Smrt na Everestu (1997) (TV film)

Solidni, je to mnohem bckovejsi, nez aktualni Everest (2015), ale ta vyzdimanost a umrzajici zoufalost v death zone, je zde podana asi jeste lepe a udajne je tohle mnohem faktualne presnejsi. 8/10

Nejdivočejší sen (2010)

Retro Everest climb z roku 1924 a jeho moderni rekonstrukce. Excelentni projekt. 8/10

Everest (1998)

Excelentni dokumentarni companion piece k Everestu (2015). Tahle expedice byla v dobe 1996 disaster udalosti take na hore pri nataceni tohoto dokumentu. Oproti filmum vse 100% autenticke, jen 44min stopaz pusobi lehce zkratkovite. 8/10

Everest (2015)

No parada, Nepal, Base Camp a hura na Everest. Myslim, ze take obejdu skolky jestli mi prispeji na cestu na Everest abych mohl na vrcholu zapichnout vlajku. Vlastne nema smysl lezt na jakekoliv jine hory, kdyz tam vzdycky bude ta jedna nejvyssi, takze pekne rovnou na Chomolungmu. Krasne prostredi (i kdyz se nenatacelo primo na Everestu), naslaplej casting, realna udalost, pecicka. 9/10

Fargo - Season 3 (2017) (série)

Urcite zatim nejslabsi Fargo serie, ale stale nadprumerne. Misty uz je to prilis pritazene za vlasy a format je prilis podobny predchozim seriim, jen ve slabsi forme. 7/10

Moebius (2013)

Uz dlouho jsem si nedal zadneho Kim Ki-duka, co si matne pamatuji, jeho filmy byly prevazne mix umeni a ujetosti, tady uz zbyva jen ta ujetost, ktera ale jede na 150%. 7/10

Skleněný (2019)

Lepsi, nez Split, horsi, nez Unbreakable. Neni to az takova pecka ve kterou jsem doufal, ale dustojne zavrseni trilogie, nejlepsi Night Rider za posledni roky a pekny navrat do formy. Ta nejasnost okolo deje je strasne prijemna a twistovani sice uz neni co bejvalo, ale stejne potesi. 8/10

Fargo - Season 2 (2015) (série)

Jine, ale stale excelentni 70's retro Fargovstina, mozna dokonce o chlup lepsi, nez prvni serie. 8/10

Cobra Kai (2018) (seriál)

Pojd Daniel sane, budeme cvicit Kata. Hell yeah, tak tomuhle rikam throwback a oziveni 80's legendy! 10/10

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Zatimco prvni serie pro me byla zklamani, tak druha je naopak prijemne prekvapeni. Sice uz ten pripad neni tak temny, jak nazev serialu v prekladu napovida, ale charaktery/herci mi tady sedli mnohem vic, ma to skvele songy, vcetne excelentni uvodni znelky a obcasnych performanci v baru. 7/10