Mistr (2012)

PTA pripravil dalsi netradicni podivanou, ktera mi k srdci sice nijak zvlast neprirostla, ale rozhodne stoji za videni. Joaquin Phoenix je creep par excellence a Philip Seymour Hoffman je zrozen vest svou vlastni sektu. Dukladna mentalni analyza, pekna retro atmosfera podporena hudbou Jonny Greenwooda a nekolik scen, ktere vam vrazi pest do xichtu. 7/10

Ztracený obzor (1937)

Famozni film, jehoz originalni verze byla v 60tych letech znicena a muselo dojit ke komplikovane restoraci z ruznych zdroju. Prestoze uz nikdy film nebude kompletni, stopaz je poskladana z posbiranych materialu ruznych kvalit a nektere sceny musely dokonce nahradit fotky, nic to vysledku neubira, naopak ma clovek pocit, ze prave objevil poklad a neco skutecne unikatniho. Shlednutim "Lost Horizon" mam tak pocit jakobych objevil mysteriozni udoli Shangri-la. Na svou dobu vzniku 1937 se jedna o naprosto uzasne lehce fantasy dobrodruzstvi s hodne zasadnim poselstvim a vizi pro budoucnost lidske rasy. Co v dnesni dobe do detailu analyzuji dokumenty typu "Zeitgeist: Moving Forward", to Frank Capra svym oldschool vizionarstvim nastinil uz temer pred 100 lety. 9/10

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Film-Noir riznuty Looney Tunes a zaroven dukaz, ze kreslena femme fatale muze byt vic sexy, nez jakakoliv realna zena. Bob Hoskins během natáčení posbíral tolik modřin, že mu manželka zakázala na dovolené svlékat se do plavek, aby si lidé nemysleli, že ho mlátí. 6/10

Forrest Gump (1994)

Tabulky a hype tentokrat nelzou - Forrest Gump je filmovy masterpiece. Neskutecne chytlavym, zabavnym a dojemnym zpusobem zpracovana novodoba historie USA ocima uzasneho muze s malym mozkem a velkym srdcem. Epicky film o zivote. 10/10

Elektrické děti (2012)

Velmi zajimave tema sonickeho oplodneni. Jako hudebnik totiz take skladam songy, ktere maji schopnost oplodnit mlade zeny, ktere v sobe nasledne nosi embrya samotneho Jezise Krista. Jedna se o tzv. svate oplodnovaky a jsou podstatne vyzivnejsi, nez ten v tomto filmu. Zda se mi totiz minimalne podezrele, ze by mladou Rachel mohla oplodnit coververze "Hanging On The Telephone", kdyz The Nerves original i nasledna 70's verze od Blondie jsou podstatne vetsi hitovky. Dale mam vytku k soundtracku filmu, ktery ac neni spatny, pomerne dost brutalne ripuje Reznorovu "The Girl With The Dragon Tattoo", ve spojeni s biblickymi nahravkami na kazete, ktere se rovnez vyskytuji v obou filmech je pak ta asociace jeste silnejsi. Jinak ale prekvapive povedeny debut mlade reziserky. 7/10

Papíry (2012)

Jee, at zije osudova romantika v MHD a sila papirovych dokumentu. Velmi prijemna hudba, pekna cernobila grafika a krasne plynula animace. 8/10

Frigo na mašině (1926)

Super, takhle ma vypadat nema "groteska". Buster Keaton mi v primem srovnani prijde mnohem chytlavejsi a sympatictejsi, nez Charlie Chaplin. Tohle je navic i skvely akcni film, automobilove honicky jsou out, honicky parnich vlacku, to je oc tu bezi! Hudba Joe Hisaishi? Wow, jsem si rikal, ze to na svou dobu zni nejak moc dobre. Nicmene clovek, ktery titul filmu "The General" prelozi jako "Frigo na masine" to v hlave asi nemel dvakrat v poradku. 8/10

Jezinky a bezinky (1944)

"Chaaaaaaaarge!!!" Neskutecne over-the-top zalezitost, uz chapu, proc byl Cary Grant vesmes skrze celou karieru hercem jedne role, tyhle jeho udivene vyrazy a saskovani jsou neco sileneho, az mi prijde jakoby z toho tvurci meli jeden velky vytlem, na druhou stranu je to blazniva komedie, tak proc ne. "Chaaaaaaaarge!!!" 5/10

Nedotknutelní (2011)

Cekal jsem, ze to budu uprimne nenavidet, ale to mi vydrzelo jen cca prvnich 15 minut, nastesti se totiz nejedna o standardni umele vytvoreny citovy dojak, jak by se mohlo na prvni pohled zdat, nybrz o naprosto pohodovou a misty vtipnou story ze zivota. Vyborna piano hudba. 7/10

451° Fahrenheita (1966)

Gurmanske zradlo pro fanousky 1984 a podobnych dystopickych svetu. Dolehajicim zpusobem nevlidna a sediva atmosfera podporena Bernardem Hermannem a vyborna predloha Raye Bradburyho. Jedno z tech zasadnich del, ktere by nemelo nikomu uniknout. 9/10