GodComplex

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
    • 11.10.2018  18:08
    Klíč (2005)

Neni to Had a duha, ale tak budme radi za kazdy kousek s v(h)oodoo a temnou magii. 6/10

• 9.10.2018  05:35

Navrat Triera do top formy? Ono po Nymfomance by asi cokoliv byl navrat do top formy. Zacina to cele podobne realisticky, obcas prokladano narativnim povidanim, az jsem si rikal, damn, Nymfomanka v 2.0, jen sex vymenil za vrazdeni. Hned od zacatku je to ale mnohem zabavnejsi (postradam v popisu zanr komedie). S blizicim se koncem a hlavne ve finale se ale Trier vraci k serioznimu umeni, ktere mi od nej chybelo od dob Antichrista, coz uz bude 10 let. Obrazy, klasicka hudba, David Bowie, myslenky, temnota. Ja jsem velmi spokojeny a v ramci Trierova portfolia se to tlaci do TOP3. 8/10

• 9.10.2018  05:33

Tak na uvod, tenhle film jsem mel rozkoukanej asi 4 mesice, coz zohlednuju v hodnoceni. Ono, kdyz mate po prvni casti sledovat dalsi 3h hnusnou vaginu Charlotte Gainsbourg, tak se vam do toho proste moc nechce. Na jedne strane to mohlo cele byt zkrouhnute do jednoho filmu, na druhe strane to takhle mohlo zustat dostatecne epicke na ukor roztahanosti. Manualni self-abortion byla regulerne asi nejnechutnejsi vec co jsem ve filmu kdy videl a finalni rozuzleni jsem tusil hodiny predem, ale jinak alespon Talking Heads potesili, jakoze fakt hodne. 4/10

• 6.10.2018  09:27
    The Defiant Ones (TV seriál) (2017)

Fantasticky hudebni dokument. Pokryva castecne stejnou plochu jako Straight Outta Compton, ale zatimco to bylo divadlo, tohle je real deal a k tomu pridava jeste Jimmy Iovina a cele spektrum umelcu okolo Interscope. Od hudebnich a produkcnich zacatku, pres management hudebniho vydavatelstvi, po merge s Applem a online streaming kde jsme dnes. Cele je to pekne natocene a prokladane NIN instrumentalkama, proste parada. 9/10

• 6.10.2018  09:24
    Fix (2011)

Thieves, thieves and liars, murderers. Hypocrites and bastards! Pohled pod poklicku Ministry, pod kterou se skryva silenstvi, spousta drog a strasnej narez. 7/10

• 6.10.2018  09:23
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Serialove umeni. Sorentino je umelec, jen misto filmu ted v serialovem formatu, takze misto 2h umeni mate hned 9h umeni. Uzasne zabery, hudba, myslenky, prostredi Vatikanu, Jude Law v zivotni roli. Jeden z nejlepsich serialu poslednich let. 9/10

• 6.10.2018  09:08
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Necekane prekvapko. Skrze vsechny dily velmi prijemna indie electro hudba, jak ve sluchatkach Amy Adams (ktera byla mimochodem super), tak na konci kazdeho dilu v titulkach. Takova zenska verze Temneho pripadu. 7/10

• 6.10.2018  09:07
    matka! (2017)

Aronofskyho Rosemary's Baby. Sice tentokrat bez Clinta, ale Darren tady jinak pomerne solidne vyvolava Polanskiho ducha (moment, Polanski jeste zije). Nechapu to extra nizke hodnoceni, ke konci uz to je sice trosku zmatek, ale jinak prvotridni atmoska. 7/10

• 6.10.2018  09:06
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Presne tohle je moje oblibene mysteriozni serialove zradlo, ktere jsem ze zacatku hltal na 100%, ale s blizicim se koncem serie to bohuzel ztraci tempo a kvalitu. Mno, a pokud si to kvalitu neni schopne udrzet ani po jednu serii, nema smysl ocekavat serii druhou. JJ Ambrams na produkcni zidli se nezapre, stejne jako Lost to dokaze zaujmout nastartovanim zahad, ktere ale nedorazi do dustojneho konce. 7/10

• 6.10.2018  08:47

Solidni 70's retro a krasne italske prostredi, se kterym uz ma Ridley zkusenosti (Good Year, Hannibal...), natocene je to opet nadherne a diky realnym podkladum to i dava nejaky ten smysl. Nevidel jsem jak hral Kevin Spacey, nez ho vyhodili, ale uz podle fotek, jsem rad, ze to nakonec dal Plummer, kterej se na tuhle roli zbohatleho dedka hodi dokonale. 7/10

• 6.10.2018  08:47

Cekal jsem horsi Prometheus a vlastne me to tak mohlo mile prekvapit a libilo se mi to vic. Vypada to nadherne, ta lokace je uplne bozi, asi vubec nejpusobivejsi z cele Alien francizy. Naopak posadka je jeste blbejsi, nez kdy predtim. Herecky to tady musi cele tahnout Fassbender a taky alien, ktery sice nedostal tolik prostoru, ale ten ktery dostal vyuzil na 100%, ve vsech formach naprosto cool. Hudba konecne poradne alieni, prestoze hodne cerpa z predchozich soundtracku. Ma to svoje mouchy, ale me se to prekvapive dost libilo. 7/10

• 2.9.2018  04:16
    Divoši (2012)

Aha, takze Oliver Stone je dalsi z tech reziseru, kteri se misto duchodu rozhodli vratit ke korenum a natacet fakt dobre filmy, got it. Nekteri herci si to davali uplne mega (Del Toro, Travolta..) Vizual a hudba jako od Tonyho Scotta. Massive Attack potesili. 7/10

• 30.8.2018  18:14
    Snowden (2016)

Naprosto famozni vesmes ve vsech ohledech. Relevantni Oliver Stone jako za mlada a i na stara kolena jeden z jeho nejlepsich filmu. 9/10

• 21.8.2018  22:54
    Upgrade (2018)

Zni to jako HAL, ale neni to HAL, co je to? STEM! Vypada to jako Tom Hardy, ale neni to Tom Hardy, kdo je to? Logan Marshall-Green! Prijemne cyberpunkove prekvapko z cisteho nebe. Sice je to trosku standard na tema AI went wrong, ale byla to kvalitka (vizualne, scenaristicky, hudebne) a bavilo me to. 8/10

• 13.8.2018  07:36
    Deadpool 2 (2018)

Donde Esta La Biblioteca? Mozna o neco lepsi, nez jednicka, ale stale na muj vkus prilis velka chujovina. 4/10

• 9.8.2018  11:49

Dost podobne predchozimu Rogue Nation, ale silene nevyrazne, bez nejakych vetsich akci, legendarnich mission impossibles, nebo zapamatovatelnych momentu. Jedine co mi zustava v hlave je Kasmirska priroda a intenzivni souboj na zachode. Musel bych si sjet znova celou serii abych si to potvrdil, ale mam takovy pocit, ze tohle je zatim nejslabsi dil. Vubec nechapu ty nadsene ohlasy, co se na tom lidem tak strasne libilo? 5/10

• 25.7.2018  10:18

Balancuje to nekde na pomezi umelecke pozy a haluzni kraviny. Dost me tam otravovala ta nemcina vesmes v cele druhe pulce a spatnej mix hudby zesilenej nekvalitnima reprakama v zahradach Anezskeho klastera, kde jsem na tom byl, ale je to prijatelne kratky, takze jako doplnek bizarniho vecera idealni kousek. Nasledny pokec s tvurci byl sice zabavnejsi nez cely film, ale tak uz to holt v zivote chodi. 6/10

• 25.7.2018  10:16

Prvni Mamma Mia! byla necekane super, plna ABBA hitu a pamatuju si jak jsem si ji presne pred 10ti lety uzival v lete v kine. Mamma Mia! Here We Go Again je uplne stejne prekvapive naprosto dustojne pokracovani. Bavilo me to, bylo zajimave sledovat restrospektivni story, prijemne prostredi, herci, feel-good atmosfera. Jediny problem je v hudbe, nejvetsi ABBA hity si uz vystrileli v jednicce, nektere se vrati, ale to uz jsme videli/slyseli a nove songy uz proste nejsou ani zdaleka takove pecicky. Jako film je to ale mozna i o neco lepsi, o cemz svedci o 10% vyssi hodnoceni jak na csfd, tak imdb. 7/10

• 17.7.2018  07:48

Je to ok, Walken si to standardne dava uplne neskutecne, z nej srsi to veteranske herecke charisma 5x vic, nez, ze vsech ostatnich dohromady. Cely film na me ale pusobil jako by nekdo vyrostl na Tarantinovi a snazil se napsat neco podobneho, akorat mu to uplne nejde. 6/10

• 6.6.2018  07:14

Diky stylu vypraveni pribehu a interesantnim dialogum Stellana Skarsgårda z toho je nakonec zajimavy film. Ty automaticky oteviraci dvere jsou jako moje kunda. 6/10

• 6.6.2018  06:48
    The Visit (2015)

Aaaah stary dobry Shyamalanuv Twist! A k tomu pomerne pusobivy a uveritelny horurek. Ze by se Michael Knight pomalu vracel zpet do formy? 7/10

• 25.5.2018  18:19
    Dark (TV seriál) (2017)

Naprosto famozni. Nenechte se odradit nemcinou, takhle mysteriozni serial tedy nebyl od zlate ery LOST. Tema cestovani v case, uzasne prostredi nemeckych lesu, jaderna elektrarna, Fallout influence, skvela temna hudba a chytlavost kdy se nemuzete dockat dalsiho dilu. Koukejte vysolit druhou serii a rychle! 9/10

• 25.5.2018  18:16
    Dva světy (TV seriál) (2017)

Skvely serial. Vyborny koncept, kvalitni herci, je to zabavny a ani z toho tolik necitim klasickou serialovou natahovanost. Bohuzel to v ramci prvni serie nedospelo k zadnemu famoznimu finale, je to spis odrazovy mustek pro druhou serii. 8/10

• 25.5.2018  18:15

Mlady Han Solo sice nesympaticky bez sebemensi sance ten film utahnout, misty je to docela nuda, ale jinak je to ok a v pohode koukatelne. Je na tom dost znat, ze to tvurci berou jen jako nezavaznou b-side a ne hlavni Star Wars kousek. 5/10

• 25.5.2018  18:15
    Deadpool (2016)

Nejak tezce prehodnocene, ne? Je fajn, ze ne vsichni superhrdinove se berou vazne a obcas to je i vtipne, ale jindy otravne, Deadpool a vlastne Ryan Raynolds obecne je nesympaticky a cele je to scenaristicky naprosto o nicem. 4/10

• 9.5.2018  05:22
    Dredd (2012)

Dokonale drsny, syrovy, spinavy postapo narez. 7/10

• 9.5.2018  05:20

Chvili ji trvalo, nez si me ziskala, ale nakonec je z toho laska na cely zivot. 8/10

• 9.5.2018  05:18
    Paprika (2006)

Neskutecne dokonaly snovy koncept, ale stejne tak tezce nestravitelna haluz. Nevim nakolik v tom hralo roli, ze tady lidi non-stop spi/sni, ale usnul jsem u toho asi 4x. 6/10

• 9.5.2018  05:17

Ze zacatku to pusobi jako totalni japonska silenost, diky cemuz je to misty super komedie, ale zmeni se to v naprosto regulerne kvalitni teenage romantiku. 8/10

• 9.5.2018  05:12

Skolni Marvelovka. Je to ok, ale nema to kouzlo Raimiho Spider-mana a to nasilne napojovani na Avengers je tam spis otravne nez cokoliv jineho. Ze Spider-Mana udelali teenage prizdisrace co leze Iron manovi do zadku. Not cool. 5/10

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61