speedy3

filmový maniak & realista

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 28.10.2014  21:56
    Hon (2012)

Důkaz toho, jak jsou lidi lehce ovlivnitelní a jak člověk, který je jednou (i když neprávem) očerněn, nemá už šanci na normální život. 4,5*

• 1.3.2014  13:58

Něco pěkného končí, něco krásného začíná. Každý sníme...někdo více, někdo méně. Je to takové malé nahlédnutí do každého z nás.

• 9.10.2013  19:10
    Gravitace (2013)

Bohužel asi jako jeden z mála nevidím tu krásu a nádheru a to WOW, které všichni prožívají po shlédnutí. Ano vizualizace projektu a věrohodnost prostředí špička, ale to je z mého pohledu všechno. Herecké výkony není na čem ukázat, nepřesnosti (stav kyslíku, který se z 8% na 1% dostane během deseti minut a pak je snad bezedný). Zkrátka pro mne žádné velké překvapení.

• 1.9.2013  12:14
    jOBS (2013)

I přestože nemám Ashtona Kutchera rád a vždy jsem ho bral jen jako "přeslaženého" neherce, musím uznat, že svou roli zvládnul bravurně. Po Butterfly Effect konečně další role, kde ukázal, že když chce, tak hrát umí. Nejsem zarytý "applista" ani "androidista", ale nutno říct že ve světe PC a mobilních technologií nelze Jobsovi upřít velký kus práce. "Vykreslení" Jobse ve filmu, mu ale více uškodilo než pomohlo. Zasloužil by si lepší film, zaměřený na to, čím opravdu "změnil svět" a ne jen mezihry, na které se film zaměřuje. 3,5*

• 11.5.2013  23:08

Moderně pojaté, hodně krve. Toť vše. Dějově naprosto ploché, herecké výkony nijak oslnivé (nutno podotknout, že je není kde ukázat) a celkově podprůměrný výkon. Film má zbytečně mnoho scén, které přecházejí až do parodie a zápletka je více než nudná. Dvě hvězdy jen kvůli J. Rennerovi. 2*

• 13.1.2013  16:40
    Patrola (2012)

Nečekal jsem mnoho, ale čekal jsem víc. Gyllenhaala jako herce mám rád, na Peñu si teprve zvykám, ale oba podali dobré výkony. Zápletka klasická, gradace až v druhé půlce, závěr předvídatelný. Mohlo to být více komplikované. Na 4* jsou lepší filmy 3,5* zde dát nelze.

• 1.11.2012  23:13
    Skyfall (2012)

Měla to být "bondovka". Prvky, na kterých si Fleming zakládal tam chybí - 007 je blonďák pijící Heineken, až příliš předvídatelný děj (ale to je všeobecně slabina bondovek), James Bond ve stylu alá Jason Bourne a mohl bych toho napsat daleko více....ale abych nebyl jen u kritiky. Film má dobrý spád, dobrou kameru a neokoukané prostředí. Rád bych ještě vyzdvihl úvodní song Skyfall a skvělou práci s uvodními titulky....naprosto dokonalé (podobnou práci jsem naposled viděl u remake "Muži, kteří nenávidí ženy"). Za mě zcela zasloužené 4*.

• 30.10.2012  17:11

To v čem jednička Taken vynikala, dvojka naprosto propadá. To v čem jednička byla inovativní, je dvojka okoukaná a přehrávaná. 2*

• 30.10.2012  17:09
    A-Team (2010)

Zklámání, nuda, okoukanost. Bez vtipu, bez nápadu. Kam se hrabe na RED. 2*

• 22.7.2012  11:50

Po skvěle rozjetém začátku a inovaci v zápletce, vše "perfektně" zazdil až směšně průhledný typicky americký konec. Horší závěr filmu jsem u marvelovské adaptace snad ještě neviděl. 3* dávám jen kvůli Garfieldovi a jeho osobitému ztvárnění "spidyho".

• 14.1.2012  14:56

Na Oscara to sice není, ale co se nedá Fincherovi upřít je, že film udělal lépe než Oplev. Je to dynamičtější, temnější, má to větší spád. Dle mého názoru ve všech směrech lepší. Za mě 4*

• 20.12.2011  14:54

Tak vážení, takhle si já představuji drama. Skvostná "Nathalee" ve své v doposud asi nejlepší roli, skvělý Vincent Cassel a perfektně je doplňující Mila Kunis. Balet je pro vás krásný, jen tehdy jste-li v obecenstvu. 5*

• 9.12.2011  23:12

Asi nedokážu ocenit propojení animované filmu s hraným. Jedná se o nahlédnutí do duše profesionála animovaných filmů. Nic víc, nic míň. Neurazí nenadchne, možná lidem více umělecky založeným než jsem dá něco víc. 3*

• 1.12.2011  19:48
    Duch Vánoc (TV film) (1984)

Podle mě jeden z nejhezčích rodinných filmů, který navodí vánoční atmosféru :-) 5*

• 25.9.2011  16:53
    Fast and Loose (TV pořad) (2011)

Vtipně vymyšlený pořad a hravost Britům vlastní. Jak už jsem jednou zmiňoval, Britové pro mne jsou a budou nejlepší herci a komici - David Armand je naprosto skvělý.

• 14.9.2011  22:53
    Všemocný (2011)

Akční oddychovka v podání ne tolik "profláklého" Bradleyho Coopera a jako vždy skvělého De Nira. Film má spád a člověk se nenudí, ale bohužel ke špičce tomu ještě něco chybí. Z této myšlenky a námětu se přeci jenom dalo vymáčknout více. Nejlepší bonmot z filmu: "Jsi chytrý, ale nedělej chybu chytrých lidí, kteří si myslí, že nikdo nemůže být chytřejší."

• 6.8.2011  14:34

Jsem fanoušek Arsenalu a tudíž jasná volba 4,5*. Na pět hvězd tomu něco chybí, Arséne's eleven bylo přeci jen lepší, i když je to jiný typ filmu.

• 10.5.2011  15:48

Po průměrných třech dílech, se konečně vše vrátilo do starých správných kolejí. 4*

• 14.3.2011  23:07

Větší spád, korupce...lepší než jednička ... 4,5*

• 13.3.2011  17:41

Tvrdé a syrové.4*

• 10.10.2010  22:17

Nonšalance a nadsázka s jakou je tato komedie podávána je opravdu prvotřídní. Skvělé obsazení, skvěle zahrané a úžasná píseň "Lady come down" v podání obou Filipů :-)) Britské komedie mám prostě rád. 5*

• 9.9.2010  23:04
    Na nože! (TV pořad) (2010)

Pan Pohlreich se snažil navázat na jeho úspěšné Ano, šéfe! z první série. Bohužel pořad Na nože! už je čistá reality show a tudíž takovou atraktivitu již nemá...

• 6.9.2010  01:04

Dobře odvedená práce vracející se k akčňákům z 80. a 90. let. SS splnil to, co si předsevzal a celkově film působí dobrým dojmem. Typická ironie, jež je Stallonovi vlastní, dodala filmu šťávu a akčňák skvěle dokresluje. "Co má kurva za problém? Chce se stát prezidentem." 4*

• 4.9.2010  23:18

Autorova snaha o autentičnost díla s knižní předlohou vedla k průměrné režii, která s sebou stáhla i herecké výkony jednotlivých protagonistů.

• 2.9.2010  21:50

Úsměvná klasika na kterou se nezapomíná, i když divadelní zpracování je přeci jenom lepší...

• 2.9.2010  21:47

Slušný remake legendárního filmu, ale na starou dobrou klasiku z roku "57" to zkrátka nemá...

• 31.8.2010  19:40

Od té doby co se J. Cameron vzdal režírování Terminátorů, šla obě další pokračování pomalu ale jistě z kopce. Třetí díl se dal ještě skousnout, kdežto tento čtvrtý je už opravdu bída.

• 28.8.2010  14:49

Brilantní comeback komiksového hrdiny. "Bravo bravissimo".

• 28.8.2010  11:18

Na svou dobu velice dobře ztvárněné setkání s jinou civilizací, na druhou stranu v dnešní době jen průměrné efekty a svými hereckými výkony mě jednotliví aktéři také zrovna nenadchli.

• 22.8.2010  21:54

Podprůměrný "rádoby potterovský" film se stejně podprůměrným dějem. V tomto případě to nezachránil ani N. Cage.2*

<< předchozí 1 2 3 4 5