Nezlomný (2014)

Huh? Lara Croft je pani reziserka, ktera natocila skutecne kvalitni film z druhe svetove? To jsou veci. Co dal je noveho ve svete? 7/10

Lore (2012)

Sel jsem se na to podivat primarne kvuli hudbe Maxe Richtera, ktera nezklamala a k tomu i pomerne kvalitni realisticke povalecne drama. 6/10

Mzda strachu (1953)

Nema to sice tak pusobivy audio-vizual Friedkinovi verze, obzvlast hudba tomu chybi, ale jinak je to uplne stejna kvalitka. 7/10

Mzda strachu (1977)

Chapu to zklamani, kdyz clovek co predtim natocil cca nejlepsi horor vsech dob Exorcistu natoci neco s nazvem Sorcerer, hraje mu k tomu navic fantasticky elektronicky soundtrack Tangerine Dream, tak to skutecne navnadi a ono je to ve finale zdlouhave cosi, kde 3 ztroskotanci jezdi s nakladakem nekde v Jizni Americe... ma to navic dost pomaly rozjezd, kdy to zajimave se zacne dit az nekde ve druhe pulce, na druhou stranu je to velmi unikatni kousek, ktery urcite stoji za videni, jsem zvedavy na konfrontaci s originalem. 7/10

V objetí ďábla (2015)

Silne podhodnocene. Skvely skoro horurek s nadechem Exorcismu Emily Rose, verna 90's atmosfera a temnota kolem satanismu. Davalo to smysl, bylo to napinave, skvele natocene, herci super. Z me strany naprosta spokojenost. 8/10

Šepot srdce (1995)

Nadhera. Studio Ghibli dela oficialne nejlepsi animovane filmy vsech dob. 9/10

Na prahu temnot (1987)

Skvela hudba a atmosfera, ale jinak pomerne prumerna upirina. 6/10

Příběh o princezně Kaguje (2013)

Po produkcni strance syrovejsi, ale svym zpusobem o to artistictejsi pojeti, kdy vylozene citite rucni prace kreslenych obrazku vypravejicich typicky japonsky pohadkovy pribeh. Studio Ghibli opet tvori umeni. 8/10

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Krasne a roztomile, prestoze to neni Mijazaki, stale je to prvotridni Ghibli kvalita. Trosku mi to ale kazi pomerne nahly konec, nevnimal jsem cas a ve chvili kdy jsem myslel, ze se zacina dit neco zajimaveho to najednou skoncilo. 8/10