, ale zajímavým poselstvím.

Drsné jaro (2001)

Musim rict, ze tenhle film me hodne prekvapil. Sehnal jsem ho hlavne proto, ze tam hraje Ryuhei Matsuda, ktereho mam hodne rad. Neumim popsat, co me na tom tak vzalo, ale nemuzu si pomoct. Je to to film, u kteryho mi porad tlouklo srdce jak zbesily a cekal jsem, co bude dal. Vsechno dokresluje genialni hudba, ale pochybuju, ze bych nekdy sehnal soundtrack :( . Nasili tam neni samoucelne, vzdy ma sve misto a neni prehnane, jak je obcas v japonskych filmech zvykem. Vrele doporucuju.

Nae yeojachingureul sogae habnida (2004)

Srovnavat tento dilm s Yeopgijeogin geunyeo nechci a nebudu a opravdu maloktery film by v takovem srovnani obstal. Presto musim dat plny pocet. Film plny citu, radosti a bolesti. Opravdu me chytl za srdce. Davam 90%.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

BOZE!!! Tohle ze je Resident Evil? Kde jsou ty casy, kdy jsem se plizil po policejni stanici a bal se otevrit jakekoliv dvere, nebo kdyz jsem utikal jen s pistoli v ruce a Nemesis za mnou rozrazel dvere. Takovy przneni predlohy jsem uz dlouho nevidel. Jo vlastne videl, v jednicce. Bohuzel dvojka je jeste horsi. Sama "cool" akce bez atmosfery. Ty dve hvezdicky jsou jen za Lickery a za par scen, ktery byly presne podle RE3 a Code Veronica X, jinak totalni ODPAD!!! Uz aby vysel Resi 4.

Pinpon (2002)

Uz dlouho jśem nevidel pohodovejsi filmik. Film o pratelstvi, sportu, touze vyhrat a touze proste jen hrat. Film o vsem a nicem najednou. Z filmu sala, jak to jen napsat, pohoda a radost ze vseho. Vrele doporucuji vsem a ihned zarazuji do osobniho TOP 20. Nemohu jinak, jsem uchvacen ^_^

Loutky (2002)

Genialní a velmi smutný snímek o osamelosti. Kitano tak, jak ho zbožňuju. Úžasná atmosféra s minimem dialogů. Pro někoho možná nuda, ale pro mě film, nad kterým se musím zamyslet a ještě dlouho přemýšlet, co vlastně všechno znamenalo. Dávám ******.