Legas

homepage
ICQ: 331-946-224

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 26.7.2015  23:20

Aneb jak vykrastrovat vše dobré z prvních dvou Terminátorů a natočit překombinované nefungující nic o ničem. Prosím, jestli Cameron nastaví jednoduchá pravidla hry se zabijáckými stroji a s cestováním v čase, raději se to příště nesnažte všechno dovysvětlit.

• 26.7.2015  23:16
    Star Trek: Do temnoty (2013)

Bože!! Nejsem trekkie, ze seriálů i z filmů jsem viděl minimum, ale tenhle sranec jde proti celému základu startrekovského vesmíru. Kde je objevování nových planet (kromě zbrklého úvodu), kde je ten rozvážný a moudrý kapitán Kirk? Tady to vzteklé děcko mě strašným způsobem rozčiluje už do prvního filmu. Umí do každého akorát bušit pěstí jak nějaký psychopat. To má být kapitán hvězdného korábu? Vždyť všechno vyřeší omylem. Většího kreténa abys ve vesmíru pohledal. Scénář napsali borci od Transformers plus jim sekundoval patlal Damon Lindelof, čímž vznikla totálně směšná a překombinovaná zápletka. Fuj, humus! A to teď J. J. Abrams točí nové Star Wars. Bůh nám pomáhej!

• 15.7.2015  10:02

Jane Austenová, kterou napsal chlap a zrežíroval chlap, což na výsledku nic nemění. Tak kterého ze tří si hlavní hrdinka vybere? Film plný twistů pro ženy, ze kterého číší zkratkovistost vůči knižní předloze, ale film s krásnými prosluněnými záběry pozdních odpolední, vlajících vlasů a anglické krajiny, film s kvalitním hereckým obsazení, a v neposlední řadě zručně odvyprávěný příběh se spoustou sympaticky zvládnutých posunů (střihů) ve vyprávění. A btw, jako reakci na zdejší komentáře musím poznamenat, že hlavní hrdinka není žádná kráva, je to prostě žena.

• 23.5.2015  10:39

Šílenější, než jsem čekal. Vysokooktanová brutální jízda. Ale líbilo se mi to? Vlastně ani nevím. Možná bych se po Maxovi nejraději podíval na dokument o páření zvířat. Na uklidněnou.

• 30.4.2015  21:49

Dvojka je v tomto případě pouze pořadové číslo.

• 4.1.2015  23:27

Vůbec jsem to nepochopil. A bylo vůbec co, ptám se?

• 29.12.2014  23:18

Senzační rozjezd alá Gladiator, pak jsem dostal společně s hlavním hrdinou šutrem do hlavy.

• 8.12.2014  23:03

Humus, kde nefunguje vůbec nic.

• 27.10.2014  14:09

Decentně bláznivá situační komedie, ze které by si měl vzít příklad náš Zdeněk Troška.

• 10.8.2014  23:44

Skvělý soundtrack, ucházející smysl pro humor a nadějných a pěkně natočených prvních 40 minut. Pak šel celý sympatický koncept do kopru. Ústřední postavy se mezi sebou pošťuchují a dohadují čím dál tím více a stávají se poměrně otravnými, akční scény jsou čím dál více hektické a přeplácané. Já jsem ze staré školy, tisíce nesmyslně poletujících barevných letadýlek v jednom záběru mě vždycky spíš vyděsí, než pobaví.

• 6.8.2014  08:55

Z „prvním dílem“ jsem měl problém, že kazí pointu původní Planety opic tím, že vysvětluje věci, které si dívák má domýšlet sám (o to byl závěr původní Planety opic děsivější) a navíc je vysvětluje značně tradičním způsobem (virus). U pokračování už tenhle svůj opičí problém řešit nemusím, ale při vší té strhující trikové stránce, která mě po letech opravdu mile překvapila, si musím mírně postesknout, že film není ještě o něco více konverzační, kontroverzní, divočejší ve svých myšlenkách. Zkrátka více opic, méně lidí (zde jsou opice skutečně už jako lidé, lépe o tom píše Douglas). Ale až na tahle postesknutí, že Úsvit mohl být exkluzivní, jsem byl nadprůměrně spokojen.

• 22.7.2014  22:04

Vlastně ten samý film jako 21. Jen o jednu jednotku dementnější. Své hodnocení tentokrát nemyslím nějak zvlášť přísně, docela jsem se bavil - místy.

• 29.6.2014  10:23
    Transformers: Zánik (2014)

Naprostá disfunkční hrůza, velká filmařská ostuda. Prosím, závěrečnou řež jsem neviděl, protože jsem to už nemohl vydržet. Odešel jsem asi po hodině a půl nedůstujného antifilmařského mučení. Dvojka a trojka byly docela špatné filmy, ale vzhledem k téměř vynikající jedničce vůbec nechápu, jak může někdo natočit něco tak strašného, jako bylo tohle. Film (film?), otravný svými moralitami při padajících kometách při západu slunce s třepotající se s americkou vlajkou, s nechopností vyprávět příběh ve více plánech najednou, aniž by ztrácel tempo. Celé se to odehrávalo v nefotogenickém prostředí, střih na facku (v záběrech nahodile mizí auta, nebo roboti a následně se zase někde objevují apod.), prostě totální humus.

• 26.5.2014  08:40

Obdivuju scénáristy, kteří v jedné scéně dokáží vyřadit z provozu hned tři mutanty se super-super schopnostmi, aby se mohl na plátně vyřádat mutant se super-super-super schopností. K mému smutku je hlavní postavou Logan a Wolverine zde bohužel své adamantiové drápy nevytáhne. Na tyhle okamžiky jsem se v Singerových X-Menech vždy těšil.

• 20.5.2014  22:52

Winter Soldier obsahuje víc vnořených, znovuzrozených, zrušených, vedlejších a nových organizací než všechny Clancyho knihy dohromady. Ostatně především jeho první polovina evokuje hru na špionážní thriller s poskakujícími a mlátícími se gumovými medvídky. Aby taky ne, když ji táhne Robert Redford (bravo, myslel jsem si, že bude mít jen štěk). Nicméně o překvapení a napětí tu není nouze. Film obsahuje kus nostalgie k prvnímu dílu, až takovou návaznost na Avengers, že se ptáte, jestli ostatní členové filmu mají dovolenou, že se nestavili sestřelit pár nepřátel, prvotřídní gymnastické kousky a hodně kontaktní souboje jeden na jednoho a všechno je to krásně dynamické. Jenom nad tím vším raději moc nepřemýšlet. Ale kdo by to chtěl, vždyť je to komiks. Bohužel, i bohudík.

• 18.5.2014  00:20
    Ranhojič (2013)

Pomale mi začínají vadit digitální kompozice překrášlených panoramatických celků. A také jsem se toho z příběhu mnoho zajímavého nedozvěděl.

• 16.5.2014  15:51
    Godzilla (2014)

Jak to pojmout? Určitě jediná Godzilla, na kterou lze dneska koukat. Ta úplně původní je už moc stará, lze na ni kouknout jen ze zajímavosti jako na historický filmový artefakt. Další její wrestlingová pokračování, kde se utká se spoustou soupeřů, jsou z dnešního a z našeho nejaponského pohledu pro děcka (moc gumy, málo umění). No a tahle, byť japončíci tvrdí, že je tlustá, je prostě nádherná. Ani se nedivím, že si ji v plné parádě šetří až na samotný závěr filmu (a v trailerech ji zaplať pánbůh neuvidíte). I ona by se totiž brzo okoukala (viz závěr Pacific Rimu, který mi byl už úplně ukradený). Zatímco Emmerichova Godzilla je dvouhodinová zábavná (jak pro koho) jízda se spoustou fórků, tak musím bohužel naznat, že zatímco se Emmerichova ještěrka celý film krčí, aby se vešla do širokoúhlého záběru, tak Edwardsův Godzillák se naopak ve filmu hrdě prsí. A jde z ně opravdu hrůza. Klobouk dolů před designéry a trikaři. Moc se mi líbilo, jak díky fikanému záběrování jsou jasně patrné gigantické proporce titulního krasavce. Který ovšem také potřebuje velké plátno a velký zvuk. Při prvním shlédnutí mě hodně zamrzel odfláknutý scénář, co se lidských hrdinů týče, ale je pravda, že v monster filmu jsou lidé až na posledním místě a že vlastně ta jejich dějová linie docela funguje. V rámci možností. Stejně bych ale krátil. Dnes chybí odvaha pojmout některé věci více zkratkovitě a uhrát film alespoň na 100 minut, když už ne na 90.

• 28.3.2014  22:48
    Noe (2014)

Aha, ono je to celé o restartu Matrixu. A jak tak koukám na ten svět kolem sebe, mohlo by to mít víc pokračování, než Rychle a zběsile.

• 21.3.2014  00:31

Tolik zrychlených záběrů jedoucích aut neměly snad ani italské komedie.

• 20.3.2014  20:31

Need for Screenplay. Neviděl jsem první půl hodinu, ale vůbec mi nechyběla. Mohl jsem vynechat i tu další hodinu. Závěrečných 15 minut mi připomělo hraní prvních Need for Speed, což je dobře. Druhou hvězdičku ode mne získávají kamerové vozy. Brzda. Konec.

• 18.3.2014  22:11
    Památkáři (2014)

Více je někdy méně. Příjemné retro á la Tucet špinavců, Sedm statečných, akorát bez střelby. Díky svícení, výpravě, kameře a především hudbě mně Památkáři připomínali dřívější hravé filmy Stevena Spielberga.

• 25.2.2014  22:45

Všechny ty figurky jsou úžasné. Mírně bizarní. Představte si například Justina Timberlakea, jak hraje na akustiku a zpívá „Těch tisíc mil, těch tisíc mil...“ :-)

• 19.2.2014  14:47
    Robocop (2014)

Film, ve kterém je téměř vše obráceně, než v původním filmu z roku 1987. Například při aktivaci RoboCopa ve Verhoevenově verzi, si RoboCop neuvědomuje, že to býval člověk jménem Alex Murphy, začne mu to docházet později. Zde naopak při aktivaci Alex Murphy ví, že je Alex Murphy, a o svém robotickém těle se dozvídá okamžitě a není to pro něj nic příjemného - mimochodem skvělá scéna. Místo satiry na násilí prostřednictvím šílených reklam (verze 1987) tu máme satiru na americký imperialismus prostřednictvím politicky nekorektního televizního pořadu. Současná verze není už taková legrace plná brutálních scén, ale je o to více psychologickou sondou do duše člověka sice na životu zachráněného, ale uvězněného v plechovce. Akce je sice dynamická, velmi zručně kopíruje estetiku počítačových her, ale nenahraje tu prim. V tomto filmu, který by se měl za normálních okolností chlubit trikovou stránkou a spostou akce, jde především o příběh „Muže z oceli“, dobře napsané postavy a dialogy a velmi dobré herecké obsazení. Tak to teda, sebekritická Ameriko, klobouk dolů. A palec pro José Padilha. P.S.: A stejně by mě zajímalo, jak by ten film vypadal bez zásahů studia. To by bylo asi slušný porno!

• 30.12.2013  18:58

Nemám rád Bena Stillera. Ale světe div se, nebýt prvních 30 minut, ve kterých je i ten Benův humor vlastně docela ok, tak by Walter Mitty ode mě slízl celou stovku. Pro snílky mám pochopení, sám jsem jedním z nich. Ale ačkoliv fantazíruju o sto šest, tak takhle ulítlé nápady rozhodně nemám. S úvodem bych neměl problém, kdyby byl ve chvílích představ Waltera Mittyho více přízemní, nebo méně stillerovsky parodický, nebo alespoň v duchu fantazírování filmů od Michela Gondryho. Takhle na plátně tečou peníze pro trikové exhibice, vysledkem kterých je pak průměrný humor. ALE s nástupem do letadla, respektive už s cestou na letiště, přestane Walte Mitty více méně fantazírovat a film je rázem neskutečná jízda plná nádherných záběrů, skvělých nápadů a slušné porce humoru a emocí. A Ben Stiller hraje Mittyho skvěle. Ještě jednou, on HRAJE, nedělá debila! A vůbec celý příběh o hledání negativu číslo 25 aneb hledání odvahy je prostě nádherný. To nevymyslíš!

• 29.12.2013  08:24

V rámci dramatizace vyprávění se velmi často tvůrci (zvláště američtí a pod dohledem studia) uchylují v tom lepším případě ke kompromisům mezi dramatickou linkou a realitou, v tom horším případě podřídí realitu dění na plátně gradování dramatických momentům, které jsou ale plné nesmyslů, nelogičností a nerealistického chování postav. Jako divák se nad různé nesmysly dokážu často směle povznést. Ale v případě filmu Vše je ztraceno musím smeknout klobouk, protože se panu režisérovi povedlo obě věci zkloubit. Dokonce zašel tak daleko, že ve filmu je dohromady asi 5 místopisně ani věcně nepopisných vět. Jde o monolog, který se odehraje hned na začátku filmu. Režisér a autor scénáře nechá hlavního hrdinu beze slov jednat a nebohé diváky neznalé jachtařských záležitostí v tom prostě vykoupe. Přitom postava Roberta Redforda jedná naprosto logicky a promyšleně. Sedmasedmdesátiletý Redford uhraje celý film obličejem a jeho jediné slovo za celý film má doslova cimrmanovský efekt.

• 29.12.2013  08:08

Těžko se hodnotí film, u kterého zatím nevíte, co ze slibně se vyvíjejícího vyprávění nakonec vyplyne. Nicméně formálně mě film velmi zaujal a ten závěrečný cliffhanger se mi moc líbil a nálakal mě na druhou část.

• 22.11.2013  09:48
    Třída smrti (studentský film) (2013)

Limba už tu někdo zmínil. Právě na tuto bravurní hororovou hopsačku jsem si ihned vzpomněl. Film má ostatně velmi podobnou atmosféru. Mimo jiné i díky skvělé hudbě a vypravěči. Ale bez kvalitního scénáře by té povedené výtvarné stránky filmu bylo škoda. Takhle jde obsah s formou ruku v ruce k výborné pointě.

• 20.11.2013  08:05
    Rivalové (2013)

Spousta pozitivních překvapení. Ve filmu není ani jeden z pilotů tím klasickým kladným hrdinou a druhý zlým soupeřem. Film vypráví opravdu o rivalitě těchto dvou legend Formule 1. Rivalové také neobsahují klasickou dějovou linku ve stylu první trénink, první závod, nehoda, životní drama, závěrečný hlavní závod a jasný vítěz. Samozřejmě, že scénář napsaly dějiny F1, ale na druhou stranu si tvůrci vybrali právě tento konkrétní výsek, takže to byla jejich volba a díky tomu je velké finále o něčem jiném, než u běžných amerických velkofilmů. Neslyšel jsem během filmu snad ani jednu debilní větu, kterou slyšíte v tuctu ostatních filmů, na které chodí davy. Hudba a zvuk šlapou a ženou film dopředu silou všech koní, co Hanz Zimmer a páni zvukaři nabízejí. Smekám klobouk i před neotřelým nasnímáním závodních scén, respektive výseků, protože Rivalové opravdu nejsou o půlhodinových akčních orgiích na okruhu. Bod i za skvělý herecký výkon Daniela Brühla (Chris Hemsworth taky dobrej). Rone Howarde, to je asi tvůj nejlepší film. Benzín i rivalita soupeřů tu opravdu smrdí z plátna. Nejlepší mainstreamový film letoška a už teď vím, že jej budu velmi často sjíždět.

• 16.11.2013  23:30

Ze začátku filmu je všechno na hovno - proč to neříct upřímně. Davová bitva o osud něčeho, která má budovat mytologii tamtoho onoho - stokrát obehraná písnička. Z pompézních zlatem pokrytých kulis Asghardu z prvního Thora se stala variace na antický Řím, záporáci nám vyskočili z Pána prstenů a hlavní bídák je snad míchnutý i inženýry z Promethea. Kulisy Londýna = zchátralá továrna jak z amatérského filmu plus pompézní kecy. Inu, Marvel. Ale po třiceti minutách se to naštěstí rozjede. Hvězdné války potkávají Pána prstenů a všechno se správně hýbe včetně Thorova kladiva. A dějová línie s Lokim mile překvapila - tolik twistů za jeden film? Super. A hvězdičky? Záleží, jak chcete, abych Thora hodnotil. Jako film obecně, jako komiksovou akčňárnu, nebo jako další Marvelovku? U mě záleží i na momentálním rozpoložení.

• 14.10.2013  08:54
    Gravitace (2013)

Téměř průkopnicky natočené béčko. Neskutečná jízda na horské dráze od začátku až do konce spojená s až fyzickými pocity. Gravitace bez gravitace - film nestojí příliš pevně na zemi a zanedlouho po shlédnutí odplouvá někam do prostoru.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45